Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Szczerze mówiąc to przyjaciółki mąż, który pracuje w szpitalu mówił, że to raczej trochę naciągane, bo rota kosztują koło 400zł i są potrzebne 2-3 serie, a nie wszystkie dzieci przechodzą strasznie, owszem może prowadzić do odwodnienia ale to w najgorszym przypadku... A właśnie skoro i tak nie zmniejsza to szansy na zachorowanie i szczepienie nie obejmuje wszystkich odmian wirusa to on swojego syna nie szczepił (i nie miał do tej pory, a ma 2,5 roku) więc skoro to nieobowiązkowe to my się też moooocno zastanowimy czy jest sens...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Strzauka napisał(a):
Szczerze mówiąc to przyjaciółki mąż, który pracuje w szpitalu mówił, że to raczej trochę naciągane, bo rota kosztują koło 400zł i są potrzebne 2-3 serie, a nie wszystkie dzieci przechodzą strasznie, owszem może prowadzić do odwodnienia ale to w najgorszym przypadku... A właśnie skoro i tak nie zmniejsza to szansy na zachorowanie i szczepienie nie obejmuje wszystkich odmian wirusa to on swojego syna nie szczepił (i nie miał do tej pory, a ma 2,5 roku) więc skoro to nieobowiązkowe to my się też moooocno zastanowimy czy jest sens...


Z tego co się orientuję to u nas za serię 2-3 dawek trzeba dać 600-700zł.. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka Mamusie 🙂
Widze, ze mamuskowe forum powolutku zaczyna sie rozkrecac 🙂 Ja was sobie podczytuje codziennie jak karmie malego, ale jakos zawsze czasu brak, zeby cos napisac 😮
Aguska wspolczuje, ale super, ze Zoe rosnie jak na drozdzach 😘
Ale super, ze Marcelinka juz do domku wychodzi, bo biedna juz wystarczajaco czasu spendzilam w szpitalu. A jak tam Franio Bisi? Cos juz wiadomo?
Widze, ze nie tylko ja walcze o karmienie. Mi w sumie mleczko naplywa, ale maly bardzo nie lubi spac z prawej piersi. Sama nie wiem moze za slabo mu leci mleczko, albo po prostu nie lubi lezec na lewym boku. Troche sie musze nagimastykowac, zeby go nakarmic, bo inaczej bede chodzila a jedna wielka piersia, a druga plaska jak nalesnik 🤢
Superbabeczko ty chyba masz ten laktator z medeli? Jestes zadowolona, bo zastanawiam sie czy nie kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pospałam 🙂

Pampinka dokładnie żadne mleko nie jest do dupy, karm piersią, to na pewno wystarczy.

Anyaz miałam ten sam problem - Matylda nie lubiła lewej piersi i byłam przez chwilę madonna z wielkim cycem, ale przystawiałam ją na siłę, wyciągałam sutek laktatorem i teraz pięknie chwyta obie piersi, które się wyrównały 🙂 Warto się nagimnastykować!

Amelia ja jem tak zdrowo jak jeszcze chyba nigdy, same ciemne pieczywo, chuda szynka, na obiad gotowane, na parze, ewentualnie pieczone, czasem sobie pozwolę na słodycz. Trochę mi wraca apetyt, bo przez pierwszy tydzień nic mi się nie chciało jeść 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelia suuuper ze i wy juz w domku!!!
ja codziennie jem jakas zupe mleczna, przewaznie makaron jakis ooooooooo ale wlasnie zaczcialo mi sie kluseczek! 🙃 no i glownie jakies delikatne zupki: rosolek, buraczki, krupnik itp
pomidorowej mi sie chce z pulpecikami mozna nam? 😮 i wlasnie chude wedliny, zero smazonego ogolnie rzeczy lekkostrawne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Suuperbaba napisał(a):
Dziewczyny..musze sie wyzalic!:,( Jestem wyrodna matka, ale juz nie wyrabiam...siedze i rycze:,( Nie mam cierpliwosci i sil..nic nie kadlam, nie moge sie wysikac, nic zrobic..Helena nie spi od 4 godzin..wyje albo je cycka..ja juz jie wyrabiam psychicznie:,((((

nasza czasem uspokaja glaskanie po glowce - moze pomoze? 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe dziękujemy. No w końcu najstarszy jest, ale zapewne najmniejszy prawie 😜

Oj Dorotko 😘 Pewnie brzuszek ją męczy 😞 A Ciebie co męczy że nie możesz siku zrobić? też na początku nic nie jadłam z braku czasu

Ja za moim też nie nadążam 🤨 Od powrotu od lekarza pił co 2h 70ml, czyli ujdzie, obudził się godzinę temu, wypi 15ml-zasnął na 5 min, obudził się, zjadł 20ml i znowu śpi 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dodi w tym rzecz, ze mojego malego prawie nic ni przekona. Wyciagalam laktatorem i staram sie przystawiac czesto, a ten po paru minutach histeria 🤢 Nawet rady poloznej na nic. Jedynie w nocy polprzytomny z prawej cycy je lub jak probuje tej pozycji spod pachy, ale wtedy piers mne boli. No coz poki co walcze 😉
Superbabo moze to glupio zabrzmi, ale probowalas suszarki, bo na wiele dzieci to dziala. Moj maly sie uspokaja na troche jak uslyszy suszarke 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Lzy mi kapia jak grochy..ona jest terrorystka! Tylko orzy cycku sie uspokaja na chwile! Nie spi i drze sie..jestem juz wyczerpana fizycznie i psychicznie!!! Mam takiego dola, zr ja nie wiemczy dam rade sie nia opiekowac, jak tak dale bedzie..psychika mi wysiadla! Z glodu padne, bo dostsje histerii jak sie odstawi na moment! Nie wytrzymam juz;,(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, biedactwo;* mój też ciągle przy cycu..tyle że spokojny..ale może Hela ma kolke???
i faktycznie może wyczuwać Twoje zdenerwowanie.. Wcale nie jestes wyrodną matką .. każdy ma chwile słabości.. ja np popadłam w jakieś.. nie iwem 😮 zaborczość? na krok go nie zostawie.. jeszcze na dworze nie byłam.. jestem blada jak mąka;/ i krwawie ciągle.. i chyba chudne bo tego brzucha to już prawie że nie mam.. tylko w spodnie się nie mieszcze, bo jakoś mi w biodrach zostało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Superbabo a masz smoczke dla Heli?? bo on to bardzo pomaga w takiej sytuacji, jesli Hela nie chce smoczka to musisz ja nauczyć go ssać tzn ciągle jej go dawaj aż w końcu załapie, Adas jest spokojny ale często juz jest najedzony a nadal chce ssać to smok zalatwia sprawe ssie tak długo az zaśnie a potem wypluje jak juz mocno śpi

ja jakoś czuje sie dobrze w roli podwójnej mamy, czasem Nadia mnie złosci bo mi ucieka aja musze zostawić Adasia i za nią biedz na podwórko i przekonywac ze wdomu jest fajniej choc ona bardziej woli podwórko no ale cóz musi jakos wytrzyamc w domu chyba ze namówi abbcie zeby ja zabrała to w tedy ma raj 🙂 juz w sumie mam ustawiony harmonogram dnia:
wygląda to u nas tak:
- 8-9 pobudka zazwyczja nas Nadia budzi
- 9 karmie Adasia i on zasypia znowu na 2-3 godziny
- 9-10 snaidanie zjadamy my z NAdią
- do 12 w sumie to nic nie robimy tv ogladamy bawimy się troche dom ogarne
- 12 Adas budzi się na mleko, nadia je przekąskę
- do 14:30 też z Nadią nam mija jakoś południe z mamą pogadam kawkę wypijemy czasem prasuje piore itd.
- o 15 jemy obiad i zawsze Adas się budiz an swoje mleko chyba wyczuwa pore obiadową:p
- potem znowu zajmuje sie sobą czyli tv:P Nadia z tatą się krzata po ogrodzie bawia sie i domek jej robi taki drewaniny wiec do 19 mam czas znów dla siebie bo Adaś głównie śpi
- 19 kąpanie Adasia i NAdii
- kolacja dla Adasia i NAdii
-Adas sam zasypia w wózku a ja się kłade z Nadią na kanapie i ona zasypia w 2-3 minuty:P
- potem jeszcze o 22-23 Adas się budiz na jedzonko ale nie zawsze
-około 2 mleko
-około 5 mleko i potem od nowa pobudka około 8-9:P więc dzień nam mija w miare spokojnie

jej chciałam napisac coś jeszcze ale dziś ide się już położyć bo zmeczona jestem jescze po wczoraszje imprezie 🙂

wszystkiego nalepszego dla dzieciaczków z okragłymi miesiącami i tygodnaimi 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelia ja tetrowe używam tylko do wycierania buźki itp, a na pupkę tylko pampersy 🙂

Babeczko nie jesteś żadną wyrodną matką, każda z nas (a w każdym razie ja) miewa gorsze dni i dołuje ją totalny brak czasu na cokolwiek...

d-brycz ściągnięte mleko przechowywałam max 24h w lodówce a podgrzewałam w podgrzewaczu 🙂

Anyaz znam ten ból - Damian też histeryzuje przy gołej piersi, ale na szczęście je z kapturków przynajmniej 🙂

Maiha fajny plan dnia 🙂 najbardziej podobają mi się te elementy zawierające TV :P U mnie tak się nie da bo Damian nie chce już ciągle spać i lubi jak go trzymam za rączkę czy gadam do niego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej dziewczyny...niemozliwoscia jest nadrobienie tego co napisalyscie....

wiecie co moja sarah dostala okres w sobote....ktoras tez tak ma?!?!?!?! normlanie masakra nie wiedzialam ze takie cos jest najpierw miala duzy wydzielinyteraz okres polozna mowi ze mam sie nie zdziwic jak zacznie jej mleko leciec 😮

dalej walcze z karmieniem ale sie nie poddaje troszke dokarmiam mala duzo chce ssac

troszke juz przytyla i wazy 3,100 🙂

musze juz isc 😞 kurcze ale ten dzien za dniem ucieka przy malenkim dziecku jest ciagle cos do rpboty

pozdrawiam was kochane :* mam nadzieje ze juz wkrotce czrsciej bede wpadac bo mi was brakuje 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...