Skocz do zawartości

Marcóweczki 2012 | Forum dla mam


izunia1986op_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
zobaczcie co znalazłam, jaki voucher. Sztunia zobacz czy te wymazy co pisze ze dwa: z gardła np i nosa, to cos takiego co Maji robiłas?? moze kurde kupie se i zrobie zuzi, ajk ona ma te chrzakania. i taks ei nad tym zastanawiałam.
http://www.groupon.pl/oferty/bialystok/Dia-Bakter/13895913

Astra myslisz ze naprawde ta synchronizacja to prawda?? ja juz kilka razy słyszałam, ale nie wiem....
to wiesz mzoe osoby spokrewnione to predzej, ale obce osoby siedzace razem w pokoju?? ale moze hormony.... hihi nie wiem

Sztunia to mnie pocieszyło co piszesz o nocy... choc dla dzieci to hardcore musiał byc.
ale moze to znak ze jednak cos było. mzoe jakas pełnia czy ki grom...

ja zawsze okres miałam jak w zegarku. potem jak po ciazy z zuzia to miałam raz co 20 dni, raz co 40, ale w sumie sie potem uregulował. i ja zawsze ciote czuje. zawsze dostaje rano. i wieczór pzred jestem nei do zycia, spoac mi sie chce, tzresie mnie, zimno mi, kłade sie pod kocyk, zasypiam, wsyztsko mnie boli, brzuch na dole, jedna noga ciagnie zazwyczaj.... a kysz.... nie przychodz jeszcze teraz. byle nie na swieta, ale cos czuje ze tak mzoe byc. krwawa rzeź....

a wiecie co, dzowniłam do niani, i sie nie dogadalismy wczoraj, bo ja przygotowałam pzred spaniem jajko do słoiczka włozyłam, a druga połowke słoiczka odsunełam w lodówce dalej. a maz ppatrzy ze tak daleko i przysunał do przodu, i niania dała bez jajka. ale ma dzis dac.
pewnie zaraz sie zdziwicie ze moja je tylko połowe słoiczka duzego, taki cały mały, ale wiecej nie da rady obiadku czy zupy zjesc, poki co. owoce wtrabi, kaszy tez zje ze 130-150 i jabłka jeszcze do tego, ale obiadu ni hu hu, nie wmuszam, powoli. wage ma słuszna, wazylismy wczoraj to równe 9kg na naszej wadze. zobaczymy co pokaze jutrow przychpodni waga.
i wiecie co niania mnie pyta czy ja małej rzeczy prasuje i ze jak ona zasnie to poprasuje i gdzie deska, bo zelazko widziała ze stoi. az mi było głupio. mówie zeby sobie odpoczeła, cos porobiła swojego, poczytała czy cos, a ona mówi ze nie moze tak bez roboty siedziec, i ze jak ja mam tyle pracy to mi pomoze. a ja chciałam zeby tylko mała sie zajeła, bo o nia mi najbardziej chodiz, a tak to sie boje ze moga byc jakeis niedomówienia. jestem wrecz pewna ze kasy za to nei bedzie chciała, ale mi ajkos dziwnie jest. choc wiem ze niektóe nianie twierdza ze skoro dziecko spi, a sie im płaci za godzine (choc my mamy w sumie stała stawke za miesiac) to w tym czasie moga cos innego zrobic.
co myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ewcia_m

    1877

  • izunia1986op_m

    2844

  • kasia_sztuk_m

    1738

  • sztunia_m

    1650

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Toś my sie przez forum z ciota też zsynchronizowały 😉
leliva mam takie odczucia jak Ty co do powrotu dzieciństwa 😁
Ewcia co do niani trudno powiedzieć. Ta Magdy prasowała i zmywała nieproszona, a potem była awantura o kasę. Moja zawsze zmyje jak coś się zostawi, ale staram się nie zostawiać. O prasowanie nie pytała. Nie chcę by to robiła, bo potem nawet jak nie będzie się dopominać o kasę to wypadałoby coś więcej dać. Za jakiś czas będzie niuni gotować i dostanie wtedy więcej kasy.
Byliśmy na morfologii. Sika łapałam od 5 rano i mi się nie udało. Miałam ambicję prosto do pojemniczka 🙃 Poddałam się i kupiłam w aptece to coś na złapanie sika. Jutro zrobimy rano podejście i Łukasz zawiezie.
Małe nie zauważyło momentu ukłucia, bo tatus ją zajął. Dochodzę do wniosku, że robi afery na szczepieniu przez rozbieranie, a nie ból szczepionki. Morfologia z palca więc bez rozbierania to się nie wkurzyła. Oczywiście szczepionka bardziej szczypie to też pewnie bardziej czuje, ale najgorsze dla tej małej Trąby jest rozbieranie. Moja mała dzika Jane 🙃 🙃 🙃 Musimy znaleźć jej Tarzana 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłyśmy na dworze i małe mi usnęlo na rękach 🙃
przyniosłam, rozebrałam, wrzuciłam do łóżeczka i śpi ze smoczkiem i przytulanką
na piecu kurwa 80 stopni się zrobiło, w domu mam skwar 😁 okna otwarte

zrobiłam sobie twarożek z rzodkiewką, ogórem i czosnkiem i już miałam go pożreć, kiedy to otworzyłam szafkę,zeby posolić i wyjebalam do miski większość pudełka z kawą 😠 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe astra, okres bedzie lada dzien pewnie 🙂

z tym prasowaniem to zobaczymy, pogadam z nia jak cos, jak wróce dzis. bo ja jej mówiłam ze tylko mała ma sie zajac, nic nie robic wiecej. zobaczymy jak wyjdzie z rozmowy itd.

siuski złapiesz Lady, tylko daj jej mleko i od razu pieluszkę odchylaj. mysle ze czasami szybciej złapac do pojemnika, boz tym woreczkiem zanim dobrze przykleisz, moze uciec tam koło pupki. moja np robiła kupkę wtedy razem i sie siku zapaskudziła. dacie rade... dac pićku i wtedy zaraz nasika po zdjeciu pieluszki. ja np jak zuzi miałam robic to raz mis ei nie udało, to dawałam cyc nawet za 30min i znów probowałam, i ona za kazdym razem sikała po piersi, jak zdjełam pieluszke, tylko nie zawsze dałam rade załozyc.

a co do pobrania krwi, to chyba leliva czy czy fiku czy ktos pisał, ze sie boi ze z głowki, i nie chce narazac na stresy. u nas z tego co wiem, to z głowki pobieraja noworodkom, czyli do miesiaca zycia, jeszcze mojej 6tyg zuzi wtedy pobierali z głowki ale w szpitalu neonantolog, nie w labie. a w labie, jak jej potem robiłam to normalnei z rączki jak dorosłemu tylko na kozetce lezała. Idze chyba tez robiłam, juz nie pamietam, i tez było na kozetce z rączki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 Ponad 30 stron nadrobiłam plotkary!
Zaległe naj dla Polinki 😘
Sztunia mi też strasznie czas ucieka i szczerze nie myślę nawet o roczku Emi bo nie chcę go, chcę żeby była moim niemowlaczkiem, a tak to już będzie lecieć szybciej...
Astra hahaha czub i tyle :P
Jaszminka test rób. ajajaj
Mulant kiedy będzie Hania? 🙂
Wczoraj zaliczyłyśmy pierwszego guza, bo mam krzesła z metalowymi nogami... Emila tańcowała przy jednym i nogi jej się rozjechały. 🤢
Za oknem mam piękny widok, normalnie jak nie Kraków, bo przed moim blokiem jeszcze nic nie wybudowali i jest polana z drzewami, teraz zasypana śniegiem, pięknie to wygląda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stwierdziłam,ze najlepiej będzie, jak na śniadanie zjem śmietankowe wafle familijne 🙃
Dziecioszek ślicznie śpi
Bartek na podwórku się pastwi nad tą ociupinką śniegu
więc nikt nie widzi jak się stara odżywia 😎

Gulciu, ja też nie chcę roczku Wiki...bo wiem jak ten czas zapierdziela.
Dopiero urodziłam Bartka, a 8 stycznia skończy 5 lat...
a w ogóle to ten rok jakoś tak niesamowicie szybko zleciał,że nie wiem co jak, gdzie i kiedy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mnie też sięwydaje że te kaszle to od suchości
my tylko kominkiem palimy i wydaje mi się że nam to strasznie powietrze wysusza
ale nawilżacz ammy stary i mnie obrzydza 🙂

polunia strasznie piznęła się w główeńke
no normalnie stała oarta o łóżko aż nagle jak ją zarzuciło i tak boczkiem walnęła
ale teraz już spi

ewcia my za wymazy z gardła i z nosa płacilismy 44zł
a chyba to to

dzięki dziewczyny chyba kupie ten syrop, dla siebie też bo ja cholera juz wiem czemu mam wieczny kaszel
na aero jest zajebiscie zimno, cwicze w długim rekawie ale jak sie spoce mokre plecy i znowu klima wieje, juz zakładam bluze jak rzestajemy skakac ale to nie pomaga duzo
a podobno nie da sie tego zmniejszyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra mi też strasznie uciekł, dopiero co brałam ślub, na uczelnię już nie chodziłam, dopiero co mój całował brzuch i była tamta zima, a tutaj rok mija i jak to się stało pytam się? Żaden mi tak nie zleciał. Te pierwsze miesiące z Emi były tak piękne i gdzie one mi uciekły, nie wiem... Nie pamiętam nawet pierwszego tygodnia po powrocie ze szpitala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ewcia moja marija prasowała za friko, samo zaproponowała ze jej sięnudzi
prasowała bardzo mało po kilka rzeczy
i miała zakaz dotykania naszych
a potem jak np. była u niej Majka to ona nawet jej gotowała ale jakoś o kase się nie pytała
bo jak ona stwierdziła ona je jak wróbelek, wiec gotuje dla siebie 🙂
ona wariatka wogole jej duzo prezentów robiła

ale mówicie o krwi z palca czy z zyły?
bo MAjka tylko raz miała jaka 4 miesieczniak z palucha i to dwarazy bo raz nie wyszło i nawet nie zakwiliła

coś jeszcze miałam pisać

aaaaa no pieknie sie astra odzywiasz
ale ja też tak lubię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co jest najgorsze gulek? Własnie te jebane luki w pamięci
ja nie pamiętam ani pierwszych Bartka kroków za bardzo, ani jak mu zęby szły. im starszy, tym człowiek mniej pamięta. Dobrze,że są filmiki i zdjęcia, bo inaczej to szok. Nawet nie pamiętałam,ze on tak smiesznie seplenił i dopiero dzięki filmikowi sobie przypomniałam, jak spadł pierwszy śnieg, a on poleciał do okna i mowi "hu hu ha, nasia zima źła" 😁 masakra, kiedy to było. Teraz mi wykłady o mastodontach i triceratopsach robi 😁 😁
Wikson tez, dopiero się jarałam,ze pipę widzę na USG, a tu warkocz uczesany i pięć zębów 🙃
aaaaaaaaa!
Dobrze,że chłop mi sie nie starzeje 😁 i ja ☺️ hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ewcia moja dziś rano fikała półtorej godziny z gołą pupcią i poiłam ją wodą (mlekiem nie można, bo morfo musi być na czczo) i sika nie złapałam. Poleciało kilka kropelek na koniec to nie miałam szansy je złapać, bo się zaraz rozlały po cipeczce. Założyłam po tym polowaniu półtoragodzinnym pieluchę wzięłam na ręce i po chwili czuję jak się tam ciepełko robi 😜
Z głowy pobiera się krew noworodkom i to bardzo dobra metoda jest. Opowiadałam wam jak moja tydzień po wyjściu ze szpitala miała morfologię z palca (tego chudego cieniutkiego paluszka u noworodka ważącego 2 i pół kilo, bo tyle wtedy miała), wymęczyli ją i laboratorium nie przyjęło, bo za mało. A baba z poradni do mnie zadzwoniła o tym poinformować zaczynając rozmowę od: mam dla pani złą wiadomość. Wtedy mało nie padłam na zawał myśląc, że dziecko ma jakieś straszne wyniki, a chodziło o nie przyjęcie próbki przez laboratorium, opowiadałam wam kiedyś. Zrobiłam prywatnie morfo i wtedy pobrali jej z pięty. Błyskawicznie i tyle ile trzeba.
Dziś pobierali też z palca ale takiemu starszemu dzidkowi z pulchnymi łapkami to spokojnie można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lady ponoc własnie przy zdjeciu pieluchy dziecko sika. moja lekarka mówiła ze jak sie nei uda, to załozyc pieluche i nakarmic i znów zdjac. jakby przy tym zdejmowaniu, nie lezeniu z gołą pupcia.
nio i ja np nie wiedziałam ze mleka nie wolno. teraz to mzoe by było inaczej, bo juz jje inne rzeczy, ale jak pije tylko cyca czy mleko to jak zrobic zeby była na czczo. mniejsze dzieci na czco to nie wiem kiedy robia. moja sie budzi teraz o 4-5 wiec na czco to ja bym musiąła łapac o 3-4. z tego co wiem to u takich dzieic to na czczo, nie ma takiej opcji. ja jak badałam siuski to nikt na to parcia nei miał zeby na czczo było. wieksze dziecko czy dorosly, nie jje w nocy, rano tez na pobranie, bez snaidania mzoe isc. ale maluszki...

kurde wróciłam do twej wypowiedzi i się zapętliłam... cos u mnei z mysleniem ciezko. ja o siuskach na czco, ale i morfo u nas nie było na czczo, spokojnie. to dziecko sie zjada ogromnego obiadku. choc w sumie moje, ale wasze wiecej jedza...

PS. please nie analizujcie mojego posta, bo aj sama go nie kumam 😞 oczy mi wysiadaja, łzawia, ledwo siedze w tej robocie, nic mi sie noie chce, nie wiem oznaka choroby 😞 fuck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi mówiła lekarka, żeby chociaż 3 godziny przed morfologią nie jadła, ale u niej to nie problem, bo nie je w nocy.
A przy zdejmowaniu pieluchy to moja panna fontanna często leje kiedy nie trzeba 😉 Traf chciał, że jak chciałam pobrać mocz to postanowiła radośnie nie sikać. A tak to to ma niezły zasięg czasami, więc uznałam, że bez problemu złapię tego sika 😉 Się przeliczyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Astra dokładnie, my się nie starzejemy, tylko dzieci rosną! 🤪 A te luki masz racje, są straszne, niby są te zdjęcia, ale kurde za chiny nie mogę przypomnieć sobie jak to było... A filmiki mamy kiepskie bo tylko aparatem robione, albo komórką. Jak będę miała kasę kupuję kamerę i będę pultaska nagrywać. Ja mam swoje nagrania kamerą tak od 2 lat do 18 co 3 miechy mniej więcej i cholera to jest coś!
U nas pobierali z zewnętrznej strony dłoni. 😮
A pro po smoczków, ostatnio lubimy avent 6+, chyba odkąd ząb zaczął iść. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Daenerys napisał(a):
Mi mówiła lekarka, żeby chociaż 3 godziny przed morfologią nie jadła, ale u niej to nie problem, bo nie je w nocy.
A przy zdejmowaniu pieluchy to moja panna fontanna często leje kiedy nie trzeba 😉 Traf chciał, że jak chciałam pobrać mocz to postanowiła radośnie nie sikać. A tak to to ma niezły zasięg czasami, więc uznałam, że bez problemu złapię tego sika 😉 Się przeliczyłam.


hehe, a moja własnie odkad pamietam to juz nie sika, jak zdejmuje pieluszke to nie sika, jak przyjdzie złapac to tez sie mzoe natrudze. choc w sumie jak nakarmie i od razu zdejme, mzoe ona sika jak karmie cycem akurat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja pierdziele na tym kursie mam prace domową i cały dzień walę fotki i nic mi nie wychodzi
a jeszcze musze Majke obfotografować bleeeeeeeeee
a słońce coraz niżej, zaraz zrobi sięciemno i dupa 😞

um mnie kuraki sięrobią
i chyba wyjdę z łajzami na dwór jak obiad zjemy chociaż na poł godziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłam 😎 ruda. Ciekawe, co mąż na to hehe
Babcia moim dzieciom ugotowała pomidorową bez wywaru, zmiksowaną z mięskiem, marchewką i pomidorkami na krem i do tego dopiero dała ryż, jezu jakie dobre 😁 glodna byłam, bo przecież na wafelkach od rana, Wikusi trochę podjadłam 😜 Najedliśmy się, my z małą do domu, a Bartek z dziadkami do miasta na mega zakupy
więc odpocznę sobie może w końcu
brzuch boli 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...