Skocz do zawartości

Lutóweczki 2012 | Forum dla mam


timecontrol15_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
No właśnie zastanawiam się nad powrotem.
Bo chyba zaczynam powoli mieć dość siedzenia w domu.
No ale zobaczymy,niani na oku nie mam jedynie ten żłobek,jak na razie jest jakieś 5 dzieci w żłobku i opieka niby ok bo mojej znajomej córa tam chodzi.
Wszystko przed nami,jak na razie wiem,że jak zdam lub też nie maturę to idę gdzieś na studium.
Zobaczymy jak to wszystko wyjdzie,mam nadzieję,że coś znajdę i będzie nam się opłacało.Bo z B. wypłaty dajemy radę nawet jeszcze coś odłożyć.Także źle nie jest ale wolałabym wyjść trochę do ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • monisiaj22_m

    1131

  • konefka_m

    1074

  • olcia157_m

    1118

  • aniag070_m

    886

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
właśnie o to wyjście do ludzi najbardziej chodzi i mi najbardziej na tym zależy a w sumie moja koleżanka jest niania i dostaje 4,50 za godzinę więc jak przeliczyłam średnio 7 godzin dziennie bo tak bysie nam udawało połączyć to wszytko z Kubą że tyle by wystarczało to jakieś 750 zł na miesiąc więc praktycznie jak żłobek a zawsze to nie to samo nie!!! No nic jeszcze zobaczę co moja siostra na to bo najbardziej to by mi ona pasowała bo Amelka ją doskonale zna no i zawsze to siostra a poza tym jest po studiach pedagogicznych no ale jeszcze się zastanawia czy chce czy nie!!!
u NAS KAUFLANDA NIE MA:/ ale zadzwoniłam do znajomego ma mi kupić dwie paczki bo nam niby też dada odpowiadają ale pampers też a za taką sama cenę wole oryginalne 🙂

Właśnie Tynka o Tobie myślałam bo pamiętałam że to był ktoś komy teściu nie palił w piecu :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
🙂
gdyby o samo wychodzenie z domu chodziło to ja bym siedziała w domu, u nas wszystko rozbija się głównie o pieniądze, wiadomo utrzymanie posady, zwłaszcza że mówimy tu o trzech latach, do momentu kiedy przyjdzie czas na przedszkole 🙂 nie wiem może byłam młodsza ale siedzenie z Olą w domu nigdy mnie nie nudziło i na pewno nie tęskniłam za ludzmi, ale ja to taki trochę dzik jestem 😉 tamten czas wspominam baaardzo dobrze 🙂 🙂 Emilka, niestety, nie ma mamy na cały etat, ale za to tata bardziej się angażuje i mają świetny kontakt 🙂 🙂

a my mamy gości, przyjechała siostra (szwagier w trasie) z dzieciaczkami, mąż pojechał do swoich rodziców, więc jesteśmy same 🙂 nie licząc naszej gromadki 😉 😉

życzę wszystkim miłego odpoczynku 🙂 i tradycyjnie zdrówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agnes chciała bym mieć Twoje podejście, bardzo mi się podoba, jest takie matczyne. Ale ja tak nie mam, czasem sama jestem na siebie zła że chce ucieć do pracy, bo ta monotonia mnie dobija, ale ja całymi dniami siedze sam na sam z Misiem. Uwielbiam te nasze chwile ale mi się tak nudzi, mimo że staram sie urozmaicać czas na maxa. Odwiedzam znajomych, ale wiadomo każdy ma swoje życie i prace, więc nie mają czasu.
A coś z wesołych momentów w moim życiu: Poszłam spać z papilotami, rano jak mnie Miś zobaczyć nie mógł się nadziwić co to jest 😁 no po prostu przekomiczny widok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Brr... jakie zimno, pojechaliśmy na cmentarze i w połowie drugiego Amelka padła mi na rękach no i koniec wizyt bo trzeba było się zwijać do domu, Kuba też się poszedł zdrzemnąć a ja się nudzę więc zaglądam oczywiście tutaj 🙂
Jak się obudza to jedziemy do teściowej!!
miłego świętowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny ja jak zwykle leże 😞 męzuś był na spacerku z nikosiem 🙂 byłam u ortopedy natychmiast operacja jutro jade do kliniki na konsultacje w sprawie operacji koszt operacji ok 7 tyś. pozniej rehabilitacja i teraz szukam niani mąż musi iść do pracy zarabiać na rodzine a babcie tez pracuja i szukam kogos,a powiedzcie mi ile dajecie niani na godzine???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my płacimy 8 zł za godzinę, na szczęście to tylko co trzeci tydzień, zajmuje się małą 7 godzin dziennie, wychodzi 280 zł tygodnowo, czasem mniej jak mąż ma dzień wolnego w tygodniu 🙂

ja to rozumiem i wiem że niektórym ciężko wysiedzieć w domu 🙂, ja nie jestem zbyt towarzyska 🙂 jak ktoś potrzebuje między ludzi to jak najbardziej powinien wrócić do pracy, dla lepszego samopoczucia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczyny smutne swieto dzisiaj szczerze ze dopiero teraz jak weszlam na mamuski to sobie przypomnialam o nim, tak to w innym swiecie zyje tutaj :P
Mam mega wkurwa na meza, bo zapowada sie ze kurna ze z 3 tyg to zwiedzanaia mialam tylko 3 dni, nie pytajcie czemu, reszta w domu nie liczac wyjsc do rodziny no i raz na kawe i urodzinowe ciacho.. Kurwica mnie strzelila wczoraj wieczorem, wiecej sie nie wjebie w taki wyjazd, nie przyjade tu, chyba ze do hotelu. Dzisiaj ten debil chodzil za mna i laskawie mnie chcial wziac na kawe ale ja juz tyle wyprosilam sie i naplakalam nawet czasami ze mi8 juz wszystko podeszlo i nie mam ochoty na nic. Poza tym jestem wkurwiona na meza i jego brata bo od wczorajk jego matka jest fest chora grypa ja rozlozyla a te downy nic jej nie pomagaja, dzisiaj poszlam i pranie robilam, a to nie lada wyczyn bo 4 prania w pralce a'la Frania a ten kurwa moj debil obiecal zajac sie dzieckiem, ja wracam a Azizi z chora na grype babcia a on ... spi bo go kurwa zabek rozbolal. No zesz, poszlam do niej i mowie ze dzisiaj mama ma grype a jutro bedzie mial Aziz a ona ze synus poszedl spac bo biedny bo go zab boli. Tak go zab bolal ze az 4 godz spal 😠Wrocili rano od lekarza bo bykl z zebem i sie pytam gdzie mama a on ze na rynek poszla patrze po ok pol godz a ta idzie ledwo i dwie rece pelne siat owocow i warzyw i w koncu poslzam do nich do pokoju i ich zjebalam ze kurwa stara matka l;edwo zipie, steka a Nabil do mnie ze przeciez ja zawiozl na rynek. Samochodem tak sie wysilil, ale zeby siaty jej targac na rynku to nie, cofam to co powiedzialam, tutaj kobieta jest dobrze trajktowana jak jest przed slubem a po slubie to jest albo Robocop albo do wymiany!!!! no zesz. ale jestem zla. no tow ygadalam sie a bylo tak zajebiscie, a jak bedzie Aziz chory to zrobie afere na maxa. Moj maz to arab i sie nie zmieni nie chce go takiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż Monia- pewnych zwyczajów i naleciałości nie wyprzesz. Zwłaszcza jak jesteście u niego w domu rodzinnym.Tam chyba po prostu tak jest. Ważne,żeby na waszym gruncie w H nie było tak jak opisujesz. Może to niesprawiedliwe co napiszę,ale zawsze wydawało mi się,że kobieta w islamie jest traktowana jak śmieć.Jeszcze jak piszesz o takich "kwiatkach" to już całkiem się w tym upewniam.Tylko ta fałszywa otoczka jak to mąż o nią dba,jak one się muszą szanować nosząc chusty...Jak dla mnie jest to zwykły kołchoz dla takiej kobiety.
Całkowicie inna kultura- nie mogłabym tak żyć.No,ale gdybym się tam urodziła to nie byłoby wyboru ;-)
Jutro jedziemy po fotelik dla Alka - cieszę się jak durna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tynka90 napisał(a):
Cóż Monia- pewnych zwyczajów i naleciałości nie wyprzesz. Zwłaszcza jak jesteście u niego w domu rodzinnym.Tam chyba po prostu tak jest. Ważne,żeby na waszym gruncie w H nie było tak jak opisujesz. Może to niesprawiedliwe co napiszę,ale zawsze wydawało mi się,że kobieta w islamie jest traktowana jak śmieć.Jeszcze jak piszesz o takich "kwiatkach" to już całkiem się w tym upewniam.Tylko ta fałszywa otoczka jak to mąż o nią dba,jak one się muszą szanować nosząc chusty...Jak dla mnie jest to zwykły kołchoz dla takiej kobiety.
Całkowicie inna kultura- nie mogłabym tak żyć.No,ale gdybym się tam urodziła to nie byłoby wyboru ;-)
Jutro jedziemy po fotelik dla Alka - cieszę się jak durna 😜

Polać jej! 🙂
Monia, zastanow sie dobrze :P bo ja juz nie ograniam, raz mowisz tak, raz tak :P, raz go chcesz, raz nie :PP ojj niezdecydowana jestes 😉)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Milena to kurcze nie wesoło z ta twoja noga że tak szybko na operacje kierują no ale cóż trzeba byle by ja wyleczyć,kurcze takie szukanie niani na szybko to nic dobrego nie???moja koleżanka pracuje jako niania i dostaje 4,50 za godzinę ale to jest na wsi w miastach pewnie inne stawki!!!

Ja czasami też mam wyrzuty jak myślę kategoriami że mam dość siedzenia z Amelką i bycia "TYLKO" mamą ale jak mówię Kubie że to co zarobie to trzeba dać na nianie i lepiej żebym została w domu to on sam nie chce mówi że lepiej żebym poszła między ludzi i w sumie ma racje czym prędzej tym lepiej później będzie tylko ciężej!! Zwłaszcza że jak chcemy w miarę szybko mieć drugie dziecko to pewnie będzie to powrót na niecały rok!!!

Monia kurcze ja tez chwilami nie ogarniam tego wszystkiego myślałam że jest supr że te wakacje was zbliża do siebie i już nawet te mediacje nie będą potrzebne a tu proszę ehh.... szkoda jednak arab to arab masz racje i nikt ani nic tego nie zmieni!!!! Szkoda tylko że tyle sie musisz wycierpieć, odenerwować i opłakać przez niego :/:/ Trzymam kciuki żeby Azizek nie złapał choróbska i szkoda że nie zwiedziłaś za dużo bona pewno Tunezja jest piękna!!! a kiedy wracacie????

My po wizycie u teściów Amiś padł po 19 więc długi wieczór na odpoczynek lubię takie wieczory a nie jak idzie spać 0 22 imam serdecznie dość!!! Ogólnie u teściów było bardzo miło Amelka grzeczniutka śmiała się do wszystkich i do wszystkich chciała iść na rączki 🙂 a najbardziej zaczepiała Kuby chrześniaka Simona (ma 14miesięcy) lubi chłopaków do mamy sie podała 😉 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziękujemy za życzenia i również życzymy 100 lat dla Alka i Nikosia.
Moje dziecko wczoraj jak zjadło o 21 to wstał do jedzenia o 4:30 normalnie w szoku byłam.
No i my niestety cycusiem już się nie karmimy 😞
No i Gabiś dzisiaj nieznośny był i ciągle paluszki gryzł dziąsełka na dole go swędzą 😞
A ja dzisiaj zrobiłam 2 prezentacje multimedialne i 3 pracę kontrolne napisałam.Została jeszcze tylko jedna i egzaminy :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziekujemy i 100 lat dla Alka i Gabrysia mój tez dzis jadł o 20 a póżniej o 3 i spał do 7 szok ale mi sie to podoba ciekawe jak dzis bedzie.ja juz dokumenty przygotowałam i jutro wizyta troche sie boje 🙂 i zas bedzie trzeba znieczulenie do kregosłupa jak przy cieciu cesarskim 😞 Monia ja to bym juz kopła go do dupy,kobieta zasluguje na szacunek a facet ma byc głowa rodziny utrzymywac ja i robić wszytsko zeby była najszczesliwsza przynajmniej ja tak mam i uwarzam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej
Ja dziś wzięłam sobie wolne w pracy i mam długi weekend. Ja nie żałuję absolutnie powrotu do pracy,ale to jak już kiedyś pisałam kwestia charakteru. Ja z mężem od początku nie mieliśmy problemu z tym,że Nina idzie do żłobka, nie wymyślaliśmy sobie problemów typu choroby, ranne wstawanie itp. My przyjęliśmy strategię,że tak ma być i już. Z jednej pensji byśmy pociągnęli na styk, ale ja nie chciałam zejść z pewnego poziomu i tyle. Wg mnie to musi być porządnie przemyślana decyzja,żeby nie żałować później. Ja od początku ciąży wiedziałam,że nie chce siedzieć na wychowawczym, więc jakiś wyrzutów sumienia czy coś nie miałam,a nie uważam,że przez to,że zarabiam na rodzinę,a nie siedzę z dzieckiem w domu czyniło mnie gorszą matką. Uważam,że nawet lepiej spędzam czas z córą, efektywniej niż wcześniej kiedy byłyśmy razem całe dnie. Nie wiem czy ten mój, osobisty zaznaczam, wywód pomoże którejś z Was w podjęciu decyzji, ale macie chociaż moje zdanie. Ja za opiekę nie daję dużo bo 305 zł miesięcznie i to jest za pobyt Niny w żłobku plus 3 posiłki w ciągu dnia w czasie pobytu.A jeśli chodzi o te choróbska o których każdy mówi jak słyszy słowo żłobek... no cóż Nina nie choruje więcej niż wcześniej. Przez dwa miesiące nie była raptem 8 dni z czego 5 było takich,że nie mogła serio iść. A jak nie będą chorowały dzieci teraz to zachorują w przedszkolu, więc to tylko kwestia czasu. Nina swoją ciocie ze żłobka uwielbia. Jak ma iść do domu to chce wracać do cioci na ręce, zawsze przychodzi pachnąca i zadbana. Nauczyła się w żłobku jeść wszystko, normalnie wciąga jak odkurzacz i dla mnie duży plus nauczyła się bawić sama( jedna ciocia na 4 dzieci, więc musza się nauczyć samodzielności), siada sobie na podłodze i bawi się zabawkami a ja mam czas dla siebie np teraz.
Się rozpisałam, ale teraz piszę raz a dobrze 🙂
Najlepszego dla 9 miesięczniaków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje dziecko jest dziwne :P. z reki nic nie zje, tj jak sama daje jej do raczki, dopiero jak upadne na podloge to je zje ze smakiem xD. to samo z obiadkiem, wczoraj ugotowane ma klopsy z marchweka, i z lyzki nie je, macha rekoma ze z lyzki wyleci na blat krzeselka i palcami to je xd
A ja znowu sie farelka dogrzewam, bio ten sflaczały chuj nie pali.. ogolnie dzis kurwa skoro swit na grzyby pojechał, a po bulki nie bylo komu isc :/ too musialam ADe i siebie ubierac o 7 rano i zapierpzac do sklepu, a zimno jak w psiarni jest :/
w tesco jest promocja na pampki - 79 zł za duza pake 150 szt lub 112 szt 🙂, u Nas w kaulfanie juz nie ma tych pampkow po promocji :/ na ten sam dzienw szystko wykupili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo 🙂
My spędziliśmy cały dzień na poszukiwaniach fotelika.
Ten Cybex jest bardzo fajny,ale Alek jest jeszcze do niego za mały. Z kolei zaciekawiła nas oferta firmy Recardo i Nurse. Jest tego mnóstwo ale i tyle samo badziewia za 200-300 zł. Może nie zawsze jest to regułą,ale dzisiaj udało mi się zobaczyć kolosalną różnicę w fotelikach za niską cenę a tych za 1000zł. (i nie chodzi tu tylko o wygląd)
Czy tych fotelików których nie ma w tabelce ADAC jest równoznaczne z ich "bylejakością" i niedopuszczeniem nawet do testów? 🤔 😮

Monia,wazne żebyś Ty rozumiała co się u was dzieje.My nie musimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...