Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Czyli w sumie różnie śpią ale po 2 razy też więc nie będzie tragedii bo juz sie bałam trochę czy nie jest za mała na tylko dwie drzemki ale oki, jak wstanie szybciej koło6 to będzie spała 3 raz a ja po 7 to dwa tzn. no jak będzie miała ochotę ale tak mniej więcej wyjdzie!!

Jejku Ewka no to ładnie 12 razy smarować masakra to w dzień co godzinę no ale oby tylko pomogło!!! Czyli żadnych metek, ani metali nie może mieć?? a biały to co ma do tego??inne kolory są złe??? ja też popatrzyłam na body ale same mam z metalowymi:/:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
w kolorowych barwnikach są metale 🥴 Więc mamy się tego wystrzegać a z napkami to będę musiała albo plasteki przyklejać zamalozywać lakierem albo podszywać materiałem 🥴
dobrze ze to ja z nią jestem bo już widzę nianie która ja smaruje co godzinę
Moja Hania śpi 3 raz w ciągu dnia. Co do warzyw to ja nie wiem jak dziecko nauczyć 🥴 bo moje dziecko tez nie przepada za warzywami i owocami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja mam aż jedne takie body. Niestety o pajacach mogę zapomnieć a tak uwielbiam Hanię wieczorkiem stroić w pajacyki 🥴 wygląda wtedy jak taka malusia dzidzia 🙂
Tynka ty kupowałaś orzechy piorące? Bo ja się zastanawiam nad nimi teraz mam proszek jelp on nawet troszkę nie pachnie więc brak zapachu już nie jest dla mnie problemem. Mąż przytargał jeszcze do domu taki proszek http://allegro.pl/sa8-baby-proszek-do-odziezy-dzieciecej-amway-3-kg-i2665650239.html ale mnie to już zaczyna przerażać tyle kasy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Wróciliśmy z wesele-było bardzo udane. Ewa,byłam już (prawie) koło Ciebie,tylko 111 km do Giżycka 😆 Śmiałam się do Męża,że na kawkę byłoby gdzie "wpaść" ;-)
Porobiło się z tą alergią.No,ale lepiej że wiesz o co chodzi,co jej dolega. Orzechy kupowałam http://ecoshop.com.pl/index.php?p714,orzechy-piorace-0-5-kg-soda-oczyszczona-1-kg-zestaw-eko-mama i polecam. Zero zapachu,ale nie odpierały marchewki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyw róciliśmy to Alek w nocy smacznie spał,na karmieniu nie zauważył kto go karmi. Dopiero rano przywitał nas ciosami po głowach i okrzykami radości. Długo to nie trwało,bo gdy wychodziłam do pracy to na widok Niańki się rozwył i jeszcze na dworze słyszałam jego płacz 😞 No,ale od 16stej się bawimy. Zrobiłam dziś gotowane jabłko dla Alka. Znajoma mi podrzuciła taki pomysł i właśnie wcina (skonczyły nam się wszelkie słoiczki). Nawet dobre 🙂 smakuje jak pieczone. Robiłyscie tak kiedys? jabłko na wrzatek i kilka minut obgotowanie? 😉
a wesele było w Zabielu- Zakaleń coś takiego,wiec przez piątnice przejeżdżalismy ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂
Jeśli chodzi o obiadki to u nas jest tak,że w żłobku raz Nina je lepiej raz gorzej, w zależności od humoru,ale zawsze wcina ziemniaki, bo obiadki nie są miksowane tylko ziemniaczki, jarzynki i mięsko osobno, warzywa jak ma ochotę,w piątek nie chciała,a dziś wsuwała aż miło. Bardzo lubi jogurty nestle i ostatnio jej dałam deser sałatka z owoców lata to myślałam,że łyżkę połknie. Dziś przyszedł kombinezon, co zamówiłam, po porównaniu wymiarów podanych na aukcji kupiłam 86 i trafiłam idealnie,bo w 92 by się utopiła. Kombinezon 75zł i jest boski, mega ciepły i porządnie zrobiony, wklejałam wam kiedyś linka. Poza tym wreszcie kupiłam fotelik dla Niny. Zdecydowaliśmy się na kiddy guardian pro 2 9-36kg, bo dla nas akurat najważniejsze były testy zderzeniowe,a ten fotelik ma aż 4 gwiazdki. Trochę kosztuje,ale bezpieczeństwo najważniejsze.

Tak poza tym to jestem zadowolona z opieki w żłobku, bo Pani pamięta co do dnia, co Nina robiła ile zjadła i co robiła. Mają z nią trochę roboty, bo mało śpi im,a jak wstanie to potrafi zrobić alarm i obudzić resztę 🙂 no i jest żywiołowa, ja myślałam,że tak mają wszystkie dzieci, no ale na tle innych to jest ponoć niezmordowana,a inne dzieci są dla Niny po to by mogła sie po nich wspinać 😜 także charakterek już jest. Nina nigdy nie płacze, jak ją mąż zostawia,a jak jest odbierana to chce z powrotem do Pani. Także co do takiej opieki jestem spokojna, no ale wiadomo są też jakieś tam minusy np cały czas ma katarek, co jest ponoć regułą, no i np w piątek wróciła z krostami na polikach, bo wiadomo dzieciaki bawią się i ślinią zabawki, a potem biorą inne poślinione przez inne dziecko, ale spoko bambino rach ciach i się zagoiło. Ale póki co jestem bardzo zadowolona i oby tak zostało.

A ja śmigam do pracy i bardzo mi się podoba, uczę się wielu rzeczy nowych i z pomocą męża i mojej mamy jakoś to wszystko ogarniamy 🙂

trochę się rozpisałam,ale teraz pisze raz na jakiś czas, więc można mi wybaczyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa życzę powodzenia w pielęgnacji Hani, mam nadzieję,że to przejściowe i że maści pomogą

ja mam chyba wszystkie napy metalowe,ale jeśli masz chęci to kup w pasmanterii plastikowe i powszywaj zamiast metalowych,szkoda kasy na nowe ciuchy lub na jakieś specjalne, trochę roboty,ale chyba warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusiek pokaż zdjęcie tego fotelika co kupiliscie 🙂

Co do jedzenia to rzeczwiście musze uzbroic sie w cierpliwośc i zacza od poczatku czyli jutro sama marchewka .....

Jak zaczełam prace to coraz mniej pokarmu mam - 10 h przerwy w nocy plus ok 5h w dzień robi swoje :/

Dzis poraz pierwszy dałam kaszke na mleku modyfokowanym (bebilon - zobaczymy czy na niego Szymon nie zareaguje alergią)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pojebalo mnie Dziewczyny siedzialam wlasnie na brzuszku.net i czytalam posty z mojej akcji porodowej i dalszych czesci. Tak mnie jakos naszlo, bo zimno za oknem, typowo jesienna pogoda i pranie wieszam juz w pokoju-graciarni 😉 i pachnie tam tak jak pranie rzeczy Azunka na koncu ciazy i jakos tak mnie na wspomnienia wzielo. Wyciagnelam tez z szafy juz zimowy szlafrok w ktorym chodzilam w ciazy i po porodzie i tez mi sie jakos tak skojarzylo. W ciazy moglabym chodzic caly czas!
Aleksandra a jak przygoda z glutenem? przerwana? czy od nowa probujecie?
My juz jemy tez chlebek z maselkiem. W sumie to jest raczej mietolenie ale zawsze cos tam w buzi zostaje 😉
Dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moniko co do glutenu to jak sie okazało te kaszki manne z nestle i z bobovity sa na mleku mm i te mleko go uczula
ostatnio w rossmanie dostalam paczke herbatników z nestle po 10 miesiacu - z glutenem i mozna podawać 1 dziennie by zapoznać dziecko z glutenem i podaje go od 2 dni 🙂
Co prawda nie zauwazyłam nic dziwnego wiec bedzie wszystko dobrze.... teraz tylko czekam az uczulenie po malinie zejdzie bo nie zauważyłam że słoiczek babany z owocami leśnymi maja maliny :/ a u Szymona od razu wychodzi takie mocno czerwone policzki jakby skóra była popekana od zimna no i teraz tylko to smaruje i nawilżam mu...
U nas nikt nie ma alergi pokarmowej a u szymona wystepuje.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
konefka napisał(a):
Witajcie 😉
Monia to ostro Cię na wspomnienia wzięło 😆
Ola ważne, że wiesz co Go uczula to już połowa sukcesu bo u nas to nadal loteria. Postanowiłam że nie będę się tym dołować bo są ludzie którzy maja milion razy większe problemy 😆


Bravo Konefkaa!
Dzien dobry. Noc przespana z synusiem. Ehh, mam nadzieje ze Cwaniak sie nie przyzwyczail. Ale dziasla mu doskwieraly, bo w nocy jk sie wybudzil to nawet cyc nie pomogl, nie chcial zlapac, dopiero jak posmarowalam dziasla to zlapal cycusia i pojadl troszke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny.
Dawno nie pisalam. Byla u mnie starsza siostra 3 tygodnie, a potem druga blizniaczka z mezem i corcia. Riccardo dostal w spadku pelno ciuszkow firmy lego. Klockow i zabawek 3 pelne skrzynie. Nawet ma wlasny odkurzacz.
Riccardo ma juz 2 zeby gore, juz raczkuje i wstaje, musialam mu obnizyc lozeczko. Wczoraj poszedl do lazienki i jeszcze dzrzwi zamknal, bo za nimi jest kaloryfer a mlody lubi krecic pokretlami od kaloryferow. Doslownie pelno zabawek a on rusza kabelki i wszystko co nie dla niego.
Pozdrawiam wszystkie mamy i dzieciaczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...