Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
jeszcze mam 5 minutek to was podczytalam troszke

superbaba ciezko sie az czyta 😞 niestety chybakazda z nas bedzie przechodzic takie momenty 😞 pamietaj ze twoj spokoj tez jest dla niej wazny wiem ze ciezko jak dziecko jest takie niespokojne bo sarah miala taki jeden dzien i plakac nam sie chcialo jak prawie nie spala

sprobuj znalesc co lubi moze nie lubi ciemnosci albo ciszy tak jak nasza...heh albo nie lubi swojego lozeczka?!

sarah ma takie dni jak dzis ze jest aniolkiem normalnie tylko spi je albo lezy i patrzy 😁 nawet jak bylismy u lekarza i w urzedzie ja zarejestrowac to 2h spala mimo obsrania po pachy lol
ale byly tez ciezkie chwile...

maiha wow ale ty zorganizowana jestes a tu dwojeczka...podziwiam!!!

kurcze nie dam rady wszystkim odpisac czytam i czytam 😁 nie moge normalnie

widze ze wiekszosc jakies problemy z karmieniem... moja tez non stop je i sra np wczoraj 10 kup lol a ile umie zjesccccc
20min jedna piers 20druga a dalej szuka i 50ml mleka modyf jeszcze dopije...na szczescie to tylko kilka razy tylko mysle ze jeszcze nie mam aztyle mleka zeby ja zadowolic na caly dzien sa karmienia ze 15min jeden cyc i wystarczy ale wiem ze im wiecej dam modyfikowanego tym mniej wyprodukuje ale chyba odpowiada mi system pol na pol......dobrze miec i butle i piers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej Kochane 🙂 Ja tylko na chwilę, jak juz wiecie jestesmy juz z Marcelinką w domu 🙂 w końcu 🙃 Jestem strasznie szczęśliwa, malutka jest bardzo grzeczna, karmię ja piersią i na razie jej wystarcza, wazy juz 3680 a jak szłysmy do szpitala miala 2980 więc ładnie przybrała przez te 4 tygodnie. Właśnie dostała lekarstwo o 12 i teraz o 6 rano znowu. Olka jest zachwycona siostrzyczką no i to ona wymysliła imię Marcelina. Ogólnie mielismy dziś piękny dzień 🙂 Rano nasza Olka została uczennicą pierwszej klasy, później odebralismy Marcelinkę i wspólnie ( w końcu) spędzilismy całe popołudnie. A i muszę Wam powiedzieć, ze trafilismy na super lekarza i wspaniałe pielęgniarki, jak odchodziłysmy do domu to i ja się popłakałam i one też 😉 Jutro sie odezwę w ciagu dnia a teraz idę spać bo pewnie za jakieś 2 godzinki Marcelinka zgłodnieje. Buziaki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Aguska, swieczuszka dla tesciowej i wyrazy wspolczucia...naprawde przykro (*).
Monia, swietnie, ze juz w domku i w ogole, ze mieliscie super dzien. Zaslugujesz na super dni!
Dorotka, baby blues...czy cokolwiek sie dzieje, jak nie dajesz rady popros kogos o pomoc. Popros mame, tesciwoa, kogo mozesz zaufanego, niech pomoga CI przy malej a Ty zlap oddech. Nie wyrzucaj sobie, bo to nie tak, matka z CIebie wspaniala. A zdarza sie najlepszym, ze czasami nie dajemy rady...glowka w gore.
Co do szczepionki na roto, to kazdy zrobi wg uznania, ale nimowleta i male dzieci przechodza chorobe ciezko, z goraczka, wymiotami, biegunka i bolem brzucha... niewiele trzeba, zeby odwodnic malutki organizm.
Ja musialam sciagnac pokarm dzisiaj, bo mam za duzo wrecz i mnie cyce bola. A przechowuje w specjalnych woreczkach na mleko w zamrazalniku.. ROzmrazam wkladakajac do miseczki z ciepla woda.
Wczoraj byl kamping na podworku. Tescie rozbili namiot, byl ognisko i wszystko. ELla miala super zabawe bo spala z dzoadkami i psia morda w namiocie :-) A dzisiaj Luke z bratem i tesciem pojechali na splyw kajakowy a my z tesciowa i dzieciakami urzedowalysmy u babci. Teraz w domku, zaraz bede musiala nakarmic kochanego glodomorka.
To jak czas pozwoli, do jutra mamusie. pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia - ale super z tym kempingiem! Ella musiala miec radoche spiac w namiocie 🙂 Jak zawsze wesolo tam u Was:*
Monia - witaj z nami Kochana! Zycze Wam teraz samych takich usmdanych dni! A Olce pogratuluj bycia w szkole 🙂
Agadka - hej Mamuska! Jak to Sarah dostala okres? To niemowle moze?! A jak piesek reaguje? 🙂 Co do karmienia..mi tez pasuje, by w nocy raz dac butle ze sztucznym, bo maz nakarmi a ja wredy dluugo pospie..no i czasem przed dluzszym wyjsciem tez dam 🙂 A z cyca ciagnie rowno..zazwyczaj 10-15min starcza! A ze tyje ladnie to mam nadz.ze jest ok 🙂
Amelka - ja uzywam tylko jednorazowych. Tetry mam pelno, ale to do odbekania, wytarcia buzi, przykrycia itp - a swoja droga tez Wam tego idzie tak duzo?!?!
Strzaueczko - o tym rota to ja mysle jak Madzia..tfu tfu, ale znam tragiczny przypadek:,(
Czarnyloczku - jak Miloszek?! Je juz normalnie czy pojechalas na pobieranie krwi? Ja dzis bede miala wyniki Helenki!

Ja juz stres przed ginem jutro 😞 A tak w ogole to pakuje sie dzis i znow jade do tych kumpeli na ogrodek! Nawet jak bedzie Helen tak wyla to nie bede sama..bo wczoraj psychika padla! Nie wyrabialam juz nawet kak plakala Michalowi! W nocy jeszcze ze zloscia raz wstalam..ale teraz spi obok po cycu i przeszlo mi 🙂 Ale wiem, ze jesli znow trafi sie taki marton ryku i nie spania jak od 15-21 to bedzie zle:,( A pomoc nie ma kto...mama za daleko ma jak twierdzi, tesciowa wrocila do pracy, wiecej osob brak! Ech...potrafia zlapac takie kryzysy ze szok!!! Ide powalczyc z laktatorem, zeby zabrac mleko ze soba, bo przed powrotem do domu ja nakarmie z butli swoim..wtedy wiem ze najedzona i nie bedzie mi wyc w drodze powrotnej 🙂 Milego dnia Mamusie..a sobie tez lepszego! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
pampinka a jaka masc stosujesz mi na poczatku bardzo pomogl purelan 100 i zmywac nie trzeba
Agadka i Monia fajnie, ze juz jestescie z nami! 😘
Suuperbaba widze, ze dzis lepszy nastroj pewnie, ze korzystaj z towarzystwa. zawsze jest z kim zostawic jak do wc musisz 😉

dzis moja mala jakiegos szaleju dostala od 7 nie spi 😮 i tylko wlasnie by przy cycku lezala! czyli u mnie sie zaczyna!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka mi Damian nawet przez kapturki sutki strasznie obgryza... Na weekend całą sobotę i niedzielę ściągałam mleko (tylko w nocy raz karmiłam piersią) to mi trochę odpoczęły i już jest lepiej, a smaruję bephantenem 🙂

Babeczko no niby ciężko dzieci potrafią przechodzić, ale rzecz w tym, że jak złapią innego wirusa niż ten który obejmuje szczepienie to też może być tragedia... Czytałam dużo opinii, że to jednak naciąganie, bo zarobią 800zł na szczepieniu, które może być kompletnie nieskuteczne... Już tam pal licho kasa, ale nie chciałabym niepotrzebnie majstrować przy delikatnym organizmie maluszka...

A z tymi ogólnymi to nadal nic nie wiem 😞 czy wybrać 5w1 czy 6w1 bo te na NFZ to jednak za dużo wkłuć... A robicie pneumokoki te drugie ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Justi - nie chce Cie martwic, ale Helenka pierwsze 3 tyg byla grzeczna..potem hej przeszlo:/
Pampinka - ja mam Maltan, ale nie wiem czy pomaga:/Ja juz wprawiona cyckowa mama, a dzis tezmam kryzys, bo bola i sutki i cyce..pewnie po wczorajszym wiszeniu jej:/

Mam wyniki morfologii Helenki..dzwonila jej lekarka, bo tak jak podejrzewala ze wczesniak i bedzie miala gorsze wyniki;( Ale mowi, ze to normalne i trzeba uzupelnic - mam podawac witamine b6 i kwas foliowy:/ Ech Bidulka..nerwa az zlapalam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Młody wczoraj przespal po espumisanie 6,5 h 😮 nie wypił aż tak strasznie mało już prawie w normie. Ale dla własnego spokoju byłam na pobraniu i o piętnastej będą wyniki.
Biedną Helenka. Mój na szczęście krewke ma w normie.
Pampinka sutki niestety muszą się zahartowac. Mi żadne mascie nie pomagały tylko wietrzenie.
Agadka jak to okres?!?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia- super, że już w domku ! 🙂 i że z malutką wszystko ok 😉
Ja w dzień używam tetry a w nocy pampersów..
Wiecie co? tak mi teściowa działa na nerwy że szok...;/ materrr... czasem to mam ochote jej cos powiedzieć.. nie dość, że ja jej zapowiedziałam, że nie ma odwiedzin w pierwszy tydzień, a ona mi tu sprowadza..pradziadków, ciotków..nie wiadomo kogo;/ to jeszcze wszystko wie najlepiej na temat mojego dziecka;/ jak ktoś nas o coś zapyta, np jak śpi, ile się budzi, itp to ona się wielka znawczyni rwie pierwsza do odpowiedzi;/ ja pierdziele.. wkurwia mnie jak nie wiem...;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc mamuski 🙂
Superbabo moja Michaska wczoraj miala tak samo i to od 1 w nocy. I jeszcze nerw przeokropny do tego a ja sie nie moglam ruszyc ani do wc ani zrobic sobie jesc i tez mi juz psychika siadala. A teraz znwu wisi przy cycu wiec pewnie powtorka z rozrywki. I jak tu czas zorganizowac jak go nie ma?
Pampinka ja mam jeden sutek tak pogryziony az sie dziura zrobila. Maz mi wlasnie po nakladki pojechal bo mam z lovi ale brodawka do nich za mala. Jak z nakladkami nie da rady to sciagam laktatorem az sie wygoi bo przeciez rycze z bolu a i strach ze cos mi sie zrobi.
Monia super ze juz cala rodzinka w domku 😁
Agadka no wlasnie czytalam ze taki okres moze sie przytrafic przez hormony matki czy cus takiego ale to zaden powod so niepokoju.
I Michaska znowu ma wsciekly dzien... :/ Sprobuje ja ogarnac. Milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamusie.

Dziś w nocy Matylda budziła się co godzinę - masakra 😞 Oboje z mężem jesteśmy padnięci, ja to nawet sobie rano popłakałam ☺️ Jak myślicie czemu tak krótko śpi? W nocy mała bardzo krótko je, od razu zasypia przy piersi, może dlatego się mniej najada i częściej budzi? Co tu zrobić, żeby zjadła raz a porządnie i jak ją obudzić przy piersi? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi nam w szpitalu kazali Damiana tak dość mocno łaskotać po stopach albo szturchać buźkę lub "trzepać cycem" i jak Damian nawet przysypia to go męczę żeby te 10min co najmniej jadł 🙂

Ja mam kapturki Canpol rozmiar L i Tommee Tippee ale Damian ich nie umie chwycić więc je tylko z Canpolu 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Mam problem moje dziecko dziwnie charczy czytałam że to może być od tego że przy ulewaniu pokarm zostaje jej w przełyku i zalega ale ja nie wiem ile w tym prawdy ? ktoś może wie coś na ten temat ?
Dodi - a zawsze tak krótko je ? Moim zdaniem powinnaś troszkę ją przytrzymać przy cycku aby się najadła bo z tego co opisujesz to ona troszkę skubnie i starcza jej to tylko na godzinę..Albo po prostu potrzebuje twojej bliskości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc dziewczyny!!
Aguska: strzasznie mi przkro z powodu tesciowej 😞 Trzymaj sie tam!! 😘
babeczko: Helenka ma najwspanialsza matke na swiecie!! I nei zapominaj o tym!! Poswiecalas sie przez cala ciaze!!! A gorsze dni przeciez ma kazda z nas!!!Damy rade nie?? Ateraz powypoczywaj troszku :*
Pampinka: ja jade na nakladkach 🙂 I mam Medeli rozmiar S. Nio a na suty uzywalam Palmers i pomagal 🙂 a teraz git 🙂
dodi: ja na poczatku jak sie szybko Piotrus meczyl jedzonkeim i przyspial to gilgalam po nozkach, dmuchalam na policzek. Nio i wtdey wiecej sie objadal i spal dluzej 🙂
Teraz juz tego nie robie bo terrorysta tak malo spi ze nawet pol godziny to dla mnie zbawienie 🙂
Normalnei dziewczyny wczoraj mialam sajgon 😲 Maly nie spal od rana tylko nois nosic nosic i cyc cyc cyc a tu musialam jechac na mieszkanie bo chceili mierzyc do lacobelu 🤢 I normalnie ubieralam si ei malowal z nim na rekach...
Nio a wieczoorem to normalnie jakby tydzien nie jadl, glodny glodny i glodny, az zrobilam butle bebilonu. Nio spal do praktycznie samego rana 🥴
Nio a jutro jeszcze mam miec nalot poloznej 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdad -ja też czyszczę codziennie bo ona ciągle coś tam ma 😞 a boje się iść z małą do lekarza bo u nas jakaś grypa panuje 😞 i każdy mi odradza a ja bym chciała aby lekarz ją obejrzał a przede wszystkim zważył 😞 no ale cóż muszę poczekać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4nula Matylda charczy jak ma zapchany nosek, często jej czyścimy fridą, od czasu do czasu psikając wodą morską i to bardzo pomaga - tylko trzeba dość długo ciągnąć, bo te gile zalegają głęboko. Od nich też nasza Matyśka kicha strasznie.

Dzięki dziewczyny, spróbuję w nocy ją trochę przetrzymać, żeby więcej zjadła, bo dziś to normalnie przeszła samą siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
magdad napisał(a):
4nula: ja juz nawte nie probuje wkladac do lozeczka 😞 daje mi to 5 min spokoju 😞


To co robicie ? Zostawiacie u siebie w łóżku ? Bo ja nie chcę jej uczyć z nami spać jakoś się udaje że w nocy śpi u siebie ale w dzień to już nie daje rady...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...