Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Witamy
ufff w koncu usiadlam...rany. Miles 5 kg sobie wazy, tratata. Baki puszcza strasznie smierdzace ale mowila, ze brzuszek miekki i sie nie meczy i czekac na kupe, sama przyjdzie, ze to normalne dosc. I dostal lek na reflux do picia, nie smakuje mu, mi tez bo sprobowalam...ponc jest bardzo bezpieczny i nie ma skutkow ubocznych wiec zobaczymy. Poza tym to tradzik niemowlecy, wiec poki co nie alergie.Ella dostala szczepionke w nozke ale prawie nie plakala bo mialam jej ukochane jelly beans i od razu sir xs nie zabrala.
Agadka, fakt, ja tez nie moge odbic dobrze malego w nocy...zasypia i koniec, nie wiem jak to tak...i mruczy wierci sie , hehe.
No ja nie tesknie za butlami, przez pol roku Ella byla na sztucznym a jak skonczyla rok to na pelne krowie przeszla i odstawilismy butelki i przeszlismy na roznego rodzaju kubeczki dla dzieci...a jest zabawy z butlami od cholery...
Dziewczyny ja mam cala torebke taka opasek...Ella miski ubiera...moze bym jakos podeslala? Az mi szkoda tych skarbow po niej a nie mam tak komu oddac.Ewentualnie sprzedac, ale wolalabym przekazac ksiezniczkom!
A co do sterylnosci to dzieci sobie radza jak zaczynaja juz raczkowac...hihi.Mowilam wam, ze Ella np w szpitalu podloge lizala... 😮 tak wiec szok.
Magdad, fajnie, ze Piotrus ochrzczony a tesciowa niepowazna jakas. Pogadaj z mezem, niech ja ustawi. A maly sie dopominal o swoje, hehe.
Nirmala, Moj ma rozne krosteczki, mniej lub bardziej czerwone po calej buzce, jednego dnia mniej, drugiego wiecej i jednak na cale szczescie tradzik. Ja widzialam skaze u siostrzenicy to czerwone suche placki na polikach... 😞
Dodi, no to faktycznie pomoc...dobrze, ze sie poprawila. Ja tam nie jestem przeciwna smoczkom az tak bardzo, moje dzieci nie chca smokow wiec co zrobic...Miles czasem possie 5 min i tyle. Mam zawsze z esoba, ale nie wiele pomaga.
Zazdorszcze forumowej parze ! Jakie fajne! A mamusie tez pstyrknely fotke? POprosimy!
Anyaz, wiesz, dzis pogadalysmy o tym, czy maly ma reflux czy nie, i jednym wlasnie z oznak, ze jednak to refluc=x i meczy moze byc to "rzucanie" sie przy cycu. CHce jesc, ale boli czy piecze, czy jest dyskomfort i dlatego tak sie preza i wija malenstwa. Moj czasami tez tak ma...i jeszcze mojemu sie zdarza , ze podejdzie mu i widze, ze polyka ..bidak. Dlatego sie zdecydowalismy sprobowac leku...
Strzauka super, ze maly juz zdrowy! Mojego tez obsluchala, bo mial cos w gardelku przeciez, ale wszystko super.
A my znowu do tesciow dzisiaj, pies czeka. Musze nas spakowac na 2 dni i dzieci i w droge..znowu caly dzien w samochodzie. Zabralam maluchy po lekarzu do sklepu zoologicznego i sobie poogladali psiaki kotki ptaszki chomiki...znaczy sie ELla , Miles spal. No i sie umordowalam tym wszystkim, mowie wam. A najlepsze, ze sie okazal, ze szef zamowil 3 okna w zlych wymiarach i dupa. Tydzien czekania. No ale, jest co robic, bo zaczna cala elektryke i rynny i dach i werande. WIecie, bede miala stary- nowy domek. Bo nasz ceglany dom chyba z 1928, prawie historyczny 😉.
Musze sie zebrac i za cos zabrac....do milego kochane. Sorki, jak kogos pominelam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ja tylko na chwile, bo padam na morde 😞 Hela miala dzis b.kiepski dzien..duzo placzu i ulewania 😞 Spotkanie bardzo fajne..Miloszek to aniolek! Szkoda ze Helenka nie była w formie 😞 Ale troszke sie poznalismy i dzien byl calkiem udany! Moze potem jeszcze jakas fote zmajstruje 🙂 Psycha mi dziewczyny siada..zle i smutno mi jakos i noe daje te fizycznie rady 😞 Jakas ogolna nerwowka u mnie..Krotko dzis zaten!
Madzia - mielismy ten syrop, ale gastrolog powiedzial by olac, bo i tak nic to nie da..ze musi minac i by dlugo po jedzeniu pionizowac..i tyle:/
Magdad - wspolczuje tesciowej..chyba bym zagryzla za takie zachowanie! A moja chyba tez woli tatusia, bo jak wraca z pracy i ja bierze to ona spokojna..a ze mna nie 😞 Nadal mam podejrzenie, ze mnie nie lubi:/
Dodi - dobrze ze sprowadzilas ja do pionu..bo dodatkowa praca Ci nie potrzebna!
Strzauko - super ze Damianek w pelni sil 🙂 A i tak podziwiam ilosc spozywanych ml 🙂 Chyba silny i wielki chlop z niego wyrosnie:P
Anyaz - to chyba normalne u dzieci, ze raz dzien lepsz raz gorszy:.mam z Hela to samo!
Maiha - zazdroszcze tych przespanych nocy! A z uszkami tobprzesadzasz...ma ladne uszka!
Agadka - korzystaj jak Sarunia spi 🙂 A fryzjerka juz byla? 🙂 A co do srerylizacji to w wiekszosci zawsze sterylizuje..a jak czasu nie ma to przeleje wrzatkoem umyte butle! Ale daje jej w nich raz modyfikowane ok 1-2 no i wode czy koperkowa..no i czasem moje sciagniete! Chociaz ostatnio mam dosc laktatora i olewam go 😉

Buzi Mamusie..oby jutro lepszy dzionek byl!:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey.
Ją tylko się przywitać. Junior już drzemie jak człowiek w łóżku a ją zaraz też idę bo padam po 4h jazdy.
A więc bardzo się cieszę że poznałam najbardziej wyrwała z Babeczek!!! Jestem z niej dumna 😉 I do tego wspaniała Hela o boskim płaczu 🙃 Oby to się kiedyś powtórzyło! Nadrobienia Was jutro w domku jak będę. Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko, Czarna fajnie ze spotkanie sie Wam udalo 🙂 A parka urocza.
Dodi my tez wybralismy 6w1. Mala plakala przy wkluciu i chwile po i 2 dni przespala, zobaczymy jak jutro ( juz sie zaczelam martwic ze tyle spi). Goraczki nie miala. No i wielki plus za jedno wklucie, nie wyobrazam sobie jeszcze dwoch, serce sie kraja przy takim placzu.
Magdaluke to taki generalny remont. Prawie jak "Extreme makeover: home edition" 😉 A taki stary domek fajny, lubie starocie, w koncu marzyla mi sie archeologia 😉 A te zmiany to wlasnie Michasia ma podobnie jak Miles a tych czerwonych luszczacych sie brak.
Kurcze... Zapomnialam ktora pisala o wolaniu dzieciaczka "nieee"... Pampinka? Bo moja Michasia jak jest glodna albo cos jej nie pasuje krzyczy "ijo! ijo!" - typowy sygnal na pomoc 😉 A teraz jak ja przenosilam z wozka do lozeczka to sie obudzila i musialam sac jeszczs cyca - teraz sie obawiam ze nocka z glowy i pobudki co 1,5-2 godziny :/ Ale ale... Zaczyna sie glosno smiac a nie tylko usmiechac 😁 A z tym nielubieniem mamy to dziswczyny na pewno nie jest prawda. Mala przy mnie tez czesto poplacze ale wydaje mi sie ze my pachniemy cycem wiec trzeba wolac jesc i do mamy chce sie ciagle przytulac bo bezpieczniej wtedy - jakos to sobie tlumacze. Tym bardziej ze jak dzisiaj sie znudzila zabawa i zaczsla marudzic to tata gadal i nic a ja sie nachylilam odezwalam i zaraz usmiech sie pojawil i nawijka 😉 Wiec chyba jednak mnie dziecie lubi 😉 Optymistyczne dobranoc kobietki! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka to fajnie, ze juz dobrze 🙂
Magdaluke oj to wytrwalosci bo pewnie szybko sie nie skonczy 😞 i oby syropek pomogl 🙂
Nirmala moja robi jak osiolek gdy szybko cyca ssie 🙃
Suuperbaba i Czarnylok dawac zdjecia jeszcze 😁

pewnie weekendowa cisza nastanie 🤨 no nic i ja chyba do mamy wyruszę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka - dawaj szybciiorem:*

A z tymi odglosami to smiesznie jest! Moja jak chce cyca to tak smiesznie noskiem chucha czy cos..mama jak to uslyszala to parsknela smiechem, bo mowi ze ja robilam identycznie!:P
A Hela po ciezkim dniu miala koszmarna noc..prawie nie spalam 😞 I kupy juz 2 dzien zrobic nie moze, wiec domyslam sie zd od tego ma gorsze dni:,(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj Pampinka co tam Filipkowi dolega?
Superbaba fakt ze ten usmiech lagodzi wszystko, zaraz sie cieplutko na sercu robi.
Ze smiesznych odglosow to moja jeszcze jak wyciagam cyca to tak jakby sie smiala z radosci ze dostanie i czasami ma juz cyca w buzce i zamiast jesc to dalej sie glosno cieszy 😉
No i niestety nie spala 6 godzin po tej pobudce o polnocy :/ Budzila sie o 3.30 i 6.00 a o 7.00 byla duza kupa i znowu pobudka... Teraz spi w duzym lozku bo pamper zatrzymal kupe ale przepuscil siuski (nie wiem jak, chyba krzywy sik :P) i w lozeczku mokro :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka mi to wygląda na takie jak miał Damianek... Tylko on mial w sumie mocniej... Wtedy lekarka zmieniła mi sztuczne na Pepti i kazała nie jeść alergenów (nabiał dalej jadłam) bo niby lekka skaza białkowa i alergia a ja zaczęłam myć buźkę rumiankiem i zeszło. Pojawiło się ponownie po zjedzeniu jajka ale szybko zeszło... Może spróbuj z rumiankiem?

Babeczko i Loczku zazdroszczę spotkania i randki maluchów 😁 Może kiedyś wszystkie umówimy się w jakimś jednym miejscu z maluszkami 🙃

Dziś jak tata wstawał w "nocy" to Damian zjadł o 24 i 7 rano 😮 tak to i ja mogę wstawac...

co do śmiesznego placzu to Damian czasem robi takie zniewieściałe, znudzone i delikatne, jak wzdechnięcie od niechcenia "laa, laaa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się 🙂

Strzauka to Damian ci numer wykręcił, dla tatusia to sobie smacznie śpi, a mama dawaj wstawaj całą noc 😉 Matylda miała dziś tylko 3 pobudki - o 2 (w sumie 5h snu ciągiem!), o 5 i od 6.30 spała już ze mną do 8.30 🙂

Co do odgłosów, to dzieciaki śmiesznie płaczą - Matylda płacze meee, neee, a ostatnio nowość- łaa 😁

Kurde ja się źle czuję, bierze mnie przeziębienie jak nic 🤢 🤢 Już biorę wapno, rutinoscorbin i paracetamol, ale boję się, że się rozłożę 😞 A co, jeśli mama karmiąca zachoruje, mogę zarazić dziecko????? Przecież nie da się mnie do niej odizolować???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi - w mleku dajesz jej przeciwciala inie powinna sie zarazic 🙂 Ale na wszelki wypadek nie caluj jej po prostu..
Pampinka - no troszke to wyglada jak zapalenie lojookowe, aczkolwiek Hela miala ciut inne! Ja kialam specjalny balsam od dermatologa, ktory to wysusza! Na pewno nie nawilzaj tego! Jadlas wczoraj lub preswczoraj cos innego, nowego? Bo moze jednak alergia? Alw jakby mu nie schodzilo to idz z tym do dwrmatologa! Panietajcie - pierwszy dermatolog, bo noze wykluczycjakies lojooko czy tradziki..albo powiedziec alergia i wyslac do alergologa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Laski - wlasnie sie zestresowalam, ze zapomnialam o powtorce jakiegos szczepienia..jak sie szczepi malujy? To 5w1 i wzb..a potem koedy nastepne i co?! Cos mi sie kolacze w lowie, ze lekarka nam mowila ze nastepne jakies tam tego i tego..i ja w ogole tego nie zapisalam 😞 Aaa..jak sie powinno sczepic?! Help!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampkina troche to wyglada inaczej niz tradzik...skaza tu od razu nie chce straszyc, ale no troche alergicznie wyglada. ALe jak to od wielu lekarzy slyszalam, wysypki u dzieci sa jednymi z najtrudniejszych do zdiagnozowania..a uwierz mi, z wieloma mialam do czynienia. No zobacz co sie dalej z tym porobi i dawaj do lekarza jak nei przejdzie.
A Dorotka, jaki to syrop miala Hela? Bo ten co prawda pewno nie zatrzyma ulewania ale ma na celu zmniejszyc podchodzenie kwasow i sie maly nie bedzie meczyl...i moze nie bedzie ulewal przetrawionego mleczka tak bardzo.
Dodi kuruj sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...