Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No Agnese fajnie ze wrocilas. Daaawno sie nie odzywalas 😉
My wlasnie moze w weekend pojedziemy do Ikea bo tam jest tego mnostwo. Kontakty na szczescie mam wysoko w scianie ale przedluzacze musze poustawiac na szafki, gdzie sie tylko da. Kable to ulubiona zabawka. I cala reszta co nie dla niego. A najbardziej mu sie podoba odklejanie srebrnych (i ostrych) listewek na szufladach szafki do Tv. Co rusz przyklejamy na nowo.
Moje Dziecie jest strasznie marudne od soboty.
Pozdrwiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ewa jak ja ci zazdroszcze. Dzisij po raz pierwszy odkad Aziz jest z nami zamarzyla mi sie mama pod nosem, ze moglaby mi tak wziac Azunka na jakies 2 godzinki a ja bym sie wyspala 😉 bo padam na ryj, mam jakis kryzys. taaak mi sie spcc chce jak na poczatku ciazy 😮 a Aziz jak nigdy chce mnie miec naa oku caly czas i jak tylko znikne z pola widzenia to jest jek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bilans dzisiejszego obiadku: mama brudna, Bobo brudne, chodzik brudny, wykladzina brudna
i.... 200 gramowy sliczek pusty. Warto bylo!
Dziewczyny ja robie czesto myk z Azizkiem. Daje mnu cos do gryzienia (przewaznie jest to wlasnie druga lyzeczka do obiadkow) i jak otwiera buzie to jestem szybsza i wsuwam mu ta lyzeczke z obiadkiem. Dzisiaj ta zjedlismy caaly sloiczek (nie wnikam ile wyladowalo nie w buzi :P) no chyba ze sie krzywi zze nie smakuje to nie wciskam na chama. Ale jak protestow nie ma to czemu nie korzystac 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra86 napisał(a):
Ja kupiłam kiedyś w biedronce zabezpieczenia były chyba po 5.99 czy jakoś tak ale nie jak narazie nigdzie ich nie zamontowałam bo mam meble drewniane a w nich trzeba użyć dużej sily by je otworzyc dlatego Szymon nie ma mozliwości ich otworzenia 🙂


Aleksandra zebys sie nie zdziwila :P nam Aziz ostatnio otworzyl szuflade pelna papierow. Nie wiem jak to zrobil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra chyba nie wiesz jaka sile maja dzieci. Ja tez mam drewniane ciezkie meble a jakos Riccardo sobie zaczyna z nimi radzic. Ostatnio jak jechalam samochodem zobaczylam, ze mlody bawi sie zapieciem od fotelika. Denerwowal go chyba czerwony guziczek. Jeszcze do meza powiedzialam chyba nie otworzy bo robia te foteliki tak by uzyc mocnej sily. Dojechalismy do sklepu a ja patrze a Riccardo w buzi trzyma zapiecie od fotelika, ten metal. Nie wiem jak on to zrobil. A sprawdzalam czy jest zapiete, wiec nie moglam zapiac zle, bo trzeba dobrze zlozyc dwie szelki by zapiac. Dzis zerwala razem z tynkiem tygrysa ze sciany, nawet nie zauwazylam kiedy to zrobil, a dosiegal tylko do koncowki ogona. A ja bylam w pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie nic z tego 🙂
W tym pokoju co Szymon przebywa to ja musze zapierac sie nogami 🙂 w innych pokojach to mamy zwykle meble i tam bede musiala urzyc zabezpieczeń ale jak narazie jesteśmy tylko w salonie a meble drewniane mają to do siebie że po wyschnieciu wyginają się i ciężko chodzą 🙂
Ja sie najbardziej boje jak on mi do kuchni wejdzie :/ i jak np piekarnik bedzie włączony - a mam go nisko :/

Moniko dobry masz sposób ale u nas sie nie sprawdzi
po 1 dlatego ze Szymona od poczatku uczylismy ze jak nie chce jeść to kiwa głową że nie - a wtedy wiecej mu juz nie dają
a po 2 raz tak zrobiłam to mi po prostu wszystko zwrócił a byla to tylko marchewka z dynia i ziemniakiem :/

Dzis poszedł obiadek z obowity a raczerj zupka jarzynowa - zjadl 5 lyzek i zrobiłam sama marchewke osobno i tez 5 łyzek zjadł :/ kurcze tak to on mi sie nie naje :/ no ale jutro znów bede próbowac dawać samą marhewkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 😉
U mnie dzisiaj ostra produkcja słoiczków. Zrobiłam mus jabłkowy dla Alka,właśnie stygnie w słoiczkach 🙂 Kupę roboty,mnóstwo czasu a słoiczków 5 małych i 2 duże wyszło 🤔 No,ale przynajmniej 30 zł oszczędności,gdyby chcieć kupić w sklepie. jak to mówią- darowanemu koniowi... 😉 jabłka miałam za darmo,więc nie ma co narzekać !
Właśnie nagrzewam piekarnik i robię zapiekankę Moni 🙂
Dziewczyny czy macie w domu orbitreki? Chcę sobie kupić i nie wiem z jakiej firmy. Kettler czy inne te drogie odpadają.Chcę się zmieścić max w 500zł . Mozecie coś polecić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnese ja daje sloiczki z pomidorowymi obiadkami. Baaardzo Azizkowi posmakowaly 😉 sama troszke robilam obiadkow ale potem stwierdzilam ze mi sie nie opyla, bo te kupne sa lepiej przyprawione a kosztuja mnie grosze bo na nasze zarobki 95 centow to jak za darmo i taiej wychodzi jakbyum miala sama robic. Ale jak bylam w Pl i kupilam kilka sloiczkow i zaplacila od groma kasy to sie przezegnalam. W Pl na pewno bym nie kupowala tylko sama stala nad garami.
Tynka zapiekanka na bank bedzie dobra 😉

A co do sprzetu to zapewniam cie ze uzyjesz go kilkka razy i na tym sie skonczy. Wiecej motywacji bedziesz miala jak sama bedziesz chodzic na zajecia do silowni niz w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dziś pdnięta jestem, synek dziś miał wszytsko na NIE, nie będzie się sam bawił, na spacer nie, jedzenie nie, tylko ręce 😠 wczoraj było tak samo, ale jeszcze dało się wytrzymać, ale dziś było to samo i wysiadłam, aż popłakałam się jak już go uspałam z tej bezsilności.
Aleksandra to mnie wystraszyłaś tym że Szymon ma czerwone policzki od malinek, mój Miś ma czerwone poliki od 3tyg, nie wiem od czego, już nawet sama gotuje obiadki bo myślałam ze od słoiczków, ale podaje je od 2mies i nic nie było. Nie mam pomysłu co to 😮
ide się myć i spać bo przybita jestem od tego zadowalania dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj nie zaglądałam cały dzień dzisiaj bo z tym moim gadem nie ma minuty spokoju a jak śpi to muszę sprzątać,prać prasować itp i nawet się postarałyście bo mam kilka stron do poczytania więc czytam i komentuje 🙂
Codo zabezpieczań to ja w kontaktach już mam takie zwykłe http://allegro.pl/dreambaby-zaslepki-do-gniazda-1komplet-i2619357706.html tanie wzięłam żeby tylko były, a reszty jeszcze nie mam ale szuflady i pułki tez już poszły w ruch więc trzeba o czymś pomyśleć no i bramka na schody koniecznie bo spaceruje po całym domu!!!
Amelka dzisiaj tez ładnie zjadła cały słoiczek ale mały w sumie to nie narzekam na nią bo ona ładnie je daje jej tak po 3 godzinach od ostatniego jedzenia i zjada ładnie a jak już nie chce to buźka w bok i nie odwróci się za cholerę 🙂 🙂 z drugą łyżeczką tez próbowałam na początku bo czasami się kręci jak cholera i chciałam ją zająć ale po pierwsze to cała była brudna bo pchała ta łyżeczkę do buzi a później wymachiwała po ubrankach i się brudziła a po drugie to chce bez żadnych cyrków żeby jadła 🙂 🙂
Ja też ciągle sobie mówię że coś ugotuję sama i jakoś tak nie mogę się za to zabrać i jak na razie tylko kupne je a później sie przyzwyczai i nie wiadomo czyt e domowe będzie w ogóle chciała no ale jeszcze trochę i jak będzie miała roczek to może już będzie więcej normalnych rzeczy jadła więc jakoś dam rade zresztą moja mam jest chora na punkcie słoiczków i co jest na zakupach to po kilka przytarga do domu 🙂 🙂 🙂
Byłam dzisiaj u lekarza po skierowanie do laryngologa bo coś mnie ucho boli i kazała mi jeść żelazo przy karmieniu piersią i dużo mięsa wołowego którego ja w ogóle nie jem no ale... no i to żelazo które mi ona przepisała 33 złote kosztuje no masakra chyba zwariowała jak bym wiedziała to by mnie kupowała ppff.... 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No dziewuszki naskrobałyście ładnie...
Ja dzisiaj miałam ciężką noc i ciężki dzień,bo najpierw latanie w sprawie rodzinnego i pieprzonych wniosków,później byłam w ośrodku zdrowia spytać czy lekarz małego przyjmie no i później odwiedziny u mojego byłego wychowawcy i dyrka 🙂Później spacer z małym do lekarza no ale na szczęście oskrzela czyste bo niestety ale znowu zaczął się katar i kaszel....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu Szymonowi na policzkach wyskakuje po jakiś 12 h po zjedzeniu i ja zawsze podaje 1 nowy produkt przez kilka dni dlatego zauważylam od razu ze to po malinie - nawet kaszki z sokiem malinowym nie moze być - sprobuje znow z malinali za jakieś 1,5 miesiaca moze mu przejdzie 🙂

a co do marchewki to ja uwielbia 🙂 dlatego zaczełam od niej od ziemniaków ma od poczatku odruch wymiotny 🙂
Jutro znów sama marchewke dostanie (wczoraj wprowadzilam winogrona) i jak zje mi pare łyzek to pojutrze wprowadze dynie - moze ona mu zasmakuje - a mam ogromna dynie na ogrodzie która czeka na Szymona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aniu wpisałam sobie uczulenie na maliny w google i nawet znalazlam zdjcie ktore bardzo przypomina Szymona policzki tylko że u Szymona jest to wieksze i wyglada jakby skora była popekana (jak od zimna)

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/59/malinyu.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img59/1791/malinyu.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aleksandra mój Mis nie ma zadnych kropek, ma policzki czerwone zaraz na środku, jak czasem dzieci mają jak im zimno albo gorąco, więc dlatego ja podejrzewałam ze to słonko go zarumieniło albo broda dziadka podrażniła, ale juz 3tyg tak ma. tez przyglądam sie skórze dziecka jak podaje nowosc i nic nie zauważyłam, a ostatnim czasem nic nowego nie dawałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
jak tak czytam o wyczynach Waszych maluchów to jakos tak nie mogę sobie wyobrazić naszej Emilki w akcji otwierania szuflad 😮, ona jeszcze mało mobilna 🙂
a my wczoraj podobnie jak Malwina byliśmy u lekarza, mała od kilku dni rano kaszlała, okazało się że gardełko lekko czerwone i trochę śluzu się zbiera, zapisała nam nasivin, hedelix, cebion i możemy psikać hascoseptem, na szczęście część tych leków mieliśmy w domu 🙂
Ewka masz rację nie ma co się dołować 🙂 alergia to jeszcze nie koniec świata, dacie radę 🙂
nas niedługo czeka wizyta u okulisty, jedziemy do Zabrza, musimy zbadać dno oka
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny. Moj mlody jak poszedl spac wczoraj o 18,20 tak wstal dzis o 6 rano. W nocy go karmilam 3 razy. A teraz biega i rozrabia. Poszlam zrobic mleko a on poszedl do lazienki. Doslownie szok to nawet nie bylo 2 minuty. Jak zabezpieczacie grzejniki? Riccardo zaczal wieszac sie na firanach, a wszedzie mam dlugie bo mam okna balkonowe, jedynie w pokoju synka jest zwykle male okno. Tylko, ze firanka do ziemi. 😞
Jak byla siostra z corcia 3 latka to musialam mlodego pilnowac, bo siostrzenica byla bardzo o niego zazdrosna. Robila wszystko co on. Ale jak bylismy w sklepie to do pani kasjerki sie chwalila, ze to jej kuzyn. Byly momenty takie, ze byla zazdrosna a byly takie, ze opiekowala sie nim jak braciszkiem. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...