Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
D-brycz - faktycznie Helenka jak Damianek zczela wpatrywac sie w karuzele dopiero jak skonczyla miesiac 🙂 A stara baba ja tez jestem..chyba takie uroki maciezynstwa, ze sieduzo nosi, lula a kregoslup pada;/
Strzaueczko - a wiesz, ze odstawilismy w koncu SS?:/ Wydaje mi sie, ze maja racje iz jednym dzieciom pomaga a innym wzmaga..mam wrazenie, ze bardziej plakala insie wyginala 😞No ale moze to tez bieg okolicznosi tylko..w kazdym razie odstawilismy wszystko i ew.pomyslimy nad tym espumisanem co Czarnyloczek podaje..to jakis specjalny dla dzieci?!

My wlasnie wyszlismy ze zjazdu i pedzimy do alergologa..mam nerwa:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
To macie fajnie, ze wam malychy przy halasie zasypiaja, bo przy moim to nawet podloga nie moze skrzypnac. Probowalismy go nie przyzwyczajac do ciszy, ale on inaczej by wcale nie spal. Podobno dzieci, ktore cierpia na refluks maja lekki sen i ogolnie sa rozdraznione. Mam nadzieje, ze mu keki pomoga, bo biedaczek nawet jesc nie da rady, bo chyba ma przelyk podrazniony 😞
Ja jak na ten moment tez nie planuje wiecej dzieci i nikt mi nie wmowi, ze dziecko potrzbuje rodzenstwa, bo jego dziecinstwo jest smutne. Ja mam dwoch braci i jakos nie jestesmy specjalnie zwiazani. Wole poswiecic caly swoj czas Alexowi. Nad kolejnym zastanowie sie moze za 5lat 😉
Dodi rzeczywiscie masz przesrane z tym wozkiem. Jak sie wydaje duzo kasy to jednak czlowiek oczekuje czegos solidnego.
Mi bardziej plecy bola i tylko z jednej strony nad posladkami 😠 To chyba od epiduralu, bo slyszalam, ze moze miec takie skutki uboczne.
Dziewczyny jaka u was pogoda, bo u nas wrzesien i 27 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka ja codziennie przynajmniej raz pije koperek ale teraz jakos nie dziala. Podalam tez malej esputicon i chociaz baczki leca. Mam nadzieje ze sprawa sie rozwinie. A termometr w pupie mnie przeraza ale jak mus to mus. Dodi masuje przy kazdym problemie brzuszkowym ale tym razem bez skutku 😞
Anyaz zgadzam sie z Toba co do kwestii rodzenstwa. Jestem jedynaczka i nie narzekam i nie mam pretensji ze rodzenstwa nie mam 😉
Pampinka pytasz Anule o szwy, tylko nie mow ze znowu Ci puszczaja?
Jeszcze 2 posty i wstawie Wam fotki Michasi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka ja codziennie przynajmniej raz pije koperek ale teraz jakos nie dziala. Podalam tez malej esputicon i chociaz baczki leca. Mam nadzieje ze sprawa sie rozwinie. A termometr w pupie mnie przeraza ale jak mus to mus. Dodi masuje przy kazdym problemie brzuszkowym ale tym razem bez skutku 😞
Anyaz zgadzam sie z Toba co do kwestii rodzenstwa. Jestem jedynaczka i nie narzekam i nie mam pretensji ze rodzenstwa nie mam 😉
Pampinka pytasz Anule o szwy, tylko nie mow ze znowu Ci puszczaja?
Jeszcze 2 posty i wstawie Wam fotki Michasi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka ja codziennie przynajmniej raz pije koperek ale teraz jakos nie dziala. Podalam tez malej esputicon i chociaz baczki leca. Mam nadzieje ze sprawa sie rozwinie. A termometr w pupie mnie przeraza ale jak mus to mus. Dodi masuje przy kazdym problemie brzuszkowym ale tym razem bez skutku 😞
Anyaz zgadzam sie z Toba co do kwestii rodzenstwa. Jestem jedynaczka i nie narzekam i nie mam pretensji ze rodzenstwa nie mam 😉
Pampinka pytasz Anule o szwy, tylko nie mow ze znowu Ci puszczaja?
Jeszcze 2 posty i wstawie Wam fotki Michasi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Babeczko jak czasem czytam co piszesz o Helence to jakby to był Miłosz 😜
Nie wiem czy że to wczesniaki to mi się wydają podobni 😉
I zaloze się że Helence Espumisan pomoże 🙃 To są kropelki dla dzieci. Ją daje 20 przed snem i następne 20 po 12h i w końcu się często uśmiecha. a po boboticu i ss było mało kupek a jak już to sluzowate i brzydkie. To daj znać jak po alergologu.
Dodi współczuję wózka ale Babeczko ma rację X-lander też przereklamowany. u mnie też lata kółko przednie prawe i trzepie Juniora 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WItamy
Miles dzis swietuje 3 tygodnie 🙂
4nula wspolczuje ...mam nadzieje, ze malutka lepiej sie zacznie czuc i Ty odsapniesz. Czasami te pierwsze miesiace tylko sa takie trudne a z perspektywy czasu w koncu sie zapomina. Uwierz mi.
Co do rodzenstwa dla naszych pociech, to ja nie twierdze, ze trzeba na sile, bo same widzicie, ze roznie bywa i latwo nie jest. Dlatego ja tak bardzo sie balam tego, jak to bedzie, ale dopoki sie nie przezyje, to sie nie ma pojecia. No ale ja w sumie nie narzekam, dzieci sa i musze sie nimi opiekowac a poza tym, strasznie kochane slodziaki, wiec sama przyjemnosc.
nirmala, a moze napij sie troche soku z suszonych sliwek? Bo z tym termometrem w pupke to ja bym nie polecala...w ogole ja nie lubie tej metody. Na ostatniej wizycie zabronilam mierzycnmalemu temperatury w pupce, no i zmierzyli pod paszka. Niby jest dokaldniej, ale on chory nie przyszedl, wiec nie rozumiem czemu mieliby go meczyc. W niektorych praktykach lakarskich w ogole nie mierza dzieciom w pupce, bo mozna zaszkodzic.
Dorotka, dobrze,ze idziesz do poleconego lekarza, daj znac bo jestem ciekawa. Ja sie solidaryzuje z Toba, co prawda licze na to, ze Miles nie bedzie mial alergii, ale juz byla na ten temat mowa u lekarza i raczej mam sie spodziewac, ze cos moze byc. Ciekawa jestem, czy ta lekarka do ktorej idziecie bedzie robic Helence za jakis czas testy? U nas w Cleveland robia od 4 mca zycia...ale ponoc nie wszedzie to praktykuja . A ja CI powiem, ze watpie jakos, zeby pomidor np uczulal. Bardziej pewno nabial albo gluten/pszenica...mam nadzieje, ze to jednak nic!
A moj maly mezczyzna wodzi juz oczkami za paluszkiem i za karuzela na hustawce, bo jest podswietlana i ma bajery jakies. A ze jest na stale, to sie patrzy, hehe. No juz powoli dzieciaczki beda coraz bardziej kontaktowe, Luke to mowi, ze najlepszy czas u maluchow to miedzy 7 a 12 mcem zycia, hehe.
Anyaz, biedny ALex, widzisz, moja ELla tez miala reflux ale tyle jej bylo, ze ulewala non stop, i Miles ta sama historia, pediatra mowila, ze jedne dzieci tyle, ze uleja ale dalej happy ( moje pod ta kategorie poki co) a drugie ulewaja i cierpia przy tym...to pewno Twoj szkrab...bidulek. Wiec mam nadzieje, ze pomoga leki.
U nas ciagle upaly, ale ten weekend ma byc chlodniejszy i deszczowy..a potem znowu upal. A nam wczoraj w nocy nagle klima przestala dzialac..bum i tyle bylo chlodnego... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny

u nas ok pepuszek odpal wczoraj w 9tej dobie polozna mowi ze ladnie wyglada wiec sie ciesze 🙂 mala nawet grzeczna ale tez ma coraz dluzsze czasy czuwania i uwielbia miec cos w buzince bo innaczej sie zlosci a zlosnik jest straszny od czasu do czasu

ja tez czuje sie ok dzis znow kwawie ale polozna mowila ze ok byla dzis po raz ostatni

mala przytyla 300g w dniu 10tym a wasze ile w tym czasie??

moja ma karuxzele nad swoim lozeczkiem w swoim pokoju czyli nie w tym ktorym spi wlaczam ja jak ja przebieram i sobie slucha czasami wzrok odwraca do misi krecacych ale na dlugo nie skupia sie jeszcze bo za mala

u nas tez piekna pogoda jak na wrzesien na upartego mozna i w stroju polezec

ja nie daje malej nic poki nie trzeba ale mam uspokajaca herbatke od 1 miesiaca w pogotowiu a co drugi dzien daje witaminke d i tyle 🙂

mala dzis w nocy pierwszy raz spala 4h w calosci 😁 jupiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anyaz - wspolczuje cierpien Alexowi:* Pociesze Cie tez, ze corka kolezanki miala i wyrosla..mam nadz.ze leki pomoga..bo to grozne nie jest, ale szkoda Maluszka! A co do snu to wspolczuje..Helenka spi przy wszystkim 🙂 Jedyne co to jak jakies walniecie drzwiami jest albo cos glosnwgo i naglego - to podskakuje!
Czarnyloczku - moze tak byc, ze nasze wczesniaczki sa podobne do siebie 😉Kupie ten espumisan i zobacze...moze zadziala 🙂
Magdaluke - buziaki dla Milesa na 3 tygonie! A Helenka w poniedzialek konczy 6 i az sie wierzyc nie chce!

Ja juz po wizycie o zglupialam..no ale w koncu to lekarz alergolog i ma same dobre opinie w necie! Ona twierdzi, ze to nie alergia...ze to jest lojotok i wyrosnie z tego! Oby nie przegrzewac i zdrowo jesc, ale...no wlasnie - mam jednak wyeliminowac sztuczne w ogole, bo cyc najzdrowszy i najmniej alergii po nim! No wiec zapre sie i bede sciagac w dzien tak, by o 1 maz
Mogl nakarmic a ja pospac...sle moim mlekiem a nie sztucznym! Bedzie ciezko, ale walcze...Te podskoki a la drgawki ponoc normalne u dzieci, wiec uff! Tak wiec ide zjesc jakas pyszna szarlotke!!! Mam powoli wrocic do jedzenia wszystkiego, ale oczywiscie najpiere zjesc jedna rzecz np.jajko i poczekac 2 dni na wszelki wypadek itd 🙂 Zapytalam tez o szczepienia..i kolejny lekarz co innego mowi - ze szczepic na pneumokoki i rota! Na rota i 5w1 zroie w piatek, a z tymi pneuno to jeszcze musze sie zatanowic cholera:/ Buziaki Kochane Mamusie!
A wlasnie..tfu tfu..nie zapeszajac, ale chyba wreszcie zaczynam sie ciutke lepiej czuc! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, to dobre wiesci, jakby nie bylo! Oby lekarka miala racje i nie bylo alergii!
Ja jem wszystko i poki co, odpukac, nic malemu nie jest...ale ogolnie to moglabym jesc lepiej i zdrowiej. Dzisiaj waga pokazala, ze zostalo mi niecale 2 kg do zrzucenia. ALe co z tego, jak brzuch taki sflaczaly, brrr 😠. ALe dopoki 6 tyg nie minie i tak mnic nie poradze.
Pije sok zurawinowy, ale taki prawdziwy zurawinowy, nie mieszanka i moze ciut pomaga, bo lepiej z siusianiem, hehe. Oby nie zapeszyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No mam nadzieje, ze ma racje..bede Malutka obserwowac! Zjadlam wlasnie placki z bananem i jablkami, bo myslalam ze mi jezyk ucieknie 🙂 My nadal w drodze..teraz dla odmiany podpisac umowe na kuchnie..a potem dopiero do domu:/ Mam odciagniete mleko ze soba..jest w termoopakowaniu, a sciagalam o 10.30 rano i schowalam do lodowki, wyciagnelam o 13 i zabralam ze soba..mam nadzieje, ze moge jej je podac?! Niby napisane wszedzie, ze do 12h mozna trzymac i podawac..jak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Superbabo- możesz spokojnie podać 😉 właśnie położna mi mówiła że do 12 godzin może byc w lodówce, a w zamrażarce pól roku nawet.. A co do tych takich drgawek, mój też tak miał ostatnio jak płakał i bardzo się wystraszyłam...jakby tak prężył nóżki i rączki.. może to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry wieczór Mamusie. Wpadłam tu do Was poczytać co u Waszych dzieciaczków, bo czekam aż wrześnióweczki rozpakowane się ogarną z dzieciaczkami a póki co cisza... Ja miałam termin na 1.09 a Laurka urodziła się 27.08 🙂
W którymś z ostatnich postów czytałam, że jednemu z dzieciaczków pępuszek odpadł w 9 dobie. Moja Lusia ma prawie 2 tygodnie a pępuszek jeszcze się trzyma. Położna oglądała ostatnio i mówiła, że jest w porządku i że przy octanisepcie dłużej to wszystko trwa. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti - zapraszamy 🙂 Z tym pepkiem jest tak, ze zalezy od grubosci pepowiny i do 4 tyg nawet czasami 🙂

My wreszcie w domu..padam na ryj:/Wylalam w koncu to mleko ze lzami w oczach..ale wole nie ryzykowac malwgo brzuszka! Ciekawe tylko czy cos jeszcze na noc sciagne...bo wlasnie Helena wisiala na obydwu cycacj!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej Kochane Mamuśki 🙂 Nie nadrobiłam wszystkich wpisów ale widziałam, ze temat pępuszków 🙂 Mojej Marcelince odpadł w 7 dobie i mąż cały czas mówi, ze to jego zasługa bo on tak ładnie odciął pępowinę 😁 ale jak byłam z małą w szpitalu dziecięcym to były nawet dzieciaczki w 3 tygodniu i cały czas miały kikutka 😉 pielęgniarki mówiły, ze najgorzej jak coś się sączy z pępka bardzo długo i jak były takie przypadki to nawet smarowały tym filetowym płynem. U nas ogólnie dobrze, dzisiaj noc same z Marcelinką bo mąż z Olką pojechali do naszych przyjaciół, ja byłam też na parę godzin ale o 18 wróciłysmy bo stwierdziłam, ze Marcelinka jest jeszcze za mała abysmy spędzały gdzies noce no i wiadomo musze podawać jej leki w nocy a nie ma jak u siebie w domu, oni zostali bo tak rzadko sie widzimy bo Ci nasi przyjaciele przeprowadzili sie do Niemiec i w domu w Polsce bywają niezbyt często. mam pytanie, czy Wasze dzieci też nieraz robią zielonkawą kupkę? Marcelinka dziś tak miała i myslę, ze to przez pizzę bo sie wczoraj skusiłam 🤢 Ale ani nie plakała ani nie marudziła tylko pół dnia bączki puszczała aż w końcu zrobiła kupkę. Muszę wam powiedzieć, że malutka jest bardzo grzeczna, nocki mam przespane, budzi się tak co 4 godz. na karmienie i zaraz zasypia,w dzień trochę gorzej ale dziś znalazłam sposób 🙂bardzo ładnie śpi w wózku 😜 takzemyślę, że i dni bedą ok 🙂 Uciekam bo zbliża się 12:00 i muszę podać lekarstwo. Buziaki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale tu puściutko w niedzielę. Matylda od rana nie śpi, tylko marudzi, cycka ciamka, nawet nie je, ale się drze 🤢 Próbujemy ją trochę przegłodzić, bo to ani jedzenia nie ma ani spania.

Czy wy też macie taki rozgardiasz w domu? 😮 Ja to nieraz nie mogę wytrzymać, wszędzie pranie, ciuchy, kołdry, koce, wszystko się wala po kątach i nic nie leży tam, gdzie powinno 😠 Ale nie da się tego ogarnąć, próbowałam i skapitulowałam. Mężowi to nie przeszkadza, więc za mnie nie posprząta 🤨 Ale chyba tak jest przy dziecku?

Monia fajne masz dziewczyny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 😉

Monia super że Malutka jest taka grzeczna-JESZCZE 😜 I że choć na chwilę widziałaś się ze znajomymi 😉 😘

Dodi może coś Ją zdenerwowało 😉 Mój jak troszkę się zdenerwuje np jak mu daje w trakcie jedzenia witaminki to potrafi się tak wkurzyć że potem cyca nie chce z nerwów 😜 Albo po prostu stara się kupkę zrobić 😉

Hmmm co do bałaganów... to chyba u większości jest 🙃 U mnie na szczęście Misiek ogarnia całe mieszkanie na weekendy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u mnie tez balagan 😞 i nie da sie uniknac! no niby przy jakiejs wiekszej akcji typu kapiel czy spacer to odkladam wszystko na miejsce ale zawsze cos zostaje bo niby akurat potrzebne czy po prostu mala trzeba nagle 😉 nakarmic i wszedzie wszystkiego pelno! nawet lozka czasami nie chce mi sie scielic tylko lezymy we 2 do poludnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂
Monia super, ze na chwilke do znajomych wyskoczyliscie, bo kazdemu nalezy sie od robienia relaksu. A na zdjeciu dziewczynki wygladaja na bardzo do siebie podobne 🙂
Dodi skad ja to znam balagan zawsze i wszedzie I oczywiscie nie ma czasu, zeby wszystko skonczyc, bo zawsze cos do zrobienia 😮 U mnie tez dzisiaj Misiek postanowil troche posprzatac, bo przy mlodym nie za wiele mi pomaga, ale zawsze to cos, bo ja przynajmniej pokarmie moge sciagnac spokojnie.
Ja ogolnie mam ostatnio nastroj do d..., bo juz nie ogarniam tego wszystkiego. Maly sie meczy i biedaczek jesc nie moze za wiele, bo mu wszystko w girdle chyba stoi i chyba juz ma wszystko pdraznione bo charczy. Jest jakis anemiczny i spac nie moze. Te jego lekarstwo nie dobre chyba bo wiekszosc wypluwa i kombinuje na rozne sposoby jak mu je wcisnac. Dopiero pare razy wzial, wiec jeszcze efektow nie ma. Jakis zolty jest znowu, ale nie wiem czy to poziom zoltaczki mu sie zwieksza czy to przez to, ze ja marchewki ostatnio duzo jem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny

mala ma dzis rozwolnienie nie wiem od czego 😞 mialy wasze dzieci jak byly takie malusie? jestem na antybiotyku moze to to ?
w ogole ona robi 12-15 kup dziennie nie nadarzam jej przebierac i juz ma dupcie opszczypana po sudokremie lepiej ale dalej takie czerwone plamki odparzone

ja dzis troche bardziej zorganizowana wiec wszystko wysprzatane rosol sie gotuje i zaraz drugie danie postawie jak zdaze przed mala

jeszcze nie narzekam na balagan ale adi jest w domu wiec zawsze cos pomoze czy sie mala zajmie on jest swietny z nia ☺️ tancza sobie spiewa jej opowiada jakies glupoty ogolnie umie ja zajac jak nie spi

monia ale masz dobrze takie grzeczne dziecko 😁

anyaz ten twoj maly sie nameczy 😞 moja tez tak charszczy czasami jak spi jakby cos na plucach jej siedzialo moze to normalne?! a co health visitor na to ze zolty? widziala go juz?

amelia ja bede miala to samo jak adi wroci do pracy 😞 pocieszmy sie ze dzieciaki zaraz beda wieksze wiec dzien bedzie innaczej wyg;adal

superbaba a ile mozesz tak odciagnac? ja jeszcze nie odciagalam a jestem ciekawa ile bym mogla co prawda helenka duzo starsza...

doti witamy to ja pisalam ze 9tej ale dziewczyny same pisza za to roznie bywa ja sie bardzo ucieszylam bo mala miala ciagle ten plastikowy klips i bardzo toprzeszkadzalo wiec teraz ma luz w gaciach 😁

madaluke ja mam dalej 8 kg do zrzucenia a brzuch jak byl tak jest jeden wielki flak nawet na niego nie zerkam ciekawe ile jeszcze sie wsiaknie a ile zostanie 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂 Siedze wlasnie z Helenka u rodzicow i im opowiadam, jak fajne babeczki poznalam na forum i zd jestesmy w kontakcie nadal na mamuskach 🙂 A ze i z Czarnymloczkiem pewnie sie spotkamy jak wpadnie do Wawy 🙂 A potem jak bede juz miala chalupe to moge zapraszac:P Pryjechalam dzis do nich, bo w domu samej z Hela to jakos monotonnie i wrecz depresyjnie, jak tylko placz i cycek! A tu pogadam, poszlysmy tez na spacer do moich dziadkow to sie ucieszyli, ze maja prawnusie na chwile 🙂 A teraz obiadek i wieczorkiem do domu..bo M.w robocie:/ Tfu tfu ucieszylam sie, ze nie alergia...ale juz znow pewna nie jetem! Bo zezarlam placka (mleko, jaja tam sa), a dzis poliki czerwone i wysypane..zalamka! Ale ta lekarka nadal twierdzi, ze lojotokowe..zglupialam..ide jutro do innego alergologa, by dla spokoju poznac inna opinie! Ale tak czy tak odstawie jaja i mleko na 10 dni i zobacze czy sie poprawi! Pierwszy raz tez nie podalam sztucznego tylko odciagniete w nocy, a caly dzien tylko na cycu!
Dodi - a bajzel w domu to norma! Czasem sie smieje ile rzeczy lezy na lozku, gdzie z Hela urzedujemy:P Na szczescie raz na tydzien Michal ogarnia cale mieszkanie 🙂 Spokojnie..tak chyba kusi byc 🙂
Agadka - kupki Helenka miala rzadkie..dopoki nie sa zielone i mega wodne to chyba nic zlego! Moze zjedz jagody albo borowke..to stopuje! Moja dzis tez jakies takie rzadsze robi..ale ja juz glupieje z czego to wszystko! A co do odciagania to jak zje rano to godzinke pozniej odcigam z 2 cycow..ale katuje je z 45 minut..to dociagne do 90-100ml..ale latwo nie jest 🙂 A Michal tez z Helenka tanczy i gada..radzi sobie swietnie!
anyaz - a moze dla spokoju idz do onnego lekarza skonsultowac?! A leki ciezko podac..chociaz nasza wszystko co do buzi to chetnie zre:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...