Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
u nas wlasnie byla polozna maly wazy juz 3570 🙂 mowi pani ze mam jesc normalnie chyba ze cos zauważę to wykluczyc a tak to sie nie bac mowi ze to kiedys sie mowilo ze jak kobieta cos zjadla to przez to dziecko ma kolke a tak nie jest nawet jak sie zje chleb z woda to dziecko moze miec kolke. Oderwala pepowine bo juz ledwo co wisiala 🙂 na spacerki juz mozemy chodzic a i maly juz nie ma nic na ciele mozemy normalnie kapac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
ilka napisał(a):
Dziewczyny mój Jaś ma od 4 rano do teraz taki ból brzucha, biedaczek pręży się i pręży przy robieniu kupki a wszystko przeze mnie, głupia najadłam się wczoraj sosu z filetem z kurczaka i wszystko byłoby ok gdyby nie to, że zabarwiłam go śmietaną i mąką...to teraz mam 😞 😞

Ilonka niekoniecznie Jasia musiał boleć od tego brzuszek. Może bidulek nie mogł zrobić kupki. A pozatym co ma mąka i śmietana do karmienia? bo ja chyba niedoswiadczona jestem w temacie diet karmiących bo ich nie stosuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie 😁

ja nie wyrabiam sama ciaglke placze chyba mam baby blues 🤪 🤨

maly teraz zjadl ale nie duzo i myslalam ze spi a on takie duze oczy i patrzy na mnie z lozeczka ciekawie kiedy usnie. w nocy tak co 2/3 godz sie nudzi.
u nas kikucik jeszce jest ale cierpliwie czekamy chyba sobie zlapal za nia lekko bo bylo troszke krewki.

ja nadal krwawie taka jasna krwia ale nie jest tego wiele skrzepow wogole nie mialam ale to pewnie przez lyzeczkowanie .
mibrzuszek tez zostal taki lelawy i jeszce duzy. ale stracilam po porodzie prawie 8 kilo i teraz juz 9kg mam w tyle wiec jeszzce 7 haha narazie nie zakladam nic sprzed ciazy bo sie chyba zalamie 😁
nie wierze moj Oli ma oczy jak 5 zlotowkia ja sie chcialam pojsc wykapac hmm/.... 😠 😁

dajecie smoczka?? bo ja tak jak sie nie moze uspokoic czase, fajnie z nim usypia ale staram sie ograniczac jak tylko moge.
haha musze sie pochwalic maz byl i zarejestrowal malego w urzedzie i zadnych problemmow nie bylo jest maly Oliver Oskar 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sie i ja 🙂
u nas wszystko dobrze 🙂 maly je spi i czasm marudzi, dzis nad ranem odpadl mu kikucik wiec juz mamy troche luzu, choc zastanawia mnie to czy w srodku musi byc takie cos zoltozielone, czy to sie zagoi czy jak? jak jest u waszych dzieciaczkow?
a jak z karmieniem u was? ja karmie piersia ale niestety przez sylikonowe nakladki, bo mam bardzo malutkie sutki i moj brzdac nie moze ich zlapac, mam nadzieje ze sie wyciagna i nie bede musiala juz używać tych nakladek.
a i z brzuszkiem tez jakies akcje miewamy, zwlaszcza jak robi kupke, prezy sie brzuszek napina i placze, ale zaraz mu przechodzi jak tylko sie zalatwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej udało mi zalogować
wczoraj wieczorem była pediatra u mnie
kamilce po opalaniu niestety bilirubina wzrosla podają leki kroplowi i bedzie non stop na lampach
na karmienie też jej nie dostane
mam odciagac pokarm tyko że nie leci
Na ten zapchany nosek też dostaje antybiotyki
leży za ścianą i słyszę jak płacze a nic nie mogę zrobić
dali mi na spanie to przynajmniej noc przespałam
bo tak to tylko ryczę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak wogole to dzien dobry 😁
moj Oli wlasnie zjadl i wyglada na to ze spi ale zeby nie zapeszyc bo on czasem tak ma 10 min spi niby a zaraz placz 😁 o juz sie wierci....ale jest tak slodki ze nie moge przestac patrzec na niego...tez tak macie??

zastanawiam sie czy przybiera na wadze stracil jakies 230g w szpitalu a w domu nie mam go jak zwazyc ,wtedy wiedzialabym ze sie najada moim pokarmem a tak to ciagle mnie nurtuje...

i mam baby blues......co jAKIS czas mamnapady placzu bo wydaje mi sie ze wszystkoz le robiw potem patrze na synka i placze zes zczescia ze go mam 😮 wariacja dobrze ze maz jestw yrozumialy i ciagle przytula imi tlumaczy.... ale chyba sam ma mnie dosc 😉 co wyjdziie z pokoju wraca a ja ryk ..potem pol dnie dobrze...


al e jestem glodna a taka propo jedzenie staram sie jesc delikatnie i tylko gotowane meisko... a jecie lody bo mam taka ochote a nie wiem czy moge??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie 🙂 my dzis mielismy w miare spokojna noc 🙂 teraz tez maly lezy sobie w lozeczku i mruczy jak kotek a ja jem sniadanko 🙂
co do lodow to ja zjadlam ostatnio bo tez mialam ogromna ochote i malemu nic nie bylo (lody jadlam smietankowe)
a ta rope z pepuszka to mam normalnie wygrzebywac tym patyczkiem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oho chyba mamy problem z kupką bo Staś wczoraj przez cały dzień i dziś w nocy zrobił tylko po jednej kupce i od 4:30 się często pręży i robi czerwony, dałam mu Espumisan to seria bączków poszła, ale nadal się pręży i jęczy 😞 Do tego jeszcze walczymy z tą wydzieliną w nosie, zamiast poprawy to jest chyba jeszcze gorzej, nad ranem i wieczorem Staś tak chrumka jak świnka, psiukam mu wodą morską i odciągam fridą ale jeszcze zostaje coś w środku 😞 a on biedny spać przez to nie może... Wykończę się........

Monika ja codziennie jem lody.
Marta u nas też po odpadnięciu kikuta w środka pojawiła się żółta ropa i pojechaliśmy od razu do lekarza i przepisała nam Neomycynę. Kilka dni psiukania i się zagoiło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania głowa do góry, jeszcze chwilunia i wyjdziecie do domku a wtedy bedziecie juz razem sie przytulac 🙂

Ja jem lody i Małej na szczęście nic nie jest 🙂

Też sie zastanawiam nad tymi dodatkowymi szczepieniami (rotawirusy, pneumo i meningokoki) i chyba sie zdecydujemy z racji tego że zamirzamy Kornelkę posłać do żłobka a wtedy wiadomo że o choróbsko nie trudno..

Jeżeli w pępuchu została taka żółto-zielona wydzielina to jest to ropa i trzeba przemywać; my przemywaliśmy po prostu octeniseptem i ściągaliśmy patyczkiem do ucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marta ja też używam tych silikonowych nakładek i Kornelka co prawda wyciągnęła mi brodawki tak że spokojnie teraz chwyci ale nie chce.. 😮 😞 już sie tak przyzwyczaiła do tych kapturków że nie chwyci samego sutka tzn chwyci, possie ale jak wyczai że nie ma kapturka to wypluwa i płacze i sie denerwuje..
I z kupkami mamy podobnie- napina sie i pręży i płacze a jak tylko zrobi to cisza spokój i od razu zasypia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jutro wychodzę do domu ale chyba bez małej zależy co powiedzą pediatrzy
Póki co słyszę tylko że robią badania
tak wczesną żółtaczkę ma bo mam z mężem konflikt grup głównych krwi
no i ona nie ustępuje
kupiłam na dole w aptece laktator bo chyba pokarm mi się rusza
To będą ją karmić moim oby się ruszył
a powiedzcie mi butelki i laktator to trzeba wygotować czy wystarczy sparzyc ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny u mnie wlasnie byla polozna ...maly przybiera na wadze ale to wstawanie co 2 godz mnie wkonczy bo karmie prawie godzine, no i widze ze z tymi kapturkami nie jestem sama 🙂polozna mi powiedziala ze moze zle malego przkladam skoro on placze i nie chche ciagnac i zeczywiscie jak ona go przylozyla to od razu wiedzial co ma robic tylko mi samej ciezko czasami go tak przylozyc do cyca a uzywacie poduszek do karmienia?co do pepuszka to jak juz mowilam nasz odpadl po 4 dniach teraz tez wychodzi troche wydzieliny i krew i polozna przemywa to poprostu ciepla woda.
Monika ja tez chba tego beby blusa mam bo tez ciagle nie moge uwiezyc ze mam dziecko i placze jak on placze ostatnio myslalam ze on nie lubi moich piersi bo nie chce ich ssac i tez plakalam ,jak teraz o tym pisze to wydaje mi sie takie glupie 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ania u mnie tez tak bylo Filip mial duzo wod plodowych w brzuchu i zatkany nos tak wiec przy karmieniu nie mogl oddychac i przes to nie jadl i so tedo nie umial ssac, pare razy ulal wodami plodowymi a do nosa dostawal krople po dwuch dniach juz bylo lepiej ale tez musialam pokarm oddciagaci i siostry mu dawaly ze strzykawki.
co do porodu bo pisalyscie o tym na brzuszku to was podziwiam jak to przeszlyscie bez znieczulenia w kregosup ja bym nie wytrzymala, ja takie bole porodowe miala tylko na koncu kiedy trwal juz porod i nie mogli mi wiecej znieczulenia dac, a o cesarke tez prosilam bo juz miala dosyc tego wywolywania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila oddechu 🙂 maly brzdac w koncu zasnal. nie spal od 7 rano prawie w ogole( zebrac do kupy to moze z pol godz) teraz czas jakis obiad szykowac, maz niedlugo z pracy wroci a i ja robie sie glodna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Tyle piszecie ze zaczynam już i tu nie nadążać 😁

Kupiłam dzis Jasiowi krople Delicol na brzuszek, podałam mu dopiero raz więc ciężko mówić o skuteczności tak od razu. A właśnie, któraś z Was chyba Kasia pisała że tez podaje te krople, a ile razy w ciągu dnia?? I sama zaczęłam pić koper włoski, pediatra i aptekarka mi poleciły, że jak ja wypiję to małemu to wystarczy. Zobaczymy, jak nie to podam jemu bezpośrednio...

Kinia, Ania tak mi szkoda Waszych Maleństw 😞 Oby jak najszybciej wróciły do zdrówka i do domku 😘

Ja też jem lody, ale tylko śmietankowe 😁

My będziemy szczepic Jasia tą 5w1, czyli dwa wkłucia (oddzielnie żółtaczka) i u nas w przychodni to kosztuje 104zł. Ale jeszcze dokładnie w szczegóły nie wczytywałam się, bo mamy datę na 22 sierpnia dopiero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...