Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej mamusie 🙂
Mam chwilę żeby odpisać bo ogólnie Michasia od kilku dni wisi przy cycu non stop. Podobnież to zwiastuje skok rozwojowy, no to niech się dziewczyna rozwija 😉 Czytać też za bardzo nie mogę jak ją karmię bo muszę patrzeć czy przysypia bo wtedy często mi się dławi mleczkiem :/ W ogóle wczoraj się strachu najadłam bo schodziłam z małą na dół domu a ona na schodach zaczęła mi się przeciągać i nagle ją tak zamurowało i zaczęła się robić sina na buźce a po chwili tak jakby się ocknęła i z płaczem... Nie wiem co to było, ale straszne...
Czarnyloczek ale Miłoszek fajnie siedzi 😁 Nie wiedziałam, że to już można tak dzieciaczki podnosić do siadu. Moja jak leży i chwyci mi palce to chyba jeszcze nie kuma, że może się podnieść, ale jak trzymam ją na rękach to sama mi siada 😮
D-brycz ale Izka duża dziewczyna - wow 🤪
Strzauka fajnie, że udało Wam się znaleźć jakieś fajniejsze mieszkanko.
Magdaluke biedny Miles, oby mu się buziak zagoił. Moja Michasia nie ma już tak dużo grudek, raczej tylko na karku gdzie się poci najczęściej, ale na policzkach ma takie troszkę chropowate jakby takie blizny po tej wysypce :/ Mam nadzieję, że zniknie.
Magdad za dużo robisz kobieto, ja podziwiam skąd Ty masz tyle energii i ochoty do prac domowych bo mnie to rzadko cos takiego nachodzi 😉 Zdrówka życzymy i oszczędzaj się trochę ;*
Bisiaku jestem pełna podziwu dla Ciebie i Frania. Tyle razem przeszliście...
A te ceny szczepionek to nawet względne u Was. U nas 6w1 kosztuje 250zł 😮 Na szczęście mąż ma u siebie w aptece po cenie hurtowej. A z tymi 5w1 faktycznie problem, ale w październiku mają się znowu pojawić w aptekach.
No i tyle z pisania bo dziecię już oczka otwarte ma i się wierci. Pewnie zaraz będzie wołać jeść 😮 A może zdążę jeszcze fotę wrzucić do galerii 😉 Miłego dnia mamusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kurde, Damian śpi już 2h! jestem w szoku 😁 udało mi się ubrać, pomyć butle i posiedzieć na necie 😁 dobrze, ze wczoraj trochę posprzątałam to mogę się spokojnie relaksować 😉 ale zaraz zapragnie butli więc nie liczę już na długi spokój 😉

Nirmala chyba bym zawału dostała jakby Damianek tak nagle zsiniał i dopiero po chwili zaczął płakać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ale tu spokoj dzis!
Nirmala ale Michasia to miala pierwszy raz czy sie powtarza bo moze to tylko to cos z tych tikow o ktorych Bisia pisala i przejdzie 🙂 no strachu sie mozna najesc!!!
Strzauka a to dobrze, ze kupujecie mi cos sie nabilo, ze szukacie do wynajecia 🙂 ale to nieciekawie, ze moze sie nie udac zrobic salon z aneksem bo nie bedziecie mieli swojej "normalnej" sypialni 😞 my tak teraz mamy! kuchnia jest oddzielnie maly pokoj, w ktorym nasza 3 sie nie zmiesci i niby salon, ktory teraz jest wlasnie nasza sypialnia. czasem lezymy z mala do poludnia w piernatach i przyjdzie ktos z niezapowiedziana wizyta i co w kuchni przyjme?! 🤢 wiem, ze sa ludzie co musza sie w mniejszych mieszkaniach cisnac ale jak juz kupowac to moim zdaniem troszke wieksze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
d-brycz no właśnie, wielka jadalnia mi nie potrzebna jeśli zostanie mi tylko sypialnia i pokój gościnny, a jak mały podrośnie to przecież musi mieć swój pokój i już wtedy całkiem lipa... No ale myślę, że może jakoś dam radę mały salonik tam urządzić, tylko szkoda, ze bez balkonu a na sypialnię przypadnie ogromny pokój z balkonem... ogólnie mieszkanie nie duże, ale i też nie takie małe, bo 61m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój syn waży 6300 ! 😁 czyli prawie przybrał 1 kg w 16 dni aaaaaaaa.. 😁
I każdy mówi, że po drugości wygląda na 4-5 miesięczne dziecko a nie na 2 miesięczne i się Filip wtedy popłakać to musiałam mu powtarzać, że dla mnie jest nadal maleńki ale jak już się dowiedziałam ile waży to już mnie cały czas ręka boli 😁

U neurologa wszystko w porządku bardzo sympatyczna kobietka zakochała się w Filipie 😁 dała zgodzę na szczepienia bezkomórkowe. Pediatra mimo wszystko polecał szczepienia bezpłatne (skoro neurolog zalecił bezkomórkowe) bo niczym się nie różnią od 5w1 tylko ilością wkłuć i generalnie dziecko nic nie będzie pamiętało. Mimo wszystko wzięłam 5w1 🙂 i to generalnie wykupiłam dla samej siebie co by mnie serce nie bolało na widok jak on płacze 🥴 mały zapłakać tylko przy wkłuciu od razu mocno przytuliłam i się uspokoił aż byłam z niego dumna bo ostatniego szczepienia nie wspominam dobrze 🥴 (ale wtedy go Kamil trzymał i nawet pewnie go nie przytulił tylko zobaczył, że jest ryk to od razu do mnie 😠 ) koszt 130 zł więc bez tragedii. Mogę otwarcie powiedzieć - nie żałuje 😉 niedawno wróciliśmy Filip miał ciężki dzień więc tylko go w miarę rozebrałam i dalej śpi w wózku bo taki padnięty był po tym maratonie i pobudkach u lekarzy, że już nie będę go męczyć 🙂

Neurolog bo stopkach stwierdził, że będę miała wysoooookiego synka - po tacie generalnie bo ja to lekko ponad 160 🤨 a, że będzie wysoki to nie sadzać ani nic tylko niech jak najdłużej raczkuje bo później będą problemy. Pokazała kilka ćwiczeń, jak go nosić i w ogóle więc 120 zł słusznie wydane 🙂

Następne szczepienie 27 listopada więc trochę u rodziców posiedzę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia: biedny Miles 😞 ucaluj go od nas:*
Strzauka to my tez takie mamy 🙂 Metraz to 60,37. Nio i jest duuuza sypialnia, pokoj mniejszy Piotrusiowy i kuchnia z salonem ( ale salonik malutki) lazienka i dwa tarasy (jeden wiekszy drugi mniejszy) Nio i wolalabym salon wiekszy kosztem sypialninio ale coz zycie 🙂 Mam nadzieje ze uda sie Wam coisk pokombinowac 🙂 Zawsze swoje to swoje 🙂
Nirmala: Biedna Michasia i wpsolczuje stresu!!! Oby juz wiecej sie ie przydarzyło!! :*
babeczko: super ze udalo Ci sie zostawic mała z babcia 🙂
Pampnika;daj znac jak po szczepieniach!!
LAski ja dzis tylko pranie zrobilam i ciut ogarnelam dom a teraz leze bo dalej boli 😞 nio i ogrzewanie nam wreszcie wlaczyli 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdad właśnie taka wielka sypialnia zupełnie niepotrzebna, no ale dwa pokoje są po jednej stronie a trzeci pokój i kuchnia po drugiej, no ale zobaczymy, w piątek idziemy je obejrzeć i może, może... 😉
A Ty się tyle nie przemęczaj kobitko, należy Ci się trochę leżenia i relaksu 😉

Pampinka super, że Filipek tał dobrze przeszedł szczepienie 😁 A Filipek ogromny! a ile ma długości? Damianek też będzie wysoki po tatusiu 😉

Loczku ale Junior wcześniej chyba lepiej przeszedł szczepienie, co? a jak teraz, dalej tak kiepsko? Biedaczek 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Dziewczyny, zerknelam na podworko a tam szron na samochodach 🤢 naprawde????
PAmpkna, fajnie,ze jediesz do domku i ze ok wszystko na wizycie. A przytyl pokaznie, nie powiem!
Nirmala, no strasznie tak....i to jeszcze na schodach...ja sie wlasnie schodow boje, jak wchodze i schodze z dziecmi, ze mi wypadnie czy cos, albo, ze spadne... 🥴
Madzia, no to takie przyjemne wasze mieszkanko sie wydaje, a juz sie urzadziliscie do konca? I wspolczuje bolu plecow. Idziesz do lekarza? Albo do kreglarza?
Moj ninuniek lepiej wyglada, buziak mniej wysypany ale ja i tak ostroznie do hydrocortizonu podchodze, mimo zapewnien, ze jest bezpieczny...zobaczymy, czy wroci to dziadowstwo. No i na glowce robi sie ciemieniuszka ale to wiem, ze nie boli tylko brzydko wyglada. Noi przejdzie. A moj maly tez do siadania ciagnie, i za raczki juz sie podnosi do siadu .
Kupilam wczoraj kiecke, Luke wybral, wiec fiu fiu. A expresowo kupowalam...nie wiem w sumie czy szaleje, ale jest ok. Taka bardziej dopasowana ale fajnie zmarszczona na brzuchu 😎
A ja zaraz znowu w droge...do przedszkola bo babcia prosila, zeby przyjechac 🙂
No Strzauka, powodzenia z miszkaniem! Ja tez tak jak D-brycz omyslalam, hehe, bo pisalas, ze chcecie wynajac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Michasi cos takiego raz sie przydarzylo i mam nadzieje ze sie nie powtorzy. Teraz nawet jak spi to co chwile sprawdzam czy wszystko ok.
Loczku biedny Miloszek. Buziak dla niego :*
Pampinka ale Filipek duzy mezczyzna juz 😁 U nas tez nie mierza dlugosci. Ostatnio polozna mowila zeby samemu mierzyc bo tak to sa roznice bo kazdemu inaczej wyjdzie. Mowila zeby mala pllozyc na czyms twardym np. stole zaznaczyc poczatek glowki i czekac az wyprostuje nozke to wtedy zaznaczyc konic pietki i dopiero zmierzyc te odleglosc.
Superbabeczko a moja Michasia tez przy mojej mamie spokojna wiec fajnie bo nie mam obaw zeby ja zostawic jak musimy wyjsc 🙂 A z tesciami to nie wiem czy kiedykolwiek ja zostawie...
Widze ze na pneumokoki wiekszosc z Was szczepi a co z rota? Ktora sie zdecydowala?
Michasia mi spi troche nareszcie. Bylysmy na dworze to sie chyba dotlenila i dlatego teraz zasnela w lezaczku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmalka ale miałaś przeżycie, Matylda wczoraj miała coś podobnego podczas szczepienia - jak dostała zastrzyk to zrobiła się sino-fioletowa aż nie mogła złapać oddechu 😞 My na rota na pewno nie, nad pneumo też się zastanawiamy... Ja z mamą też bez obaw mogę zostawić Matyldę, a co do teściów, to mowy nie ma, może jak będzie starsza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka fajnie by było jakby z mieszkaniem się udało.
Pampinko super że Filipek taki duży i zdrowy.

Dopiero teraz zauważyłam z góry jak krzywo zaparkowałam. 🤢
My pneumo mamy za darmo bo to wczesniak. A na rota mam już receptę.
Mieliśmy wizytę na 13:20 a weszliśmy o 14 więc mały był już głodny od czekania do tego doszło rozebranie do rosolu a potem klucia 😞
teraz lezymy w salonie przed tv a Babel w najlepsze puszcza baki i zaciesza jakby nigdy nic. Kolejne dwa klucia już 22.11. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magdaluke bo chcieliśmy wynając ale zmieniliśmy zdanie i zastanawialiśmy się nad kupnem lub budową (a wiadomo, ze kupno taniej i szybciej, więc jak coś to byśmy brali a potem budowa stopniowo jak ja wrócę do pracy)

Nirmala my szczepimy tylko 6w1, bez pneumokoków i bez rotawirusa. Ewentualnie MOŻE pneumokoki po drugim roku życia gdyby miał iść do przedszkola.

Loczku fajnie, że Miłoszek tak ładnie rośnie i wszystko elegancko nadrabia mimo, ze był wcześniaczkiem 🙂

pampinka to sama go metrówką zmierz :P chociaż tak orientacyjnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
super czarnyloczku, że Miłoszek tak szybko dorównał do "donoszonych" silny chłopa 🙂
Ja pneumo też będę miała za darmo z powodu tych przygód szpitalnych( ale słyszałam że tylko wcześniaki mają za darmo tą szczepionkę, więc chyba pediatra zlitował się nad nami jak usłyszał co mały przeszedł) ja małego nie mogę szczepić aż do wizyty u neurologa. Jak będę mogła to też zdecyduje się na 6 w 1. Koniec igieł!!
a co do przywiązania małego do mnie i nauki zostawiania go z kimś innym- teoretycznie wiem, że tak i tak trzeba robić, ale w praktyce jakoś nie wychodzi akurat z nim. Np . wczoraj po kapieli dałam cyca i usnął ( mam taki wieczorny rytuał ) poprosiłam męża by poleżał z nim a ja zrobię sobie kanapkę....nie zdążyłam pokroić chleb a już słyszałam płacz, ale pomyślałam, że może mężowi się uda go uspać...a skąd ...po 10 min płaczu zabrałam małego z rąk męża pyk i od razu śpi. Nie wiem jak to jest, nie chcę wpadać w paranoje, że ta separacja nasza na początku gdy go wozili po szpitalach, badali, pobierali krew spowodowała , że teraz czuje się przestraszony ale może to to.
Jak śpi nie mogę też go długo zostawić bo ulewa i się ksztusi ( cholera czego Franek nie ma!)
a co do kupy, mi mówili w centrum w międzylesiu, że jak dziecko karmione jest piersią to może tydzień kupy nie robić.
Mój Franek też długi, ale spodziewałam się tego i ja i mój Krzysiek jako niemowlęta szybko rośliśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jak Konrad wrócił to mały tak się cieszył że aż chrumkal 😮 A teraz spokojnie śpi obok.
Bisia z jednej strony to takie budujące że dziecko uspokaja się tylko przy Tobie a z drugiej to czasem trzeba odejść na metr chociaż 🙂
co do pneumo to są darmowe dla wczesniakow i chorych na jakieś choroby już nie pamiętam jakie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...