Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ilka a mi dwóch pediatrów powiedziało raz tak raz tak:

1. lepsza 6w1 bo podobno ma lepszy sklad i skąd mniejsze ryzyko ewentualnych powikłań, gorączki, rumienia itp

2. lepsza 5w1 bo
- tańsza 😉 😁
- w tym przypadku w ciągu całego cyklu szczepień dziecko jest szczepione na wzw b dwa razy (osobne szczepienia) a w przypadku 6w1 wzw b jest już w tej szczepionce czyli dziecko dostaje to wzw b 4 razy czyli 2 razy nadprogramowo czyli niepotrzenie

no a u mnie dochodzi do tego dylemat z tym weekendem 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a ja robie tak że jak nakarmię Małą rano zazwyczaj koło 7-8 to wstaje myje sie i robie sobie stado kanapek, caaaaałą góóóóre kaaanapekkk 🙂 zastawiam na talerzu i z motorem w tyłku robie co musze- gotuje, prasuje, piore itp tzn ile zdąże i co zdąże, jak sie Kori budzi (różnie czasami po godzinie czasami po 3godz) to wtedy biore te kanapki i jedną ręką ją trzymam przy cycu a drugą wcinam te kanapki 🙂 zjadam... i dalej jestem głodna.. 🙂

Kasiala powiedz Mężowi że nie ma cyca ale ma smoczka, ręce, nogi i głowe - może ją pokołysać, pochodzić z nią, potrzymać na rękać, pośpiewać jej kołysankę albo cokolwiek innego, jak jemu tego nie powiesz to on nie będzie wiedzial bo to jest FACET a faceci nie myślą, nie używają mózgów (lub używają sporadycznie) i ogólnie są niedomyślni! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki Monkado, rozświetliłaś mi trochę sytuację 🙂

Kasia rzeczywiście mąż trochę przesadza, cycek to nie jest wymówka! Powiedz mu, że dziecko nie zawsze jak kwili to chce cycka, czasami wystarczy je przytulić, pogłaskać czy ukołysać a to chyba facet zrobić może, dwie ręce ma? ma, to nie widzę problemu. Mój to zrozumiał i prawie zawsze jak mały zastęka a ja coś robię, albo nawet leżę i łapię chwilę oddechu to biegnie pierwszy do niego. Czasami aż na niego krzyczę żeby dał mi go, bo dziecko chce jeść, a on mysli że wzięcie na rączki już pomoże 😉 Porozmawiaj z nim i powiedz otwarcie jak się sprawy mają i co Ci sie nie podoba, bo tak to wszystko bedyie na Twojej głowie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ilka ja wybrałam tą 5 w 1 przy chłopakach bo szkoda mi by było gdyby kuli mi małego 3 razy
( ta darmowa) a na 6 w 1 mnie nie było stać a przy kolejnych dzieciach to jest tak że jak pierwszy miał tą 5 w 1 to wszystkie będą tą miały 🙂 i zresztą u nas w przychodni prawie każdy wybiera tą 5 w 1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia nie daj sie sterroryzować mężowi, on cię po prostu próbuje! mój tez miał nagle nawał pracy po pracy, ale powiedziałam dość! ma przychodzić wcześnie i mi pomagać, a jak nie to awantura będzie i koniec! inaczej to bym chyba depresji dostała, jak maluszek spokojny to cudo ale sama wiesz że jak kwili i człowiek nie wie co mu jest, czuje się bezradny, to wtedy potrzebuje się pomocy, wsparcia.
a w nocy to po prostu nie wstałam choć słyszałam że mały się przebudza i chce butli, jak zaczynał popłakiwać to tez mi się serce zaczynało kroić, ale naszczęście księciunio szybko wstawał do Antosia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulpety takie nieprzysmażone, tylko ugotowane jakby w rosolku, do tego z mielonego mięsa z indyka. Udawane pulpety 🙂 🙂 Za to buraczki były więc jakoś przeszedł ten obiad. 🙂 Mimo wszystko strasznie tęsknię za tą samowolką w jedzeniu ciążowym. 🙂
Mój Jaszek dzisiaj jest straszny 😞 Obudził się o 8-na zmianę cyc z bujaniem na rękach (tylko na chodzonego, bo jak siedzę i bujam to oczy w 5zł i krzyk) zasnął o 13. Obudził się o 14, zasnął o 17. Teraz znowu się budzi... 😠 😠 😠 😠 Cycki mi tak obrobił, że mam flaki.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
"Cycki mi tak obrobił że mam flaki" Tosia umarłam ze śmiechu 😁 😁 😁 😁 😁 przepraszam bo wiem że Tobie nie do śmiechu jak Mały marudzi ale ten tekst mnie rozbroił 🙂
właśnie sie tak zastanawiałam czy tylko moje Dziecie jest terrorystą i to na tyle sprytnym że wie że sie ją buja na siedząco i wtedy ryczy 🤔 jak wstanę i bujam to git malina życie jest piękne ale wystarczy że tylko poślada do kanapy przyłoże i ryk 😜 🙂

na szczęście dziś jest grzeczniutka właśnie czekam aż sie obudzi i chyba czeka nas pierwsze kąpanie bez Taty bo jeszcze z pracy nie wrócił a Mała widze już sie wierci to pewnie jeszcze 5min i sie obudzi 🥴 trzymajcie za nas kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monkado, ja nie wiem. One mają jakieś czujniki chyba założone 🙂 Usiadłam i bujam-krzyk, szukanie cycka, ssanie wszystkiego co się da. Wstałam, pochodziłam z nim po całym domu i poszedł spać. Tylko znowu się kręci i zjada ręce. Ale jak może być głodny jak on dziś łącznie wisiał przeszło 5 godzin na cycku 😞 😞
Chciałabym go do brzucha schować na jakieś parę dni, odespać, wyjść z domu jak człowiek, wykąpać się i ZJEŚĆ!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hehe u mnie jest tak samo 🙂 na siedząco to dwie łapki naraz wciska do buzi że niby taka głodna jest a chwilke z nią pochodzę i śpi 🙂
a ja z racji tego że dziś Kornelka dziś ładnie śpała to poprzeglądałam zdjęcia żeby powybierać kilka do wywołania i tak sobie oglądałam siebie w ciąży i łezka mi sie zakręciła w oku.. To był naprawdę cudowny okres i tak szybko minął.. oczywiście teraz też jest cudowny tylko troche mniej wyspana jestem 😜 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej kochane
nadal jesteśmy szpitalu dzisiaj od 18 mam kamilke że sobą
Lampy odstawili a jutro rano sprawdzą poziom biliburiny bo póki co dzisiaj zaliczylysmy ladny spadek
jak się jutro nie podniesie to idziemy do domu a jeśli znowu podskoczy to mała wraca pod lampy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka...

Ja się ze swoim nie odzywam i już wiem że to będą dugie ciche dni!!! Mała ( tfu tfu) łądnie mi zasnęła i teraz śpi...
Monkado ja dzisiaj kąpałam prawie sama (czyt. teściowa się wtryniła) męża nawet nie poprosiłam o pomoc!!! Jak tak dalej pójdie to spakuje się i na kilka dni pójdę do mamy boja mam tego dość!!! siłę zeby sedzieć na dupie cały dzień przed komputerem to ma ale żeby mnie odciązyć to już nie!!! Obiad dizsaiaj jadła z usypiającą małą na rękah, kolację jem teraz jak małą uśpiłam a LORD siedzi w internecie!!! w swojej grze!!!
Tak sę zastanawiam czy on czuje taką miłość do dziecka jak ja albo chociaż ołowę z tego? Bo ja bym nie mogła leżeć na łóżku jak mała kwęka w łózeczku i oglądać tv... moze roi mi na zosć tylko nie wiem kto bardziej na tym cierpi ja czy dziecko? Idiota i tyle!!!
Tosia to teraz to hyba rozumiesz dlaczego trochę Ci "zazdrościłyśmy" Jasia w brzuszku kiedy my byłyśmy już rozpakowane bo teraz to spać już się nie da do południa chociaż zdradzę Wam sekret że dzisiaj Kaja dała Nam pospać do 12 🤪 ☺️ w południe dokładnie 12:02 koniec spania i do 16 marudzenie potem spacer do koleżanki poszłam trochę na nogach przeszłam... mała pomarudziła... kupala strzeliła, cyca 2 razy wydoiła i zasnęła dopiero jak wrcałam do domu...
Tosia moje cycoliny też flakowate są bo mała wyssała ze mnie wszystko nawet zapas mojej nergi... 🤪 😁

Ania trzymam mocno kciuki żeby jutro na badaniach było wszystko OK pomodlę się o Was!!! Jednak w domku najlepiej!!!

Jutro naiszę do Kini może oni już w domku? 🙂

Kurde ja nie wiem jakim tokiem iść jeżeli mowa o szczepieniu... jakpytałąm M o to to mówił żeby tym darmowym ale kurde kłuć 3 razy dziecko to masakra... muszę zaczerpnąć wiedzy od kogoś bo lekarka jak ją zapytałam to mi powiedziała "to musi być pierwsza samodzielna decyzja rodziców" i nie dała mi zadnej opini na temat któego kolwiek toku!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂

Ania trzymam kciuki za Wasze dzisiejsze wyjście do domku!! 😘

Kasiala to "super" ta pani doktor, grunt to pomóc pacjentowi i udzielić mu wyczerpującej odpowiedzi.. 🤔 nam pediatra powiedziała że odradza te darmowe bo są starego typu oparte na jakiś starych recepturach i mogą zawierać jakieś związki rtęci.. 🤢 i doradziła że jeśli sie nie chce iść tym tokiem 5w1 ani 6w1 to ona wtedy poleca inne szczepionki, też trzeba kuć Maluszka 3razy ale nie zawierają tej rtęci i kosztuje to wtedy ok. 50zł także rozważcie jeszcze tą opcję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂

Kasia ja na Twoim miejscu spakowałabym manatki i wyjechała do rodziców dopóki szanowny mąż nie zauważy że coś jest nie tak 😠

Mi pediatra powiedziała wprost ze te szczepionki z NFZ, które maja są stare!!! i ze odradza mi je. Nie uwierzyłam jej że stare, no bo jak to stare można wszczepić dziecku ale później moja siostra pytała w szpitalu innej lekarki i tamta powiedziała dokładnie to samo, że szczepionki są stare. Więc tę opcję odrzuciłam od razu.

Ania mam nadzieję i trzymam kciuki ze dzisiaj z Kamilką będziecie w domku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kinia cieszę się że jesteście już w domku 🙂
Ania trzymam mocno kciuki za wasze dzisiejsze wyjście, mam nadzieję że na kontrola kardiologiczna nie wykaże żadnych nieprawidłowości!!
U nas dzisiaj nocka kiepska, poszłam spać po 22, Stachu obudził się już o 23, później o 2, później o 4 i od 4 wojował! Leżał z nami w łóżku i przysypiał maks na 10 minut, prężył się i prykał, kupę robił... Dzisiaj kupiłam Bobotic podobno to polski odpoiwiednik Sam Simplex, mam nadzieję że pomoże, o ile to co go męczy to w ogóle kolki!

Kasia bardzo ci współczuję że masz w mężu tak mało oparcia i że tak mało pomaga ci przy dziecku 😞 ja na swojego też narzekam i nieraz dostaje mu się po uszach, ale na Twoim miejscu to bym pojechała na kilka dni z małą do mamy. Na odchodne powiedziała mu że daje mu czas na przemyślenia i jak nabierze rozumu i trafi do niego jego zachowanie to wtedy niech da znać to wróce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia napisał(a):
wiadomość od Ani
Zostajemy jeszcze w szpitalu.Bilirubina nie wzrosła, dostaniemy żelazo bo hemoglobina spadła. A jutro konsultacja z kardiologiem bo są jakieś szmery na serduszku. decyzja należy do kardiologa


Boże tak mi ich szkoda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...