Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Astra napisał(a):
Lady, moja ciotka poroniła jak czajnik podniosła,zeby herbatę zalac. Ale tam u nich to masakra, 2 pierwszych urodziła sn, a 4 pozostałych miała cesarkę raz jedną rok po drugiej, potem co 2 lata. I 2 razy poroniła. Kosmos.


o jacie to nieźle??
a mozna wiecej niz 3 cesarki miec?? słyszałam ze niewskazane. ale w sumie jak ciaza była to bardziej chyba niewskazane po 3 by było rodzic sn, bo wtedy macica by pekła na bank.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Astra napisał(a):
ewcia napisał(a):

nio to własnie to co pisze, to ansza tez jest tak na boku, i ta noge przygniata. Twojej nie sinieje nózka jak przygnieciona??
kurde z tymi dziecmi...
ja w sumie tez ja juz posadziłam w spacerówce, tzn ona półlezy, na ten pierwszy poziom, i pasami jest tak podpieta ze jest oki, ale musiałąm zdjac ta tacke co mozna picie postawic czy ciasteczka jakies, bo tez sie zapierała i wstawała. a tak to ma nogi na ponózku i w wózku poki co siedzi spokojnie.
a i na przewijaku mam tak jak piszesz ze tez ja musze trzymac zeby pzrewinac. ja mam takie duzy pzrewijak na desce to ona ma pole do popisu, ale szybko musze wszytsko sciagac, miske z woda, termos, pieluchy, kremiki bo wsyztsko lata zaraz.

Nie sinieje jej nóżka, bo ona za długo w jednej pozycji nie poleży, najbardziej lubi na brzuchu, wtedy to koncerty robi. A przewijak wychrzaniłam dawno 😉

___________________________________________________________

Szukam tego filmiku i nie mogę znaleźć, ale mam przemowę mojego 7-miesięcznego dziecka do misiów, jak się uda to wrzucę, tylko musze przekonwertować, bo to 3gp format jest i imageshack go nie widzi 😉



nio mojej sinieje jak zasnie w takiej pozycji, tak to nie, bo tez miele tymi nogami i raczkami, i wszytskim zreszta.
a gdzie teraz pzrewijasz astra?? na łózku?? czy na podłodze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
Astra napisał(a):
Lady, moja ciotka poroniła jak czajnik podniosła,zeby herbatę zalac. Ale tam u nich to masakra, 2 pierwszych urodziła sn, a 4 pozostałych miała cesarkę raz jedną rok po drugiej, potem co 2 lata. I 2 razy poroniła. Kosmos.


o jacie to nieźle??
a mozna wiecej niz 3 cesarki miec?? słyszałam ze niewskazane. ale w sumie jak ciaza była to bardziej chyba niewskazane po 3 by było rodzic sn, bo wtedy macica by pekła na bank.

No niewskazane, ale ona jest strasznie, ale to strasznie drobniutka i bali się,ze jej miednica trzaśnie, moja babcia była pielęgniarką, a ciotka to jej córka, nie wiem dlaczego nie załatwiły, zeby jej jajniki podwiązali, czy coś innego,zeby dzieci tyle nie miała...ale to było 30 lat temu prawie, więc wiadomo, inne czasy.
a gdzie teraz pzrewijasz astra?? na łózku?? czy na podłodze??
Z reguły na łóżku, podkładam ceratkę tylko i ją przewijam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ggulek napisał(a):
Lady, ale chyba robili jej badania po 2 poronieniach? Bo jak jest więcej niż jedno to szukają powodu konkretnego. Jakbym poroniła 3 razy to nie chciałabym się już chyba starać, za bardzo boli. Ale fajnie, że wreszcie ma to upragnione dziecko. 😉
Fakt dużo jest poronień, ale to jeszcze jakoś przeżyjesz. Serce Cię pęka, ale zapomnisz. Najlepszym na to sposobem jest urodzenie zdrowego dzieciątka. Najgorsze jak coś się stanie temu już narodzonemu maleństwu. Umarłabym jakby Emi coś się stało.


podobno wtedy , ajk dobry lekarz to zaraz robi badanie na ta cytomegalie, bo ponoc jak ktos na to chory to jest duze ryzyko poronienia, a jak sie zdarzy 2-3 razy to juz prawie pewne, i najpierw to lecza a potem radza w ciaze zachodzic. u mojej kumpeli własnie z pracy wyryli jak poroniła raz, od razu badania na to robili jej. i do wawy wysyłali, jakies spacjalistyczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewcia moja je trochę kleiku ryżowego do wieczornego mleka, max 4 łyżeczki na 200ml. Jeśli danego dnia nie jadła marchewki to kupy były po tym normalne. Tyle, że jest po kleiku nocną żarłoczną bestią i je o 4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hahaha Bartuś jaki świetny 🙂
A my kupiliśmy w końcu po długich namysłach spacerówkę.
http://m.cokupic.pl/produkt/Maclaren-Techno-Xlr
Rozglądaliśmy się za innymi ale gościu w sklepie powiedział, że żeby wozić takiego maluszka to wózek musi mieć specjalną wkładkę dla niemowląt. A że ten wózek ma i nam się spodobał to go kupiliśmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
http://imageshack.us/clip/my-videos/543/jp8jipweovoggibeuwmhnd.mp4/
Sorry za jakość, ale to tak się zrobiło jak zmieniłam format,zeby tu wrzucić 😮 😁 W dodatku niecały się wrzucił.
Budda 😁


hehe super, naprawde jak budda. i juz taki bartus, niewiele sie zmienił, buzka taka sama juz była, tylko teraz widac ze wieksze dziecko. bo np moja zuzia to w tym wieku była supełnie inna, nio i mało włosków jeszcze miała, taka smieszna. pokaze moze jak znajde chwilke. bo juz Iga wstała i zuzia z nia fika 😞) hehe musze isc bo zaraz tragedia bedzie... z tej miłosci...
a mis ie przypomniało ze gdzies miałam taki filmik jak zuzia siedziała i potem w jednek chwili tak jebud w bok, na podłoge, u mnie ryli w pracy z tego ostro 🙂 moze wrzuce potem. a wy wrzucacie te filmiki w Imageshack?? tak jak foto sie to robi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra napisał(a):
a która z was daje kaszke jako jeden posiłek?? ja wczoraj dałam 30ml kaszki mleczno ryzowej z nestle jabłkowej... nio i nie wiem czy dawac czy rzucic w cholere. jak wasze dzieci reaguja?? robia kupki?? jakies konsystencji>> rzadkie czy gestsze jak po słoiczkach??

No mowiłam juz - sraka padaka u nas i nocne pobudki, taka reakcja i na kaszkę i na kleik, dzieciok niespokojny, marudny i nienażarty.


kurcze, nio to moze i u mnie była sraka, bo az tyłek czerwony sie robił. ale ja tego jak srake nie odbieram bo ona na cycu robiła zawsze rzadkie i po 4-5 dziennie, wiec jak zrobiła 3 tylko to dla mnie jak zaparcie, hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
a wy wrzucacie te filmiki w Imageshack?? tak jak foto sie to robi??

tak samo, tylko jak wybierasz zdjęcie czy filmik i na dole masz ten przycisk "otwórz", to nad nim zmieniasz opcję z Web Image Files na Video Files, bo tak to nie widzi filmików i nie wrzucisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewcia napisał(a):
Astra napisał(a):
a która z was daje kaszke jako jeden posiłek?? ja wczoraj dałam 30ml kaszki mleczno ryzowej z nestle jabłkowej... nio i nie wiem czy dawac czy rzucic w cholere. jak wasze dzieci reaguja?? robia kupki?? jakies konsystencji>> rzadkie czy gestsze jak po słoiczkach??

No mowiłam juz - sraka padaka u nas i nocne pobudki, taka reakcja i na kaszkę i na kleik, dzieciok niespokojny, marudny i nienażarty.


kurcze, nio to moze i u mnie była sraka, bo az tyłek czerwony sie robił. ale ja tego jak srake nie odbieram bo ona na cycu robiła zawsze rzadkie i po 4-5 dziennie, wiec jak zrobiła 3 tylko to dla mnie jak zaparcie, hehe

u nas te kupy już takie bardziej stałe były, a po kleiku czy kaszce totalnie luźne. I jak zazwyczaj była jedna, góra dwie, tak po tym było z 5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Hahaha Bartuś jaki świetny 🙂
A my kupiliśmy w końcu po długich namysłach spacerówkę.
http://m.cokupic.pl/produkt/Maclaren-Techno-Xlr
Rozglądaliśmy się za innymi ale gościu w sklepie powiedział, że żeby wozić takiego maluszka to wózek musi mieć specjalną wkładkę dla niemowląt. A że ten wózek ma i nam się spodobał to go kupiliśmy 🙂


fajny Kasia, i chyba maclaren jest ok.
my w swoim graco mamy takie rogalik pod główke dla maluszka małego, potem sie zdejmuje, a tak to on i tak ma taka konstrukcje okalajaca w spacerówce.
mamy taki:
http://www.e-wozki.pl/sklep/index.php?p198,wozek-gleboko-spacerowy-graco-quattro-tour-deluxe-2008-gilda
jak dla mnie super, i tez nie musze nosic gdzies na góre wiec i ciezszy, wiekszy moze byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
ewcia ja jem morele,brzoskwinie i nektarynki normalnie
morele z hippa ze słoiczka jej dałam
kaszkamorelowaz nestlejest chhyba po 4miechu
nie wiemczy odtego
boprezy sie dosyc
ale juz coraz lepiej 🙂


nio a u nas Iga praktycznie na kazdy inny pokarm niz cyc tak reaguje, prezeniem sie. i bąka puścic nie moze, i kupy gorzej wychodza 😞 kurde widocznie na nasza Ige nie czas, z zuzia chyba nie było takich problemów, a tez tak mniej wiecej dawałąm juz inne jedzonko, zeby wrócic do pracy.
jak ja teraz wróce 😞 buuuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też sztunia. i nawet nie chce sobie tego wyobrażać.
brzuch mnie boli, od coli pewnie. Ble, jak można lody colą popijać i zjeść jeszcze czekoladki z likierem to nie wiem... kara za łakomstwo 😜

Idę się wreszcie za obiad wziąć, synuś mowi,ze chce mi pomagać, czyli szukamy fartuchów i przygotowujemy się psychicznie na mega burdel w kuchni 😁 a co tam i tak musze posprzątać dom, bo w niedzielę mam gości i może zostaną do poniedziałku 🙂
zrobimy obiad i upieczemy sobie jabłecznik, o 😜
Wikudełek jeszcze śpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jakmnie zaczyna bolec cycekprawy dziwnie
kurde mam nadzieje ze to nic wielkiego
alepod spodem mam jakby grudki
nasepne przystawienie bolacy cycek

kupa wyszła dziecko szczesliwsze
no i kupy są u nas juz smierdzace, bo te cyckowe to były dlamnie pieknie pachnace 🙂

chyba zjemy z majka lody czekoladowe 🙂

chłopa wysłalam do szewca
z moimi szpilami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
jakmnie zaczyna bolec cycekprawy dziwnie
kurde mam nadzieje ze to nic wielkiego
alepod spodem mam jakby grudki
nasepne przystawienie bolacy cycek

kupa wyszła dziecko szczesliwsze
no i kupy są u nas juz smierdzace, bo te cyckowe to były dlamnie pieknie pachnace 🙂

chyba zjemy z majka lody czekoladowe 🙂

chłopa wysłalam do szewca
z moimi szpilami

Sztunia może Cię gdzieś zawiało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
sztunia napisał(a):
jakmnie zaczyna bolec cycekprawy dziwnie
kurde mam nadzieje ze to nic wielkiego
alepod spodem mam jakby grudki
nasepne przystawienie bolacy cycek

kupa wyszła dziecko szczesliwsze
no i kupy są u nas juz smierdzace, bo te cyckowe to były dlamnie pieknie pachnace 🙂

chyba zjemy z majka lody czekoladowe 🙂

chłopa wysłalam do szewca
z moimi szpilami


ojejq sztunia, a gdzie te grudki?? na piersi czy na brodawce na dole??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jakPolka wypiła tojuż tych grudek nie ma, ale boli nie dalej
mozemnie zawiało, bo się opalałam a tu jak było slónce toskwar a jak chmura tokocem sieprzykrywałam
bolimniepod cyckiem
sutek wogole
tak jaby skóra pod cyckiem,ale na cycku jeszcze
ale jakpodsakuje toluz
wkoncu dzis cisne na fitness
moze sobiejeszcze w spaniu jakos dziwnieprzygniotłam
jak bedzie bolec dłuzej tozadzwonie do ginkimojej

poza tym wyjebałybysmy domek od wybuchu gazu
bo reduktor sie zjebał i palniki same sie odpalały i tak ugotowałysmy zupe
jak jebło tak że aż piekarnik się otworzył to zrobiłysmy pass
no ale kazda z nas na pradzie gotuje wiec my zielone i gaz tylko widzimy na zywo w zapalniczce 🙂- wujek nas uswiadomił żeigrałysmy ostro z kosą

potem załatwiłysmy sobie kuchenke pradowa dwupalnikową ale jak ja podpiełysmy do gniazdka to korki wywaliło, a karki takie porcelanowe- takich nigdy w zyciu nie widziałam,wiec akcja kolejna ale ciocia zza płotu pomagła

kurwa dziunie z miasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=UKzLl8EvXMQ&feature=youtube_gdata_player będę robić we środę na Mani imieninki 🙂 laska w ciąży jest 🙂


wyglada fajnie, mzoe tez bym zrobiła, ale co to za ser ricotta?? bo ja sie nie znam na serach, musiałąbym w hipermarkecie poszperac na półkach. a to bedzie jakis homogenizowany w pudełeczku czy w jakims opakowaniu jak twaróg. ??

A Ty sztunia poobserwuj. moze naprawde cie zawiało. ale grudki?? pierwsze słysze. jeszcze na sutkach to zdarzyło mi sie miec jakies takie uwypuklenia, ale nizej. nio ale jak Polcia spiła i juz jest w miare ok, to popatrz. z tymi cyckami to sie mozna dochodzic. i ty kiedys miałas, i ja potem. ale mi sie drugi raz nie zdarzyło. ewidentnie pzrewianie. ale dalej mi sie zdarza wyjsc na balkon pranie wieszac z cyckami na wierzchu. taka mam koszulke do łazenia po domku ze wszytsko an wierzchu prawie jest.

ide arbuza wcinac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia ja też się nie znam na serach 🙂 ale wydaje mi się, że ricotta to jakiś taki ser z grupy twarogów 🙂 ja jak mnie przewiało to też miałam jakby takie guzki pod sutkiem nisko. Ale to było tylko raz i koniec. Nawet ani razu nie miałam poranionych sutków i brodawek 🙂 dobrze ssie mój ssak mały 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kasia_sztuk napisał(a):
Ewcia ja też się nie znam na serach 🙂 ale wydaje mi się, że ricotta to jakiś taki ser z grupy twarogów 🙂 ja jak mnie przewiało to też miałam jakby takie guzki pod sutkiem nisko. Ale to było tylko raz i koniec. Nawet ani razu nie miałam poranionych sutków i brodawek 🙂 dobrze ssie mój ssak mały 🙂


patrzyłam na ggogle ten ser, to to jakis taki w opakowaniu jest, w kubeczku i chyba bardziej luźny niz twarogowy, ztreba bedzie w sklepie polukac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kruszynka wazy 9500 i ma 80cm

Mam zakaz mleka 😠
Jedynie jogurt naturalny moge.

Mamy dac ziemniaki,pietruszke,marchewke z dodatkiem masła.
Ale to poczekam,az z De wrocimy.
Jablko starte mam podawac.

Kupilam sobie zakiecik i dla meza kolejna koszule.


Ide dokonczyc prasowanie i na spacerek idziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...