Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
No nie zmylam...ale ma buzke bidak...nie wyglada to zbyt ladnie. Musze byc twarda bo latwo sie zalamac, wiem jak z Ella bylo. WIem, ze przejdzie za pare miesiecy. Jesli to nie tradzik, troche jeszcze sie ludze, ze moze...ale ogolnie to nawet nie wiem jakie diety w razie czego stosowac, bo z ELla mialam zlozone i przeciez sama bym na to nie wpadla. Echhh. Mamy fajna alergolog ale daleko bo az w Cleveland i do 4 mca nie bardzo jest jak poradzic...buu.
Dorotka, na soltysa sie szykujesz 😉
Anyaz, no juz po, ufff. A dzieci roznie reaguja na szczepienia wiec pewno dlatego malutki tak plakal, ale mi go szkoda...
Gaja, no dawno Cie nie bylo. Biedaczek Antos. Jesli doczytalas, to my zaczelismy podawac malemu Zantac i ..pukpuk...mniej ulewa, co az dziwne i mniej przetrawionego zdecydowanie. No i doszla podkladka pod katem 30 st pod glowke pod przescieradlo. Nad ranem jak sie kreci to sie zroluje hehe i sie wkurza.
Dzieci mi spia a ja musze ogarnac bo mamy przerwe w remontach. Do dupy tak po kawalku, ale bo cos tam srostam...potem czw piatek beda robic i caly nastepny tydzien i dalej zobaczymy.
Babcia podjedzie po pracy i sie wybieramy na zakupy moze upoluje sukienkei prezent na slub , bo to w ta sobote 😎. DOszlam do wniosku, ze sciagne ile sie da a najwyzej podam sztuczne, nic mu sie nie stanie przez 1 dzien. Wyprobuje moze czy mu bedzie smakowac najpierw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babel śpi już od prawie dwóch godzin więc za jakieś cztery powinien się obudzić. Więc mykam pomału 🙂 Odebralam wyniki krwi i na szczęście wszystko oki. najważniejsze że chemoglobina jest idealnie bo bałam się anemi.
Współczuję Wam tych kolek, gazów i refluksow 🥴 Cieszę się że nas to ominelo i że Junior przekroczył te 3m-ce 🙂
Jak wracaliśmy wieczorem że spaceru to młody zaczął się budzić to powiem Wam że cieszylam się że jest szaro, bo nikt mnie nie poznał jak śpiewałam i Gadalam głośno do wózka 🙃
To spokojnej nocki życzę Mamusie i Bobasy 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂

Gaju biedny Antoś tą przepuklina, ja też słyszłam że pępuś się plasrem zakleja ale cż każdy learz ma swoje zdanie a my nie wiemy komu wierzyc

Magdaluke fajnieby było jakby ella już przesyała uzywą cpampersów zawsze dla was jakas oszczedność 🙂 choc ja wiem po mojej córci bo ona przestała sikac w pieluche jak miała 1,5 roku ze zawsze zachce sie jejs iku w nieodpowiednim miejscu i czasie i zazwyczaj jest wielkie szukanie toalety 🤢

Co do ucha Adasia to faktycznie mam obsesje bo jak mówiłam ja mam odstające suzy do tego tez mamprawe bardziej odstające od lewego i gdybym miała na zbyciu ajkieś 5 tysięcy zł to bym od razu poszła zrobic korekte uszu 🙂

Nie wiem co chciałam odpisac bo tylko tak przeglądnłam co anpsiałyście bo cały dzien poza domem, byliśmy dzis w katowicach z Adasiem u kardiologa dzieciecego w zwiazku z serduszkiem Adasia, doktor powiedziała ze nie ma żadnej wady że przecieku miedzykomorowego juz nie ma, serce jest rozwiniete prawidłowo a szmer bierze sie stad ze w sercu sa jakies nitki i one biegną pionowo a Adasiowi biegną trochhe krzywo;/ i stad ten szmer ale nie jest to wada , jest to ankjczestrzy powod szmeru u dzieciaczków, za kilka lat szmeru juz powinno w ogóle nie być, za rok w lipcu mamy przyjechac na ostatnią kontrole 🙂 więc kamień z serca nam spadł bo nasz Adas am zdrow serduszko 🤪

w drdze powrotnej wstapilismy do ikeii i kupiła kilka w sumie niepotzrebnych rzeczy ale tak to chyba juz jest ajk sie wchodzi do takich sklepów 🙂

co do sexu to hmm ja już z mężem kilka razy próbowałam i fajnie było no może troszke boli ale to normalne po porodzie przynajmniej tak mi sie wydaje bo po pierwszej ciazy tez tak miałam ale boli tylko prze kilak sekund potem juz jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelia nno to masz troche przerabane z tymi zjazdami,ale masz racje dasz rade 🙂 i waga super 68 😉 zeby u mnie tak bylo to bym sie cieszyla 68 to ja mialam przed porodem a teraz stanelo w miejscu i nie chce nic ruszyc mam az 75 😮 trzeba sie chyba wziasc za cwiczenia jakies
Gaja moze to tylko kolki u Antosia moja mala tez tak przy cycu sie rzucala zazwyczaj na wieczor i roznie to teraz wyglada a co do spania to moim zdaniem masz super moja to spi po pol godz jak godzinke pospi w dzien to jest swieto 😉 tak jak u superbabeczki
Dodi wcale sie nie dziwie ze sie wkurzasz jak ci gadaja co i jak robic -to jest normalne ze rodzice i tesciowie wiedza najlepiej 🙃 szkoda gadac i lepiej olac poprostu,niech se pogadaja
Superbabeczko fajnie sie posmiac co? 😉 to twoja Helenka niezle ma z tym spaniem pol godzinki albo mniej jak ty czas znajdujesz-chyba ciezko z tym
Anyaz dobrz ze Alex nie plakal bardzo na tym szczepieniu,a jak o tutaj wyglada wogole napisz cos bo j ide 18 na szczepienie pierwsze i ciekawa jestem czy tak samo jak w Polsce-troche mam stracha juz. No i maly rosnie fajnie 🙂 oby tak dalej
Ja wczoraj poszlam zwzyc Zoe i mysle ze oki jak na dziewczynke bo 4950 🙂 ale polozna sie smiala ze wyrosla bo ma juz 61cm wyszla prawie poza siatke centylowa 🙃
Magdaluke biedny Miles z ta buzia mam nadzieje ze mu szybko przejdzie
Maiha super ze Adas zdrowiutki napewno sie nerwow najadlas 😞 a wszystko jest dobrze

No wkoncu mi sie udalo cos naskrobac 🙂
Widze ze chyba u was nie ma problemu zanoszenia sie bo nie odpisalyscie nic,to dobrze bo to przerabane-musze mala poobserwowac teraz i jak sie powtorzy to chyba do lekarza pojde bo za bardzo mnie to martwi.
Dobrej nocki spijcie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aguska, sorki, ze jakos nie odpisal nikt...ale ja CI powem prawde, ze ja nie bardzo wiem, ze jak zanoszenie? Ze sie "zapowietrza" i mija chwila zanim zacznie krzyczec? Czy to o to chodzi? No ja tak mialam chyba z raz ale sie jakos tym nie przejelam...ale to pewno nie to, bo widze, ze u Ciebie to problem. Mam nadzieje, ze to nic wielkiego.
Maiha, swietnie super, ze Adas potwierdzone ma zdrowe zerduszko. I wam z serduszka spadl glaz. Cudnie, naprawde!
A co do nirpotrzebnych zakupow, to my pewno mozemy swiecic przykladem...bo jak jedziemy po sklepach polazic zeby z domu wyjsc, to zwykle z czyms wracamy...
Zakupilam dziewczyny herbatke na laktacje, nazywa sie Mothers milk
o taka http://www.gnc.com/product/index.jsp?productId=2134114 i pojechalysmy z tesciowa i dziecmi na kolacje i poprosilam o goraca wode i wypilam w restauracji...troche bleeeee. Kombinacja zielska i anyzku w smaku, a bede pic 3 do 5 razy dziennie. Zobaczymy czy rzeczywiscie pomoze.
Teraz musze wykapac Elle i szykowac dzieci do spania. Buzka Milesa wyglada tragicznie...jakby byl oparzony. Biedny. Zadzwonie jutro do pediatry, ale co oni mi powiedza...No nic, do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aguska - a co to to zanoszenie? To takie cos, ze placze az wpada w jakas hiperwentylacje i oddchac nie moze? Czy tylko taki bezglosny placz? Ja jako niemowle mialam takie zanoszenia chyba..i zdaje sie, ze mama byla ze mna u lekarza z tym. Dzisiaj bede u niej to iendopytam, a Ty napisz co to dokladnie jest!

Co do seksu to moze jakbym miala antykoncepcje i czas...a tak to nie zblizy sie do mnie:P
Jade dzis do mamy z Helenka, bo mam rehabilitacje i lekarza...a Hela swietnie dogaduje sie z moja mama! Za to tesciowa, ktora zostala wczoraj z jelanjak bulam na wiejskim zebraniu - wyprowadzila mnie z rownowgi i wprowadzila w jakas nerwowke 😞 Chyba wiecej nie zosawie jej z Helenka, bo bez sensu bede po godzinie musiala wracac do domu wcpospiwchu i nerwach 😞 Napisze Wam pozniej, bo teraz sie spiesza!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej,

Udało mi się dziś rano odciągnąć 60 ml mleka, nie jest to dużo, ale zawsze - może spróbuję jeszcze dociągnąć, bo chcę wziąć ze sobą do przychodni - mamy dziś pierwsze szczepienie, bardzo się stresuję 😞

Wczoraj udało mi się zrobić brwi, ale mam radoszkę 🙃 Weszłam do pierwszego lepszego salonu i mi ekspresowo babka zrobiła, Matylda spała 🙂

A jeśli chodzi o seks, to mąż wraca za 3 tyg i pewnie będzie czegoś oczekiwał 🥴 Jeszcze nie byłam u gina, ale na razie mi się nie spieszy 🤢

Loczku haha ja też tak robię do wózka, jak Mati się przebudza, a ona jak już się obudzi, to mnie ma zmiłuj, cyc ma być natychmiast, więc nie mam łatwego zadania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aguska: jezeli to zanoszenie to takie jak pisaly dziewczyny to u nas raz sie zdarzylo ale nie pomyslalam ze to problem 😞 Polulalam i sie uspokoil ale moze to nie to.. Nio a co do wscieklosci po kapieli to tez tak mialam i wyszlo ze mu po prostu zimno bylo. Nioi robei tak, ze recznik i ubranka daje przed uzyciem na grzejnik. Pieronem go owijam a pozniej ubieram w cieple ubranka i jest gitara 🙂
babeczko: to mialas spotkanie fajnie tylk szkoda ze tak krotko 😞 nio je tez nie zostawilabym z tesciowa i to pewnie tz przez to slabo sie do mnie oddzywa 🙂 trudno zycie 🙂 Nio a kochana jak Twoja Helenka nie spi to placze? Bo u mnie to tak ze jak nie uspie to moze pol godzinki posiedzi a pozniej juz marudzi i tzreba na raczki. do bujaka itd.
madzia:ja tez pije te herbatki ale n mojej pisze zeby nie przekraczac normy czyli 2 razy dziennie. Takze jakby co to nieprzedawkuj hehe chyba ta co kupilas to mozna tak czesto 🙂 A dzis normalnie obudzialam sie z takim naplywem mleka ze musialam Piotrka budzic bo myslalam ze mi cycka wystrzeli 🙂 Ale oprocz tego incydentu to u mnie tak srednio, kryzysu opanowany ale szalu nei ma 🙂
loczku: Super ze Miloszek zdrow buzia od cioci:*zazdroszcze braku juz kolek, ja tak czekam az sie u nas skonczy 🙂 Bylo juz lepiej ale od dwoch dni tragedia 😞 teraz mam chwilke spokoju i w nocy gitara, ale popoludniami makabra az wczoraj nei wiedzialam czy go do lekarza nei wiezc. Nio mama dzis mi lata po miescie po jakis proszek troj cos tam bo ponoc to stary i sprawdzony sposob
AJ dziewczyny wstalam rano i chce malego podniesc i normalnie jakbym w kregoslupie jakis drazek ani sie schylic ani dzwignac ani zgiac 😞 NOrmalnie jest zalamana jak sobie dzis z nim poradze a nikogo nie moge sciagnac do pomocy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hey Mamusie,
Agusia jeśli to płacz że na chwilę nie oddycha to mojemu zdarzyło się parę razy ale jak był potwornie zdenerwowany albo źle mu było np przy badaniu oczek. Teraz po prostu nie dupuszczam do jakiegokolwiek płaczu i jest oki 🙂
Babeczko znając życie i tesciowe to przed zebraniem Nakarmilas Helenka do stopnia "zdechł pies" 😜 Odwiozlas do teściowej a będąc na zebraniu po godzinie od karmienia dzwoni teściowa żebyś przyjechała bo Hela płacze- czyli jest glodna i chce cyca? 🙃
Dodi to fajnie że Ci się udało wskoczyć do salonu na brwi:-) Wow za trzy tygodnie wraca Paweł?? To już 5tyg minęło? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aguśka mój siostrzeniec się zanosił, czyli jak bardzo plakała to nie mógł łapac oddechu i chwilke zostawał w bezdechu najlepszy sposób jak dziecko się zaniesie to dmuchnąć mu do ust albo szybko stanac z nim przy otwartej lodówce albo otwartym oknie, to sa sprawdzone sposoby najszybszy to chyba dmuchnac w buzie, wiem ze jak dziekco sie zaniesie to pierwsza nasza reakcja to potrzasniecie nim zeby załapało oddec ale to dmuchniecie to naprawde działa

dodi zazdroszcze kosmetyczki bo ja do miasta mam ajkies 7 km wiec na spacer nie da rady isc z Adasiem tak daleko wiec chyba sam msuze moej brwi opanowac:P

superbabo co się stało ze tak tesciowa Cię zdenerwowała

Aguśka jeszcze co do wagi to ja tez mam problem bo przed ciaża wazyłam 69 kg a po porodzie waga stała mi cąły czas na 73 ale faktem jest ze niczgeo sobie nie żałowałam, ale w końcu wziełam się za siebie i od zeszłego poniedziałku zrzuciłam prawe 4 kg i dziś ważę 69 🤪do świąt Bożego narodzenia chciałabym zrzucić jeszcze 9 kg 🙂 ale nie stosuje żadnej diety cud, opracowałam sobie sama diete która jest idealna dla mnie, jem śniadanie i obiad no i kilka przekąsek np. sucharek albo nawet cukierek:P pije wode i ostatni posiłek jem przed 18 później już nic tylko woda jśli jestem głodna bo ja jak jestem ograniczona zakazami dietowymi to daje rade góra tydzien a potem oszukuje ale cały czas mysle o diecie a teraz jak mam na cos ochote to to jem ale w bardzo małej ilosci 🙂 wczoraj bylimy w ikei i zjadłam tam normalny obaid ziemnaiki brokułyi mięso mimo to dzis na wadze 0,6 kg mniej niż wczoraj 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam was z rana 🙂
Kurcze dzieki ze mi odpisalyscie 🙂 stwierdzilam ze chyba z bardzo spanikowalam i za duzo sie naczytalam na necie o tym zanoszeniu
A u mojej to wyglada identycznie jak Maiha opisala placze okropnie i pozniej z tego placzu zaczyna tracic oddech i niekiedy to trwa ok 10 sek zaczym do siebie dojdzie-poobserwuje i zobacze
Magdaluke te herbatki na laktacje sa naprawde super-przynajmniej mi bardzo pomagaja 🙂 ja pije jedna dziennie kupilam sobie z hippa mleko leci super wiec polecam,ja tez pije duzo kawy zbozowej z mlekiem
Dodi powodzenia na szczepieniu
Magdad nie ma zartow z plecami,przydalby sie jakis masaz porzadny-ale pewnie ciezko czas wygospodarowac 😞 i sprobuje polozyc ubranka na grzejniku moze serio jest jej zimno i dlatego ryczy po tym kapaniu
Powodzenia ze znajomymi 🙂 napewno fajnie czas zleci
Maiha chyba tez zaczne cos robic ze soba bo wstyd kurcze juz 2 iesice po porodzie a jeszcze 7kg na plusie a u ciebie niezle zeszlo 🤪
Czarnyloczku ja tez wlasnie stwierdzilam ze musze uwazac na jej placz i starac sie nie dopuscic zeby tak mocno sie rozplakala
Jakie dzisiaj plany macie? U nas zimnica wiec pewnie caly dzionek w domku 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agusia mój Damian jeszcze się nie zaniósł porządnie, ale przyznam, że czasem tak mocno płakał, że się bałam, że się zaniesie (oczywiście za długo czekał na flachę...)
AAAAAA moja siostra jak była mała strasznie mocno się zanosiła i bardzo często to lekarze kazali jej normalnie przylać porządnie, żeby poczuła ból i zaczęła płakać ponownie (jakiś tam klaps czy coś). Ale ona miała np tak, że się uderzyła i zamiast płakać to automatycznie gały wytrzeszczone i bezdech... Można było zawału dostać jak się to widziało, a mama zawsze bała się ją samą zostawić...
Co do planów... chyba pójdziemy do teściów bo mąż ma teściowi pomóc z węglem...
Maiha ale super z tą Twoją wagą, zazdroszczę! Ja też przestałam jeść kolację, ale nie widzę na razie poprawy 😞

Dodi zazdroszczę wizyty w salonie na brwi 🙂 A szczepisz 6w1 tak? Powodzenia 🙂

Magdad gości nie zazdroszczę... Źle się czujesz to samym Piotrusiem nie łatwo się zająć a co dopiero koło gości latać...

A Damianek właśnie dyskutuje z miśkami z karuzeli 😉 przespał ślicznie noc - po 24 zjadł i obudził się dopiero o 8:10 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
strzauko - ale masz bosko z ty spaniem w nocy 🙂 Dzis tez nie narzekam na Helenke - nakarmilam o 22, potem maz o 1.30 i potem ja o 5 i 9..wiec zle nie jest 🙂
czarnyloczku - alez Ty juz znasz moja tesciowa:P Karmilam Hele ok 16.30, a o 17.40 musialam wyjsc, wiec dla spokoju by nie marudzila teaciowa to nakarmila ja jeszcze o 17.20..i jadla ladnie 10 minut..o 18.50 mialam smsa, ze sie budzici chce jesc z wykryknikami! Yszlam dla spokoju z zebrania i dobrze, bo o 19 juz telefon, ze ona okropnie glodna i placzejej i nie moze jej uspokoic..o 19.05 bylam pod blokiem i znow dzwonila..a jak nie mialam gdzie zaparkowac przez 3 minuty to znow byl telefon..az sie zdenerwowalam, ze moze to cos powazniejszego 😞 Tak mi cisnienie podniosla, ze do wieczora martwilam sie czy na prwno wsystko z Helenka ok 😞 Chyba juz nie ede jej zostawiac, bo bez sensu po godzinie leciec spowrotem 😞 A ona ie mogla jej uspokoic i panikowala, ze dziecko 20 minut placze jej:/
madzia - faktycznie z ta herbatka laktacyjna: mowia by nie pic wiecej niz 2/dzien:/
magdad - nasza kobieto pracuajaca 🙂 Jeszcze goscie Cie mecza?! To niech pokoga przy Piotrusiu lepiej..a z kregoslupem uwazaj, bo ja od noszenia dostalam dretwien i niedowladow i chodze teraz na rehabilitacje! Ale od tego czasu zaczelam zwracac uwage, jak karmie by kregoslup nie byl obciazony i staram sie mniej nosic! Ale Helena ma tak sao..moze ze 3 razy w ciagu dniq zajmie sie czyms np.karuzelka, bujakiem czy pogada ze mna, a tak to chce iagle byc lulana i noszona 😞 Ech..
aguska - trzeba starac sie nie dopuszczc do histerii..Hela razmi tak histeryzowala i potem iezko uspokoic 😞 Sprobuj tych rad Maihy, bo wydaja sie sensowne 🙂 jesli nie zdarza sie to czesto to bym nie panikowala:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi przynajmniej to tylko 1 zastrzyk, większej ilości bym nie przeżyła, i tak ryczałam jak bóbr jak Damianka kłuli.. jeśli Cię to pocieszy to płakał chwile a potem ładnie przeszedł, nie gorączkował, większość dnia przespał, normalnie jadł itp 🙂 ale już sie stresuję kolejną, 24go...

Babeczko z tym spaniem to faktycznie mam super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój też ladnie przesypia od 21 do 4:30 a potem 8:00 więc nie narzekam-nawet za dużo snu jak dla mnie 😜

Hehe Babeczko najchętniej to wysłałabym takie teściowe na inną planetę 🙃 Tym bardziej że jak się jest u nich z dzieckiem to jakie one mądre i wogóle te pouczenia, a jak zostają same to nie umieją dwumiesięcznego dziecka zając na kwadrans 😮 🤢

My na kolejne kłucie jutro 😞

Wiecie jedna z lipcówek też musi ćwiczyć z córeczką bo napięcie mięśniowe i wkleiła link do pewnej strony... To weszłam na nią z ciekawości i zonk... 🥴 Jak przeczytałam historie Maksia to płakałam jak bóbr przed laptopem, a potem poszłam do śpiącego Bąbla, płakałam i stałam obok łóżeczka i dziękowałam Bogu że jest zdrowy... 😞

Jakby któraś chciała przeczytać-choć nie namawiam..
http://www.makscudny.pl/index.php?pid=rehabilitacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dodi napisał(a):
Strzauka a propos gorączki - myślisz, że powinnam kupić coś na zbicie tak "w razie czego"? Nooo całe szczęście, że 1 zastrzyk i że można takie coś wybrać! A kolejne szczepienie też w przychodni wyznaczają, czy samemu trzeba się zgłosić i pilnować?


Mi przed szczepieniem lekarka napisała na karteczce bym kupiła paracetamol dla dzieci w razie gorączki, ale na szczęście nic nie było. A co do kolejnego szczepienia to powiedzą albo wpiszą w książeczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...