Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej kobitki.
u nas lepiej, bo wczoraj Damian dostal takiej kolki jak bylismy u tesciow (moi rodzice tez przyjechali), ze maz sie wkurzyl i pojechalismy do niemiec po sabsimplex... i oczywiscie jak reka odjal... A teraz Damian z dsiadkami na spacerku 🙂

Magdad super lazienka i kuchnia!!

Maiha jak jajecska Adasia? Bez zmian?

Nirmala jak tam chrzest?
Babeczko super ze takich fajnych sasiadow bedziesz miala!
I uz nie pamietam co mialam pisac... Aaaa magdaluke haha ale fajna fota 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi to sie chyba nasze dziewczyny zmowily 😉 Iza usnela wczoraj przed 22 i spala do 6,30!!!!!!!!!! bez jakiejkolwiek przerwy 🤪 az sie wystraszylam 🙃 zjadla i dalej kima 😁 jaki piekny poczatek tygodnia 😉 pewnie to darcie musiala odespac! 😠
dajcie Nirmali odetchnac 😉 napewno sie pochwali 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane,
widze, że dzieciaczki Was przesypiają coraz to dłużej;pozazdrościć.
Ja byłam z mopim Julkiem na uczelni; ogólnie to jak o tym pomyśle- to sama w to nie wierze; wyjechaliśmy o 23 ;męża zganęłam po drodze.. byliśmy na 2 i pobudka o 6.. masakra.
Ale przeżyliśmy.. za dwa tygodnie kolejna podróż, tym razem w dogodniejszych okolicznościach.
Dziś darciuch drze się od samego rana i nie wiem o co mu chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey Mamusie 🙂
Amelia fajnie że przetrwaliscie weekend 🙂
Strzauka i to jest jedna z zalet sztucznego mleka-u większości dzieci przesłane w calosci nocki- tym bardziej jak dziecię tyyyle pije 🙂
D-brycz sto latek dla Belli za wczoraj 🙂
Bisia mój też moczyl boki jak za słabo te motylki po bokach wsadzalam pod spod.
Dodi widzisz doczekalas się dobrego snu Córki 🙂

My po dwugodzinnym spacerku i znowu nie mogłam nie zajść do pepco 🙃 Kupiłam kilka bodziakow i rajtuzki które po otwarciu okazały się dwa razy dłuższe co do metki 😜 Wczorajszy czas trzymania główki Małego toooo 4:11 🤪 Mój synus 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dla mnie te 7 godzin to cud jakiś, czytam o metodach eliminowania nocnych pobudek:
http://alexxela78.blox.pl/2009/08/niemowle-i-sen-przez-12h-Tak-jest-to-mozliwe.html
http://dziecko.wieszjak.pl/male-dziecko/204575,Sposob-na-nocne-pobudki-dziecka.html

To by się zgadzało - dziś w nocy Matylda przebudziła się około 1, ale ja nie zareagowałam i SAMA zasnęła aż do 4.30. Czyli chyba zbyt pochopnie do niej wstaję i daję pierś, podczas gdy może ona tylko tak się przebudza. Dziś znowu spróbuję ją zignorować aż się naprawdę obudzi lub rozpłacze. D-brycz to Iza jeszcze bardziej pojechała po bandzie, no a Strzauka to już w ogóle zazdrość 🙂
Dziewczyny a jak usypiacie dzieci? Bo moja zasypia tylko jak ją noszę lub przy piersi, a chyba czas ją uczyć zasypiania w łóżeczku 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No no ladnie Wam dzieciaczki pospaly. Moka Misiula przewaznie ma pierwsza pobudke po 6 godzimach a ze wczoraj wczesnie poszla spac to dzis byly 2 pobudki.
Amelia fajnie ze jakos sobie poradziliscie 🙂
A ja niepotrzebnie sie stresowalam chrztem i chrzcinami. Misiulka byla grzeczna jak aniolek, w ogole nie plakala, na imptezie troche pospala, troche pogadala -mama jest dumna z coreczki 😁 A dzisiaj mini poprawiny bo jeszcze pelna lodowka jedzenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mój notorycznie bokiem puszcza siuśki 🙂czasem nawet 2 razy w nocy go przebieram bo jest mokry
nirmala- a to coreczka się popisała, a mieliście przyjęcie w restauracji czy w domu?
czarnyloczki- brawo dla Miłoszka no no ale się wyćwiczył
dodi- mój tylko zasypia przy piersi ( nie wiem co to będzie jak piersi zabraknie)
Izuś buziaki za wczoraj:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmala a nie mowilam?! 😁 🙃 super, ze sie udalo 🙂
Amelia matko jak wy daliscie rade 😮 pelen podziw!
Czarnylok dzieki! 🙂 Miłoszek wyczynowiec 😜 a wiadomo Pepco byc musi! 😉
Dodi no wlasnie ostatnio to nas Izka w konia zrobila! bo tak wykapana, sucha pielucha, nakarmiona a ona spac nie chce to i bujanie na rekach i wozenie w wozku i przy cycu nie zasnela i wszystko co do tej pory dzialalo bylo a ona nie spi, tylko w oczy zaglada i sie smieje i po swojemu cos czasem bąknie 🙂 pomyslow nam zabraklo polozylismy ja tak po prostu na naszym lozku zeby chwile odpoczac a ona raz i spi 🙃 nawet nie wiem kiedy zasnela i nawet jak ja przekladalam do lozeczka to tylko sie przeciagnela i spala dalej 🙂 i wtedy tez tak dlugo nam spala bo przed 2 jakos zasnela i dopiero po 7 sie obudzila 🙂
a tak to przewaznie przy cycu zasypia albo jak ma jakiegos stresa to woze w wozku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
alez forum ucichlo nie mam co czytac przy karmieniu no :P

my zyjemy 🙂 i u nas w miare ok sara dalej meczy sie z brzuszkiem a juz dwa dni byla super grzeczna zero placzu i juz myslalam ze znalazlam co jej pomaga a dzis znow placze ale o roznych porach i w sumie nie wiem czy to kolki czy nie

nirmala super ze mala taka grzeczna! i wam sie chrzest udal 🙂

dodi jejku jak to zlecialo on juz za chwilke bedzie!!! pewnie mala wyrosla przez ten czas a powiedz mi bo macie ten sam przewijak co my do kiedy mozna tej wanienki uzywac
sara urosla juz 10cm i powiem ci ze jeszcze chwilka i ciezko bedzie jak ona sie tak wybija nozkami i sie zastanawiam kiedy nam nowa bedzie potrzebna

bisia moja jest dziewczynka a jak spi na boku szczegolnie w huggisach dwojeczkach mam posiusiane boczki czesto w pampersach ani razu ale za to kupka sie do pupy mi w nich klei i ciezko ja umyc bo ta mokra czesc kupki wsiaka a sucha sie przykleja do dupci :/

dbrycz a to niespodzianka moja mi tak kiedys w chustawce zsnela nawet nie wiem kiedy...a na ogol sama zasypia ale musi miec smoka i zadko w swoim lozku tylko ze mna

czarnylok ty to mu sewrujesz spacerki 🙂 dotleniony bedzie na maxa 😁 u nas to tak max 1h raz 2h ale na ogol 30 min bo wiatr...slicznie maly unosi glowke moja to na brzuchu godzinami lezy i dlugo ma tez glowe podniesiona ale za raczki podnoszenia nie zdala jak byla hv dwa razy ja podniosla raz sie podniosla ale puscila baka wiec ona ja jeszcze raz podniosla i wtedy glowka okazala sie za ciezka hihi ae mnie sie wydaje ze to wczesnie jak na nia przeciez to malenstwo 🙃

strzauka ale ci pospal! moja mala to spioch czesto spi 5-6h po dwa razy w nocy kilka razy 8h spala a dzis spala od 12 do 11 z dwoma karmieniami wiec tak jak mamuska najbardziej lubi lol
ale macie dobrze z tymi szybkimi zakupami w niemczech!!! ja to juz nie wiem czy moja ma kolki czy to nie kolki 😞

magdad sliczna kuchnia 😆

a gdzie magdaluke i superbaba?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka w końcu jesteś 🙂 To ci mała ładnie śpi, 8h kurczę moja dziś 7 i uważam to za wyczyn! No Pawcio wraca za 1.5 tygodnia, ale to był "tylko" miesiąc, masakra to dopiero będzie, jak pojedzie w grudniu na 2 🤢 Ale nie będę się martwić na zapas. Ta wanienka wydawała mi się już wcześniej mała, bo Matylda też wywija jak rybka, ale moja koleżanka ma to samo, co my i kąpie w niej nadal swojego prawie rocznego synka, więc jeszcze posłuży 😉 Później dzieciak może w niej siedzieć. Rozważam kupno większej wanienki, ale się jeszcze wstrzymam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc mamusie.
U nas dzis tak przepiekna pogoda, ze wiadomo, nie bylo nas w domu. Sie wszyscy (no oprocz taty) dotlenilismy. A w weekend tez nas nie bardzo bylo, jak to zwykle 😉. Wczoraj tyle co bylismy, to prpbowalismy zabrac sie za robote w domu...taaaaa. Luke troche fugi polozyl tu i tam i tyle, a mielismy robic pokoj zabaw dla dzieci, bo naprawde, czuje sie, jakbym mieszkala w przedszkolu...wszedzie zabawki i graty i wszystko na raz. WIec miejmy nadzieje, ze jak zrobimy pokoj to sie najwyzej drzwi zamknie i nie bedzie widac, hehe. A dom i tak mam do gory nogami wywrocony wiec...rybka.
No ja tez sie pochwale, ze moj maly spi mi juz trzecia noc tak 6 do 7 godzin 🙂wiec wyczyn, tak jak u Dodi.
Agadka, no fajnie , ze jestes 🙂. Miles czasami jak sie go podnosi za raczki to trzyma glowe twardo, a czasami wcale nie ma ochoty, za male jeszcze nasze maluchy.
Fajnie, ze sie Nirmalka udaly chrzciny !
AMelia, ale podroz...nic fajnego, pewno stresy, ale jak to przezyjesz, to dasz wszedzie rade kobito!
Bisia, moj jakos "prosto" sika i siusiaka prosto trzyma, ale zmieniam pieluszki od nastepnej wielkiej paki na inna marke i zobaczymy, mam nadzieje, ze beda tak samo trzymac zawartosc, jak huggisy, ktorych teraz uzywamy.
Miles strasznie ulewa, chyba bardziej niz kiedys, juz sama nie wiem co robic, bidulek...idziemy na kontrole za 1,5 tyg ale pewno zadzwonie poradzic co i jak. Sa takie zageszczacze do pokarmu, ale jak sie karmi piersia, to nie ma za bardzo jak...chyba, ze sciagalabym za kazdym razem...no ale to by byla meczarnia, nie powiem...
Zobaczymy..
Naszlo mnie na odgracanie domostwa i garazu i wystawiam troche na sprzedaz...ciut mi szkoda, ale chce nowe meble do sypialni, wiec moze sie uzbiera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmala super ze chrzest sie udal!

agadka ta wyprawa do niemiec to nie taka szybka, bo mamy 70km z domu i zeszlo nam ponad 2h, ale najwazniejsze ze kolek brak!
D
odi my nie usypiamy Damiana, sam usypia w lozeczku, a jak marudzi to wlaczam karuzele i daje smoka

Kurde w srode szczepienie 😞 strasznie sie denerwuje, az brzuch mnie boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey Mamusie 🙂
Agadka w końcu się odezwałas zamiast tylko czytać 🙂 Super że u Sary dobrze i że tak ładnie już śpi 🙂
Magdaluke Wy to normalnie rodzinka na kółkach- ciągle gdzieś 🙃
Nirmala pogratulować udanego chrztu i grzecznej córy 🙂 Każda mama pewnie najbardziej boi się że dziecko może się rozplakac 😜
Strzauka najważniejsze że Damianka już kolki nie męczą.
Bisia a może Franiu ma już za małe pieluszki? Jak ja mojego przewijam to akurat kończy siusiu bo ma jeszcze pachwinki mokre 🙂
Maiha a jak tam Adaś?
Babeczka to już pobiła rekord długości nie pisania na forum 🤪

A my dalej skupimy się na ćwiczeniach. Babel coraz dłużej leży na brzuszku a jak się zmęczyć to kladzie główkę i gryzie piastke a po chwili znowu podnosi. Ma już coraz większą gulke na dziaselku 😞 Biedacze. Ale ostatnio mało płacze, tylko steka jak chce cycucha 🙂
Jutro idziemy na wizytę kontrolna, ale najbardziej na zwazeniu mi zależy. Czytałam że dzieciaczki po trzecim miesiącu przybierają już tylko 500-700gram miesięcznie a potem to i nawet 250 na miesiac 🤨
Pogoda jak pod psem więc NaraZie siedzimy w domu- poza tym Misiek i tak śpi 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!
Mój syn bije rekordy... Wczoraj jadł o 22:30 a dziś obudził się o 9:15!!! i to bez krzyku tylko się śmiał do karuzeli, a ja zdążyłam zrobić butlę, przebrać pieluszkę i nawet nie zamarudził o butlę 😉

Mamusie dziewczynek! Kupiłam dwuczęściowy kombinezonik - wylicytowałam na aukcji na której nie było zdjęć real foto i właśnie przyszedł, podoba mi się ale moim zdaniem jest dziewczęcy, zwłaszcza kurteczka! Chętnie odsprzedam! Kupiłam za 40zł+przesyłka, więc może któraś się skusi 🙂 Rozmiar z metki to 74, ale moim zdaniem to 68, bo byłby na Damiana teraz idealny a on ma 67cm... oczywiście nowy!

[IMG]http://i48.tinypic.com/208foup.jpg[/IMG]
[IMG]http://i45.tinypic.com/2zfs5e9.jpg[/IMG]
[IMG]http://i48.tinypic.com/35cizwj.jpg[/IMG]

A tu aukcja z której kupiłam:
http://allegro.pl/klitze-klein-cudowny-kombinezon-74-269-zl-sklep-i2692156649.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka ale masz zajebiście, to chyba uroki karmienia butelką, że dzieciak sam zasypia, u nas wczorajsze 7h to jednorazowe szaleństwo, dziś już znowu marudzenie co 3h, o 5 skapitulowałam i ją wzięłam do łóżka, jestem niepocieszona 🤨

Jak ubieracie teraz swoje dzieciaki? Jak po domu i jak na dwór?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi to fakt, że cyca to Damianek jadł co 3h, a teraz je 5 razy na dobę, ale te noce to mnie i tak chyba nie przestaną zadziwiać!
W domu ubieram Damianka w body na długi rękawek, skarpetki i na to pajacyk. A na dwór body z długim rękawkiem, rajtuzki, spodenki, buzeczka, bluza, czapka, buciki i kurteczka, ale już coraz chłodniej się robi to dwa razy ubrał zamiast bluzy, bucików i kurtki kombinezon. Z tym, że mój syn to niesamowity zmarźluch 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamusie przepraszam że nie nadrobiłam tego co napisałyście ale chodze po lekarzach z Adasiem i Naida bo sie przeziębiła

Dziś byliśmy an USg z Adasiem i lekarz napisał na karcie że jest to olbrzymi wodniak kazał się udac do chirurga dziecięcego (jutro idziemy) i prawdopodobnie bedzie miał operacje-jestem załamana tak sie boję tej operacji bo robi sie ją pod pełną narkozą a ja nie chce żeby Adasia usypiali

w poczekalni była ze mą taka pani z dzieckiem z chłopczykiem i tak mnie zgadała ile Adas ma i ja mówię ze 3 miesiace a jej pewnie ma już z pół roku a ona że jej syn też ma 3 miesiace szok on był bardzo duzy jak an 3 miesiace zapytałam ja ile on wazy a ona mi ze ponad 8 kg maskara jaki on był grubiutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...