Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czesc mamusie! Sorki że sie wtrące, ale czytałam ze macie problemy z płaczącymi dzieciatkami podczas kąpieli. Powiem Wam że z Adasiem miałam to samo, a powodem nie była woda tylko pora. On nie lubi byc kąpany przed jedzeniem, bo za każdym razem płacze. Kąpie go tak ok 30 minut po jedzeniu i nawet nie miałknie. Może spróbujcie, jak jeszcze nie próbowaliście, a jak to nie pomoże to trzeba przeczkekać i tyle. Pozdrawiam i zycze zdrówka dla wszystkich maluszków.
Ps. Ilonka czekam na wiadomość 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej mamusie, puściutko dzisiaj no ale dzieciaki no i święto dzisiaj 🙂
Dzięki za pomysły jedzeniowe 🙂
u mnie to na razie tylko rosołek, krupnik, mięso gotowane kurczak i indyk, wędlina z kurczaka, jajka sztuk 2 tygodniowo 😁 herbatniki maślane, słaba herbata, woda, sok jabłkowy,
dzisiaj piłam inkę z mlekiem, dżem z czarnej porzeczki,

za to w szpitalu to dopiero hard core serwowali, oczywiście wszystko jałowe, ale na kolację np. raz były serdelki 🤪 dwa razy pasztetowa 🤪
pomidora próbowałam i mała miała dwie plamki na buźce i położna mówiła że może byc po pomidorze, do tego codziennie serwowali zupę mleczną i jak to położne nazywały białe szaleństwo, czyli na śniadania i kolacje serki pod rózną postacią 😁 czasami jakaś kurczakowa wędlina

moje dziecko usnęło w końcu od 7 rano, w nocy robiła pobudki co 2 godziny i chodzę nieprzytomna, a trzeba znowu dom ogarnąc bo dziadkowie dzisiaj przychodzą

miłego dnia dziewczynki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczyny 🙂
dlugo mnie nie bylo ale jakos nie mam kiedy wejsc i napisac do was, czasem was poczytam jak Fifi zasnie ale u niego spanie w dzien to kwestia gora 10 min
na dodatek ostatnio mial wysypke, okazalo sie ze to pokarmowka i juz mu przechodzi pomalu.
no a dzis konczy miesiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć 😁
co do sudokremu to zgodze sie że wysusza, działa szybko, rewelacja,na małych powierzchniach jest ok, ale jak posmarowałam brzuszek co mu sie odparzył w te upały to az skóra schodziła, taki był suchy jakby sie spiekł na słońcu i poparzył, lekarka poleciła zamiast oliwki parafinę i powiem wam ze jest rewelacja, dodatkowo parafina tak fajnie rozgrzewa, teraz tylko jej stosuje, bardzo łagodzi kazde podrażnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
dziewczyny pisałyście o kawie więc ja piję rozpuszczalną z mlekiem, moja położna powiedziała że można rozpuszczalną ale tylko trochę mleka, ja piję dwie dziennie jedną rano po śniadaniu, drugą po obiedzie i małej nic nie jest, smażone kotlety też jem i małej nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
musze sie wam pochwalic 🙂 dzisiaj nie płakałyśmy przy kąpaniu, no może odrobinkę
ale tyle to normalnie sukces 🙂
a więc mała była pojedzona, trochę wyspana i delikatnie rozbudzana, woda 40 🤪
nagrzany dmuchawą pokój i moje gadanie do małej 😁 zobaczymy czy jutro będzie tak samo 🙂

dziewczyny tak mi brzuszka brakuje że cokolwiek nie założę to wydaje mi się że jakas niekształtna jestem 🙂 i mąż zwraca mi uwagę, że często stoję i się kiwam na boki a tak robiłam chodząc z brzuszkiem (w czasie porodu pomiędzy skurczami też 🙂)
trochę mi skóry na brzuszku jeszcze wisi, a najlepsze jest to że spódnice przyciasnawe przed ciążą teraz sa luźne, muszę się zważyc, bo po porodzie jeszcze się nie ważyłam, ciekawe jak tam moja waga

My na problemy ze skórą póki co nie narzekamy, myjemy się mydełkiem nivea, do pupki linomag, do ciałka balsam nivea
a używacie czegoś do smarowania buźki? i używacie oliwki?

mała w końcu usnęła po kąpieli i jedzonku, zobaczymy ile pośpi, no i w nocy pewnie znowu co 2 godzinki pobudka

kolorowych dziewczyny i ucałujcie swoje bąbelki od cioci i Kamilki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hekja mamusie 🙂
dzisiaj moje dziecko to prawie anioł 🙂 trochę na spacerku dała mamie po garach ale tak to cudo w nocy spała 6h od 23 do 5 rano a potem od 6 do 9:30 a od 10 spała na brzuszku na brzuszku mamusi i uwaga do 12 tak pospałyśmy 😜 potem do 13:30 pospała sama a od 14:30 poszłyśmy na spacer do 17 i od 17 do 19 pospała w wózeczku w domku o 19 posiłek o 19:40 kąpiel i o 20 cycuś, kupa, cycuś i spanie od 20:50 🤪 🙂 😎

co do sudocremu to ja go nie kupowałam dostałąm tylko próbkę i raz na czas go stosuję. Używam Bepanthenu i maści robionej któą w szpitalu stosują na odparzenia 🙂

trądzik mała ma tragiczny wygląda koszmarnie jej buźka 😞 jak tarka to do tego to czerwone trochę 😞 przemywam rumiankiem i posmarowałam to bepanthenem i widzę w sumie poprawę 🙂

Marta gratulacje za miesiąc Bartusia 🙂 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam sie i ja
moj maly spi wlasnei od 9 troche poszalal zemna i zasnal 😁 muzyka lekko gra na 4funtv a on spi 😁

zaczyna mmnie martwic jego ulewanie ostatnio strasznie duzo ma i taki nie strawiony pokarm moze za duzo sciaga?? bo o n lapczywy jak nie wiem.

i teraz zauwazylam coraz wiecej krosteczek na pupci co to moze byc?? uczulenie?? uzywalam husteczi pampers sensitive a teraz zaczelam pampers z aloesem itak sie zastanawiam chyba sama zaczne w dzien przemywac pupke woda tylko co najlepsze do tego gazy czy cos innego?

narazie nei mam jak na spacer wyjsc bo lipna pogoda desz ciagle dzis sucho ale ponuro zobaczymy moze uda nam sie przejsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja jem same miesko gotowane lub z piekarnika bez przypraw ale np z marchewka w srodku 😁 ziemniaki czasem makaro, ryz, rosol , pomidorowke ale dodaje jogurt zamaist smietany, ryzowa zupke, plaatki z jogurtem(musli), jablka, nalesniki smazone na masle z serem bialym z jogurtem, ryz z jablkami, kanapki z serem zoltym i szynka drobiowa, albo serek topiony, o a pije herbatke na laktacje HIPP , wode, kawe inke, sok z marchwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Jasiu urządził nam poranek pt. wielka kupa 😁 😁 Pampers przepuścił i wszystko mial na plecach, a co za tym idzie: pościel, spiochy, poduszka... No i mąż włożył go pod kran i Jaś miał szybko prysznic 😁 😁
Monia ja przemywam pupcię wacikami (tylko kupuję takie większe kwadratowe nie te okrągłe). Szybko schodzą ale Jaś zadowolony i bez żadnych uczuleń 🙂

Jedziemy zaraz na kontrolę bioderek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Kornelka wczoraj też ładnie spała cały dzień i stąd miałam złe przeczucia odnośnie jej spania w nocy i było tak że zjadła o 23 i spała do 4.30 a później stwierdziła że już jest dzień i czas na zabawe 😮 więc wzięłam ją do siebie do łóżeczka ale jakoś nie mogłam zasnąć bo Mała chrząkała, stękała, coś gadała po swojemu, ciągnęła mnie za włosy itp więc nakarmiłam ją o 7 i podrzuciłam Mamie i poszlam spać i pospałam do 10.30 🙂 pierwszy raz od 1,5miesiąca czuje sie w miarę wyspana 🙂

Monika cos jest na rzeczy z tymi chusteczkami pampers z aloesem bo Kornelce też nie podeszły i Amelce Agatki też nie o ile dobrze kojarze, ja je odstawilam i spróbuje za miesiąc dwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej! Udało mi się uruchomić komputer 🙂
My dzisiaj pospaliśmy do 10:30 🙂 Staś poszedł spać o 22, wstał na jedzonko o 2:30, później o 5:30, później o 6:30 standardowo zaczęło się napinanie, stękanie, marudzenie bo gazy go męczyły, wzięłam go do siebie do łóżka i do jakieś 9 walczyliśmy z tymi gazami aż zrobił w końcu mega kupę i zasnął twardo, bo tak to co chwila się wybudzał 😞 i tak jest codziennie...

Ilka my wczoraj mieliśmy tą samą przygodę co Wy, otóż wracając z Torunia w samochodzie Staś zaczął robić kupę, dojechaliśmy do domu, ja chce go przebrać a ten całe plecy ma obsrykane! Nie wiedziałam jak mam mu body przez głowę zdjąć, Młody poszedł od razu do wanny a ciuszki wszystkie do prania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny, ja tu zwariuję chyba. Zojka ma już dobre wyniki ale pan doktor stwierdził, że 3tyg jeszcze za mało i jeszcze tydzień mamy tu być!!! Nienormalny facet. I pani doktor prowadząca i wszystkie pielęgniarki się już śmieją i tylko głowamachają na ta nasza sytuację. Paranoja jakąś!

Przynajmiej Zoja jest tu wyrozumiała dla mamy i nie sprawia problemów. Ale jestem wściekła 😠
Mała na już 5kg i strasznie się zmieniła.

czytam Was często i tyle bym chciała napisać ale wiecie jak to jest z netem w komórce. Ja kąpie w balneum a smaruję tylko jak trzeba jakąś suchą skórę np . na buźce taka maścią/balsamem Doublebase i też problemów nie mamy na szczęście.

trzymajcie się ciepło i zdrowo. buzka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie
Rosi a już miałam nadzieję, że dzisiaj do nas z domku napiszesz,
lekarz jakiś przezorny że tak Was długo trzyma, ale może to i dobrze, tylko że perspektywa kolejnego tygodnia może dobic,
coś o tym wiem, tylko ja siedziałam w szpitalu i żyłam i myślałam o wyjściu z dnia na dzień

Kamilka poszła w końcu spac od 7 rano, zobaczymy jak długo pośpi
Była położna, ta sama co we wtorek 🙂 i we wtorek stwierdziła że witaminy k+d nie podawac a dzisiaj przyniosła mi próbki tej witaminy żeby dawac 🙂 nie mogę za nią nadążyc,
znowu o jakiś ziołach do picia mówiła, o wystawianiu małej do słońca, tylko że słońca brak,
i stwierdziła że mała mało przybiera na wadze, a przecież w ciągu 6 dni przybrała 200 gr,
to chyba nie jest mało, tylko tak standardowo

No i ja dzisiaj też się zważyłam i jestem 3 kg na minusie, ważę 3 kg mniej niż przed ciążą
jednak szpital i nerwy swoje robią
muszę jakoś wzbogacic tą swoją dietę, bo w końcu się anemii nabawię, taka zmęczona chodzę cały czas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂
ale nam mały dał popalic w nocy, ciągle płakał i to az się zanosił, prężył nie mógł chyba kupki zrobic, daje mu te krople ale nic dzis nie pomogło 🤢 może to nie kolka, może jakas alergia?? buźka wysypana, myslałam że to trądzik, a może jednak nie trądzik... boze chyba psychiatrykuje
taka bezsilna się czułam jak płakał 🥴 a my za nim z mężem na zmiane łzy w oczach i bezsilnośc, tomek to wychodził do drugiego pokoju, żeby nie było widac że ryczy...
a rano kupe zrobił( oczywiście antek, nie mąż 😜), trochę sie pobawił, a teraz spi jak suseł i nie wiem czy na karmienie wstanie hehe
i jak tak płacze, to macha tymi rączkami, ssie paluszki, to dostał butlę wcześniej, a teraz o 9 to zjadł połowę tego co wcześniej i spi jak suseł, chyba nie powinnam ulegac że chce więcej jeść, moze go przekarmiam, a wtedy tez brzuch boli, boże no nie wiem co robić, nie wiem czy był głodny, czy przekarmiony, czy tylko wzdęcia, masakra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ula-la napisał(a):
hej 🙂
ale nam mały dał popalic w nocy, ciągle płakał i to az się zanosił, prężył nie mógł chyba kupki zrobic, daje mu te krople ale nic dzis nie pomogło 🤢 może to nie kolka, może jakas alergia?? buźka wysypana, myslałam że to trądzik, a może jednak nie trądzik... boze chyba psychiatrykuje
taka bezsilna się czułam jak płakał 🥴 a my za nim z mężem na zmiane łzy w oczach i bezsilnośc, tomek to wychodził do drugiego pokoju, żeby nie było widac że ryczy...
a rano kupe zrobił( oczywiście antek, nie mąż 😜), trochę sie pobawił, a teraz spi jak suseł i nie wiem czy na karmienie wstanie hehe
i jak tak płacze, to macha tymi rączkami, ssie paluszki, to dostał butlę wcześniej, a teraz o 9 to zjadł połowę tego co wcześniej i spi jak suseł, chyba nie powinnam ulegac że chce więcej jeść, moze go przekarmiam, a wtedy tez brzuch boli, boże no nie wiem co robić, nie wiem czy był głodny, czy przekarmiony, czy tylko wzdęcia, masakra

dziecko karmione butlą w przypadkach gdy dziecko chce karmi się na żądanie tak samo jak piersią bo to szkrab decyduje ile chce i kiedy chce mój jadł co pół godziny ale 3 miesiącu mu to przeszło pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Rosi mogę się domyśleć jaka jesteś zawiedziona tym, że jeszcze tydzień kolejny w szpitalu Was czeka. Ale to dla dobra Zoji, niech ją jeszcze poobserwują.

Ania jakaś szalona ta Twoja położna, zmienia zdanie jak chorągiewka na wietrze zamiast trzymać się swoich wytycznych. A po co dziecko do słońca wystawiać?

U mnie była przed chwilą położna, ze względu na tą atopową buziulkę Stasia i jego problemy z brzuszkiem kazała na razie odstawić całkowicie produkty mleczne wszystkie, wszystkie produkty pszenne (czyli chleb,makarony,ciasta) no i inne produkty alergizujące... ciekawe co teraz będę jadła... razowiaka z szynką tylko...
ale dobro dziecka jest ważniejsze niż smaki mamy!
Może schudnę w końcu bo nadal mam 2,5 na plusie 🤢
A za miesiąc chrzciny to trzeba jakoś wyglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...