Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Byla u mnie tez pigula. Siedziala ponad godzine 🤪 powiedziala ze Aziz ma czas do roczku uczyc sie smakow. I absolutnie nie wmuszac i nie schizowac sie, codziennie probowac, nie to nie, az w koncu kiedys zalapie. Owocki, kaszka i mleczko no i jakies desrerki to wystarcza i jakis chory speccjalnie nie bedzie jak nie bedzie jadl codziennie mieska i warzyw. Wiec sie uspokoilam bardzo. I to ze Aziz nie toleruje butli nie jest pierwszym i ostatnim, wiele dzieci tak ma karmionych dlkugo piersia, i to nawet na plus idzie bo nie ma potem problemu odzwyczajac go. Mam probowac teraz bardziej z niekapka albo nawet ze ZWYKLEGO kubeczka, nie ma obowiazku picia z butli. Wiec luzik. 🤪 jak mi sie cos przypomni to dopisze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kurcze ale u nas pogoda od wczoraj cały czas pada, masakra ale będzie się ciągnął dzień w domu 😞 😞 😞 a do tego znów nie wyspana kurcze już nie pamiętam kiedy spałam 3godziny ciągiem:/:/:/ czytam i czytam i nic te rady nie dają 😞 sama nie wiem już co robić,Kuba w pracy zmęczony ja w domu tak samo żeby chociaż chciała ta butelkę złapać, Ewka napisz czy próbowałaś już dawać Hani ten nowy smoczek?? Bo ja fortunę wydam na smoczki, butelki i mleka a ona i tak nic:/:/:/
Ewka a wogole ile razy Hani Ci sie budzi w nocy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola właśnie była próba i dupa kolejne 40 zł w błoto 🥴 Nawet swoje mleczko ściągnęłam i nic. Poddaję się moje dziecko z butli pić nie będzie 🥴 Z butelki i z niekapka robi sobie gryzak a jak coś poleci to kącikiem ust wypuszcza. Jak zostaje sama z tata to nie ma wyjscia to z niekapka parę łyczków zrobi i na tym koniec. Butelkę w piętek jeszcze przetestuje tata jak z nią zosatnie a ja się ulotnię 😆
Jeśli jest zdrowa i nie ma zapchanego noska to wstaje na karmienie ok 23-12 i ok 3-4 i pobudka 6 czasem przed. Próbowaliśmy przesunąć jej porę zasypiania z 20 na 20:30 ale nam się nie udaje bo o 20:10 to ona pada i koniec. Chcieliśmy aby dłużej rano spała bo dla mnie 6 rano to jeszcze noc 🥴 Śmiejemy się z mężem, ze ona musi po prostu jeszcze chwilkę z tata pobyć i tyle. Jak się obudzi to tata ją wita, zmienia pampka, wycałuje wyściska i przynosi do mnie do łóżka a potem z językiem na brodzie szykuje się do pracy a my się tulamy i wygłupiam do 7 i ok 7:30 Hania chce cycy. Po jedzeniu przebieramy się i zaczynamy aktywnie spędzać dzionek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze to widzę Ewka że Amelka z Hanią by sie dogadały 😉 u nas jest identycznie!!! Wczoraj troszeczkę soczku wypiła ale z normalnego kubka niekapek też jest fajny tylko jako zabawka!!! No i niby dobre to karmienie piersią ale co potem???? Jednak nie będę kupowała tej butelki sokoro mówisz ze Hania jej nie chciała bo to nie wina kształtu tylko po prostu one chcą cyca i tyle!!! Ja się śmieję że będę karmiła dopóki nie pójdzie do szkoły i sie nie będzie wstydziła że je cyca i sama zrezygnuje 🙂 🙂 🙂 Nie wiem sama czy jeszcze kombinować z czymś czy nie:/:/
to w sumie u Was nie ma tragedii jak ja bym chciała wstawać tylko 2 razy w noc!!!! Bo u nas spać idzie rożnie zależy jak jej popołudniowe spanie wyjdzie ale między 20 a 21:30 i tak do północy obudzi sie raz a po północy co chwilkę:/:/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola może to głupie ale spróbuj przestawić łóżeczko.
Hania właśnie bawi się butelką 😉 Wczoraj kupiłam jej biszkopty z hippa wyglądają jak karma dla psa 😁 bałam się jej je podać bo strasznie twarde. Dziś dawałam kawałeczkami i ciamkała aż zmiękły 😉
Uczyłam Hanię robić papa i nic z tego ale tata nauczył ją bić brawo i dziś mało jej łapki nie odpadną ciągle bije brawo i woła tata przy tym 😆
https://picasaweb.google.com/108348701192063897922/Brawo?authkey=Gv1sRgCP-lkMO4uuDe_wE#
Tynka pochwalę się, że opaskę rambo zrobiłam sama 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!
bylismy dzisiaj z Alkiem u lekarza,bo zaczął kaszleć. wirusowa infekcja gardła. Na katar mam podawać dalej to co było podawane a na gardło tylko do pryskania tantum verde.Rozmawialam z lekarką o szczepionkach przeciw pneumo.Chyba zaszczepimy Alka,bo ja te syfy z pracy przynoszę ciągle 🤢 😞
Sama też przeciwko grypie sie będe szczepić.
Fajna opaska 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazała mi psikać Tantum Verde,ale powiedziałam jej,że ostatnio kupiłam Alkowi Uniben (też takie do psikania ziołowe świństwo) i stwierdziła,że to samo ;-) Poza tym cena dużo niższa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka ja nie wiem też o zrobić z pneumo, Nina w żłobku i się zastanawiam czy warto? Ja siebie na grypę nie szczepię, to tak mutuje,że co chwile jest inna odmiana, ja grypę złapałam raz, jak się zaszczepiłam 🙂 później i wcześniej się nie szczepiłam i grypa mnie omija szerokim łukiem 😉

kupiłam kombinezon dla młodej i śpiworek do spania, będzie się w nim przewracać po przebudzeniu,ale się tak ostatnie dni mi rozkopuje,że marznie i się przebudza.... więc zamówiłam jednak

Ewa kuruj się,ale bez przesady jak cie rozłoży to idź do lekarza po coś mocniejszego żebyś się nie pakowała w coś na dłużej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaszczepię,bo mam bardzo często problemy z zatokami i wg lekarki szczepionka w moim przypadku byłaby wskazana. Zwłaszcza,że jakby nie było mam staly kontakt z tymi żarażaczami 😆 My te pneumo chyba zrobimy,właśnie jedni dziadkowie stwierdzili,że nam dołożą 🤪 do szczepionki.
Ogólnie to mimo młodego stażu pracy (4 lata) i wieku to czuję wypalenie zawodowe 🤔 Nie chce mi się rano wstawać do pracy,czekam na ten piątek jak na wybawienie . Kiedys tak nie miałam, nie wiem co się ze mną dzieje. Siedzę w pracy i mam poczucie "straty",że powinnam być w innymi miejscu i zajmowac sie swoim dzieckiem a nie głaskać inne po głowie ...
teraz postanowiłam się odstresować i otwieram winko ! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka to jest właśnie to niby się chce iść do pracy o i trzeba bo kasa każdemu potrzebna ale żal zostawić swoje Skarbki ja jak tak patrze na Amelke to nie mogę się napatrzeć i ciągle tylko myślę jak mocno ją kocham, matko ja zwariowałam na jej punkcie 🙂 🙂 🙂
ciekawe jaka dzisiaj będzie noc bo padła już przed 20 a raczej o takie porze nigdy nie idzie spać no ale już dwa razy się od tej pory przebudziła i byłam z cyckiem:/:/ ach ściągnęłam swojego mleka do butli ale i tak nic z tego:/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja akurat mam inne zdanie, bo ja jestem teraz mega nakręcona,jak chodzę do pracy, może dlatego, że jest to nowa, zupełnie inna praca, może Tynka to chwilowe,a jak utrzyma się dłużej, to może pomyśl o czymś innym, na siłę siedzieć i robić coś co Cię wykańcza to bezsensu

na tlc leci program o chłopaku z deformacją twarzy "Jono Lancaster urodził się z zespołem Treachera-Collinsa, który zniekształca kości twarzoczaszki. Teraz szuka swoich biologicznych rodziców, aby im pokazać, jaki jest szczęśliwy." rodzice oddali go, ze względu na ta chorobę i wyobraźcie sobie, poprosił ich o spotkanie, a oni mu odmówili, nie chcieli się z nim nawet spotkać i porozmawiać, no szok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cholercia napisalam mega dlugi post i komp mmi siadl 😮
ale to nic
w skrocie
Ewa i Olcia ja juz sie nie schizuje wiem juz ze to ze Aziz nie wie co to butla to juz nie jest problem, wygodniej by bylo no ale. Aziz jeden dzien mial taki ze sciagnal kilka lykow jakby juz wiedzial co i jak ale na tym sie skonczylo. On pije gryzac smoka i tyle. Najwazniejsze ze nie jest to abnormalne i ze to normalne u dzieci dluugo karmionych piersia.
Tynka u Cciebie cos mi sie wydaje ze bardziej to tesknota za Alkiem a nie wypalenie. Jak to napisalas ze glaszczesz cudze dzieci a wolisz tyo robic swojemu szkrabowi 😉 aczkolwiek zycze ci abys odnalazla radosc w tej swojej pracy.
My dzisiaj od 16 do 21 poza domem. Zacczely sie zakupy do Tunezji a ledwo co skonczylismy z zakupowym szalenstwem do Pl. Moj maz pijany wrecz ze szczescia, sam nie moze uwierzyc ze w koncu jedzie do domu. Azuniek byl dzisiaj bardzo dzielny
co do kombinezonow to ja Mlodemu kupilam zimowa kurtke, ale sie chyba w kombinezon jednak zaopatrze a nawet o nim nie myslalam 😮 chociaz jakby mi sie udalo spiworek dostac do wozka to nie bylby on potrzebny
Spiworek do lozeczka to my juz od dawna uzywamy, bo Aziz jest Dzikiem nawet w nocy i strasznie sie wykopywal. Fajna sprawa, zakladam go tuz [przed snem ddo karmienia, i sciagamy od razu po porannym przebudzeniu. wiec nie ogranicza za specjanie tych ruchow nocnych.

chyba juz wszystko. Pozdrawiam Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia z tą butlą to nie do końca tak, że Hania nie chce bo długo na cycu ja próbowałam od samego początku z butlą bo się nastawiałam na powrót do pracy i chciałam aby butla była opanowana. Teraz bym chciała dla swojej wygody 😆 ale nic z tego nie wychodzi 😁
Ja dziś snuję się po domu jak cień organizm osłabiony i nie walczy z choróbskiem 36.2 🥴
na szczęście Hania dała mi pospać i dziś jest grzeczna 😆 Zrobiła sobie co prawda w nocy między 2-3 przerwę na pogadanie ale rozmawiała sama ze sobą w łóżeczku 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No to chorowanie się na dobre rozpoczęło 🥴
Boże dziewczyny a ja mam ciśnienie na zakupy masakra jakaś 🤢 Chyba muszę się wybrać do większego centrum handlowego umęczyć się tam jak diabli i będę miała na jakiś czas spokój 😆 Na razie się ze wszystkim wstrzymuję dla Hani bo czekam co powie alergolog. Marzą mi się jakieś fajne spodziany na zimę i odlotowa czapka 😆 Z kombinezonem się wstrzymuję bo mam trzy kurteczki więc szkoda mi kasę wywalać na nową. No i buciki na zimę też bym fajne kupiła 😆
Dziewczyny czy miałyście jakieś ciuszki z firmy: ewa-klucze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
nie znam Ewa tej firmy
Buciki dla Azizka fajne widzialam w H&M,
kurcze Aziz wyrznal sie na glowe jak probowal wstawacc nie zdazylam zlapac, juz 3 raz w ciagu ostatnich kilku dni, tylem glowy waalnal najgorsze ze to bylo w kucjhni tam nie mamy wykladziny tylko gumoleon czy jakos tak to sie nazywa. Waszym Bablom tez sie tak zdarza? wkurzona jestenm na siebie bo moglam bardziej uwazac 😠 😠 😠
zbieram sie powoli na zakupy a ta mi sie nie chce, fuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...