Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Tosia a może Jaś ma uczulenie właśnie od chusteczek? Mój jak za długo używałam (w szpitalu) to wrócił do domu już z pierwszymi odparzeniami. Dopiero woda nam pomogła. A w ogóle pediatra i położna nie kazały używać żadnych chusteczek, nie wiedząc nic o odparzeniach Jasia, bo nie zdążyłam jeszcze powiedzieć tylko na samym wstępie to zaznaczyły, że tylko w awaryjnych sytuacjach a w domu nie ma takiej konieczności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
monkado napisał(a):
Dziewczyny pytanko - Kornelka złapała katarek i pokaszluje 😞 niby od soboty ale jak wczoraj byliśmy u lekarza to twierdziła że wszystko jest ok, mała zdrowa i można szczepić, ale ona cały czas kicha i od czasu do czasu kaszlnie czy wiecie jak mogę jej pomóc? żeby nie przerodziło sie w coś poważniejszego.. Karola chyba Ty miałaś zaziębionego Stasia, co mu podawalaś? pisałaś że vit C ale w jakiej formie? Kinia, Kasia może Wy wiecie jako doświadczone Mamusie?

Monkado u mnie dokłądnie to samo jest i byłam u pediatry i powiedziała to samo co Tobie ale przepisała mi witaminę C w kropelkach i areozol do noska Euphorbium no i odciągać ale powiedziała ze to nadmiar sluzówki a kaszle sobie bo jak isę uleje albo zostanie mleczka w gardle to nie umie odchrząknąć to kaszlnie sobie.

Idę bo mała się drze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilka, my od urodzenia mieliśmy chusteczki Pampers Sensitive i odpukać nic się nie działo 😞 Na zmianę używaliśmy Pampersów żółto-zielonych i Premiumów w ostatnim czasie i też było git. Kupiłam Dady na promocji, bo chciałam go zacząć przestawiać, i od tego dnia zaczął się hardcore z jego dupcią 😞
Widać co dziecko to inne pieluszki 😞
Synek mojej koleżanki ma uczulenie na aloes w pieluchach Pampersa, toleruje tylko Huggiesy.. 🙂
W szpitalu po porodzie przyjechał w pieluszce Bella Happy i jak nasiusiał to cała mokra była. I pieluszka i Jasia krok. Bella jak dla mnie tragedia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
O a widzisz ja z kolei zużyłam całą big pakę belli bo Jasiek dostał w prezencie od kolegi męża i byłam nawet zadowolona. Jedynie co mi sie nie podobało w tych pieluchach to to, że były dość grube według mnie. Co dziecko to inne zwyczaje, masz rację.
My jedziemy na pieluchach z Dady i P.Premium na zmianę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej ja tez mialam jedna happy ze szpitala i uwazam ze za grube narazie jedziemy na pampers new baby nastepne beda activ baby i husteczki pamoers sensitive i koncza mi sie i mam pampers z aloesem z rumiankiemmam tez johnsona i huggies i nie wiem ktore teraz uzyc :/

a pampersow dady nie probowlam poczekam az troszke podrosnie i wtedy bede experymentowac 😁

a co do kawy tez bym sie napial a le sie boje bo mjoje kochanie i tak sie prezy przy kupce a jem wszystko gotowane

i ciagle mu sie ulewa i ulewa..... hmmm... wczoraj tez plakal w kapieli jak poparzony woda spoko ale moze za malo ...

teraz myslam ze spi a on juz kweka ...i tak caly dzien raz przespal 2 godz to ugotowalam ziemniaki, ryz i wyprasowalam pieluchy i zmienilam mu posciel a tak t o siedze przy nim w pokoju i nic nie robie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia, dzięki że przypomniałaś mi o prasowaniu hahahahahah 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja zapobiegawczo używam Hippa przeciwko odparzeniom, a jak coś się robi to Sudocrem 🙂 Narazie Jaśkowi pomaga 😁
My mamy jedną paczkę 3 active baby i one ładnie pachną 🤪 I zauważyłam, że Pampki żółto-zielone 2 są mniejsze niż Pampki Premium 2 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nas sie chyba przypałęta wszystko... Najpierw odparzenia, później ropiejące oczko, teraz chyba pleśniawki...Zauważyłam wczoraj na języku takie białe plamki, ale myślałam że to resztka ulewającego się pokarmu tylko że to nie znika a mnie zaczynają boleć sutki przy karmieniu. Co robić?? Ktoś wie?? Jak mąż wróci to pójde do apteki, ale może macie coś polecanego albo sprawdzonego??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ilka napisał(a):
Nas sie chyba przypałęta wszystko... Najpierw odparzenia, później ropiejące oczko, teraz chyba pleśniawki...Zauważyłam wczoraj na języku takie białe plamki, ale myślałam że to resztka ulewającego się pokarmu tylko że to nie znika a mnie zaczynają boleć sutki przy karmieniu. Co robić?? Ktoś wie?? Jak mąż wróci to pójde do apteki, ale może macie coś polecanego albo sprawdzonego??

mi pediatra na plesniawki poleciła nystatyne, aftin tez dobry, ale to pierwsze chyba mniej chemii, w aftinie jest brom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja tez miałam pakę happy, ale one jakies takie sztywne i antosiowi często nogawka wycieka i plecy całe posikane, juz ich nie kupie, sa jakby za duże dla niego, ja narazie jeszcze na new baby pampersa 2-5 kg jestem, mam tanio z norwegii po 7,5 paczka, i jakos mało mi tych pieluch idzie, tak mi się zdaje, jakies 100 moze dopiero zuzyłam, no chyba ze to duzo 😁 😁
kupiłam w rosmanie jak promocja była new baby 3-6 kg, 108 sztuk , ale nie miałam jeszcze szansy uzyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hel mamusie 🙂 chyba was nienadrobie zaleglosciami.. przepraszam 🙂ja juz drugi ty
dzien walcze z odpazeniami na pupie 😞 sudocrem uzywalam i pomagal juz sie cieszylam ze lepiej i nagle sie pogorszylo 😞 niewiem moze ona ma to po tych husteczksch nawilzajacych.. sproboje myc pupcie przy zmianie pampersa i zobacze... dotego cala buzie ma w potowkach i wczoraj dostala na plecach i niewiem jak ja tu ubierac zeby nieprzegzac bo u nas cieplo nie jest po 15stopni na dworze:/ od wczoraj Amelka spi u siebie w pokoju 🙂
a kapie ja rezem ze mna w duzej wannie i jest cisza, spokoj i moge ja umyc pozadnie wszedzie hehe gozej jest po wyjeciu z wanny krzyk placz i wszystko naraz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie ale napisałyście 🙂
moja dzisiaj na zmianę albo śpi albo oczy jak pięc złoty i machamy nóżkami i rączkami
już jej nawet nie odkładam do łóżeczka tylko jak widzę że usnęła to leży obok na kanapie zawinięta w koc

Wasze maleństwa też mają często czkawkę? moja to praktycznie po każdym jedzeniu, chyba za dużo powietrza łyka przy jedzeniu
i to ulewanie, masakra jakaś, idzie jej nawet nosek, później chlipie non stop i muszę frydą ściągac,
męczyła się też dzisiaj z kupką, podawane żelazo daje o sobie znac, a teraz bącury idą jak ta lala 😁

do pupki używany linomagu, w szpitalu to całą ją tym smarowali i fajnie jej natłuścili skórę bo wysuszona była,
o sudocremie w szpitalu to nawet słyszec nie chcieli, w ogóle go nie polecają, że rzekomo skórę wysusza

ale kupsztala sadzi 🤪
i jak ją przewinę to za chwilę znowu kupa pójdzie, na złośc mi chyba robi
pieluchy idą strasznie szybko, my mamy jeszcze pampers premium, schodzi paczka tygodniowo, to jeszcze na ten i następny tydzień będzie i później też spróbuję dadę i mam nadzieję że będzie jej pasowac 🙂

była dzisiaj położna, starsza babka i normalnie masakra jakie rzeczy mówiła,
tego nie używac tamtego też nie, witaminy k+d nie podawac 🤔
jakieś zioła mi kazała pic, normalnie szamanka jakaś 😁
no i powiedziała, że kikutek to długo będzie się trzymał bo pępowina była gruba,
przyjdzie w czwartek i mam nadzieję że to ostatnia wizyta będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
i jeszcze jedno 🙂 wiem pewnie napiszecie mi to co wszyscy mi mówią jeśc po trochu wszystko tylko z umiarem i unikac tego i tamtego
ale nikt wprost nie powie co mam jeśc?
bo normalnie płakac mi się chce, ciągle jem to samo, anemii się nabawię w końcu i tyle z tego będzie
co jecie?

kończę bo moja szantażystka się obudziła i cyca chce 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🙂Ania, jakaś dziwna ta położna 🤨 Jak to K+D nie podawać? 🤨
Z mięsa obiadowego jadłam pulpety gotowane w rosołku, indyka pieczonego, kurczaka z zupy 😁 Do tego ziemniaczki, i ewentualnie gotowana marchewka lub buraczki 🙂
Z zup narazie był rosół, ryżanka, i lekka pomidorówka.
Kanapki z wędliną, serkiem topionym śmietankowym. Ostatnio hit-obieram mięso z zupy, kładę na kanapkę, a zamiast pomidora kroję marchewkę 😁
W ciągu dnia jabłka, arbuz, kisiel z Bobofruta jabłkowo-marchewkowego.
Dziś na obiad zjadłam makaron z białym serem i podgrzaną szynką zamiast skwarek 😁
Piję herbatę słabą, sok jabłkowy i wodę 🙂
Próbowałam herbatników i biszkoptów, ale Jasiula brzuszek pobolewał 😞

Dziewczyny jedzą więcej, a ja się boję, że mi mały będzie wył całą noc 😞 I położna powiedziała, że wprowadzać różne produkty po 1 miesiącu, a teraz mam jeść jakbym miała chory żołądek hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja używam profilaktycznie do pupy bephanten a jak miała taką zaczerwienioną to parę dni stosowałam sudocrem. Dziewczyny nam na szkole rodzenia mowili żeby absolutnie sudocremu nie używać na codzien bo wysusza skore tylko jak sie już pojawią odparzenia!

Agatka może rzeczywiście zwróc uwagę na chusteczki bo u Kornelki pojawiło sie to zaczerwienienie właśnie po chusteczkach pampers tych z aloesem, może Amelka też ich nie toleruje?

Ania to spróbuj z większą ilością wody jak sie pępuszek ladnie zagoi, u nas to podzialało 🙂 co do jedzenia to ja tak jak piszesz wszystkiego po troche ale zaczęłam sie do tego niedawno stosować jak Kornelka 5tydz skończyła bo tak mi mówiła położna- ostrożnie do 5tyg a później to już powoli wszystko wprowadzać.
Może jak Ci sie gotowane mięsko znudziło to pieczone? Oprószyć delikatnie jakieś np udko z kurczaka solą, delikatnymi przyprawami np pietruszką, koperkiem, do rękawa i do piekarnika 🙂 dziś jadłam knedle to zobaczymy co Mala na to 🙂 spróbuj np gulasz z mięska indyczego (z udźca) tylko nie wrzucaj na tluszcz tylko na wodę i zaczerpnąć trochę śmietaną z mąką, a może rybka też albo w rękawie albo na patelni ja robiłam poł na poł woda + olej i na tej mieszaninie tą rybkę dusiłam, a z bezmięsnych to makaron z serem, naleśniki, pierożki z serem, racuchy, ryż z jabłkami
hmm.. jak sobie jeszcze coś przypomnę to napiszę 🙂

Kasiala dzięki- jutro Święto ale w czwartek pojadę do apteki to kupię tą maść majerankowa i vit C a dziś sobie darujemy kąpiel..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania myśle że pomidorka też już możesz powoli probować tylko obierz ze skórki
Ja jeszcze robiłam na patelni prażone jabłka z bananami i do tego ryż albo makaron albo grysik ale to tak bardziej na deser i ryż i grysik robiłam na wodzie zabielonej mlekiem bo jak zrobiłam na samym mleku to był krzyk 😮
jajko takie gotowane na kanapkę
a jako surówkę do obiadu może też być tarta marchewka z jabłkiem
tylko oczywiście wprowadzaj stopniowo, nie wszystko na raz i obserwuj Kamilkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a i bułka z twarożkiem i na ten twarożek dżem lub powidło i do tego kawa inka albo np kołacz, chałka na śniadanko i do tego serek homo waniliowy zawsze to troche inaczej niż bułka z szynką drobiową 🙂 tylko na pierwszy raz zjedz np tylko poł tego serka (więcej chalki mniej serka 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, nie bywam ostatnio na forum bo oczywiście4 kompuyter znow się nie chce wlaczyc, piszę teraz od rodziców.
Dzisiaj byliśmy u lekarza z tymi krotkami Stasia na buziaku (okropne mu się to zrobiło, zasypało go strasznie) i lekarka powiedziała że to potówki i prawdopodobnie alergia na coś.
Ale najlepsze jest to że UWAGA!! Stanisław waży 4900!!!!!!!!! w 4 tygodnie przybrał 1,5kg 😮 😮 😮 jestem w szoku, muszę mieć chyba zajebiście tłuste m,leko.
Piszecie o tym jedzeniu a muszę Wam poowiedzieć że doszłam do wniosku ze za bardzo popuściłam sobie w tym jedzeniu i chyba dlatego Staś ma tą alergię i bóle brzuszka nad ranem. Od dzisiaj rezygnuję z wielu rzeczy które jadłam wcześniej a najbardziej z mleka, pomidorów, dzemu truskawkowego i ogórków. Smażone czy pieczone jadłam bardzo rzadko ale z tego też rezygnuje. Wczoraj jadłam pizzę z curry - debilka ze mnie, już nigdy więcej!
Monkado ja to na przeziębienie dawałam Stasiowi Cebion i calcium.

Ehhh moja mama robi pizzę na kolację, a ja nie mogę jej tknąć....
muszę zadowolić się bułką z szynką.

A jutro mamy z mężem 3 rocznicę ślubu i jedziemy sobie do Torunia ale małego ssaka zabieramy ze sobą bo cycków w domu nie dam rady zostawić.

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka...

jestem wsciekła bo znowu ukradli Nam dekielki z auta 😠

karmiee wlasnie mala... i ona to ma przerób 😮 😁 jedną stroną wciąga a drugą od razu wypuszcza 😁 zaraz bede ją kąpać... a domownicy juz spia... 🤨 😮

bylmna zakupach wczoraj i dzisiaj 🙂 hupilam spodnie i dwa staniki ooo druga kupa poszła 😁 😮

byłam u ginka po zaświadczenie do becikowego i poszłam do kościoła chrzciny załatwić i jak kancelaria czynna do 18 tak byłam o 17:20 to dzisiaj wyjątkowo do 17:15 wrrrr.... 😠

Ania ja jadłam brzoskwinie, nektarynkę, pierogi z borówkami, ddżemy z wiśni, brzoskwiń owoców leśnych, malin, powidła śliwkowe, marmolade różaną, kiełbasę lisiecką, rolady w sosie zapiekabkę 🙂 torta ale uczulił małą...

ja mam prawie 300 pampersów 2 i zamierzam od dzisiaj je stosowac 🙂 a pozniej moze dady sprobuje... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...