Skocz do zawartości

Lipcóweczki 2012 | Forum dla mam


kinia_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
halo 🙂

dziekujemy Ciociom za komplementy 😘

na imieniny mojej Mamy (w sobote były) nazjezdzała sie cała Rodzina i nie mogli sie nachwalic Kornelki ze taka grzeczniutka, przesypia całe noce a w dzien jak chce pospac to zaczyna trzec rączkami oczka, wtedy ja daje jej cumla i 3 sekundy i ona spi 😁 bez zadnego kołysania spiewania czy noszenia na rekach tak wiec Kornelia jednogłosnie została okrzyknieta Aniołkiem 🙂 ale Kornelka postanowiła udowodnic ze jednak jest małym człowieczkiem i od niedzieli zaczęły sie przeboje- zasypia tylko na rekach, budzi sie w nocy a spacery znowu zamieniły sie w koszmar 😮
i tak dzisiaj ze spaceru wróciłam mokrusieńka! i to dosłownie, moja koszulka wyglądała jak po biegu maratońskim 😮 😮
ale co sie działo to napisze póxniej bo teraz Mała wzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i piękny dzień musiała zespuć mi kto?? Zgadujcie...tak tak, kochana teściówka.
Jest w szpitalu, bo w kwietniu miała operacyjnie składaną rękę, bo złamała i włożyli jej płytkę tylko dali za dużą śrubę i dziś lub jutro ma zabieg skrócenia tej śruby. No i dzwoni dziś do męża czy ją odwiedzi, ten że przyjedzie dziś lub jutro a ona "tylko z jasiem!!!" No myślałam że padnę!!! Do szpitala będzie mi dziecko ciągała!!! Po moim trupie. Bo ona musi się wnukiem babkom na sali pochwilić 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
HEJ 😜
monkado, Antka tez wystarczy choć raz na głos pochwalic i od razu na przekór robi, mały złosnik 😉
wszystkie dzieciaczki na fotkach cudne 😘, tez muszę jakieś wrzucić, a Antos coraz dłuzszy sie robi
od wczoraj jest na tym pepti i jakos nie wchodzi mu za bardzo, no zobaczymy za parę dni jak się brzuszek przyzwyczai, bo na razie to dziś kupa jeszcze gorsza ciapa była 😞
Kasia a możesz dokładnie napisać co małej jest, i o które ćwiczenia konkretnie vojty chodzi? a ty sama zauważasz takie rzeczy u małej? ja to mogę pomarzyc w mieście o jakimś punkcie rehabilitacji i usprawniania dzieci, a o diagnozie to zapomnijcie. Bo tak sie trochę denerwuję czy aby nie powinien nie ciągnąć głowy w dół jak go próbuje za rączki podciągnąć, w ogóle jej do brody nie przyciąga, ale na brzuchu wymiata jak stary, więc może jeszcze za wcześnie, w końcu on prawie 2 tyg przed terminem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia Ilka trzymam kciuki za szybkie "zrehabilitowanie" Maluszków 🙂

Ula ja już sama nie wiem jak to z tym podciąganiem jest bo mnie też sie wydawało że to jakoś w 2miesiącu dziecko powinno umieć a jak tydz temu na wizycie pediatra zobaczyła jak Mała prostuje główkę przy ciągnięciu za rączki to była w szoku i powiedziała że strasznie szybko to opanowała 🙂 więc nie wiem 🤨

a nasz dzisiejszy spacer wyglądał tak że poszłyśmy do sklepu, już prawie wszystko miałam a ciężkie to było bo pokończyło mi sie mnóstwo rzeczy- cukier, mąka, melko, woda, płyn do naczyń itp - więc mam już to wszystko w koszyku (takim ręcznym) i stoję jeszcze na stanowisku mięsnym a tu nagle ryk! no to kołyszę ją, śpiewam, uspokajam ale oczywiście nic nie skutkuje, więc wzięłam ją na ręce i tak- w jednej ręce Kornelia- ponad 5kg, w drugiej koszyk z zakupami- na pewno grubo ponad 5kg a nogą popycham wózek a do tego wszystkiego skaczę, tańczę i kołyszę Małą i czuje jak mi sie po plecach leje i po czole i cała mokra jestem a Mała krzyczy w niebogłosy i wiecie co? 4 stare baby przede mną, nie żadne schorowane, o lasce, utykające tylko sprawne itp i tylko jedna mnie przepuściła (ta ostatnia) przed siebie! co za prukwy jedne! pewnie sie spieszyły do domków na audiencję szanownie wielkiego ojca dyrektora rydzyka więc i czasu brakło na troche uprzejmości! ja pierdziele rozwalają mnie te stare dewoty!
sory ale musiałam sie wykrzyczeć 😉 🙂

a co z Kinią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monkado śliczna Kornelcia, a beret extra, gdzie taki dostałaś?

Ilka to Ci teściowa wymyśliła, przecież w ogóle jest chyba zakaz wprowadzania dzieci do 16r.ż.

Ja się leczę codiparem i sebidinem do ssania plus parówki ziołowe, herbatki z miodem itp. Mam zawalone zatoki i wczoraj miałam 38st ale już zbiłam i chyba lepiej. A w pt na morze mamy jechać mam nadzieję, że mi przejdzie do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ula-la napisał(a):
HEJ 😜
monkado, Antka tez wystarczy choć raz na głos pochwalic i od razu na przekór robi, mały złosnik 😉
wszystkie dzieciaczki na fotkach cudne 😘, tez muszę jakieś wrzucić, a Antos coraz dłuzszy sie robi
od wczoraj jest na tym pepti i jakos nie wchodzi mu za bardzo, no zobaczymy za parę dni jak się brzuszek przyzwyczai, bo na razie to dziś kupa jeszcze gorsza ciapa była 😞
Kasia a możesz dokładnie napisać co małej jest, i o które ćwiczenia konkretnie vojty chodzi? a ty sama zauważasz takie rzeczy u małej? ja to mogę pomarzyc w mieście o jakimś punkcie rehabilitacji i usprawniania dzieci, a o diagnozie to zapomnijcie. Bo tak sie trochę denerwuję czy aby nie powinien nie ciągnąć głowy w dół jak go próbuje za rączki podciągnąć, w ogóle jej do brody nie przyciąga, ale na brzuchu wymiata jak stary, więc może jeszcze za wcześnie, w końcu on prawie 2 tyg przed terminem.

ula dla Emilki jest tak:
jak leży na brzuchu to podnosi miednicę a nie powinna, głowa przy podnoszeniu leci jej do tyłu i ma zaciśnięte piąstki, ma wzmożone napięcie i jest odchylona w prawą stronę
a ćwiczymy pierwszą stymulację czyli uciskam jej jeden punkt na klatce piersiowej, unieruchomiam jej główkę i przyciągam kolano do brzucha i tak cztery razy po 1,5 min trzy razy dziennie
to wygląda tak: patrz na obrazki ćwiczenia na pleckach 2
http://www.makscudny.pl/index.php?pid=rehabilitacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczynki 🙂

Jejku tęsknię za Wami ale ciężko mi korzystać z laptopa przy Nikosiu a wieczorem jak uśnie to albo trzeba coś tam jeszcze zrobić albo po prostu czas dla Mężula 😜

Wczoraj udało mi się Was trochę poczytać ale na odpisanie zabrakło już czasu i siły 😉

Pozdrawiamy 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Helou 🙂

Kaja śpi... ciekawe jak długo bo ostatnio wszystko jej się poprzestawiało... śpi po max 2h w nocy 😞 nie chce już spać do 12 😠 i jak je to co chwila wypluwa cyca odwraca się w drugą stronę i ryk i odwraca się do cyca zasysa i znowu puszcza odwraca się i ryk i znowu do cyca zasysa i tak w kółko tak ze karmienie to maskara od jakiś 2-3 dni...

Ja dalej nie wiem co to parówki z ziołami czy takie kupujesz czy sama doprawiasz 😮 😁

Kurde musze jutroo 😁 popytac lekarza czy Kajcia nie ma czasem "prawoskrętu" bo ona bardziej na prawo niż lewo co prawda na lewo też się przekrzywi ale częściej prawo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 🙂
Ja też sie zastanawialam co to za ziolowe parowki 🙂)))))
Kasiala nasz Sebek tez tak ma z tym przerywaniem ssania cycusia, ja mu wtedy zmieniam piers na druga i je normalnie 🙂 wydaje mi sie ze z tamtej mu za wolno leci.
bylam dzis u ortopedy z tym moim bolacym nadgarstkiem no i doigralam sie mam prawa reke w szynie 😞 mowi ze powinien byc gips ale ze mam male dziecko to moze szyna wystarczy:/ masakra, cokolwiek w tym zrobic a mam to nosic 2 tyg 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc 🙂
Ja też sie zastanawialam co to za ziolowe parowki 🙂)))))
Kasiala nasz Sebek tez tak ma z tym przerywaniem ssania cycusia, ja mu wtedy zmieniam piers na druga i je normalnie 🙂 wydaje mi sie ze z tamtej mu za wolno leci.
bylam dzis u ortopedy z tym moim bolacym nadgarstkiem no i doigralam sie mam prawa reke w szynie 😞 mowi ze powinien byc gips ale ze mam male dziecko to moze szyna wystarczy:/ masakra, cokolwiek w tym zrobic a mam to nosic 2 tyg 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...