Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Revlon Colorstay - ja używam co cery tłustej i mieszanej, jest też do suchej osobno. W Douglasie kolo 7 dych kosztuje więc polecam kupować przez allegro od ludzi sprowadzających ze Stanów 😉
Kurde rosół "zrobiony", a właściwie sam się robi jak to rosół. Mam ochotę coś jeszcze przyszykować, bo nie lubię takich zwyczajnych dań. Tyle, że się nawącham i nie zjem 😞 Jaka jestem głooooooodnaaaaaa!!!!! Mam pomidorki koktajlowe i cukinię w sam raz do szaszłyczków, ale przecież nie pogryzę 😞 Może powinnam pożywić się Werki słoiczkami, w końcu to papka jest 🙃


A to ma być Mineral Mousse? I kurde jaki tu kolor wybrać 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Nie, nie, to ma być Softlex. Ja używam 300 Golden Beige, ale dobrałam ten idealny kolor dopiero po jakims czasie. Najlepiej iść do perfumerii i poprosić o próbki by dobrać kolor. Chodzi o tą serię:
http://allegro.pl/revlon-colorstay-softflex-150-320-330-350-c-o-i2569104990.html

Kurde z tymi jajami znowu zazdroszczę tym co mają dostęp do sprawdzonych. Nie wiem czy jak zacznę małej wprowadzać po szóstym miesiącu to kupić od baby na ulicy co to mówi, że to od jej kury (ale nigdy niewiadomo skąd są), czy firmowe, spełniające wszelkie atesty jaja z Almy np. z wolnego wybiegu (tam to w ogóle mnóstwo rodzajów tych jajców jest), czy może kupić przepiórcze jajeczka na początek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja z jajami czekam do wizyty upediatry,mamy jakoś iść niebawem,moze w nastepnym tygodniu pójdze na półroczku to sie dowiem 🙂
ale jaja ja mammnóstwo ludzi co jajorami handlują
w sumie lady chyba kupowałabym w sklepie z atestami
bo te od baby to kto wie,wiesz o co chdzi
idzie kupsko po rosłoku z kaszkąmanna, dzisiaj pochłonęła tożarcie normalnie nienadązalam jej do dzioba pakowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lady z jajami prosto, jedziesz an byle jaka wieś (a może ktoś ze znajomych nawet jakąś ma ma sprawdzoną gdzie rodzina mieszka czy ktos taki), pytasz gdzie kupisz jaja i heja 🙂 To nie musi być taka zapyziała wiocha. U Karola rodzice biora zawsze od jednego kolesia bo chyba jest jednym z nielicznych który ma na tyle jaj żeby sprzedawać 🙂 Zawsze są brudne i osrane ale jednak od swojskiej kury 🙂

Kasia, teraz korzystam z takiego kółka przesuwanego co mi siostra dała i tam tez jest miesiąc po miesiącu. Ale to praktycznie to samo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
fikumiku napisał(a):
Lady z jajami prosto, jedziesz an byle jaka wieś (a może ktoś ze znajomych nawet jakąś ma ma sprawdzoną gdzie rodzina mieszka czy ktos taki), pytasz gdzie kupisz jaja i heja 🙂 To nie musi być taka zapyziała wiocha. U Karola rodzice biora zawsze od jednego kolesia bo chyba jest jednym z nielicznych który ma na tyle jaj żeby sprzedawać 🙂 Zawsze są brudne i osrane ale jednak od swojskiej kury 🙂

Kasia, teraz korzystam z takiego kółka przesuwanego co mi siostra dała i ta
m tez jest miesiąc po miesiącu. Ale to praktycznie to samo 🙂

Czaję bazę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz Kasia chyba ciemniejszą karnację ode mnie, szczególnie jeśli się opaliłaś. No ale pokład zawsze lepiej wziąć za jasny niż za ciemny. Może akurat trafisz. Ten jest najbardziej zbliżony do Natural Beige z innych marek, bo Natural Beige Revlona jak dla mnie za bardzo wpadał w sinawy odcień. A ten niby złotawy jest więc taki ciepły kolor.
Fiku hmmm ciężko byłoby z taką wyprawą na wieś w ciemno szukać. Tata ma niby jakąś dalszą rodzinę na wsi. Kiedyś mieliśmy taką zaufaną kobitkę co sprzedawała dosłownie po parę jajeczek takich obsranych właśnie i malutkich od swoich kurek, ale pewnego dnia zniknęła. Może już nie żyje, bo to starowinka była 😞 Chyba zacznę od tych z Almy przepiórczych, a potem dam kurze z Almy :/

Dziecko śpi od 11, a o 13 powinna wszamać obiad 😉 Ale wstanie głodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
lady_m4ryjane napisał(a):
Ale ty masz Kasia chyba ciemniejszą karnację ode mnie, szczególnie jeśli się opaliłaś. No ale pokład zawsze lepiej wziąć za jasny niż za ciemny. Może akurat trafisz. Ten jest najbardziej zbliżony do Natural Beige z innych marek, bo Natural Beige Revlona jak dla mnie za bardzo wpadał w sinawy odcień. A ten niby złotawy jest więc taki ciepły kolor.
Fiku hmmm ciężko byłoby z taką wyprawą na wieś w ciemno szukać. Tata ma niby jakąś dalszą rodzinę na wsi. Kiedyś mieliśmy taką zaufaną kobitkę co sprzedawała dosłownie po parę jajeczek takich obsranych właśnie i malutkich od swoich kurek, ale pewnego dnia zniknęła. Może już nie żyje, bo to starowinka była 😞 Chyba zacznę od tych z Almy przepiórczych, a potem dam kurze z Almy :/

Dziecko śpi od 11, a o 13 powinna wszamać obiad 😉 Ale wstanie głodna.

Lady mnie już słońce nie chce chwytać 🙂 nad morzem leżałam 4 godziny plackiem i tylko twarz na czerwono opaliłam, a na drugi dzień po opaleniźnie ani widu ani słychu 🙂
Moje małe też sobie zasnęło kiedy ja akurat chciałam iść po mięsko drobiowe bo chce zrobić kotleciki drobiowe z ziemniaczkami i mizerią albo buraczkami i do tego sosik koperkowy mniami 🙂
Michał kończy dopiero o 18 więc zjem zupkę wcześniej co by głodna nie być, a na kolację kotleciki będą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
Ale Revlon nie jest ciężki właśnie i w tym sęk. Według mnie najlepszy spośród podkładów, bo nie robi maski, a drobne niedoskonałości ukrywa. U mnie też ładnie tuszuje sińce pod oczami, bo niestety mam taką urodę, że mam je zawsze, nawet jak jestem wypoczęta. Chociaż teraz to rzadko kiedy podkładu używam hehe. Tylko na wyjścia 😁 Ale wcześniej nie wyobrażałam sobie życia bez tego Revlona 🙂

Naszprycowałam się Ibumem. Małe zasnęło. Idę rosół gotować i posprzątać.

Ja już też kiedyś mówiłam,że jestem fanką Revlonu i zawsze na allegro kupowałam, a teraz był mi potrzebny szybko i przeplaciłam za niego u nas w drogerii o 20zł 😠 trudno.

Też mam sińce pod oczami Lady, babcia zawsze mówiła mojej mamie jak byłam mała,ze jestem na coś chyba chora, albo anemię mam. teraz jakbym wyszła nie przypudrowana to każdy kogo spotkam będzie się pytał czy coś mi nie dolega, bo źle wyglądam 😜
I Bartek ma to samo, też ślepia podkrążone, u Wiki póki co jeszcze sie nie ujawniły. Ja mam po tatusiu, a tatuś po swojej mamusi 😉
lady_m4ryjane napisał(a):
Revlon Colorstay - ja używam co cery tłustej i mieszanej, jest też do suchej osobno. W Douglasie kolo 7 dych kosztuje więc polecam kupować przez allegro od ludzi sprowadzających ze Stanów 😉

o, no właśnie o tym mówię. też ten kupuję. Mam jeszcze ten photo ready i tez jest bomba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
Nie, nie, to ma być Softlex. Ja używam 300 Golden Beige,

Ja mam teraz rich tan, ale jest tylko odrobine ciemniejszy od tego golden beige, serio.
W ogole mi się jego zapach z farbą kojarzy, a że lubię wąchać takie rzeczy jak farby, benzyna, etc, to tym bardziej mi do gustu przypadł 🤪


Kurde z tymi jajami znowu zazdroszczę tym co mają dostęp do sprawdzonych. Nie wiem czy jak zacznę małej wprowadzać po szóstym miesiącu to kupić od baby na ulicy co to mówi, że to od jej kury (ale nigdy niewiadomo skąd są), czy firmowe, spełniające wszelkie atesty jaja z Almy np. z wolnego wybiegu (tam to w ogóle mnóstwo rodzajów tych jajców jest), czy może kupić przepiórcze jajeczka na początek?

Ja tam dam swoje jajca, tzn od tesciowej, i Lady mi się wydaje,że warto dobry wywiad z babą handlującą na ulicy przeprowadzić niż kupować takie z "wolnego wybiegu". tu gdzie mieszkam jest ferma niosek i niby właśnie wolny wybieg, ale co z tego skoro paszy dostają tyle,że te jaja są okropne. Śmierdzą i to żółtko jest takie jasne jakieś...Różnicę widać po samej skorupce, bo ja jajo od naszych kur to muszę nieźle pierdolnąć, żeby skorupka pękła, a takie kupne to w ręku pękają. Co do tej fermy jeszcze to tutaj ludzie sobie dorabiają i chodza na tzw "wysady" i "wsady". I na "wsadzie", czyli jak nowe nioski przywiozą i trzeba je najpierw powkladac do klatek, a potem po zaszczepieniu wypuścić, to te kury podobno padają w takiej ilości,że aż żal patrzeć, a jak któraś słabsza to trzeba łeb urwać i wyrzucić. Mówię Wam, chociaż lepiej nie wiedzieć takich rzeczy czasami. Oni jaja na cały kraj i za granicę eksportują. te jajeczka z piecząteczką i wyjebaną ceną. katastrofa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tesc obiadek mezusiowi i synusiowi na pole zabral
musze na 17 jechac z tesciowa na autobus do De
jedzie na wczasy-hahaha...odpoczac od tescia 😁czyt.od pracy

Alan spi.Biedak moj chcial tak bardzo cycusia 😞
Musialam isc z nim na dwor,bo nie umial zasnac.Smoka chcial calaego zjesc
jak wstanie zaraz dostanie mleczko 😉


Aa....to Wiki sto lat 😉

Ja puder mialm raz w zyciu...........na naszym weselu ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej mamuski 🙂

wszytskiego naj dla Wiki z okazji piątego miesiączka skonczonego 🙂

u nas dzis swieto 🙂 moja Iguska spała od 21 do 6:30 🙂 WOW i chyba sie pierwszy arz jako tako wyspałam, hehe
ale z drżacym sercem szłam rano do zuzi, a ona sucha... tylko ze pamietam ze nic nie piła od obiadu czyli od jakiejs 18.
wczoraj dałam ten gluten i jak zawsze rano była kupka, troche mała stekała bardziej i zrobiła przy cycu, ale nie jakis big big tylko taka nieduza w sumie i jakby troche zielona. dzis dałam, zobaczymy co bedzie jutro....
ale wy piszecie o zatwardzeniach po glutenie a ja czytałam ze przy nietolerancji jest biegunka, hehe to jak to jest??
po cycu o 6:30, spała do 9:30 i ja obudziłam na jedzenie bo ugotowałam zupke i chciałysmy z zuzia isc na spacer. co mi sie ta moja Miska ta rozespała. teraz tez spi, juz nie chciała nawet owoców jesc, taka zmeczona była, hehe czyzby po tych słoicczkach na te spanie ja tak wzieło?? bo po samym cycu nigdy tak nie sypiała pzreciez...
nio i cudak juz prawie siada z pozycji lezacej, niewiele niewiele brakuje, juz jest bardzo wysoko na raczkach i na tyłku siedzi, ale do pionu takiego konkretnego sie nie moze usadowic... ale to i tak wielki postep. i te raczkowanie juz tez mega jest, podciaga nogi, kica jak królik sie smiejemy i rece uczy sie pzrekąłdac, i juz sie tak nie denerwuje.. w ogole słodziak jest.... Jezu jak ja ją teraz komus zostawie 😞

Gulciu gratulacje znalezienia niani, jak opisujesz to musi byc super "babcia". u mojej kumppeli pilnowała niania i tez mówiła ze jak pilnowała pierwszego dziecka to tak sie okrutnie przywiazała, ze sobie nie wyobrazała ze da rade innego pilnowac, a tu z dominika tak samo i teraz znów ciezko było ją zostawic. takze chyba te "nianie-babcie" tak maja, oczywiscie jak mysli o dziecku a nie o kasie....

no coment na temat tego chłopaka co to niby zaginał, jak szczyl sie zachował, a w sumie nie jakis gówniarz, ale widac mega niepowazny...

dzis ostatni dzien nauki pływania... kurde jaks zybko mineło... pływac nie umiem tak ajk bym chciała ale technike poznałam. u mnie kwestia tego zamoczonego nosa, ajk sie pzrełame to bedzie super, ale utopic sie nie utopie, co sie zmecze to zabką podpłyne, bo ona jednak najlepiej mi wychodzi...

nio i co tu jeszcze.... jajko?? my mamy od meza brata ze wsi wiec spokojnie, ale jeszcze poczekam z wprowadzaniem, narazie zobacze jak z tym glutenem bedzie... i dobzre ze małą zaczyna sie zajadac tym słoiczkowym jedzonkiem... ale narazie nie zje tyle zeby sie najesc... jakos dłuzej sie denerwuje a i ja jej nie wpycham na siłe, bo sie zaraz krztusi. nio i z butli zaciaga powoli, wode teraz, soczków jakos nie bardzo... nie przyzwyczajona, ze leci soczek pewnie...

Izu, gratki za dentyste, jak móisz ze chochla była jak Berlin 🙂 ale kasa leci, ja w sumie leczenie mam za darmo u meza siostry, dopłacam jej tylko za plombe biała, choc i tak nigdy nie chce wziac...

i juz nei wiem co....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
izunia1986op napisał(a):

Aa....to Wiki sto lat 😉

Ja puder mialm raz w zyciu...........na naszym weselu ☺️

Dziękujemy 🙂

Naprawdę Izu? gdzies Ty się uchowała? 😁


hehe a ja na naszym weselu i jeszcze mozna z 5 razy, ale mi zaraz sie kojarzy z taka mega tapeta, nie lubie miec czegos takiego an twarzy, a te 5 razy to tez było w nastoletnim zyciu.

i tipsy miałam na slubie tylko, potem sie meczyłam z paznikciami okropnymi po tym. powiedziałam ze wiecej nei zrobie... łądnie wyglada, ale co potem z paznokci twoich zostaje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nan, naj dla Wikusi 😘
Astra tyle, że nigdy nie mam pewności czy oni tych jaj nie mają ze Zjazdowej :/ Jak wielu pseudo-rolników sprzedających na ulicy w Łodzi. Są tacy u nas co sprzedają jajka i kozie mleko w butelkach po mineralce, więc chyba naprawdę mają gospodarstwo, tylko ciężko ich złapać jak się pracuje. Chyba tatusia zatrudnię do polowania na jajca potem 😉
Na TVN Style tak to kiedyś gadali w tym programie co mówią co jeść, a co nie, żeby właśnie te jajka z atestem lepiej kupować ech :/

Wernsaż piszczy i piszczy, a już miała taki czas co przeszła jej faza na piszczenie 😉 Znowu się pasjonuje tym dźwiękiem aż uszy pękają 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tez mówię,ze trzeba wywiad dobry z taką babą przeprowadzić, wtedy się zorientujesz skąd tak naprawdę ma to, czym handluje 😉

Ewcia, nieee, no ja tapety nie robię, bo nie lubię. Zresztą dobrym podkładem ciężko zrobić maskę hehe chociaż....jak patrzę nieraz na laski na ulicy to za pomocą szpachelki wszystko mozna 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revlonem to można zrobić makijaż tzw. no make up 😜 Makijaż, który wygląda jakby się nie miało makijażu. Choć oczywiście jak jakaś lalunia sobie nawali pół butelki i rozsmaruje tylko paluchami to zawsze będzie to wyglądać jak tapeta. Niektóre laski używają podkładów w roli samoopalacza - masakra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
astraaa napisał(a):
No tez mówię,ze trzeba wywiad dobry z taką babą przeprowadzić, wtedy się zorientukjesz skąd tak naprawdę ma to, czym handluje 😉

Ewcia, nieee, no ja tapety nie robię, bo nie lubię. Zresztą dobrym podkładem ciężko zrobić maskę hehe chociaż....jak patrzę nieraz na laski na ulicy to za pomocą szpachelki wszystko mozna 😎


nio widocznie tzreba umiec zrobic, ja tam nigdy nie nalezałam do zdolnych w tym zakresie, hehe
kiedys to i malowałam sie cały czas, a teraz to tez juz zlałam sprawe, i oczy maluje od wielkiego dzwonu, od okazji, bo jak maluje to mnie okropnie bola, i alergia sie nasila mocno. juz zmieniałam kosmetyki, potem jzu myslałam ze to moze od płynu do demakijazu, pzrez jakis czas było lepiej a teraz znów źle. wiec nie jestem prawdziwa kobietą, która to bez makijazu nie wyjdzie rano po bułki do sklepu pod blokiem 🙂 hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, po bułki to ja chodzę w czapce z daszkiem, okularach i w dresach 😎
Ci co ze mną przebywają non stop już sie przyzwyczaili,ze bez makijażu wyglądam jak chora, więc się nie spinam na co dzień, bez przesady 😁
A tak to odrobinę podkładu gąbką silikonową nakładam i jest ok.

Lady jak to podkład w roli samoopalacza? Tzn jak, całe się smarują? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astraaa napisał(a):
Nie no, po bułki to ja chodzę w czapce z daszkiem, okularach i w dresach 😎
Ci co ze mną przebywają non stop już sie przyzwyczaili,ze bez makijażu wyglądam jak chora, więc się nie spinam na co dzień, bez przesady 😁
A tak to odrobinę podkładu gąbką silikonową nakładam i jest ok.

Lady jak to podkład w roli samoopalacza? Tzn jak, całe się smarują? 🙃


Ja wyglądam bez makijażu jak chora tylko przy bardzo ciemnych włosach. Już się tak nie spinam z tym makijażem jak kiedyś i wychodzę bez bardzo często. Nawet mam sporo fot na fb bez z urlopów czy w kostiumie. Tyle, że jak człowiek lekko opalony to zawsze zdrowiej wygląda i makijaż nie jest taki konieczny 😉
A z tym samoopalaczem to chodzi mi o smarowanie gęby ciemnym podkładem, że niby jest się opalonym, a szyja i reszta biała i widać granicę podkładu i skóry na szyi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lady_m4ryjane napisał(a):
astraaa napisał(a):
Nie no, po bułki to ja chodzę w czapce z daszkiem, okularach i w dresach 😎
Ci co ze mną przebywają non stop już sie przyzwyczaili,ze bez makijażu wyglądam jak chora, więc się nie spinam na co dzień, bez przesady 😁
A tak to odrobinę podkładu gąbką silikonową nakładam i jest ok.

Lady jak to podkład w roli samoopalacza? Tzn jak, całe się smarują? 🙃


Ja wyglądam bez makijażu jak chora tylko przy bardzo ciemnych włosach. Już się tak nie spinam z tym makijażem jak kiedyś i wychodzę bez bardzo często. Nawet mam sporo fot na fb bez z urlopów czy w kostiumie. Tyle, że jak człowiek lekko opalony to zawsze zdrowiej wygląda i makijaż nie jest taki konieczny 😉
A z tym samoopalaczem to chodzi mi o smarowanie gęby ciemnym podkładem, że niby jest się opalonym, a szyja i reszta biała i widać granicę podkładu i skóry na szyi 🙃

Lady ja znam dziewczynę, która tak właśnie robi i nawet latem nosi golfy tyle że bez rękawów i zawsze mam z niej brechę, bo wyciera ten podbródek w golf i zawsze ma go ubrudzonego. Ręce jasne, twarz brązowa.
Ja teraz jak mam małą dzidzię to też sie nie maluje tak po prostu na co dzień, bo tyle się z nią całuję,ze ona też by zaraz miała tapetę 😁 hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...