Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Suuperbaba napisał(a):
loczku - wiesz ze Helena zaczela nam sie od wczoraj slinic?! To mowisz, ze to moze byc jakies watepne przygotowanie do zebow?!

Helena nam nie robi kupy 4 dzien i juz nie wiem co robic 😞 Daje wody, jadlam byluraczki, unikan ryzu..nadal nic 😞 Masowalam tez bezuszek i zginal nozki.. Co robic?! Jak do jutra nie zrobi to chyba dam jej pol czopka, bo sie meczy i da okropne pruki od 3 dni!


Dorotka,Mr Miles dzis zwalil kupe po 4 dniach, wczesniej tez 4 dni mu zjelo. A pruki na maxa smrodki. Ale ponoc to normalne, mi kazala nic nie robic, dopoki nie ma dyskomfortu widocznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia - dzieki! Bo martwie sie juz o nia..bo pierdki ida straszne smrodkowe i czasem sie powije..popatrze do jutra na spokojnie 🙂
Bisia - tak jak napisalam w smsie : Franek doskonale czuje ze Ciebie nie ma 🙂 Ale saraj sie czasem dac go tatusiowo albo twojej mamie, bo jakbys musiala wyjsc to bedzies miala problem 😞 A z tym co przeszlas to straszne:,( A jak nie dasz rady z dieta to przechod na nutramigen..wcale nie edzie znaczyc to o Tobie, ze jestes gorsza mama!:*
Magdad - nie martw sie mruganiem..tak jak pisala Bisia - one maja jeszcze niewykaztalcony system nerwowy i moga miec rozne tiki itp:P
Loczku i Strzauko - no to zdaje sie, ze Hela dolacza do grona Sliniakow:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko nie martw się kupami, Damian robi kupy co 2-3 dni (zielone i niemiłosiernie śmierdzące) i też tylko okrutne pierdy wali 😉 już chyba ten wiek, że nie rąbią delikatnie 10 razy dziennie 😁

Bisia ja też myślę, że on się wścieka, że mamusia śmiała się oddalić i zostawić go samego 😉 Przyzwyczajony jest do Twojej obecności 🙂 ale może faktycznie testuj go tak, zostawiaj na chwilę żeby się przyzwyczaił, ze nie jesteś w stanie poświęcić mu 100% 🙂

Damian coś dziś nie w humorze, marudny, ale teraz tata wziął go na klatę to zasnął 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze ale milam popoludnie 😞 Iza ciagle popiskiwala, tylko na rekach i jak w koncu usnie to po chwili sie budzi 😞 to mozliwe, zeby po tym szczepieniu byla hmmm obolala? teraz troszke usnela nie wiem na jak dlugo ale wygladala na mega zmeczona 😞
Suuperbaba karmie tylko cycem moze 2 razy dawalam herbatke "mały brzuszek" i nic wiecej a Czarnyloczek dobrze napisala malutka urodzila sie z waga 3720g, najnizsza masa to przy wypisie ze szpitala - 3470g no a teraz 6380g troche duzo, ponad norme w tych siatkach centylowych ale nic nie gadaly, ze za duzo wazy, wiec chyba ok 🙂
a mnie nie pytali o szczepienie i dostala 3 szczepionki w raczke, jeden udzik i drugi udzik 😞 moe teraz zmienic na jedno? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
d-brycz bo przecież służba zdrowia jest "darmowa" to i szczepienia "darmowe" to może nie chcieli sugerować, że masz bulić kasę... wydaje mi się, że jak już dostaje takie to musisz przy nich pozostać... one chyba mają inny rozkład proporcji (ponoć w 6w1 na przykład jest ogólnie większa dawka WZWB niż jak daje się osobno, ale nie wiem ile w tym prawdy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarnylok napisał(a):
D-brycz raczej na pewno to przez szczepienie-i na dodatek trzy ukłucia 😞
Tak jak pisałam Pampince że mi się wydaje że z bezpłatnych można przejść na płatne, ale lepiej się upewnić.
Klocuszek 😁

normalnie rece mnie juz bola jak dluzej ja ponosze 😉
to przy nastepnym szczepieniu to sie od drzwi bede drzec ze chce jedno!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
d-brycz Izunia fajnie waży chyba tyle co mój Adas ale on miesiąć starszy 🙂 ale dzieci rosna sobie w swoim tempie i każde inaczje wiec nie martw sie tym waga byle się zdrowo rozwija co do szczepienia to ja Nadie szczepiłam tymi darmowymi szczepionkami do tego ejszcze pneumokoki kupoawłam wiec miała 4 zastrzyki w obie rece i i obie nóżki ale przy 3 szczepieniu bylo mi tak jej zal że zapytałam czy mogę kupić 5w1 i się lekarak zgodziła bez problemu wiec zapyatj waszej lekarki moze tez pozwoli, my szczepienie mamy 18 października jutro chyba pojde do apteki szczepionke zamowic bo ostanio problemy zbey ja dostaca cena rośnie z kazdym dniem 2 miesiace temu ajk hytałam ksoztowała 100zł jak ja szczepiłam Adasia to 130 łz a teraz hcyba juz około 150 zł 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
D-brycz my też z Matyldą po pierwszym szczepieniu - 6w1. Trzeba od razu mówić, co się chce, chociaż mnie pielęgniarka zapytała jakie szczepienie wybieram. I z tego, co wiem, trzeba się trzymać jednego systemu już do końca, tak mówiła położna i pediatra. Matylda bardzo dzielna, troszkę zapłakała oczywiście, ale krótko, potem sobie spała i teraz też zasnęła bardzo szybko, normalnie jeszcze bym ją lulała. Ja się strasznie zestresowałam, nie wyobrażam sobie więcej zastrzyków 😞 Mati waży 5 kg. I jeszcze dziś mam sukces, że odciągnęłam rano 120 ml mleka i po południu nakarmiła Matyldę moja mama z butelki 🙂 No i smoczek kilka razy ładnie łyknęła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dodi - brawo za sciagniecie! Ja ze zbierania wczoraj i dzis nad ranem uciulalam 120ml i mama dzis nakarmila Helenke jak bylam u lekarza 🙂 Czyli wyglada na to, ze Mati dzielnie zniosla szczepionke..super 🙂
d-brucz - no sporo Iza wazy, ale pewnie nic nie mowia bo jest tylko na cycu! Pewnie darliby sie, jakbys karmila modyfikowanych bo wtedy latwo przekarmic i utuczyc dziecko! A obolala moze byc po szczepieniu..roznie dzieci reaguja! A szczepilas pneumokoki? Ja mam 17-ego pierwsza dawke rotawirusa, a 26-ego druga dawke 5w1! Mysle tez czy jednak nie zaszczepic ja wyedy tez na pneumokoki:/ Mialam czekac do pol roku, ale po roznowach z immunologiem to juz sama nie wiem czy nie kluc juz teraz:/
magdaluke - az tak wyypalo Milesa? 😞( Buu..mam nadz.ze to tylko lojotok albo tradzik..daj koniecznie znac!
strzauko - dzieki za pocieszenia z tymi kupami..ale te 4 dni to koszmar! I widze jak sie juz meczy 😞 Naprawde jutro zastosuje pol czopeczka jak nic sie nie uda jej zrobic:,/
pampinka - najlepiej bedzie jak sie po prostu dopytasz i poradzisz lekarza..moze mozna zmienic na ta 5w1!

A ja dzis u mamy caly dzien..Hela zostawala 2x sama z babcia 🙂 Ja nie wiem o co chodzi, czy moja mama ma jakies bio prady czy dar do dzisci, bo przy niej helenka mega grzeczna i duzo spi! Bez stresu pozalatwialam wszystko, nikt nie dzwonil i nie panikowal nawet po 2h..a dziecko spali 2x po 2 godziny...a jak jest ze mna to max 30 minut i to z trudem:/ Tesciowej tez tak nie spi i nie jest taka grzeczna! Jutrp tez jedziemy do mojej mamy..i spacer w planach 🙂 A moze tez dzis senny dzien byl, bo teraz po kapieli tez nam przysnela..i polozylam ja do wozka i siedze obok - jak sie budzi to bujam i przysypia znow! Maz ma duzo roboty i nie moze sie nia zajmowac narazie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
no w sumie nie do konca wiadomo co mu jest, ale na tradzik nie wyglada, na typowa egzeme tez nie...jakos to nazwal lekarz po swojemu, dostal 1 % hydrocortizon do smarowania...nie lubie,a le co zrobic. I obserwowac czy cos go uczula kontaktowego...bo na buzi i na szyjce , tam dokad ubranie nie siega. Echh, koszmar normalnie, znowu moje drugie dziecie z mega wrazliwa skora........mam nadzieje, ze mu pomoze.
Najezdzilam sie jak glupia, pojechalam do apteki a tam, ze jeszcze nie gotowe...i znowu bede musiala dzieciaki tarabanic i jechac, juz zmeczona jestem. Ale na cale szczescie wygodni Amerykanie wszedzie maja drive thru wiec nie bede musiala wysiadac 😜
I w 5 dni przytyl prawie 200 g. Chyba ladnie i akurat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
co tak pusto - śpicie jeszcze :P??

mój synek ma budzik w żołądeczku, od tygodnia dzień w dzień o 8 jak w mordę strzelił pobudka na flachę 😉 ale wczoraj zjadł o 20 i zamiast obudzić się o 24 to jadł dopiero o 3 (mężuś do niego wstał i przez to zaspał do pracy 😜 )
a teraz Damian obżarty leży sobie koło mnie i zaczepia żeby do niego podyskutować 😉
nie mam już mleka 😞 przez cały dzień 20ml 😞 masakra 😞

Jak tam po wczorajszych szczepieniach?

Ja się cieszę bo chyba znaleźliśmy mieszkanie, które w miarę mnie zadowala :P W Świebodzinie jest tragedia, same kamienice w standardzie sprzed wojny 😮 aż musiałam w ogłoszeniu napisać, że szukam czego w podwyższonym standardzie 😮 bo mi wysyłali oferty z piecami kaflowymi... a to mieszkanie jest ok (kuchnia mi się nie podoba, więc do wymiany, ale łazienka ładna) ale jeszcze nic nie wiadomo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
d-brycz ale my znaleźliśmy mieszkanie do kupna 😜 jeszcze mnie nie powaliło, żeby komuś mieszkanie urządzać, hehehe 😉 tylko nie wiem czy się zdecydujemy bo trochę głupio połączyli kuchnię z jednym pokojem i na kuchnię z jadalnią to ok, ale zostają tylko 2 pokoje, a nie wiem czy da się tam zrobić salon z aneksem, więc musimy to przemyśleć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...