Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ale u mnie dziś piękna pogoda, aż chce się życ. Mam naładowane akumulatorki 😁 ciekawe co powiem pod koniec dnia 🤔
wczoraj wysłałam ponownie moją prace do promotora, po naniesieniu poprawek, aż boje się wchodzić na maila czy znów czegoś nie będe musiała poprawiać, bo mam dość już tej pracy, chce się obronić, i nie ważna jest dla mnie ocena, byle by mieć to z głowy. Trochę zła jestem na siebie z takim podejściem bo całe studia byłam bardzo ambitna i każdą 3 przeżywałam 🥴
no nic kobietki kochane, miłego dnia każdej życze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale cisza 😞
My dzisiaj byliśmy na spacerku na 2 wózki,jak sobie pomyślałam,że miałabym mieć dziecko rok po roku to o matko wolę nie pisać....
Mieliśmy Gabinia i o rok starszego siostrzeńca Bartka.Było fajnie,karmiliśmy kaczuchy a dzieci miały zabawę jak nigdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny. My też wczoraj bardzo aktywnie już o 8 rano ruszyliśmy do moich dziadków a wróciliśmy a kąpiel i spanko więc już się nie odzywałam. Moje dziecko zachwycone widokiem koni nawet mały skubaniec pogłaskał jednego 😆
Dziś wstała przed 6 ale pobawiła się z tatą godzinkę i poszła dalej spać. Byłam mega zdziwiona jak obudziłam się a tu 10 godzina 😁
Dziś za oknem mleko świata nie widać taka mgła 😮 Ale myślę, że za godzinkę ruszymy na spacer. Miłego dnia 😆
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/502/img1370hi.jpg/][IMG]http://imageshack.us/a/img502/7022/img1370hi.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam!!
a u nas od rana ślicznie tylko dzisiaj troszeczkę mocniej wieje, ale my niestety samotną niedziele mamy;( już właśnie myślę żeby do jakiejś koleżanki wyruszyć bo się zanudzę 😞 Kuba jedzie na mecz o 12:30 i wróci koło 19 bo to wyjazdowy, mama ma jakieś spotkanie a siostra z Jagoda w Krakowie 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
Fajnie że Hania nie bała się koni...
My dzisiaj z Gabiniem pospaliśmy do po 11 ,obrałam ziemniaczki a mały z Bartkiem poszedł na spacer,zaraz wstawię kurczaczka i będziemy czekać na obiadek.
U nas piękna słoneczna pogoda szkoda,że ja taka kaszląca jestem no ale i tak wybierzemy się na spacerek po południu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.
Ja od piątku choruję.Gorączka,dreszcze,niesamowity ból głowy. Ratowałam się gripexami itd ale nie było rezultatu,wiec poszłam do lekarza.Na szczęście to zwykłe przeziębienie,mam dzisiaj leżeć i odpoczywać.
Wy tu piszecie o spacerkach a my już dawno byliśmy na jakimś. Nie wiem czy odkąd wróciłam do pracy to byłam z Alkiem może 2-3 razy 🥴 Tak chodzi niania albo Alek chory 😠 Ten tydzień siedział w domu przez tą chorobę. Jutro pewnie już wyjdą.
u mnie dzisiaj gotuje Tomek i on zajmuje sie alkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
jestem mega szczesliwa upolowalam sukienke z exe przecenianoa z 120 e na 39 e http://www.execollection.com/lookbook/exence.php ze strony 15 ta po lewej,druga ze strony 5 po prawej, ale jestem szczesliwa. Drugiej nie ma w katalogu. Maz mi kupil 3 sukienki byly przecenione o 80 procent bo rozprute na szwie 3 cm. Wiec mam w co sie ubrac na Chrziny. A w sobote bylam zla, ze nie mam w co sie ubrac.
W sobote wyrobilismy dowod dla Riccarda na 5 lat.
Riccardo trzymajac sie kanapy chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sukienka Aga ! Najbardziej cieszą takie okazje. Ty laska jesteś to i będziesz szałowo wyglądać 😉 Od kilku dni daję Alkowi kisiel własnej roboty. Za pierwszym razem z bobofruta a dzisiaj z domowego soku malinowego.Wcinał aż mu się uszy trzęsły ! 😁 Na kolację T zrobił tartę ze szpinakiem i karmiłam Alka tym szpinakiem,smakował mu 🙂
Ola, w moje dziecko też nie wciśnie kaszki.Nie ma szans.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
wiecie co jak szukałam chodzika dla Amelki to dałam ogłoszenie na lokalnym portalu że poszukuj, to już było chwilę temu ale dzisiaj przyszła mi na maila wiadomość w tytule wpisane "chodzik" więc myślę pewnie ktoś chce sprzedać wchodzę a tu: "Chodziki, a dokładnie sposób użycia przez dziecko swego ciała w chodziku, zaburza harmonię i logikę rozwoju. Po pierwsze przemieszczając się w nim, maluchy bardziej używają swych nóg i stóp do odpychania się, niż podporu i naprzemiennego przenoszenia ciężaru ciała, tak jak to się powinno dziać w trakcie swodobnego chodzu. Odpychają się zawzięcie od podłoża, wpychając weń paluszki i wewnętrzną stronę stopy, zamiast uczyć się propulsji , tzn. przetaczania stopy od pięty, poprzez śródstopie, aż do odepchnięcia się paluszkami.W efekcie zaburzane są procesy kształtujące czucie stopy, pracę jej wewnętrznych mięśni, tworzenie się łuku poprzecznego i podłużnego stopy.

Dziecko nieprawidłowo obciąża stopy i nóżki, a w konsekwencji cały układ kostny, stawowy i mięśniowy swojego ciała , a szczególnie dotyczny to miednicy. Dziecko chodzące samodzielnie wykorzystuje miednicę jako podstawową część systemu dynamicznej stabilizacji ciała, a w chodziku po prostu na niej siedzi.(...)


Dzieck o nie musi w chodziku uważać, aby nie stracić równowagi i uniknąć upadku. Jest przecież podpierane i zabezpieczone z każdej strony.

Zdrowe dziecko będzie chodziło i biegałosamodzielnie niezależnie od tego, ile czasu w takim chodziku spędzi, ale możemy się spodziewać, że inaczej będzie łapało równowagę, częściej będzie chodziło na palcach, trudniej mu będzie nauczyć się bezpiecznie upadać na podłogę."
taka wiadomość hmm... może to i dobrze że Amelce chodzik się nie spodobał i stoi w kącie i służy jako wieszak sama ju nie wiem, swoją drogą ciekawe czy to jakaś prywatna osoba czy kto mi to napisał nie???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chodzików- coś jest na rzeczy z tą szkodliwością. Jak chodziłam na rehab. z Alkiem to rehabilitantka bardzo je krytykowała. Jak już to używać czegoś takiego http://allegro.pl/fisher-price-k9875-edukacyjny-chodzik-pchacz-bon-i2701424835.html
Sama tego używała podczas zajęć.
Ja na pewno nie kupię tego Alkowi,patrze trochę na to z perspektywy rozwojowej i uważam,że nie ma co na siłę w takie urządzenie wciskać dziecka,to trochę wymuszanie na dziecku czynności których samo jeszcze nie wykonuje bo nie potrafi. Jeśli dziecko samo staje i się podnosi na nogach to jeszcze chodzik jest do zaakceptowania. No,ale w sytuacji gdy dziecko ledwo umie siadać to wciskanie w chodzik jest po prostu głupie !
My chyba zdecydujemy się na taki fotelik http://allegro.pl/fotelik-cybex-pallas-2fix-brown-sugar-wys-24h-i2700014748.html
przemawia do mnie ten fakt,że ten fotelik można używać do 12 roku życia.
A i idą chyba nam na raz,dwie dolne jedynki 🤔 bo rozcięcia w dziąsłach są.

zobaczcie to http://www.youtube.com/watch?v=31bKjkB4ZIc&feature=related skubane dzieciaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny taka piękna pogoda zdrowiejscie szybko 🙂 my super rodzinny weekend mężuś miał wolne w sobote i byl dwa dni z nami,wczoraj byliśmy u dziadków Nikosia dostał nowy samolocik 🙂 dziś bylismy na długim spacerku nad wodą posiedzielismy porobilismy piekne zdjecia na tle pięknej jesieni,Nikuś zdrowy myśle ze dużo mu pomogy te inhalacje 🙂 uwielbiam takie piękne rodzinne miło spędzone dni :* a wieczorkiem wzielismy sie z mężem za garderobe i nazbieralismy 3 wory ciuchów w których juz nie chodzimy albo za małe po Nikosiu tez az sie zrobiło miejsce 🙂 haha 🙂 jutro jedziemy popatrzec na nowa sypialnie moze kupimy i bierzemy sie za urzadzanie pokoju Nikosiowi już wybralismy wykładzine w autka-podejmiemy próby zeby Nikos spał sam w swoim pokoiku 🙂 dziewczyny to ostatnie piękne dni trzeba z nich korzystac bo juz zapowiadaja mrozy wrrrrrrrrrr hm teraz piwko z soczkiem chipsy i sen z mężulkiem :** dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A my juz nie spimy.
Wlasnie teraz mam problem, bo nie wiem czy ubrac ta sukienke z 15 strony,ta szara i do tego bordowa marynarke, czy ubrac sukienke na dlugi rekaw taka jak tunika ale kolor roz wchodzacy w biskupil. Nie ma jej w katalogu. Tez jest przed kolana. Moja siostra powiedzial, ze w tym rozu wygladam jak zona jednego z Gangu Olsena. Gorzej bo maz chce ubrac garnitur taki podobny do mojej sukienki tej szarej, bedziemy wygladac jak blizniaki? 😉 😉
Acha a na Riccarda nic nie ma. Same jakies szarosci.
Znalazlam wczoraj jedne fajne spodnie ale to byly spodnie Bossa za 80 e. Riccardo by mial na 1 miesiac. Tylko, ze fajna cena.
Widzialam piekne sukienki dla 3 miesiecznych dziwczynek byly po 200 e, bylam w szoku kto to kupuje?
Olcia nie przejmuj sie moj od 2 tygodni kaszy nie chce, nie wiem co sie stalo. A najgorzej bo mama mi rozne smaki z pl przywiozla i jeszcze tesciowa wyslala w paczce. Tu sa tylko bananowe i owoce lesne. Nie wiem co ja z taka iloscia kaszy zrobie. jak przestal jesc te kasze schudl, wazy 10,500 kg.
Dalam mu chrupke kukurydziana nawet jej nie polizal. Ciekawe o ktorej dzis padnie.
By zmienic mojemu synkowi pieluche lub go przebrac to trzeba sie tak nagimnastykowac, ze szok. Fika, bryka, przewraca sie, nie ulezy normalnie.
A co do chodzika nie uzywamy, bo jest jeszcze w pl. Nie przypuszczalam, ze tak szybko bedzie potrzebny. Ale to co napisala Olcia, mysle, ze nie bedziemy uzywac. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My dziś pobudka o 4:50 😉 ale dzięki Bogu przed 7 udało mi się ją ululać i pospałyśmy jeszcze troszkę 😆
Tynka dzieciaki wymiatają 😆
Agnes napewno coś dla Riccardo znajdziesz 😆 Jeśli masz dylemat z sukienka,mi to dawaj fotki doradzimy 😆
Milena zazdroszczę zdjęć jesiennych u nas było ciepło ale mgliście słoneczko ciągle takie przyćmione i zdjęcia nie są zbyt dobre 🥴
Z tą wiadomością o chodziku to ciekawe 😮 My używać nie będziemy bo przede wszystkim uważam to za zbędny gadżet a po 2 miejsca brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witamy się i my 🙂
Jedna pobudka w nocy to jakiś luksus 🙂
A ja mam inne zdanie na temat chodzików bo po pierwsze teraz nagonka jest na wszystko ze strony mediów itd. mm złe karmienie piersią na tak...
Dla mnie to śmieszne bo przecież większość rzeczy dla dziecka było testowane i po coś robione.A po za tym kilkanaście lat temu dzieci też używały chodzików i jakoś nic im nie jest.
Ja jakbym miała kupić chodzik to wolałabym zainwestować w jeździk bądź pchacz a że dostałam go i używamy praktycznie tylko do karmienia i jak muszę coś zrobić szybko to dla mnie problemu nie ma.Z resztą po moim Gabrysiu zauważyłam,że bardzo wzmocnił sobie nogi od kiedy w nim chodzi. Także co mama to inna opinia...A tak na prawdę to jakby wycofali te rzeczy na "nie" to zostałoby nam z 5 rzeczy do użytku.Moim zdaniem wszystko jest dozwolone jeśli jest stworzone dla dzieci ale z umiarem.Ja np. nie wkładam małego na cały dzień do chodzika tylko na 10-20 minut.Z resztą o wózkach też mówią dobrze zazwyczaj dobrych,drogich znanych marek bo niby są lepsze.
A my dzisiaj wybieramy się do lekarza bo moje dziecko ma biegunkę i wolę żeby go zobaczyła i nam coś dała na powstrzymanie jej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Malwina masz rację, że jeśli stosujemy z umiarem to jest oki. Tylko jest wielu rodziców którzy dla świętego spokoju wsadzą dziecko w chodzik i jeszcze włączą mu telewizor i zadowoleni, że dziecko np. pół godziny "zajmuje się sobą"
Tynka dobrze, że przypomniałaś o tym kisielu nasz już się studzi zobaczymy czy posmakuje Hani jak nie to ja zjem z przyjemnością 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
juz trzeci raz pisze wiadomosc bo mi dziecko naciska myszką mam nadzieje ze nie wysłałi mi tamtymi razami, bo bedzie dubel 😮
Ewka kupny czy robione kisiel masz?
my w sobote na działce urzędowaliśmy a wczoraj w górach na Przehybie, 5h maszerowania z dzieckiem w wózku, super było, mamy zamiar tak czesto robić bo uwielbiamy wypady w góry, zresztą mamy je po nosem.
Agnes pokaz zdj moze cos doradzimy ? 🙂
chodzika nie bede uzywac, i tak w zadne zabawki nie wierze, moje dziecko uwielbia sie bawic wszystkim tylko nie zabawkami, nawet puszka od piwa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój Gabryś nie chce jeść kiśli robiłam mu z bobofruta i soku malinowego.No ale za to je moje dżemiki 🙂
Śmiać mi się z małego dzisiaj chciało bo włożył palca do buzi i strzelał pazurkiem o ząbki a mnie dreszcze przeszywały i jak mówiłam przestań to sie chichrał .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...