Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Domi nie poddawaj sie- Filipek ma dopiero tydzień ale myśle że sie przyzwyczai do tych kapturków, u nas było podobnie na początku a teraz jest odwrotnie- Kornelka wyciągnęla mi brodawki ale nie chce ssać bez kapturków.. trzymam kciuki 🙂
Chociaż wczoraj odniosłyśmy pierwszy sukces- Mała pospała i chyba była taka głodna że chwyciła bez kapturka i tak wydoiła całego cyca 🤪 w nocy ją karmiłam przez kaptura bo bez to zawsze dużo nerwów nas obie kosztuje ale dziś znowu spróbowałam bez i udało sie 🙂 mam nadzieje że niedługo bede mogła już je wyrzucić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
monkado napisał(a):
Domi nie poddawaj sie- Filipek ma dopiero tydzień ale myśle że sie przyzwyczai do tych kapturków, u nas było podobnie na początku a teraz jest odwrotnie- Kornelka wyciągnęla mi brodawki ale nie chce ssać bez kapturków.. trzymam kciuki 🙂
Chociaż wczoraj odniosłyśmy pierwszy sukces- Mała pospała i chyba była taka głodna że chwyciła bez kapturka i tak wydoiła całego cyca 🤪 w nocy ją karmiłam przez kaptura bo bez to zawsze dużo nerwów nas obie kosztuje ale dziś znowu spróbowałam bez i udało sie 🙂 mam nadzieje że niedługo bede mogła już je wyrzucić 🙂
o to macie sukces 🙂 oklask dla was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
info od Kini
"U Nas lepiej. Jasiu wyszedł z inkubatora ale nadal jest monitorowany. Dwa razy go karmiłam bo tak to tylko odciągałam. Pozwolili mi go przewinąć i wziać na ręce do odbicia 🙂 Cudowne uczucie móc w końcu Go przytulić!!! Dziękujemy za wsparcie 🙂 Pozdrowienia dla dziewczyn i buziaki dla dzieciaczków:* "

Póxneij napisze coś wiecej co u Nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monkado na twoim przkladzie widze ze moze sie udac ale ja naprawde zniechecona jestem najgorsze ze ja przy karmieniu rycze razem z nim i potem sobie mysle ze moze to nie wplywa za dobrze na moj pokarm....duzo nerwow to kosztuje ale widze ze wy tez to przeszlyscie tak wiec nie jestem jedna na tym swiecie co ma cycki nie przystosowane do karmienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że u dziewczyn już coraz lepiej 🙂 Oby jak najszybciej wyszły do domu. 🙂
A wiadomo co u Rosi?
Dzisiaj odwiedziła nas położna i od rana było co robić, bo jak zawsze kupa-cyc-kupa-cyc. Ale mały spokojny 🙂 W nocy miałam przygodę, bo trzęsło mnie jak do temperatury. Zmierzyłam, a tam 38,5 🥴 Po 1 dzwoniłam na izbę przyjęć, bo liczyłam na to, że mój gin ma dyżur. Położna kazała odciągnąć pokarm i okładać kapuchą. Miałam za dużo pokarmu, bo Jaś spał i spał. To mi wystrzeliło z gorączką, ale koło 4 już sytuacja była opanowana 🙂 Ale nerwów się przy tym najdałam..... 🤨
Ja Glutka karmię jak sam chce, czas liczę od skończenia karmienia. Jak zaśnie wyjątkowo długo to przewinę go, trochę pogłaszczę i zazwyczaj sam się rozbudza i szuka cyca 🙂
Szczepionki pewnie te 5w1 będziemy brać, u nas kosztują 110, a te 6w1 180zł. Na pneumokoki zaszczepimy po 1 roku życia-u nas w mieście jest taki program, że te szczepienie jest darmowe po 1 roku życia. I chyba dokupię też tą szczepionkę na rotawirusy.
Od jutra muszę zacząć dawać małemu witaminy D+K i zaraz wyślę kogoś do apteki, tylko kupić w kropelkach? Bo położna polecała kapsułki... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tosia jak masz nawał pokarmu to rzeczywiście obkładaj piersi kapuchą (taką schłodzoną w lodówce i delikatnie roztłuczoną żeby sok puściła) to troche hamuje laktacje i lepsze to niż odciąganie bo odciąganie z kolei pobudza i wtedy koło sie zamyka..
My mamy tą K+D w kapsułkach, chyba lepsza forma niż kropelki bo nie ma ryzyka że dasz za dużo albo za malo i są wygodne w dawkowaniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ależ się wkurzyłam, pojechałam z Jasiem żeby kupić mu to ubranko do chrztu i co? Były tylko dla dziewczynek, a w drugim miejscu tylko jeden (za duży) rozmiar dla chłopca a reszta dla dziewczynek 😠 😠 A ja ciągnęłam tego mojego biednego smyka w taką pogodę...Na pocieszenie dostał dwie pary śpioszków już na 62, bo na 56 robią się za ciasne hehe 😁

Joanna tak, Jaś to moje pierwsze dzieciątko 🙂

Kinia nawet nie wyobrażam sobie co przeżywasz, dzielna jesteś Kochana! buziaki dla Ciebie i Jasia 😘

Ja też mam w kapsułkach witaminy.

A ja mam takie pytanie do Was, czy to normalne że z piersi pokarm też nie leci od razu? Od wczoraj zauważyłam, że Jaś najpierw musi trochę napompować żeby zaczęło coś lecieć. Ja odczuwam jak zaczyna lecieć, bo mam takie uczucie mrowienia w obu piersiach wtedy. Trochę się przy tym denerwuje i dziecko i ja. Wcześniej było normalnie. Czy to oznacza że mam za mało pokarmu??? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka.
My też mamy witaminy w kapsółkach i dzisiaj musze kupićjeszcze bo te dostaliśmy w spzitalu.

Dominika nie zniechęcaj się napewno z Filipkiem sboie poradzicie a płączliwością swą się nie przejmuj ja miałam to samo ale już mi przeszło poprostu hormony szaleją po porodzie i to dlatego!!!

Ilka nie sądze zebyś miała za mało pokarmu!!! Poprostu musi Jasiulek pociągnąć zeby wyleciało. Zawsze możesz zadzwonić do położnej i o to zapytać. Ja też czuję jak mleczko leci bo też mam takie mrowienie w obu piersiach 🙂

Była u Nas dzisiaj położna 😞 i co... Kajusia ma grzybka w pochwie L( i mam ją smarować Clotrimazolum i powinno zejść do 2-3 dni i powiedziała ze to rpzez to może być taka pąłczliwa bo ją to w środku piecze!!!

Mykam bo cyca się domaga...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ilka u mnie leci od razu tylko Kori musi sobie napompować najpierw do kapturka a później z tego kapturka spija 🙂 ale myśle że nie masz mało pokarmu, jeśli Jaś sie najada, zje i ładnie śpi to znaczy że jest ok 🙂 a jeśli chciałby dalej jeść to po prostu dostaw go do drugiego cyca i tyle 🙂 moja czasami musi sobie dojeść z drugiego ale lepsze to niż nawał i zastoje z ktorymi sie niedawno męczyłam.. 🤢

Kasiala a skąd wiadomo że Kajcia ma grzybicę? jakieś upławy? bo Kornelka ma czasami taki jakby białawy śluz jak ją tam przemywam i nie wiem czy to normalne?
Mamusie dziewczynek wypowiedzcie sie proszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, a skąd taki grzybek? Biedna Kajusia, dorosłe kobiety wytrzymać nie mogą z infekcją, a co dopiero dzidziol 😞
Położna mi dziś powiedziała, że siusiorka przy kąpieli odciągać dopiero po skończonym roku 🙂 Więc zastanawiam się jak to jest?
Dziewczyny jestem w szoku. Tyle pieluch tetrowych i flanelowych mi idzie codziennie, że głowa mała. Zawsze jak Jasiul trzaśnie kupala to przy zmianie pamperka i wycieraniu chusteczką zaczyna sikać, obsikane jego posłanko, moje ręce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej a moj dzis takli niespokojny jakby go brzuszek bolal kupki malo co dopiero teraz po kapaniu poszlo duzo ale nadal kweka i sama nie wiem co mu jest 😞 martwie sie o niego jak szalona i placze razem z nim maz sie na mnie wkurza zeby m sobie nei wmawiala ze jest cos nie tak i tak w kolko....

teraz go przebralam i lezy obok mnie bo wlozeczku nie wylezy cwaniaczek jeden tez cyca doil dlugo i nadal szuka wiec pewnie go jeszce przystawie choc sama nie wiem czy on ciagle glodny czy tylko ma takie odruchy 🤨
a czy wasze malenstwa krztusza sie/ dlawia jak jedza z piersi?? moj tak czasem mani sie boje wtedy dmucham mu w oczka .... on ma tak przez to chyba ze lapczywie ciagnie cyca...

czasami mi rece opadaja bo chcialam bym wiedziec czemu on tak poplakuje ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...