Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
ciekawe czy mi ten kolega kupi pampki w Kauflandzie jak piszecie że już nie ma!!
a ja tak się spieszyłam z kupnem fotelika a teraz jakoś mi się nie speszy żeby go przełożyć i dalej Amelka jeździ w nosidełko ale wczoraj w grubej kurtce już jej było niewygodnie więc trzeba sie przesiąść chociaż jeszcze nie ma ani 9 miesięcy ani 9 kilo więc mamy czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dziewczyny jutro mam rozmowe z 2 nianiami jedna polecona przez koleżanke a druga zadzwonila bo dałam ogloszenie,ciekawe.Nikoś dzis zas fajnie spał obudził sie po 3 na jedzenie i spał do 8 🙂 ja po wizycie w klinice juz nie wiem co myslec ale oni sa specjalistami od kolan i chyba im bede wierzyc ze oni narazie zalecaja orteze kupiłam juz na 3 tyg.a póżniej albo zaczniemy rehabilitacje albo operacje.Nikoś wogule nie chce pić rano mleka juz robie mu normalne śniadanie dzis mu zrobiłam platki owsiane na mleku normalnym wiecie jak wcinał zjadł wszystko wogule lepiej mi spi w dzien 2h przed obiadem i popołudniu 2h a mleko daje mu tylko na kolacje.męzuś zrobił mu syrop z cebuli i widze juz poprawe mnie katarku i prawie nie kaszle.teraz bez auta to masakra dobrze ze pradziadkowie Nikosia maja 2 i nam jedno pożyczyli 🙂 az sobie nowego nie kupimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak normalne mleko w kartonie !!! nic mu nie jest to dla czego mam nie dawać,koleżanki syn juz dawno od 8 miesiaca je kaszke na normalnym mleku inaczej robi mu grysik i chłopczyk zdrowy ze hej.zabraniac tego nie tam to nie to własnie póżniej tak chorują i co nie zjedza to boli brzuszek,mój je wszytsko co mu dam tylko bardzo uwarzam zeby nikt mu nie dawał słodyczy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dzisiaj zaszalałam z prawdziwym mlekiem :/
Zrobiłam sobie rano budyń i Alek tak się patrzył na mnie, trochę go podkarmiłam i już chyba tego efekt jest..... Ma czerwone policzki,więc wapno poszło w ruch i wiem,że z prawdziwym mlekiem próbować już nie będę.
Olcia,ja też Alka nie mogę już dopiąć w nosidełku jak jest w kurtce 🤢 stąd ta decyzja o foteliku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja robiłam małemu budyń z mleka 0,5% i też nic mu nie było.
Ja nic w tym nieodpowiedzialnego nie widzę skoro dziecko je już wszystko ,z reszta akurat ja wychodzę z założenia,że każda mama robi jak uważa i to jej decyzja.
Dla mnie to dziwne,że ogólnie wszędzie jest nagonka na dawanie normalnego mleka-10,20 i 50 lat temu dzieci od urodzenia jadły mleko krowie i było dobrze a teraz tak na serio jakby się słuchał mediów itd. to dzieci do 18 roku życia jadłyby mleko z piersi i nic więcej.Po prostu moim zdaniem trzeba mieć sporo dystansu żeby nie zwariować.
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kazda mama robi jak uwaza, ale JA np, w kwesti zywienia ufam specjalistom, jednak na czyms te swoje teorie opieraja, owszem czasem pewne rzeczy sa przesada, ale przeciez nie chca zle dla dzieci tylko jak najlepiej. Nie ma co sie spieszyc w takim dorosłym zywieniu malych dzieci bo to im tylko moze zaszkodzic 🙂.
Ale co ja tam wiem :PP kazdy robi po swojemu i tyle :P
http://www.mlekodladzieci.pl/krowie-mleko-dla-dzieci/
http://babyonline.pl/karmienie_nabial_artykul,1338,0.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście- każda robi ze swoim dzieckiem jak uważa.
Dałam Alkowi 3 łyżeczki budyniu z mojej miseczki i uważam,że to o 3 za dużo ! Miałam kaca moralniaka jak uświadomiłam sobie,że to mleko krowie ! 🤢 🤢 🤢
Jeszcze te czerwone policzki :/
ehhh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
My po fajnej nocy,Gabryś zjadł wieczorem o 18:30 i wstał dopiero po 24,a później koło 5 🙂
Także można się wyspać cieszę się bo już myślałam,że wyśpię się dopiero wtedy kiedy on założy własną rodzinę 😁 😁 No ale kochany synuś pamięta o mamusi.
No i dzisiaj stał się cud...Zbierałam się chyba z pół roku żeby posegregować książki i pomoce naukowe , B. poszedł z małym na spacer a ja zrobiłam z książkami porządek.Jestem z siebie dumna jeszcze tylko szafka z Gabisia ubrankami i będzie porządek.Dosyć,że odkurzyłam w pokoju,pościerałam kurze to jeszcze posegregowałam Gabinia zabawki 🙂
Miłego weekendu :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie Mamuśki 😉
Dawno nie pisałam ale dopiero wczoraj wieczorem wróciliśmy 😆 Wyjazd na groby i do rodziny uważamy za udany. Hania spisała się na medal. Dziś pojawił się kolejny ząbek mamy górną prawą 2 😆
Dziś zaszalałam na zakupach kupiłam sobie buty kozaczki na 10 cm obcasie 🤪 i daję radę w nich chodzić 😮 Mają troszkę platformy i wydawały się nie wysokie a jak przyszłam do domu to mąż zrobił wielkie oczy bo takich butków nigdy nie miałam 😁
Spacer z dzieckiem zaliczony na szczudłach i przeżyłam 😁 Jeszcze na urodzinki do siostry się w nie odstroję dziś a co 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewka to zaszalałaś z butami 😉
Malwina musze iść w Twoje ślady w posprzątać pokój dla Misia, i w końcu go tam przenieść, mąż jest stanowczo na NIE, ale może małymi kroczkami go namówie 😁 tylko w elektroniczną nianie musze sie zaopatrzyć.
TYnka jak policzki Alka? może podaj fenistil - pisałaś że masz, bo on jest na objawy alergiczne. U nas mam nadzieje, koniec z policznkami czerwonymi, wiadomo jak się bawi intensywnie to je ma, ale po wielu obserwacjach stwierdziłam ze winowajcą jest BANAN. Więc już Miś go nie dostaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu,policzki już nie są czerwone ale zostały takie szorstkie 🤢 pomogło wapno,fenistil się już skończył a jest a receptę,więc nie podam.
Ja ciągle w temacie tego nieszczęsnego fotelika.Już nie mam pomysłu,który kupić 😠
U nas pierwszy raz dzisiaj na obiad była buraczkowa zupka. Hehehe ale mi pluł,był cały różowy 😁 Na jutro mam też ta zupkę,mam nadzieję że już mu podejdzie !!
Czytając umiejętnosci waszych pociech,ze mówią itp. to mój Alek jest w ciemnym lesie. Dzisiaj mnie dziecko zadziwiło bo siadł na dywanie przed tv (był wyłączony) i pokazuje palcem na telewizor i mówi "yyy !! Z taką pretensją,źe nie ma bajki. Ja na to,że teraz nie oglądamy to on znowu protest 😁 ot buntownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka wydaję mi się,że nie masz czym się martwić bo np. mój Gabiś dużo "gada" za to nie raczkuję i teraz cwaniak jak go kładę na brzuch żeby się poćwiczył to zaczyna się obracać i tak wychodzi nam raczkowanie.Zaczyna pełzać no i kilka razy stał w łóżeczku bo przy mnie ciągle wstaje.
Chyba to prawda,że niektóre dzieci gnają z rozwojem fizycznym a drugie idą bardziej w stronę "mowy".
No a ja się zmotywowałam tym,że jest tak pięknie na półkach i posprzątałam w szafkach.Jestem z siebie dumna :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Nikoś dziś wstał chyba lewą nogą zmierzły marudny.popołudniu juz miałam dość dnia i do tego jeszcze z mężem sie sprzeczamy-oboje jestesmy zmeczeni ta sytuacja a tu Nikoś jeszcze dawał popalić.ale załatwiłam NIANIE chce 6 zl h od 7-15 przyjdzie sie zapoznac i oswoic z Nikosiem,poleciła mi ja koleżanka,zobaczmy.a jakies stawialyscie wymagania swoim Nianiom co maja robić a czego nie itd.robie codziennie zastrzyki sobie do brzucha a ja sie tak boje igiel masakre przeżywam jak przychodzi pora zastrzyku same sine plamki mam na brzuchu. 😞 teście mnie wkurwiaja oferowali pomoc a nawet nie zadzwonia gdyby nie moja mama to bym sie zapłakala.strasznie mnie bola usta bo mam porozcinane od środka same rany i boli mnie jak jem i jak mówie,mam jakiegos pecha ostatnio,nie wiem co życie mi chce przekazac...może to zebym doceiala to co mam wspaniala rodzine bo ostatnio tylko narzekam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Milena to super że masz niane, właśnie napiszcie o wymaganiach bo to też temat który jest przede mną!!!
u na dzień całkiem miły kuzyn z narzeczoną pojechał,wieczorkiem przyszła siostra ze szwagrem i niedawno poszli więc trochę ogarnęłam dom i ide sie myc i spać bo Amelka śpi od 19 więc pewnie za niedługo będzie pobudka na cycusia!!!
A jutro na urodziny do Kuby bratanicy nie chce mi się trochę iść bo to jedyny dzień w tygodni ukiedy kuba ma wolne i wolała bym go spędzić we trójkę no ale trzeba iść!!!

Ewka to mówisz że szalejesz ja mam tez dość wysoki buty zimowe jeszcze z przed ciąż ale w ciąży i do tej pory mało chodziłam an obcasach i strasznie mi teraz niewygodnie w nich no ale od święta będą 😉 aha Ewka dawaj jakieś zdjęćko w bucikach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja mam taki i bardzo sobie go chwale http://www.blizejciebie.pl/fotelik_samochodowy_coto_baby_swing_niebieski.html,151_558,3074,1?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2012-11&utm_content=3074#nclid=514dd5add25d229cea95163c3b83cb4b
koleżanka mi go poleciła bo tez ma taki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
pytanie czy dzisiejsze mleko w kartoniku można nazwać mlekiem 😉 jestem zupełnie! odmiennego zdania co Milena, ale każdy ma prawo do własnych opinii 🙂

niestety wolne dobiega końca i jutro do pracy, na szczęście ten tydzień tylko do 13-stej 🙂
nasza niania to moja dobra koleżanka, przekazałam jej jedynie o której emilkę kladziemy spać i co ma jej dać jeść, poprosiłam jedynie aby nie sadzać jej przed telewizorem i to wszysto 🙂Basia zajmuje się małą 7 godzin, mała je od niej jedynie butle z mlekiem, obiadek podaje jej mąż po powrocie z pracy 🙂

WSZYSTKIEGO DOBREGO DLA WSZYSTKICH 9 MIESIĘCZNIAKÓW 🙂 🙂
my nie mamy auta 😮 więc problem fotelika odpada, wiem że w 21 wieku brzmi to dziwnie, jakbyśmy byli z innej planety 🙂 🙂 jesteśmy jedyni 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...