Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Hej 🙂
Moja ma ustawiony budzik i co 3 h z zegarkiem w ręku się budzi choć ostatnio to ma problem z usypianiem już nie wiem co jej jest 😞 Jak nie zaśnie przy karmieniu tak potrafi nie spać do kolejnego tylko krzyczy i się pręży 😞
Dziewczyny smarujecie czymś główki ? Mi od początku wydaje się że ma suchą skórę głowy raz kiedyś posmarowałam oliwką ale z racji tego że ma długie włosy miałam problem z domyciem ich i chyba przez tydzień mimo codziennych kąpieli wyglądała jakby miała tłuste 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
4nula ja niczym nie smaruję, kąpię ją w Oillatum i położna i pediatra mówili, że to wystarczy, ale też zauważyłam, że Matyldzie się łuszczy skóra na ciele i zastanawiam się, czy czymś posmarować. Dziś o 13 przychodzi położna, to zapytam.

Dziewczyny co jest potrzebne do becikowego? Jak chodziłam prywatnie do lekarza, to on musi coś wypełnić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi potrzebne jest jakies zaswiadczenie od gina. Tez wlaanie musze zalatwic. Mojej Michasi tez luszczy sie skorka, wczesniej na brzuszku a teraz na stopkach. Pytalismy pediatre czy czyms to smarowac ale stwierdzila ze jak posmaruje bedzie dobrze i jak nie posmarujs tez bedzie dobrze bo to .naskorek ktory musi sie zluszczyc. Poczekaj jeszcze troche a tez Matyldy od cyca nie odgonisz. Moja juz wisi i nerwa dostaje. Caly dekolt mam podrapany.
Anula ja tak jak Dodi kapie mala w Oilatum i glowki juz niczym nie smaruje. Zreszta calej juz niczym nie smaruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hey mamusie 🙂

Witamy się wyspani 🙃 🙃
Całuski dla Michasi za 3 tygodnie na tym świecie 🙂 😘
Mój to stary pryk w porównaniu do Waszych

Co do becikowego to potrzebne jest zaświadczenie że zaczęło się chodzić do gina przed 9tygodniem ciąży. Ja zadzwoniłam do przychodni gdzie chodziłam, powiedziałam na recepcji że potrzebuje i wieczorem poszłam sobie to odebrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuśki 😉

Magdaluke też bym się roześmiała jakby mi ktoś kazał dziecko godzinę po jedzeniu w pionie trzymać... Mnie 20min męczy, bo mały też swoje waży, trzymam do odbicia, a że zwykle odbija w ciągu 2min to potem kładę na boczku, trzymam maksymalnie 20min. Fakt - Damian często dużo ulewa ale to bez względu na czas trzymania w pionie...

4nula Damian ma przy czole suchą skórkę to tak raz na jakiś czas trochę oliwką tam przejadę ale on tam prawie włosków nie ma, a akurat niżej gdzie włoski ma gęściejsze to skórka nie jest sucha więc bez problemu mu to domywam 🙂

Dodi mąż poszedł do MOPSu i tam dostał dwa świstki do wypełnienia, jeden dla nas i drugi dla ginekologa - wypełniała od kiedy zaczęłam chodzić do lekarza, bo becikowe jest tylko dla tych, którzy rozpoczęli wizyty przed 10tym tygodniem 😉

Damian pojadł i kima koło mnie a ja mogłam przynajmniej zjeść śniadanko i zajrzeć na neta 😉 Babcia przedwczoraj zaklepała spacer z wnukiem to będziemy mieli z mężem po południu chwilę dla siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 🙂

Bisia super że już jesteście z Frankiem w domku 🙂
Fotki waszych pociech są słodkie 🙂
Dodi mój Antoś też czasem je 10 minut i zasypia i przed chwilą jak tak zrobił to przebrałam pieluszkę więc troszkę się rozbudził i zjadł jeszcze troszkę i na razie leży spokojnie a ja mam nadzieję że zaśnie i będę mogła coś zrobić.
Ja na razie na ilość pokarmu nie narzekam, mleka jest tyle że samo kapie i bez wkładek się nie obejdzie.
Już nie chce leżeć spokojnie i daje koncert więc muszę się nim zająć. Zajrzę w wolnej chwili ale nie wiem czy uda mi się to jeszcze dziś bo po południu jadę na kontrolę do gina i zaprosić resztę rodzinki na chrzest.
Aha Agadka dane w tabelce już poprawiłam 🙂
Buźki 😘


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie przepraszam że tak żadko wpadam alemało czasu mam bo to na miescie sukienki na wesele szukam to z Nadią na plac zabaw bo musze jej wiecej czaus posiwecac zeby zazrfosna nie była

My dziś byliśmy na pierwszym szczepieniu bo dzis 6 tygodni ma Adaś, wzieliśmy 5w1 i nic dodatkowego, choć pneumokoki zalecane bo jest drugie dzieckos tarsze w domu ale (twu twu) Nadia prawie w ogóle nie choruje wiec mysle ze jakos damy rade bez szczepionki epnwie dyby do przedszkoal chodzilo to wiecej by chorób znosiła do domu

a tak to mały rozwija się super na brzuszku głowe juz tak mocno podnosi i uparcie trzyma w górze bardzo długo 🙂 ma już dokładnie 62 cm i waży 4900 więc mały grubasek z niego widze roznice miedzy nim a Nadia bo ciuchy nosi na 3 miesiace;/

dziewczyny zajrze później i was podczytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
Dzisiaj moje dzieciatko tez postanowilo dac mamie w kosc I pokazac jak grymasic potrafi. Od 7.00 probuje go uspic, a on tylko zasypia na 10 minut, a jak go do lozka odkadam to zaraz sie budzi, wiec nawet prysznica nie mialam czasu wziac 😞 Juz sama nie wiem, moze brzuszek go boli, bo sie napina, nogami macha i az czerwony caly sie robi. Juz wszelkich sposobow probowalam i juz sama nie wiem co robic, bo kupek robi duzo 🥴W nocy w miare pospal, ale za to ja nie moglam od 3.00 spac, bo jakos na rozmylania mnie wzielo, a zreszta podskakiwalam na kazdy odglos malego 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maiha to praktycznie jak Damian Twój maluszek 🙂 Damian też ma już 62 i tydzień temu ważył 4800 więc dziś na pewno przekroczył 5kg 🙂 ja miałam iść wczoraj na szczepienie ale jednak idę w następny czwartek i chyba też wezmę tylko 5w1 (ewentualnie 6w1)

Nirmala już lepsze takie dylematy niż ciągła walka z małym płaczkiem co wcale nie chce spać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
kurcze moja dzis jakos tez niespokojnie spi coraz popiskuje 😞

Bisia fajnie, ze juz w domku!!!
4nula tak jak dziewczyny pisaly tez moja ma mocno nawilzone wlosy od plynu do kapieli 😉
Suuperbaba fajnie, ze sie ci juz oczyscilo a tesciowa pewnie chciala dobrze, no a wyszlo jak wyszlo 😉
Magdaluke i Agadka a i Czrnyloczek i Dodi (chyba nikogo nie pominelam?) super zdjecia bobaskow!

ja wlasnie dzis zalatwialam pare spraw w urzedach i do becikowego trzeba zaswiadczenie o opiece ginekologicznej do 10 tygodnia ciazy i wypelniony druczek no ale byla taka kolejka, ze za dlugo by to trwalo i albo mala albo misiek zbyt dlugiej mojej obecnosci by nie wytrzymali 😁
udalo mi sie tylko do macierzynskiego wszystko zlozyc ufff

wiecie co uzywam pampersow pampersa i jakos dziwnie mam wrazenie za mala nie ma sucho tzn wydaja mi sie byc zbyt cienkie 😞 teraz kupilam z happy i te sa troszke grubsze a przynajmniej cale sa wypenione tym wkladem, no nie wiem zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam i ja

dolaczam do klubu zlosnikow dzisiejszych heh od 8 rana do 13 sobie poplakiwana i sie poryczala na maxa tez kilka razy

czy wasze dzieci tez za kazdym razem sikaja albo robia kupe tuz przed nalozeniem swiezego pampersa normalnie pieluchy tetrowe mi sie koncza bo trzymam je na przewijaku zeby jej zimno nie bylo od tej ceratki ale normlanie za kazdymr azem!!!!!

duze te wasze dzieciaki moja dopiero co ponad 3kg 😁 ale ubranka nosi na 2,5kg dla wczesniakow i pampersy zerowki na 1-2,5kg bo jest krotka

jestem taka zla bo przyszedl mi list na spotkanie w szpitalu na srode a to jest pierwszy dzien kiedy zostane sama z mala i jeszcze bede dzien po usunieciu tych korzeni wiec w bolu a tu spotkanie godzine drogi z tad jeszcze wczoraj okazalo sie ZE MOJE AUTO NIE MOZE ZABIERAC MALYCH PASAZEROW BO KRZESELKO NIE PASUJE?!?!?!?!?! SPOTKAL SIE KTOS Z TYM???? normlanie pas za krtoki zeby ja zapiac wiec musialabym jechac adriana autem a ja nim nie wiem czy umie w ogole a to taki kawal drogi 😞 i dzwonie tam zeby to przesunac myslalam ze to jest te usg serca a ona ze w szpotalu poprosili o te spotkanie dla mnie i musze tam byc w tym czasie i nie moge przesunac 😞 no nie moge noooo!!

maiha ale ci fajnie na wesle 😁 a schudlas tak jak planowalas??

gaja dziekuje bardzo :* i wy tez juz z chrztem dzialacie?! bosiu ale wam to sszybko idzie

my chyba nie bedziemy w ogole chrzcic....

mgdaluke to jest fizycznie nie mozliwe tyle dziecko trzymac w pionie! nawet jak sie krotko butla karmi! parodia jakas ja tez tak sobie jak 2min nie odbije to zostawiam

kurcze musze sobie tez ten olicos tam kupic jak tak wszystkie zachwalacie 😉 mojej ostatbnio tez bardzo schodzila skorka ale posmarowalam dwa razy oliwka i jest ok

nirmala ja tez sie czasem zastanawiam czy nie za malo wiec 2 razy dziennie dokarmiam ale im wiecej dokarmiam tym gorzej bo mniej sie produkuje i zamkniete kolo....poki tyje jestszczesliwa i spi to jest ok 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej mamuśki 🙂 Powysyłałam zaproszenia więc odbierajcie bo nie mogę oglądać zdjęć Waszych pociech jak nie mam Was w znajomych. Jeżeli kogoś pominęłam przez przypadek to proszę o zaproszenie 😉 U mnie dobrze tylko jeszcze nie moge sie odnaleźć w domu 😮 Po miesiacu pobytu w szpitalu ciężko sie ogarnąć...Malutka grzeczna choć ma bardzo krótkie drzemki w dzień i non stop przy cycku by wisiała, w szpitalu pielęgniarki porównały ją do bombki na choince 😁no i Olka jest już pierwszoklasistką i wiecie..wszystko do góry nogami...dobrze, ze mąż ma jeszcze urlop to ją zaprowadza i przyprowadza ze szkoły i pomaga w lekcjach. uciekam bo Marcelka sie budzi i pewnie głodna 😜 Później cos jeszcze napiszę jak juz zasnie na noc, buziaki Kochane dla Was i Waszych pociech!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia super ze u was wszystko ok 🙂

Nirmala ja tez zawsze staram sie ratować ubranko najpierwhihi

Aha juz wiem co to są strzelajace kupki haha szczególnie wyszczeliwuja gdy pampers jeszcze nie założony 😮

A powiedzcue mi jak pepuszki waszych dzieci mała ma jutro 9dni i jeszcze sie trzyma choć ledwo ale martwi mnie ze trochę z niego sie luszczy i jest brzydki zapach i jakaś taka wydzieluna pod tym wyschnietym teraz nie pamietam czy tak ma być czy co

Położna mówiła nic nie robić i jak odpadków tez nic nie robić?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam kulturalnego mężczyznę i jeszcze mnie nie osiusiał ani okupkał 🙃
Osrakał tylko ojca jak pierwszy raz mu zmieniał pampersa 😁

Agadka mojemu odpadł między 3 a 4 tygodniem 🤨
A jeśli jest brzydki zapach i wydzielina-ropna, to widocznie jak Ją kapliście to nie wytarliście pępuszka i woda się dostała. Ja robiłam "fioletem" po trzecim tygodniu jak nie chciał odpaść to wtedy już trzeciego dnia odpadł. A tak to chusteczki nasączone spirytusem.

Monia rzeczywiście dziwnie jeśli po miesiącu tak już na "stałe" w domu 😉 Ale na pewno wszyscy są z tego powodu szczęśliwi 😘 I Oleńka to uczennica 😉

Mój śpi od kwadransu po butli, oby jak naj dłużej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka, no roznie bywa z ta pepowinka. Mojemu malemu odpadla w 6tym dniu zycia chyba a Elli w 7mym z tego co pamietam, ale kazde dziecko inaczej. I nam tez kazali nic nie robic i nie ruszac i nie przemywac, samo mialo odpasc i odpadlo i nic nie jest.
Moje dzieciaczki pospaly w tym samym czasie wiec ogarnelam pol domu, obiad zrobilam i w ogole. Teraz maly zaczyna kwilic wiec zaraz wstanie. Bylismy na spacerku z tata i na placu zabaw i od razu lepiej. Wczoraj mialam kryzys, caly dzien praktycznie sama i z bolem glowy i w ogole, zly dzien byl. Dzisiaj jest ok dzien. Rano nawet zostawilam swoja gromadke i pojechalam po pare drobiazgow i do apteki i mi lepiej. Luke kazal mi sie jutro szykowac i mam sobie pojechac gdzie chce a on zostanie z dziecmi ;-) bo widzi chyba, ze mi wczoraj psychika troche siadla...ale po prostu zmeczona bylam. Mam sciagniete mleko w zamrazalniku wiec spokojnie na 3 godz bede mogla ich zostawic....smutno mi troche, ale wiem, ze to dla mojego dobra.
Lekarka przepisala dla Milesa kropelki vitaminki, A D i E. A Ella musi fluor dostawac bo w wodzie nie ma i tez dostala witaminki 😜.
Monia, odpoczywaj na swoim w domku i ukochanymi coreczkami. A jak w ogole sie miewacie?
Co do siusiania i kupkania to olal mnie juz wielokrotnie, kuki wylapalam, hehe. A strumieniem w gore i leci! Mam kolo lozeczka reczniki papierowe i staram sie oslaniac i zapobiegac hehe. A my juz w pieluszkach 1 bo nb ciasne. Teraz mamy Huggis little snugglers i jestem bardzo zadowolona.
Agadka, ale jak to nie mozesz wpiac fotelika? Ja wiem, ze sa takie systemy jakies tam i sie wpina specjalnie w nowszych samochodach ale zwykle zawsze mozna i tak zamontowac w starszych modelach. Wiem, ze w naszym inaczej instalujemy a w jednym samochodzie tesciow inaczej, zapinamy tylko pasem , ale top tez bezpiecznie, bo to po prostu drugi sposob na zamocowanie...kurde, zamieszalam, mam nadzieje, ze wiesz o co mi chodzi...A jaki Ty masz ten fotelik?
Mojemu maluchowi przyszedl wczoraj social security number, to tak jakby pesel , oficjalny na cale zycie 🤪 fajnie, juz taki ten nasz synus oficjalny...amerykanin....
Musze dzieciaczkom polskie obywatelstwo wyrobic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdaluke nIe mamy ten bazy isofix tylko normalnie pasem przypoinamy ale w moim aucie pas Za krotki I Nie da sie zapiac! Mamy zwykle maxi cosi pebble
Pierwszy raz take cos widze! Bede musiala auto nowe kupić bo tak nie mogę jeździć 😞

Nam tez kazali nic nie robić z pepuszkiem wiec nic nie robię pamietam ze oscarowi juz na tym etapie odpadł i wszystko było ok a teraz sama nie wiem
Czarnyloczek jak go wysuszyc? ja sie go boje dotkac wogole wiec specjalnie go nie suszylam ale mała dopiero dziś miała 3cia kąpiel wiec nie wiem czy to w tym problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...