Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czarnyloczku, ale sie musialas strachu najesc, dobrze, ze nic wiekszego sie wam nie stalo. No ale tak to bywa, i na prostej drodze sie mozna zawalic....oby nie!
Strzauka, moja ELla jak zaczela miec uczulenia to miala na buzce, zaczynalo sie na policzkach, pod brodka jej sie robily takie okropne czerwone plamy i w zgieciach pod kolankami, na raczkach itp. No pozniej to juz wszedzie...jak sobie przypomne, to mi sie plakac chce. ALe wszystko jest do opanowania, nie martw sie. Najwazniejsze, to dobry lekarz co slucha co rodzice maja do powiedzenia. My przez to zmienialismy lekarza. Bo jej kazal przez tydzien byc na mleku zastwpczym sojowym...dluga historia, a sie potem okazalo, ze byla na soje uczulona! No i zaliczylismy pare wizyt na pogotowiu. Za pare miesiecy bedziesz chyba mogla juz wykonac proby uczuleniowe Damiankowi, nasza mala miala nie wiecej niz 4 mce. Ale moze to rzeczywiscie tradzik i szybko przejdzie. A maja wasze dzieci ciemieniuche? Moj maly nie, jeszcze...ELla miala i wstretne to. Moze nas to tym razem ominie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Loczku nic mu na buźkę nie nakładam, tylko przegotowaną wodą przemywam... To są wyłącznie chrostki, nie ma żadnych plamek, dlatego wygląda mi raczej na trądzik... No ale może i to początek... Zobaczymy jak się skonsultujemy z innym lekarzem, chociaż pediatra Damianka jest też alergologiem...

Magdaluke Damian jak na razie nie ma ciemieniuchy 🙂 a dziś go zważyli i ma już 4,8 kg 😁

Dziewczyny załamka, mleko mi zanika odkąd karmię piersią 😞 Nie wiem co zrobić żeby laktacja wróciła - myślicie, że to w ogóle możliwe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ciekawa jestem ile moj grubasek wazy :-) Schudl pol kg po wyjsciu ze szpitala ale na wizycie w 7 dobie zycia juz zaczynal na nowo przybierac. A teraz cyca ciagnie jak mistrzu, wiec mysle, ze bedzie ok.
Strzauka, nie wiem jak to moze zanikac...? Wiem, ze po pewnym czasie mleko sie normuje i juz nie ma takiego nawalu, ale zeby zanikalo, to nie wiem kochana. Ciekawa jestem co Ci lekarz powie/doradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka
jutro juz wrzesnien wiec trzeba sie na dobre przeniesc 😉 tez mam problem z ogarnieciem 2!
moja Iza na szczescie nie ma ani wysypek ani tej ciemieniuchy, no ale to taki czarny lepek ze moge nie zauwazyc 😁
Czarnyloczek wlasnie takich sytuacji najbardziej sie boje, ja za kazdym razem wymyslam czarne scenariusze i bardzo uwazam, zeby sie nie sprawdzily i tak na sucho bardzo je przezywam a co powiedziec na zywo! zawalu mozna dostac 😞
i ladnie wasze dzieciaczki rosna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już od dawna tu jestem i czekałam i czekałam na Was tyle że lipcówki męczyłam swą osobą 😜 Ale tam przynajmniej dzieciaczki w podobnym wieku 😉
D-brycz nie życzę tego żadnej matce 😞 Tak się skupiłam na Miłoszu że wogóle nie czułam bólu, dopiero jak Go odłożyłam. Jakbym normalnie się wywróciła i tak stłukła to bym pewnie wyła z bólu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Witam się tu 😉
Czarnyloczku - jej ja bym chyba zawału dostała ja nawet jak idę do sąsiadki na kawę to małą biorę w fotelik zapinam okrywam i czuje się bezpiecznie nie wiem czemu ale mam straszny lęk że bym mogła ją opuścić.
Magdaluke- Milesa minka mnie rozbroiła 😉
Co robicie jak wasze maluchy mają problem z załatwieniem się ?? Moja mała nie ma kolek za to dziś miała problem ze zrobieniem kupki 😞 cała czerwona i się siłowała...dopiero jak się załatwiła po 2 h to się uspokoiła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moja narazie ma tylko musztardowe kupki 😉 no nie wiem czemu ale strasznie mi musztarde z kamisa przypomina 😁
i w ogole moje dziecko jest mega grzeczne (narazie?) w dzien sporo spi i malo placze a noce tez sa super bo tak kapiemy dosc pozno bo wczoraj np po 21 i zanim sie ogarniemy to mala zasypia o 23 i potrafi spac do 4 rano 🤪 tzn moze i dluzej by spala ale ja cala mokra sie budze i sprawdzam pieluche i zwykle wtedy mi sie budzi wiec biore ja do naszego lozka i karmie i tak spimy do 7, przebiore nakarmie jak jeszcze chce i spi nawet do 11!
a wczoraj bylismy na pierwszym spacerku, pojechalismy do mamy na wies do lepszego powietrza 😉 u nas jeszcze dosc ladna pogoda wiec pewnie i dzis popoludniu gdzies sie wybierzemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarnylok napisał(a):
No ja prawie przeżyłam... 😞

Hmmm mój zazwyczaj jak "warczy" o szóstej rano i podejdę pogłaskać po brzuszku to daje upust 🙃

A ogólnie to jestem w szoku, bo Bąbel śpi od dwóch godzin po sześciu minutach intensywnego picia cyca 🙃

Ok budzi się 🤪


😁 pochwaliła!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
D-brycz pooooczekaj mój tak do miesiąca max też był aniołkiem 😜 Widocznie malutka jeszcze odpoczywa po porodzie 😉
4nula ale jeśli Lenka nie płacze przy próbach kupki to jest oki. Mojemu czasem pomaga jak zjem jablko, wypije na raz duuuuużo wody mineralnej, albo troszkę herbatki z kopru.

Hehe Bąbel wciągnął prawie całą butlę, przebrałam, przewinęłam, pogadałam, ponosiłam i poszedł w komara 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Loczku właśnie produkuję za mało... Rano jest ok, ale już pod wieczór to on czyści oba cycki w 10min i się drze, dojada jeszcze 130ml sztucznego 😞

A co do Twojego poślizgnięcia to właśnie dlatego byłam zla na teściową, że wniosła Damiana wtedy na rękach do mieszkania a nie w nosidełku...

Magdaluke bo ja karmię przez kapturki, może to dlatego 😞

4nula jak widzę, że Damian nie może kupy zrobić i płacze z tego powodu to podaję herbatkę koperkową 🙂

d-brycz Damian też spał wcześniej całe dnie ale już nie ma tak dobrze 😉 nie śpi i chce żeby z nim siedzieć 😉

Dziś Damian obudził się o 6 na jedzenie, ciągnął łącznie z 20min, zasnął, obudził się o 8 i ssał może z 5min i oboje zasnęliśmy, obudził się ponownie dopiero o 10 i już chwilę podjadł, ale nadal przy piersi trochę usypia, ale rozbudzanie daje efekty na szczęście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka to może spróbuj przystawiać bez kapturków?

Wcale się nie dziwię że byłaś zła. Jakbyśmy byli autem to byłby w foteliku, a że spacerem poszliśmy na szczepienie to wózek został na dole. Cieszę się że to ja Go niosłam a nie nikt inny, bo nie odezwałabym się do końca życia 😠 w zasadzie nikt inny Go nie nosi 😜

To widzę ze podobnie się budzili, mój też o ósmej possał 6minut i spał 2h 😉

D-brycz że tak zapytam, masz męża polaka?? 🙃 Bo na tym zdjęciu Iza przypomina małą japonkę 😮 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzaka mój jak miał problemy z chwyceniem to mu pomagałam, najpierw wyciągałam sutka laktatorem, a potem staram mu się wsadzić jak najwięcej sutka z otoczą ręką do buźki.
D-brycz zazdroszczę tych kudełków 🙂 Ślicznie wygląda w takich mocno czarnych jeśli nawet nie jest japonką 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W końcu doczekaliśmy się położnej 🙂 Jestem dużo spokojniejsza, wszystko robimy dobrze, ja najbardziej się boję o ubieranie, nigdy nie wiem, czy jej za ciepło, czy za zimno 😮

Co do karmienia, to ja stoczyłam wielką walkę, bo Matylda na początku w ogóle nie chwytała piersi, a zwłaszcza lewej, kapturków tymbardziej, położna mówiła, że mam nie takie brodawki, ale nauczyła mnie właśnie wyciągać je laktatorem. Teraz mała chwyta już obie piersi sama, bez laktatora i bez kapturków i jestem z tego strasznie dumna i szczęśliwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi sprawdzaj jej na karku czy się nie poci, czy ma ciepłe nóżki i rączki, i już 🙂 jak stwierdzisz, że jej za ciepło to ją rozbierzesz 🙂 też na początku ciągle się zastanawiałam czy dobrze ubieram Damianka ale jakoś się wprawiłam 🙂

Co do karmienia bez kapturków to niestety małemu się nie podoba, płacze i się wścieka, nie tylko dlatego, że nie może chwycić, ale jak już nawet chwyci to mu się wyślizguje - a je tylko z takich kapturków które są przy brzegach tak zaokrąglone że tak jakby zahacza usta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chyba sie przenioslysmy 😉
D-brycz ale cora fajna 😁 I ta czuprynka 😁 Super!
Dodi widze ze podobny problem z karmieniem mialysmy. U mnie tez mala nie chciala porzadnie chwycic a lewa brodawke bardziej wklesla mialam wiec juz calkiem. A teraz nie ma problemu. Tylko czasami jest leniwa i nie chce jej sie mocniej zassac a mleko samo nie leci wiec ma nerwa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...