Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
hej
wróciliśmy do domu, w sumie musimy wrócić jeszcze do szpitala za 2 tyg ale przynajmniej choć trochę w domu.
Niestety nie jestem w stanie nadrobić Was.
Wszystkim ogromnie gratuluje Waszych cudnych pociech
Przepraszam jeśli komuś nie odp na smsa ( po prostu czasem ze zmęczenia zapomniałam odp kiedy już mogłam, bo na sali nie można używać tel) ale bardzo DZIĘKUJĘ za smsy i słowa otuchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
hej
wróciliśmy do domu, w sumie musimy wrócić jeszcze do szpitala za 2 tyg ale przynajmniej choć trochę w domu.
Niestety nie jestem w stanie nadrobić Was.
Wszystkim ogromnie gratuluje Waszych cudnych pociech
Przepraszam jeśli komuś nie odp na smsa ( po prostu czasem ze zmęczenia zapomniałam odp kiedy już mogłam, bo na sali nie można używać tel) ale bardzo DZIĘKUJĘ za smsy i słowa otuchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oto piękność Sarah 🤪 😘 😘

[IMG]http://img42.imageshack.us/img42/6827/img0416cw.jpg[/IMG]

[IMG]http://img694.imageshack.us/img694/3406/9030249male.jpg[/IMG]

[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/8128/9050296male.jpg[/IMG]

[IMG]http://img253.imageshack.us/img253/2262/9050297male.jpg[/IMG]


Przepisywałam literkę w literkę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czarnyloczku jejku dziękuje ci kochana jesteś 🙂
tak jest to moja sarunia 🙂

Superbaba daj znać po lekarzu

Bisia ale super ze w domku musisz być w siódmym niebie ucaluj frania od nas

U mnie była położna wlasnie wszystko ok tylko macica mi sie nie obkurcza 😞 jest na poziomie pepka dalej 😞 buuu a krwawic juz przestałam po 6 dniach wiec myślałam ze juz jest ok 😞 w sobotę znów będzie to sprawdzi co i jak i sprawdzi wagę małej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisia to fajne, ze juz w domku z Franiem jestescie, bo jednak nie ma to jak u siebie I sily lepiej zregenerowac 😘
Czarnyloczku jaki juz Miloszek duzy 😉 i jak glowke glowke ladnie pdnosi 🙂 Buziaki dla sldzaka 😘
Sarunia jaka kruszynka, ale w koncu najmlodsza na forum i usmiech ma uroczy, wiec buziak dla malj 😘
Moj spi dzisiaj w dzien jakos dlugo, wiec az sie boje co bedzie w nocy jak ie w dzien wyspi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
tak tylko pisze, bo nie wiem czy bede miala czas was poczytac...
po wizytach ok, dziei sliczne i zdrowe, Miles wazy 4300 wiec gicior, dlugi im jakis sie zmierzyl bo prawie 59 cm...ja sie smieje, ze niby po kim, haha. Ale tak to wszystko ok, wit D bede dawac.
Ella zalegla szczepionke na zoltaczke i na grype zaliczyla, ale dostala naklejki, wiec super, hehe.
Ja pojezdzilam samochodem i w porzadku, mog jezdzic. Tylko padam na pyszczek bo spalam 4 godz i glowa mi peka. Zrobilam malej pizze bo chciala...i ugryzla doslownie gryza...po co ja sie narobilam???
I jeszcze Luke pojechal ogladac samochod jakis i o 11 wyszedl i go zobacze po polnocy...ryczec mi sie chce z samotnosci. Tesciowa probuje sciagnac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia - ale rewelacyjna fots Elli z Milesem! 🙂))
Anyaz - no niestety jak duzo w dzien spi to w nocy moze byc gorzej 🙂..ale ja tez marze by troche spala w ciagu dnia, bo mam chwile czasu dla siebie..a ona nie bardzo chce:/ Jedynie to na spacerze pospi..dzis ludzie jak na idiotke patrzyli, bo siedzialam na lawce, noga bujalam wozek i pilowalam pazury:P No ale kiedy indziej brak czasu lub sil, a szpony urosly!
Agadka - jak macica jeszcze nie obkurczona to jeszcze bedziesz krwawila! Ja nawet 1,5 tygodnia mialam spokoj i znow polecialo..a potem znow cisza i znow troche:/ Ja mialam nerwa, bo krew nie leciala a w macicy byla krew i skrzepy;( Mega nerw bo wtedy grozi lyzeczkowanie:/Ale Ty masz jeszcze czas na obkurczenie! a w ogole to super Sarunia..i jaka boska czapka!!! Kupilam podobna, ale za duza na Helenke 😞
Dodi - jaka slodka Matylda..i elegantka w falbankach 🙂

Wrocilam od lekarza i...HURRA!!! Macica czysta..musialo sie wchlonac wszystko! Jedtem mega szczesliwa, bo jakbym musiala wrocic do szpitala na lyzeczkowanie, narkoze itp to bym depreche zlapala i wyla!!! Za to mnie tesciowa troche zdenerwowala:/Przed wyjsciem o 17 dalam cyce i powiedzialam jej, ze wroce ok 18.30-19 to dam jej znow piersi, ale w razie czego jakby sie opoznilo i ona by sie darla - to po 19 moze dac jej sztuczne...bo chce karmic cyckuem no i nie moze za czesto jesc! I zgadnijcie co...grr..dala jej sztuczne o 18, bo...miala okropna czkawke! Aaaa...az mi gul urosl;( powiedzialam ze zle zrobila, ale nie chcialam juz byc niemila i sie klocic...ale zla jestem! W zwiazku z tym wisze z laktatorem by stymulowac cycki i nie tracic laktacji..ech..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dodałabym zdjęcie małego, ale nie wiem czy są te same zasady dodawania zdjęć jak na brzuszku.
Mały wg mnie urósł. Po wielu badaniach w sumie nic nie wykryli, nie znają przyczyny. Mały rozwija się prawidłowo, czasem nawet przewyższa "swój wiek", lekarze mówią, że nie mają się do czego przyczepić. Teraz dla mnie jako dla matki jest problem bo mały dostaje silne leki, więc obserwując go nie wiem czy jego zachowanie i jego aktywnośc jest wynikiem leków czy taki jest. Te leki mogą go przymulać ( tak powiedziała lekarka).
Ja muszę zrobić sobie wyniki krwi itp. Nie miałam w ogóle czasu na połóg. Jak spptyka cie coś takiego nie myślisz o bółu, zmęczeniu, głodzie, hormonach. Trzeba zacisnąc zęby, spać na podłodze w szpitalu, żywić się tylko wodą i kanapkami i cały dzień siedzieć przy małym ( nie ma tam gdzie się położyć).Ale wszystko da się przetrwać, ma się tą siłę, dziecko daję tą siłę.
wiem , że byle co mnie już nie złamię.
Jutro może napiszę co działo się przez te 3 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No fajnie Dorotka, ze ok u gina! A tesciowka pewno nie chciala sie meczyc jak Hela poplakala czy cos...a wierze Ci, ze zla jestes, tez bym byla. A to poprobuj zamrozic mleczko, np teraz jak sciagniesz, wlasnie na takie okazje. A my siedzimyi ogladamy Wiggles...ladnie na dworzu a ja nie mam sily ...moze po drzemce dzieci uda mi sie zapakowac do wozka oba brzdace i isc do parku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisiu fajnie, że już jesteście w domu, przykro mi, że lekarze nie wiedzą o co chodzi z tymi drgawkami 😞 a Ciebie podziwiam za siłę! Na pewno wszystko będzie dobrze 😘

Magdaluke ale słodkie dzieciaczki 😁 A Sarah Agadki też prześliczna 😁

Suuperbaba cieszę się, że zadowolona po wizycie jesteś 🙂

Mój łobuz pożarł przed chwilą 120ml modyfikowanego i 50ml wody a teraz sobie leży a ja zabieram się za prasowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja wiem, ze nie miala nic zlego na mysli czy cos..ale chodzi o fakt, ze prosilam i mowilam - bo przeciez nie moze mi dziecko jesc co godzina i to sztuczne 😞No i ja tez walcze z ta marna laktacje...ech...ale gul urosl:/ A mrozic nie mam czego, bo jak sciagne to staram sie jednak dac jej - wtedy sie najada dobrze...bo jak sciagne to za godzine mleka w cyckavh miec nie bede:/A mi niestety kapie ledwo do laktatora i z 2 cyckow po 25 minutach mam max 80-90ml..i to jak nie karmilam 3h! 😞 Ciezko no..

Bisiaku - ja to Ci mowilam, ze Ty dzielna jestes na maxa! Ja wierze, ze wszystko bedzie ok i Franek wyrosnie:**
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja mam taki problem, że Matylda strasznie krótko je 😮 10-15min. max i przez to też krótko śpi. Nie mam pojęcia co zrobić, żeby jadła dłużej, bo jak się naje, to wypluwa cycka i koniec. Chciałabym, żeby w nocy przesypiała chociaż te 3 godz. ale nie wiem, jak ją zmusić, żeby więcej pojadła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi - mi czasem udaje sie tak, ze jak wypluje cyca to biore ja odbekac i tak chodze chwile z nia, a potem przystawiam znow..i zazyczaj lapie jeszcze na troche i je! Ale moja to zarta..chociaz tez zwykle je krotko i spi roznie:/ Teraz spo juz 1,5 h..ciekawe co bedzie robila w nocy, bo ja juz spiaca na maxa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi wystarczy jej 10-15min aktywnego ssania skoro się najada, a ma dopiero tydzień, jak będzie miała miesiąc to pewnie będzie jej to na dłużej starczało 🙂 A ja robię tak, że jak Damian zje to go biorę do odbicia i potem ponownie przystawiam to najczęściej jeszcze chce sobie 5min pociągnąć, doje sobie i potem śpi tak długo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A dzis u lekarza byl temat ulewania i lekarka mi mowi, ze po jedzeniu tak 30 do 60 min w pozycji pionowej czy zblizonej do pionu trzymac...ja sie popatrzylam i niekulturalnie rozesmialam...mowie, no w nocy mam go trzymac w pionie godizne po jedzeniu? Zarty jakies...Ale dobrze przybiera na wadze, wiec jest ok. A dzis sobie lezelismy na brzuszku na macie a nie na klacie 😉 i nawet mu sie podobalo.
Dodi, no skoro Matylda taka ospala, to "pompuj" jej raczke moze jak je, to bedzie bardziej obudzona i moze dluzej possie. Albo po policzku szturchaj czy po stopkach gilgaj...najwazniejsze jednak, czy CI ladnie przybiera na wadze, moze ona z tych szybkopijcow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ale urocze te wasze maluszki 🙂
Dodi ja tez na poczatku narzekalam, ze Alex za szybko zasypia I polozna powiedziala, ze czasem dzieci sa malo aktywne jak sa za cieplo ubrane i szybko zasypaja, bo im przyjemnie i przytulnie jest. Powiedziala, ze jak chce, zeby maly dluzej jadl to najlepiej go rozebrac do pampersa. Zreszta tak jak dziewczyny pisza, Matylda ma dopero tydzien i moze wiecej jedzenia nie moze jeszcze gromadzic w brzuszku. Alex tez glowne je 10-15 min. I spi zwykle 2,5h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Anyaz , to prawda, nam tez tak mowili, ze rozebrac i "wkurzyc troche" hehe, zeby za dobrze nie bylo 😜. Ja to czasami go chusteczka mokra po nosku albo policzku przetre leciutko.
Miles buja sie juz i buja ale zaczyna kwilic wiec sie budzi a Ella zasnela z mlekiem i sie cala zalala i ja musialam obudzic bo cala mokra i teraz juz nie spi. Ale jaka mi awanture za to zrobila...o rany! No i tyle z jej drzemki 🙃 Dobranoc mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mamuski a co zrobic z zarlokiem? Bo juz nie nadazam produkowac! A im blizej wieczoru tym gorzej. Dzisiaj o 2 zjadla z piersi, potem o 5, o 6 juz sie znowu obudzila i ciumkala ciumkala ale bylo malo wiec dalismy jej odciagniete z tej poranionej piersi o 8 i przespala nawet 4h, no i znowu piers, po 1,5h znowu i tak juz ciagle jadla az do 21.30 z przerwa na kapiel 😮 Chwilami juz dola lapie bo nie wiem czemu ciagle wola i co z tym zrobic :/
Dodi moja jak przysypiala to szturchalam pod brodka albo po policzku, ale jak juz zasnela to robila sie bezwladna i nic jej nie wybudzalo. A teraz modle sie zeby zasnela na te kilka godzin a nie oczy szeroko otwarte i mlaska ze chce jeszcze 😉
Michaska jak zasypia tez robi takie oczy i wtedy mowimy ze ma odlot 😉 I jeszcze rozne minki strzela, rozkoszne to 😉
Piekne te nasze lipcowo-sierpniowe pociechy (tak a propos fotek 😉)
Dobrej nocy kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Zaczęłam Matyldę regularnie odbekiwać, spróbuję po tym ją ponownie przystawiać do piersi. Ale coś mi się wydaje, że na razie taki jej cykl, myślę, że jeszcze będzie się to zmieniać. Nie działa na nią łaskotanie i inne metody, jak już zaśnie to dętka 😉 Ale może to rozebranie podziała.

Teraz moja córeczka leży sobie w łóżeczku i słucha stacji radiowej z muzyką poważną i tańcuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...