Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
dzięki za zaproszenie 🙂 i powiedz gdzie kupiłas taka super czapke małeu?a co do bigosu to Nikoś zjadł wszytsko az sie oblizywał ugotowałam mu ziemniaka do bigosiku i obrałam udko 🙂 teraz Nikoś śpi a ja jak zwykle leże,noga...byłam u jedengo ortopedy i powiedział natychmiast operacja ale on nie zrobi bo juz nie ma miejsca więc kazał sobie szukac wiec pojechałam do najlepszej kliniki która specjalizuje sie w kolanach prywatna klinika i 250zł wizyta 70zł zdjęcie i 200zł orteza zamiast cięzkiego gipsu 🙂 i powiedział ze 3 tyg.w ortezie i sie okaże czy sie zrośnie i rehabilitacja czy sie rozchodzi i operacja.i tak to musze czekac na ostateczna decyzje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja uważam ze bigosik spokojnie mozna przeciesz to gotowana kapusta miesko koncentrat,a wczoraj jadł klopsiki z pieczarkami to co my,ja daje wszytsko oprócz smażonego! i kiszonego chociaż ogórka kiszonego dałam mu juz polizac nie za bardzo mu smakował.naleśniki tez je z nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Co do wprowadzania takich "urozmaiceń" w dietę dziecka poradziłabym się pediatry. Chociaż w dobie dzisiejszego dostępu do internetu i mnóstwa publikacji,to na 1szym kroku można przeczytać opinię dot.podawania kapusty i o zgrozo pieczarek w tym wieku. No,ale grunt to chcieć poszukać i się stosować.

Fajnie,że krem się sprawdził.Ja go uwielbiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja dużo czytam w internecie,i bardzo różnie ludzie karmią swoje dzieci i myśle ze tu trzeba słuchac swojego zdania i karmic wedlug siebie.mój zaczoł wczesnie jesc więc juz prawie je wszytsko i nic mu nie jest więc daje a dawanie nowych produktów to metoda prób i błedów.więc niech każdy karmi swojego malucha jak uwarza a ja sie bardzo ciesze ze nie musze mu specjalnie juz gotowac jest dużym zdrowym chłopczykiem wszystko jedzacym nic nie odmawiajacym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nie no bez obrazy Milena ale pieczarek i kapusty to swojemu małemu bym nie dała a Twój Nikoś i mój Gabryś są z tego samego dnia.Chociaż dużo rzeczy już mu dawałam czym niestety budziłam kontrowersję wśród innych forumowych mam.No ale masz rację metoda prób i błędów jest jakimś pomysłem ale czy dawanie 9 miesięcznemu dziecku pieczarek?Z tego co wiem to od dawna jest zakaz dawania grzybów do chyba 12 roku życia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
ja nawet nie mogę czytac o tym że 9 miesięczne dziecko to duży chłopczyk i może jeść wszystko, dla mnie nasze dzieci są jeszcze niemowlakami 😉 ale postanowiłam juz więcej nie wypowiadać się na ten temat, każda mama chyba wie najlepiej co dobre dla jej dziecka 🙂
nasza Emilka jeszcze nie próbowała "dorosłego" jedzenia, od samego początku jest tylko na słoiczkach, wiem że dla niektórych też może wydac się to dziwne, ale tak samo postępowałam z Olą i ona wyrosła na zdrową dziewczynkę, nie choruje, nie ma alergii 🙂 oczywiście mała dostaje owoce do rączki, wcina chrupki 🙂

pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja też się boję cokolwiek dawać Amelce z mojego talerze i narazie jedziemy na słoiczkach myślę tak pociągnąć do roczku a później się zobaczy,bona przykład słoiczki z dużymi kawałkami i wogóle jej nie podchodzą i zjada jedna łyżeczkę i tyle co jakiś czas próbuje ale póki co bez efektów mam nadzieje ze kiedyś do nich dorośnie inie będę musiała wszystkiego miksować na pakę. A chleba jej trochę daję z masełkiem albo sobie gryzie albo kroje na maleńkie kosteczki i je sama 😉 i to chyba tyle z takich normalnych jedzeń!!

Kurcze nie wiem co z tymi jej krostkami nastawiłam wszystkie bodziaki do prania w starym proszku bo nie tak dawno zmieniła może to przez to hhmm.. denerwuję się trochę :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja gdybym dawał mojemu słoiczki to bym go zagłodziła.od malutkiego lubi sobie pojesc.u mnie w okolicy wogule by mnie wyśmiali jak bym dziekco karmiła słoiczkami,karzde dziecko co znam to gdy miało 9 miesiecy to juz jadło wszytsko.nawet pediatra mi powiedziała ze jezeli nic mu nie jest to oczywiscie mozna dawac.chodziło mi ze jest duży jak na 9 miesięcy a nie ze jest dorosły!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Z BOBOVITY!!!
Jadłospis malucha staje się coraz bardziej urozmaicony. Coraz więcej w nim różnych owoców i warzyw. Pojawiają się pierwsze grzyby – pieczarki. Po 9. miesiącu wprowadzamy do diety dziecka pieczywo. Do menu dołączają też bogate w wapń i białko przetwory mleczne (twarożek czy jogurt). Po 10. miesiącu zaczynamy dziecku podawać całe jajko, np. w postaci jajecznicy na parze. Kawałeczki pokarmów powinny być coraz większe, by ułatwić dziecku doskonalenie umiejętności gryzienia lub żucia.
Dieta dziecka zawiera coraz więcej pokarmów stałych, dlatego trzeba pamiętać o uzupełnianiu jej w płyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tam na ten temat sie nie wypowiadam bo az brak mi slow.
Wczoraj mialam taki dizen ze az zyc sie odechciewa.. byłam z Ada na pogotowiu bo nie dałam rady jej niczym zbic temp, miala 39'8 !! na pogotowiu 4 godziny bylismy, porobili jej badania, postraszyli mnie ze chyba ja zostawia 😞( ale wypuscili i dzis mamy powtorzyc badania bo tamte były 'nijakie' :// nie wiadomo od czego ta goraczka..
Moja babcie wczoraj ledwo odratowali 😞(( miała w sobie POL litra krwi bo wszystko jej poszło w nerki.. miala migotwanie przedsionkow. powiedział, ze zostaje sie tylko modlic, bo albo krew jej pomoze i moze złapac białaczke, albo do ziemi :/// 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kamila to faktycznie dzień do niczego 😞
Miejmy nadzieję,że będzie dobrze,trzymamy kciuki.
U nas noc rewelacja.Gabryś zjadł o 22 a o 22:10 już spał,przeniosłam go do łóżeczka i spał w nim do 4 później wzięłam go do siebie zjadł mleko i spał do 8:30 🙂
Dziś na obiadek robię rosołek 🙂 Bo nie mam jakoś weny,chyba żyję już piątkowym wyjazdem 🙂
Wczoraj byłam w biedronce i kupiłam małemu zapas mleka(bo rodzice mieszkają na wsi a do biedronki mamy 35 km),chusteczki i 150 zł pękło :/
Na dodatek przez pomyłkę bym jakiejś pani buchnęła kg cukru bo byłam pewna że to jeszcze nasz.Śmiechu było co nie miara 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
życzymy dużo zdrówka dla Adusi 🙂

jeszcze wracając do tych nieszczęsnych pieczarek, to faktycznie bobovita ma obiadek "łagodne risotto z kurczakiem i pieczarkami" po 9 miesiącu, ostatnio robiłłam miesięczne zapasy obiadków i przed chwilą wpadł mi w ręce ten właśnie słoiczek, aż się zdziwiłam nie wiedziałam nawet że mam go w szafie 😮 były pakowane po dwa a jest jeden więc Emilka jeden pochłonęła 🙂 😉pewnie dziś mąż ją nakarmił 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie.
Ja już zdrowa jestem a niestety moja Hania znów temperatura 🥴 przed chwilą podałam jej nurofen który córcia uwielbia jak widzi strzykawkę to powtarza mniam mniam 😆
Wypatrzyłam prezencik dla mojego dzieciątka http://allegro.pl/smily-fone-smartfon-dotykowy-telefon-po-polsku-i2706074334.html bo nie lubię gdy bawi się moim telefonem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...