Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tak - Helenka dostala dla spokoju skierowanie, bomamy prywtna opieke i pediatra od razu zaleila, by ja wszyscy obejrzeli, bo mimo wszystko wczesniak! Mielismy jej zrobic badanie krwi last tydzien, ale mi jej tak szkoda 😞 No ale chyba trzeba..to tez ze wzgledu na wczesniactwo..bo czasem hemoglobinka im spada! A neurologa to jak bedzie miala 3 miesiace dopiero..natomiast po 10 usg wszystkie mamy: glowki, brzuszka i stawow biodrowych! Ale bedzie biedulek:/

A ja musze jakos ogarnac dzis wozek..maz mi zniesie na dol przed praca, ale jakos musze wrocic:/ Ten stelaz jest tak ciezki, ze bede ryczec..ale nie wyobrazam sobie siedzenia w domu caly dzisn..i to w taka pogode! Chyba na raty bede nosic..gondolka z helenka oddzielnie i stelaz oddzielnie..a i tak zarycze sie wnoszac go na 1 pietro:/ A nikt nie moze mi pomoc..tyle mialo osob wpadac itp itd i dupa! Mama nie, bo tata wyjezdza na pare ni, ma problem z dojazdem do 2h musi jechac, tesciowa wrocila do pracy..i coz..sama zostaje na posterunku! Boje sie ze zwariuje sama z dzieckiem! Ja wiem, ze jest cudowna i kochana, ale wiadomo..latwo nie jest 😞 Sorka ale bede dzis dzis pewnie zalic Wam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To szybko nadrabia 🙂 Ale różnica moja dopiero miesiąc będzie miała a Twój już 2 miesiące ale ten czas leci 😉 Ciekawe jak długo nam się uda tutaj spotykać 😉 Ogólnie to co z innymi dziewczynami opuściły nas ??
Suuperbabo- moja też w dzień spokojna a po południu cały czas płacze i chce na ręce a mój jak wraca to ja już jestem taka zmęczona że tylko kąpiemy małą później ja siebie i idę spać nie pamiętam kiedy ostatnio z nim rozmawiałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
my tez dosc pozno kapiemy ostatnio bylo przed 22 ale to tylko dlatego, ze chcemy zeby noca dluzej spala i czasem udaje sie nawet do 4-5 rano sie nie budzi 🤪
moj misiek tez idzie dzis do pracy na 3 godziny i chyba wlasnie wybyje gdzies z mala bo co ja tu sama bede robic 😞
wlasnie gdzie reszta dziewczyn?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko ja widze lekka zmiane po tym pepti, choc daje tylko raz dziennie. Ja juz nie sciagam tylko daje cyca bo on takmocno przybiera na wadze, ze nie musze sie przejmowac, ze za malo je 😉 z reszta zawsze ma te 3h przerwy. Dzis w nocy spal od 1:30 do 6:45 🙂

dziewczyny jak karmicie? Raz z jednej a nastepne karmienie z drugiej czy troche z tej i z tej podczas jednego karmienia? Nie wiem co jest najkorzystniejsze dla laktacji...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka mam krótkie doświadczenie, ale ja lepiej się czuję, jak daję raz z jednej raz z drugiej. Kiedy dawałam z obu, to oba cyce mi pęczniały na każde karmienie, a Matylda tego nie przejada, więc jedna pierś zawsze mnie strasznie bolała. Teraz robię tak, że jak mała nie dojada, to resztę ściągam laktatorem, żeby była pusta i wtedy obie piersi są wyrównane, bo wcześniej byłam madonna z wielkim cycem 🤢

Robię już dzisiaj 3 pranie... 🤢 Paweł mówi, że mam wszystko zostawić - nie sprzątać, nie gotować, nie prać, nie prasować i spać, ale kto ma niby to zrobić 😠 Ja nie umiem odpoczywać, jak syf na chacie, a jak nie wypiorę i nie wyprasuję, to nie będę miała pajaca dla Matyldy, bo wszystkie zasikane. Roboty w pip przy dziecku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
Strzauka ja zazwyczaj karmię z jednej piersi a przy następnym przystawieniu z drugiej ale zdarza się że przy jednym karmieniu, jak widzę że mam nawał mleka i nie wytrzymam do kolejnego karmienia to karmię z obu. Położna na szkole rodzenia mówiła że jak jest kryzys laktacyjny i mało mleczka to wtedy przy jednym karmieniu przystawiać na zmianę do obu piersi aż się maleństwo naje.
Suuperbabeczko nie strasz że te krostki mogą świadczyć o skazie białkowej, ja mam nadzieje że to jednak nie jest to. Jak tak czytam na różnych forach o wypryskach na twarzy to wychodzi że jest to trądzik niemowlęcy ale pewna nie jestem.
Czarnylok współczuję tego porannego płaczu Miłoszka, najgorsze jak maleństwo płacze a my nic nie możemy zrobić i nie wiadomo co mu jest.
4nula przerąbane tak samotnie siedzieć cały czas. Ja jeszcze tydzień mam męża a potem tylko w weekendy będzie przyjeżdżał (jeszcze nie wiadomo czy na każdy weekend będzie przyjeżdżał :unsure 🙂 i jak sobie o tym pomyślę od razu mi się smutno robi ale odganiam te myśli i na razie cieszę się tym że jest.
Ciekawe czy reszta dziewczyn z "brzuszka" się tu zaloguje, bo trochę nas tu jeszcze brakuje.
A wiecie jak się czuje Franuś Bisi, Marcelinka Moni i Julek Amelii?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A mój godzinkę temu w końcu zrobił kupkę, porządnie zjadł i teraz w końcu spokojnie śpi-oby jak najdłużej.
4nula wiem co czujesz z tą samotnością, mam tak samo, tyle że jak M wraca to i tak wszystko sama robię, łącznie w nocy, więc 24h na dobę 🤨
Strzauka słyszałam że np pierwsze 10min lewej i 5nim prawej, potem 10min prawej i 5min lewej i tak w kółko. Mój napija się z jednej i zasypia wiec daje na zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dodi napisał(a):
Strzauka mam krótkie doświadczenie, ale ja lepiej się czuję, jak daję raz z jednej raz z drugiej. Kiedy dawałam z obu, to oba cyce mi pęczniały na każde karmienie, a Matylda tego nie przejada, więc jedna pierś zawsze mnie strasznie bolała. Teraz robię tak, że jak mała nie dojada, to resztę ściągam laktatorem, żeby była pusta i wtedy obie piersi są wyrównane, bo wcześniej byłam madonna z wielkim cycem 🤢

Robię już dzisiaj 3 pranie... 🤢 Paweł mówi, że mam wszystko zostawić - nie sprzątać, nie gotować, nie prać, nie prasować i spać, ale kto ma niby to zrobić 😠 Ja nie umiem odpoczywać, jak syf na chacie, a jak nie wypiorę i nie wyprasuję, to nie będę miała pajaca dla Matyldy, bo wszystkie zasikane. Roboty w pip przy dziecku.


Dodi dobry pomysł z taka metodą karmienia, chyba też tak spróbuję bo Antos wszystkiego nie zjada i zaczyna mi rozrywać piersi.
A ze sprzątaniem, praniem i prasowaniem mam tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gaja napisał(a):
dodi napisał(a):
Strzauka mam krótkie doświadczenie, ale ja lepiej się czuję, jak daję raz z jednej raz z drugiej. Kiedy dawałam z obu, to oba cyce mi pęczniały na każde karmienie, a Matylda tego nie przejada, więc jedna pierś zawsze mnie strasznie bolała. Teraz robię tak, że jak mała nie dojada, to resztę ściągam laktatorem, żeby była pusta i wtedy obie piersi są wyrównane, bo wcześniej byłam madonna z wielkim cycem 🤢

Robię już dzisiaj 3 pranie... 🤢 Paweł mówi, że mam wszystko zostawić - nie sprzątać, nie gotować, nie prać, nie prasować i spać, ale kto ma niby to zrobić 😠 Ja nie umiem odpoczywać, jak syf na chacie, a jak nie wypiorę i nie wyprasuję, to nie będę miała pajaca dla Matyldy, bo wszystkie zasikane. Roboty w pip przy dziecku.


Dodi dobry pomysł z taka metodą karmienia, chyba też tak spróbuję bo Antos wszystkiego nie zjada i zaczyna mi rozrywać piersi.
A ze sprzątaniem, praniem i prasowaniem mam tak samo.


z tym że opróżnione piersi do zera produkują jeszcze więcej mleka 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
to wy na czas karmicie? kurcze u mnie to wyglada czasem tak, ze nawet do godziny mala potrafi sie przyssac, oczywiscie nie ciagnie non stop tylko czasem przysnie ale jak jej probuje wyjac to dalej ssie 😮 i ja tez daje przewaznie z jednej piersi a jak jeszcze mocno glodna to z drugiej ale bardzo rzadko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez karmie raz jednym raz drugim cycem...no chyba ze Helenka sie odessie, biore na bekanie a ona nadal szuka cyca - to wtedy daje ew.drugiego 🙂 Ale chyba nir mam takiego nawalu, zeby nie dawac rady..naeet mi nic nie cieknie! Teraz sciagnelam 95 ml i nakarmilam ja..w koncu usnela i wyszlysmy na spacer! Ale ogolnie jetem zalamana i rycze z nia..plakala 2 h non stop..cyc ja uspokajal, a za chwile znow..chyba brzuszek ja boli, bo kupki zrobic nie moze 😞Maz ja uspokajal, bo ja wylam obok..no i sama zostalam..jak znow tak bedzie to koszmar, bo jak ja zdenerwowana to na dziecko tez sie przenosi:,( Narazie korzytam i siedze w parku, bo niezla pogoda..a maluszek spi!
Co do tej alergii..spokojnie Kochane..ja pisalam, ze moja jest na maxa wysypana! I to jest az taka skorypka z krostek..wiec to inaczj wyglada niz zwykle wypryski! Poprzednim tazem miala co innego..teraz ma uszka i powieki w skorupie i na polikavh i szyjce tez krostki..i to akurt na pewno alergiczne! Jutro zapisalam nas do pedoatry, bo jak tak placze i jest w takih plamach to glupieje i cierpie z nia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyy!!
CZasem Was podzytuje ale jak chce cos napisac to sie Piotrunia budzi 🤢
A teraz spi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nio i mialam sajgon bo oazalo sie ze maly ma strasznie zapchan nosek 😞 ale na zawnatrz nie widac 😮TYlko najpierw kropelki poznije fridai wychodza takie brzydkie 🤔
Nio i chyba przez to tez sie meczyl przy jedzeniu bo nierowno oddychal i lapal powietrze 😞 Nio i wyskoczyla mi poryszczka na wardze i strasznie sie boje zeby maly sie nie zarazil 😞
Madzia: Miles na pewnonie zauwazyl!! A tak w ogole to wpsolczuje Ci roboty przy dwojeczce..
Babeczko: bidulo pewnie juz sama z Helenka siedzisz 😞 NIo my za jakies poltora tygodnia sie dziewczyny przeprowadzamy, az mnie to przeraza 🥴
loczku: sliczny Miloszek, a co do napadow placzu. Hehe moj maly terrrorysta musi pokazac kto tu rzadzi. I od razu tatus musi nosic. hehe A co do chlopow to poodciagalam mleczko i zostawilam mojego samego z malym tak na kilka godzin ehheh Chcialam zobaczyc ile bedzie w domku zrobione jak wroce a sama pojechalam na nowe mieszkanie sprzatac 🙂 Nio i same pewnie wiecie jak byo jak wrocilam SAJGON 🙂 TZn nic nie ruszyl, balagan zrobil, nio ale malym sie zajmowal 🙂 Ale juz do mnie pretensji zero ehehe
d-brycz: slodziutka Izunia!!!
4nula: waga sie nie martw, bo niejestes sama 😜 Ja tez nie zrzucilam 🙂 zostalo jakies 7 kg
i to wiiiidacccc baaaaardzo!!! A codo spodni to nawet nie mierze 🙂
W ogole dziewczyny mam opuchniety brzuch 😞, dalej ten wstretny obrzek , nio i to juz 6 tydzien w toku a ja krwawie 😞 Czasem ostro na czerwono a czasem tylko brazowy sluz 😞 CHyba pojde do gina kolo piatku 😞 Ale juz nie licze ze ktokolwiek mi pomoze 😞 NIo i kolana napierniczaja niesamowice 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdad - dobry pomysl z tym zostawieniem chlopa samego z Piotrusiem - przekonal sie co to znaczy! Ja Cie podziwiam z tym sprzataniem i energia..bo mi sil ledwo starcza na opieke na Helenka! Czasem pranie wstawie, rozwiesze czy uprasuje pare ciuszkow:/ Co do krwawienia to mi ginka powiedziala, ze moze tak nawracac do 6-7tygodni..u mnie gorzej, bo w srodku byla krew a nic nie lecialo juz potem..tylko pare plamien, wiec ide do ginki na kontrole z mga nerwem 😞 ja w ogole podejrzewam, ze macica nadal nie obkurczona i dlatego tak boli jak sikam..ale podobnie jak u Ciebie - kazdy tylko rozklada rece, a ja cierpie 😞 A co do przeprowadzki..nas czeka okolo listopada-grudnia! A narazie meczymy sie z wykanczaniem domu..zahlastac sie mozna, rzygam juz podejmowaniem decyzji i wyborami..a wszystko kosztuje majatek! No i wlasnoe..mialas nam wkleic zdjecie kuchni i lazienki;*

Jej, ale dzis pusto w parku!!! Nikogo nie ma..cisza jakas:/ Troszke chlodu jak zajdzie slonko..az ubralam Helence pajacyka! Za ok 45 minut pewnie sie zbiore..bo czeka mnie tahanie tego wozka na gore i wole to zrobic jak bedzie spala..gorzej jak sie Maluch obudzi 😞 Moze po poludniu wpadnie do mnie siorka z synkami, by zobaczyli siostre 🙂 A tak to sama do 21:/ Dlatego Aniu Cie rozumiem doskonale..od 13 do 21 we dwie..i mimo milosci ogromnej to lapie kryzys i deprecha! A dodatkowo doluje mnie, ze juz jesien idzie i zima..a ja tak nienawidze zimna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
babeczko_ wlasnie tak o TTobie myslalam ze jesien sie zblizai to lip Taka 😞 Mojej mamusce zawsze wtedy deprecha wraca 😞 NIo a co do lazienki to wkleje tylko zawsze czegoisk mi rakuje 🙂 Nio iteraz lamp na necie szukam 🙂 NIo nie spieszy sie z nimi az tak bo mamy tez w kuchni iw lazience halogeny wiec swiatlo jest 🙂 Nio ale ja musze miec i juz 🙂 a co do kasiorki to masakra jakas...
Nio a dziewczyny szczepicie malenstwa? Bo my mamy na 10 wozyte i
1) boje sie o ta moja opryszczke 😞
2) ktora szczepionke wybrac czy 5w 1 czy 6 w 1 🤢
3) czy szczepic na rotawirusy ikiedy to trzeba??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witaj wojowniczko Magdad 😉 fajnie że pokazałaś mężowi jak to jest.
Ja szczepiłam 5w1, pani neurolog powiedziała że najlepsza dla Miłoszka. Ja na rota i pneumo będę szczepiła. A na rota trzeba się zdecydować max do 6 m-ca życia, by skończyć w ósmym -rotawirusy są doustne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jeju..to ja nie wiem nic o szczepionkah! Na pewno pediatra kazala zaszcepic na zoltaczke, odra z czymstam i trzecia na pneimokoki i takie tam..a potem te pneumokoki itp powtarza sie jeszcze dwa razy! A te rotawitusy to nie to wlasnie? My bedziemy teraz szczepiv Helenke ok 14.09! I jako wczesniak ma za darmo jedna dawke na te pneumoki! Ja w ogole nie ogarniam tych szczepien..co i kiedy:/ Pomozcie!
No Nerwica to juz od porodu daje sie we znaki, ale nadal walcze bez lekow 🙂 Niby nawet karmic na nich mozna, ale poki daje rade to wole bez! Zeby tylko to all poporodowr sie ustabilizowalo nooo! A z tym urzadzaniem to masakra! Za glupi grzejnik nowoczesny do lazienki musze dac ze 3 tysie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Loczku jak nie opróżniałam do tej pory, to miałam cyc jak kamień, raz czy dwa odciągnęłam, a teraz już nie - podaję tylko pierś i o wiele lepiej się czuję, cycki miękkie i leciutkie 🙂

Kolejny zestaw pytań:
1. Czy za każdym razem podnosicie dziecko do odbicia (mamy, które karmią piersią), nawet jak śpi? Bo Matylda od czasu do czasu bardzo ulewa, ale nie za każdym razem, a jak śpi i ją podnoszę, to się budzi. A do tego położna mi mówiła, że niemowlęta karmione piersią nie muszą odbijać.
2. Kiedy kąpiecie dzieci? Nie chodzi mi o godziny, tylko czy przed czy po jedzeniu / śnie? Wczoraj wykąpaliśmy małą jak się obudziła i była głodna i strasznie się darła. Jak to zrobić, żeby dziecko było najedzone i spokojne, ale jednocześnie nie bezpośrednio po jedzeniu? 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi ja za każdym razem podnoszę Antka po jedzeniu do odbicia ale często śpi i jak przez dłuższy czas to nic nie daje wtedy kładę go na boku aby mu się nic nie stało jak coś się uleje.
Ja staram się kąpać przed jedzeniem ale jak jest bardzo głodny to daje mu trochę zjeść, potem nosze chwilę na ramieniu i dopiero kąpiemy. Ale on i tak zazwyczaj krzyczy podczas kąpieli, chyba się piernik wody boi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...