Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Spoko Kamila, wcale sie nie obrazilam, po to pisalam zeby poznac Wasze opinie 😉
Przespalam sie z tym, przemyslalam i stwierdzilam ze jednak sobie odpuszcze. Pomyslalam ze praca byla dla mnie zajebista odskocznia, pelno tam bylo wyglupow, na ktore pracujac z mezem nie moglabym sobie pozwolic. Byloby duzo pretensji typu, a z tym jestes na ty, tak sie wyglupiasz, a ten nie tak sie na ciebie spojrzal. Moj maz to zazdrosnik i jakbym w pracy miala sie hammowac (a "uprzejmie donosze " nie brakuje ktorzy przeinaczaja i dodaja ) i pilnowac na kazdym kroku to ja pierdziele. A tak wroce na to moje Auschwitz ale bede przynajmniej sie odchamiac. Nie chce tez tutaj pisac ze moj maz jest super przystojny, wiadomo kwestia gustu ale pisalam wam juz kiedys o opini Polek niestety w wiekszosci przypadkow jest ona prawdziwa, i wiem jak one leca na arabow, niewazne czy zonaci czy nie, wiec plotek by nam nie brakowalo i zyczliwych. A tak niech kazde ma swoje podworko. Nie wiem czy mnie rozumiecie, poza tym kurna w zlobkach nie krzywdza dzieci i Azizkowi krzywda sie nie stanie a kontakt z rowiesnikami dla takiego malego Cygana sie przyda 😜 wiadomo ze wolalabym zeby spedzal wieej czasu w domu ale nie zawsze jest tak jak chcemy 😞
kurcze spac nie moge mialam znowu kijowy sen, jakis koszmar okrpny az sie obudzilam i szczesliwa bylam ze to byl sen 🥴
a swoja droga to Nabil nie przejmuje sie bardzo ze bysmy sie mijali tylko tego gluta [przeraza opieka nad dzieckiem po albo przed praca bo teraz kiedy chce idzie spac, polezec a tak to skonczylaby sie laba :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam!!!
posluchałam się Was i sukienka pożyczona tak zwykła prosta ale jak Amelce sie nie spodoba i będe na weseludo20 to nie będzie mi szkoda że wydałam w cholere kasy 🙂 jutro zrobie zdjęcie to Wam podeśle 🙂 a swoją drogą to mi na sukienke było szkoda kasy a byłą taka jedna nawet fajna za 80 zł przeceniona a Kubie kupiłam koszule za 89...coś chyba ze mną nie tak muszę iść szybko do pracy bo zdziczeje 🙂 🙂 🙂

Monia co do arabów to coś w tym jest bo ja po moich wycieczkach do Afryki też przez jakiś czas miałam w głowie tylko arabów:P:PP:P ale szybko mi przeszło na szczęście 🙂 🙂 🙂

Moja koleżanka dodała wczoraj wpis na fejsie "żłobek -przechowalnia dla dzieci" hmmm..... muszę pogadac jak ją spotkam o co chodziło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha zapomniałąm o najważniejszym była wczoraj u kosmetyczki i byłą ze mną siostra z Amelką i przy okazji żeby się nie zastanawiać i nie stresować zrobiłam prezent Amelce na 7 miesięcy i przebiłam jej uszka 🙂 🙂 🙂 🙂 wygląda przecudnie!!!!!!! i wcale nie było tak źle płaczu może tyle co przy szczepieniu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dla mnie to głupota bez obrazy dla takiego malenstwa uszy przekluwac 🥴 🥴, kolczyk zawsze moze sie poluzowac i wypasc i nie daj boze dziecko to polkie :/ Adusia dostała kolczyki na chrzest, ale przebije jej dopiero jak sama bedzie chciała. Poza tym, gojenie sie uszu mnie np bolalo :/ i kolczyki mi sie wbijaly z tylu uszu w glowe i bylo zle spac :p.
Pokaz fotke 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja wcale nie twierdze ze kazdemu sie musza podobac. Maz jak do mnie podbil pierwszy raz na dyskotece to odwroilam sie, spojrzalam na niego potem odwrocilam sie do kolezanki i powiedzialam jaki brzydki gruby kurdupel 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 ale rozwalil mniue jego pierwszy tekst do mnie "nie jestem z Polski" jakby tego nie bylo widac od razu i jakos tak sie zaczelo.
Olcia pokaz zdjecie Amelki, pewnie wyglada przecudnie i slodziutko.
a co do tego tekstu ze zlobek to przechowalnia dzieci- latwo mowic komus kto nie musi tego robic i moze sobie pozwolic na niannie albo na siedzenie w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
próbowałam już wczoraj zrobić zdjęcie tylko tak się kręci że mi ma jak ująć ale coś tam widac więc później wstawie 🙂 ja też się długo zastanawiałam i to była spontaniczna decyzja i nie żałuję wogóle wiadomo każdy ma swoje zanie ale wszytkie znajome w koło które mają córki przebijały i nic się nie dzieje!!! Kolczyki mamy takie od kosmetyczki ze stali chirurgicznej i są tak dobrze zapięte że żeby je zmienić na inne to trzeba się nieźle natrudzić więc nie martwię się o to że się poluzuje czy wypadnie nie ma takiej opcji!!! A później ma takie kwiatuszki śliczne tez dobrze zapinane bo to to angielskie zapięcie dostała je na chrzest ale na razie nie będe jej zmieniała bo kosmetyczka radziła żeby jak najdłużej w tych ze stali chodziła no i jak byłąm na szczepieniu to pediatra mi to samo powiedziała, na a wiadomo są wyjątki ale co ma być to będzie ja jestem dobrej myśli.Póki co na pewno ją nie bolą bo nie płacze ani się nie ciągnie za uszka noinie są wogóle zaczerwienione więc wszytko oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

a co do tego tekstu ze zlobek to przechowalnia dzieci- latwo mowic komus kto nie musi tego robic i moze sobie pozwolic na niannie albo na siedzenie w domu.


też tak Monia myślę ale zaciekawiło mnie to! wiesz u mnie był znów kierownik kiedy wracam i chyba zacznę powoli amelkę oduczać od cyca i myśleć ostro nad powrotem do pracy no i póki co nie wiem też jak to będzie czy nie bedzie musiał wejsc w grę złobek no ale to sie jeszcze okaże może teściowa się jednak określi i zdecyduje 🙂

Poczytałam Ewka twój artykuł i w sumie dobrze że już ma przebite te uszka bobym się znów zastanawiała a tak to po problemie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kobitki 🙂
Ja jeszcze z 2 dzieci bo 3 w szkole 🙂
Źle nie jest jakoś radę daję.Ugotowałam rosołek i tylko muszę skoczyć po Mirelkę do szkoły i dać im jeść 🙂
Każda matka robi to co uważa za stosowne a negowanie jej za coś tam i potępianie to czysta głupota.Na pewno żadna z nas nie zrobi krzywdy swojemu dziecku.Tak się czasami zastanawiam po cholerę jest to czy inne forum.Bo dla mnie forum jest po to żeby się dzielić radością i smutkiem,sukcesami i porażkami.A tutaj to normalnie strach coś napisać bo zaraz mało co nie ukrzyżują człowieka.
Olcia super że Amelka ma już uszka przebite 🙂
Monia wszystko zależy od ciebie i Twojego męża 🙂Jak zdecydujecie tak zrobicie.

Ja gdybym miała córkę to też miałaby szybko uszka przebite.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂a mi się wydaje że forum jest właśnie po to żeby dzielić się swoimi poglądami a nie tylko słodzić, może zemdlić... oczywiście nie chodzi o żadne potępianie tylko o wyrażenie swojej opinii 🙂 i tyle
ja również nie przebiłabym uszu ale nikogo kto tak zrobił nie ukrzyżuje 😁
jak Tobie Olcia tak pasuje to super 🙂
co do żłobka to też uważam że jak nie ma wyjścia to się posyła i tyle... choć ja osobiście Emilki nie posłałabym ale rozumiem tych którzy są do tego zmuszeni,
wkurzają mnie tylko argumenty typu że żłobek jest dobry bo np dziecko sie uspołecznia, myślę że 6 miesięczne dziecko ma jeszcze czas na to, tak samo jak przebywanie w większej grupie dzieci nie jest mu do niczego potrzebne, posyłamy dziecko do żłobka bo tak zmusza nas do tego życie na pewno nie dlatego że mamy takie widzimisie i dla dobra dziecka... pieniądze z nieba nie spadają a do pracy niekiedy musimy!! wrócić
mam nadzieję że nikt mnie nie ukrzyżuje za to co napisałam 😉 😉
🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
timecontrol15 napisał(a):

Każda matka robi to co uważa za stosowne a negowanie jej za coś tam i potępianie to czysta głupota.Na pewno żadna z nas nie zrobi krzywdy swojemu dziecku.Tak się czasami zastanawiam po cholerę jest to czy inne forum.Bo dla mnie forum jest po to żeby się dzielić radością i smutkiem,sukcesami i porażkami.A tutaj to normalnie strach coś napisać bo zaraz mało co nie ukrzyżują człowieka.

Malwina to po jaką cholerę tu wchodzisz skoro uważasz, że te forum jest do dupy!!!
Jak chcesz aby Ci tylko słodzono to napisz mogę codziennie na forum Ci słodzić jeśli będziesz przez to szczęśliwsza 😁
Uważam, że jesteśmy ze sobą tyle czasu i nie było ani jednej takiej sytuacji w której kogoś chciano "ukrzyżować"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina super że chociaz ty byś zrobiła tak jak ja 🙂 🙂 🙂
Agnes no ja z tym żłobkiem sądzę podobnie jak ty, nie chciała bym Amelki tam oddawać ale jeśli nie będzie innego wyjścia to trudno.

No czasami jest tak dziwnie jak się coś napisze na tym naszym forum ale ja się nie przejmuje pisze po to żebyście się wypowiedziały bo wiadomo jak bym nie chciała to bym nie pisała ale trudno żeby wszystkie miały takie same zdanie i poglądy prawda??? A ja nie mam 15 lat i nie przebiłąm jej uszków bezmyslnie tylko chciałam już od dawna i sie udało i jestem zadowolona z siebie i z niej że jest tak dzielna a co 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ola ja nie krytykowałam Twojej decyzji to Twoje dziecko i rób jak uważasz. Link wkleiłam tylko po to abyś miała świadomość, że stal chirurgiczna nie jest wcale taka dobra i lepiej po wygojeniu włożyć złote kolczyki. Salony w dzisiejszych czasach szukają leż oszczędności i potrafią kupować badziew za 2 zł a sprzedawać w salonie za 50zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o ja glupia i naiwna, myslalam ze forum jest po to zeby dzielic sie swoimi opiniami, a nie ze wszystkim sie ze soba zgadzac 🤢 🤢
Nikt nie kogo nie ukrzyzuje. kazdy jest inny i ma swoje zdanie, ktorym sie dzielimy nawzajem :p. ja po prostu bym nie przebila uszu dla dziecka zeby ładniej wygladało ;p Olcia chciala to przebila - proste, jej decyzja, jej konsekwencje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !
Spokojnie Dziewczyny 😉
Nie zgadzam się z Tobą Malwina.Nikt nikogo tu nie chciał ukrzyżować,przynajmniej nie widziałam takiego przypadku 🙂 Lubię poczytać co u Was,jak rozwijają się wasze pociechy i dowiedzieć się mnóstwa nowych rzeczy.Każda z nas popełnia błędy,niektóre nie są tego świadome i ja np chciałabym żebyście zwróciły mi uwagę,jeśli robię coś rażąco złego. A wyłapywanie profesjonalnych i ciekawych artykułów w necie i dzielenie się nimi z nami,uważam za przejaw sympatii i zainteresowania czyimś problemem 🙂
Żłobek = przechowalnia dzieci? Coś w tym jest. Trzeba popatrzeć na to logicznie- na tyle dzieci,2-3 panie... My we dwie w grupie trzylatków ledwo ogarniamy ten chaos a co powiedzieć o dzieciach,które leżą,płaczą,robią w pampersy, trzeba je nakarmić i przynajmniej z raz przytulić. Nie wspomnę o uspakajaniu po rozłące z Mamą tych starszych dzieci. Niestety tak to wygląda.Tam się nie prowadzi zajęć edukacyjnych . Dając dziecko do żłobka miałabym świadomość tego,że paniom zależy na tym aby dziecko było przewinięte i nakarmione. Nie spodziewałabym się indywidualnej opieki- od tego jest niania.
Tez rozumiem Rodziców,którzy oddają tam dziecko. Tak jak któraś napisała- pieniądze niestety same się nie zarobią.Trzeba harować 😞

a jeśli chodzi o uspołecznianie dziecka w żłobku...hmmm
Z moich obserwacji mało który trzylatek bawi się ze swoim rówieśnikiem. Te dzieci bawią się obok siebie,same ze sobą.Są jeszcze bardzo egoistyczne i nastawione tylko na siebie i swoje potrzeby. Więc o uspołecznianiu w wieku 6 miesiący nie ma mowy 🙂 Koleżanka oddała dziecko do żłobka z jednego powodu. Jej syn jest jedynym małym dzieckiem w rodzinie,jedynakiem i miała dosyć takiego "dzika". Chciała go wypchnąć do dzieci i zabieg się powiódł- mały ma 2 lata i przynajmniej z zainteresowaniem patrzy na inne dzieci i nie trzyma się kurczowo sukienki Mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina uważam że Twój komentarz był zbędny, dlatego że naprawde nic złego nie było wypowiedziane. Przynajmniej tak uważam z tego co czytam 😉
Olcia przecież nie ma nikomu za złe za innych opinie, a samo chwalenie i słodzenie jest mdłe. Swoją drogą jakbym miała dzieweczkę też zastanowiłabym się nad przekłuciem, aczkolwiek do samego kłucia nestem nastawiona negatywnie, jak szczepią mojego Misia to płacze 😮
Kamila szafy masz świetne, ja tez wolę wieszaki niż półki. Lubie po praniu pracowac i wieszać.
Co do żłobków to jest teraz artykuł w chyba Mamo że są różne motywny oddawania tam dzieci, mi osobiście chodziłoby o to siedzenie w domu, ja lubie wśród ludzi :P wiem okropna jestem ale ja całe życie byłam w biegu. I tak pisze Tynka boje się tam oddać dziecka z tego względu ze może płakać cały dzień i nie będzie kto miał się nim zająć 🥴
Monia wsród moich dzieciatych znajomych większość wypowiadała się że nie kupi chodzika a większość go ma 😁 bo to naprawde wygoda, nie trzeba patrzeć na dziecko non stop i można chociaż obiad ugotować. Ja nie kupie a z prostego powodu : mamy małe mieszkanie i nawet obrócić się nim by było ciężo mojemu dziecku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
zawrzalo 😉 mam nadzieje ze nie na dlugo 😉 kazdy pisze co chce, zreszta tak jak Ewa napisala ze nie od wczoraj 😉
Agnes1978 masz racje, wiadomo ze najlepiej jesli taki maly BAbel jest w domu, I tu kazda z nas na pewno sie zgadza co do tego a jak nie da rady to tez tragedii nie ma, bo krzywda tam tez sie nie dzieje. Jak to mowia LIFE IS BRUTAL. and full of kopas w dupas :P:P:P ja chce do pracy.
Tusiek jak sobie radzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chodzik to ja wlasnie uzywam do dawania jedzenia bo moj Dzik w miejscu nie usiedzi, i jak sobie chrupie biszkopta tez bezpieczniej mu w chodziku i jak cos kuchni robie a Mlody znudzi sie bawieniem na podlodze to nie musze go zabawiac, sadzam w chodzik i mam chwile dla siebie 😉 nie przesiaduje w nim caly dzien, a tylko od czasu do czasu. Mowie Wam - wybawienie w niektorych sytuacjach. Pilnuje zeby przebywal w nim jak najmniej. U nas glownie Azuniek spedza czas na czolganiu sie po ziemi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...