Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Haha Pampinka pogratuluj mężowi to szczęściarz 😁

No z tymi navingtonami to racja - zepsuły się zatrzaski w gondoli oraz stelaż trzeszczy aż chujozy dostaję 🤢 Moja kumpela ma to samo, co za szajs, tyle kasy 😠

A mnie jakoś suty nie bolą, nie wiem jakoś może mam szczęście.

Chcieliśmy dziś zrobić zakupy z Matyldą, ale co podjechaliśmy na parking do marketu to ryk 😮 Widocznie nasza córka nie przepada za supermarketami 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej
Ale jest mega burza....Jezuienku. Ja sie boje normalnie. Czarno sie zrobilo i leje ... 🤪
Dodi, ja podalam sztuczne doslownie 3 razy bo maly byl glodny a mi jeszcze wtedy mleko nie przyszlo...ale juz jest i juz nie dokarmiam, czyli tylko na cycu. ELla tez byla tylko na cycku 6 mcy. Z tym, ze ja nie podawalam wody ani herbatek.
Pampkina, gratulacje dla meza, dobry worek na kapcie zawsze warto miec buhahahaha.
Dodi, ale jazda z tym wozkiem, no daj spokoj. Reklamuj a moze zwroc? Niech kase oddadza? Da sie tak?
Strzauka, ja sama kapie malego, bo Luke w pracy, ale ja wkladam wanienke do wanny bo wygoda, polecam ten sposob 😉. No tak do konca to nie sama, bo Ella pomaga 🙃
Agadka, ale licho sie przytrafilo, no! Ja tez mialam bole moce brzucha ale jak konsultowalam z lekarzem, to mi kazali brac moje leki i obserwowac bo nie mialam goraczki i takie tam. Teraz sie zastanawiam, czy mi nic podobnego sie nie dzialo. ALe przeszlo. Zycze zdrowka i mniej bolu....a masz cos przeciwbolowego, czy wasz paracetamol dobry na wszystko?
Dziewczyny, zostawilam Lukea z maluszkami i pojechalam sobie na prawie 3 godzinne zakupy i swietnie mi po tym. Nakupilam sobie troche ciuchow i cos dla dzieci, wiadomo 😉A tata zadowolony, on to naprawde super ojciec 🙂. Nakarmil mojego malego glodomorka ale on i tak od razu musila zrobic posiedzenie na cycu, hehe. No tylko, ze jak wrocilam, to caly salon i caly dol generalnie, zaslany byl zabawkami, ubraniami, czym sie dalo. Przynajmniej sie dobrze bawili, a ja juz ogarnelam, wiec nie ma problemu.
Niedlugo przyjedzie babcia z dziadkiem wiec miejmy nadzieje, ze szybko minie nam popoludnie a jutro weekend i tata w domku, hura! A w niedziele rodzinny piknik nad jeziorem, zastanawiam sie czy brac Milesa, czy moze wyslac ELle z Lukiem...nie za maly on? Zawsze w sumie moze spac w samochodzie sobie...no nic, pomyslimy. ALe sie rozpislaam...A gdzie DOrotka? Ona zaqwsze jest a cos jej nie widac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A jeszcze, kurcze od paru dni ciagle chce mi sie siku, ale wcale nie siusiam, tylko mam wrazenie, ze chce...okropnosci. ALe nic nie boli. Zadzwonilam do lekarza to kazali pic sok z zurawiny i duzo wody i obserwowac, a jakby co to podjechac na ostry dyzur w weekend...bo cos tak podejrzewaja, ze moze jakas infekcja sie zaczyna. A ja nigdy nie mialam infekcji pecherza ani drog moczowych 😞 ponoc boli. A mnie nic nie boli. A swoja droga wczoraj z Ella na spolke zjadlysmy cale duze opakowanie suszonych zurawin, wiec powinno cos chyba pomoc... Jak wy myslicie dziewczyny, co mi jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pampinka gratki dla meza 😁 Mozecie zaczac kapletowac wyprawke do szkoly Filipowi 😉
Agadka ale Ci sie przytrafilo z tym lozyskiem, ale mniejmy nadzieje, ze to koniec. Tez mi sie wydaje, ze nospa to niebardzo.
Magdaluke, ale fajnie, ze odpoczelas troche i pszaalalas na zakupach. Ja tez tak chce!Ja tam bym chyba wzieli malego na to jezioro. Przynajmnej sie dotleni troche. Z tym sikaniem to a tak zwykle tez tak mam tak mam jak mi sie zaczyna zapalenie pecherza i wlasnie pomaga mi zawsze sok zurawinowy.
My wrocilismy z wizyty, na ktorej lekarka steierdzila, ze Alex biedaczek raczej cierpi na ten refluks bo takie objawy 😞 Co prawda dzisiaj nie wymiotowal, ale lekarka I tak powiedziala, zeby mu dawac gaviscon dla dzieci, a jak nie pomoze to przepisala cos mocniejszego. Prawdopodobnie przez to maly troszeczke za malo przybral wg niej na wadze. Zrobilismy przy okazji usg bioderek i wszystko jest w granicach normy i mamy poprostu uwazac jak go nosimy lub przewiamy. Kurcze i wykryla tez jakies szmery nad serduszkiem, ale mamy sie tym ne martwic, bo podobno a to co 5te dziecko i dobrze by bylo zrobic usg za jakis czas, zeby skontrolowac. Podobno to nic strasznego, ale ja juz sie martwie 😮
Czy wasze dzieci tez taki lekki sen, bo wokol mojego malego to na paluskach trzeba chodzic, zeby sie nie obudzil 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mała. Sie wyspala i teraz chce baraszkiwac heh

Dodi zakupy online teraz tylko takie robię hihi

Magdaluke super ze tata dał ci odsapnac 🙂. I ze sobie tak poradził extra 🙂

Anyaz biedny twój Alex ooby ten gaviscon pomógł ja nawet nie słyszałam o refluksie u niemowlakow a co do szmerow to jak chcą cię wysłać na USG to odrazu idź!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej
Ja mam brak czasu na wszystko i już nawet brak sił 😞 ogólnie ostatnio mamy okres kolek śpię po 2 - 3 h a , w dzień nie mam pomocy więc muszę funkcjonować 24h na dobę 😞 Nigdyyyy więcej dzieci !!! 😞 😞
Ile wasze miesięczne dzieci robią kupek na dobę ?
Czarnyloczku- pamiętam że Miłoszkowi dawałaś Bobotic. Na ulotce jest napisane aby podawać 4 razy dziennie po 8 kropli. Dajesz tylko w dzień te 4 razy czy w dzień 2 i w nocy 2 ?? I przed posiłkiem, czy po ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedactwo 😞 😘 Powiem szczerze że ten bobotic nie działał u nas tak samo jak sab. Widocznie mały nie miał kolek. A jak Zachowuje się Lenka że myślisz że to Kolki?. Bo ją mam w domu Anioła odkąd daje Mu Espumisan na wzdecia i gazy i od tamtej pory śpi nawet po 6h w nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ona cały czas płacze , prawie nie śpi robi się czerwona pręży się...myślałam że to mleko zmieniłam ale dalej to samo, lekarka powiedziała że to najprawdopodobniej kolki bo refluksu nie stwierdziła. Ogólnie powiedziała że mleko małej odpowiada bo nie ma wysypki, robi zdrowe kupki i w ciągu miesiąca przytyła prawidłowo nie za dużo nie za mało...A u nas mała najgorzej w nocy 😞 A ja nie mam sił 😞 wczoraj wieczorem dostała te 8 kropli to jakoś spała ale wole nie chwalić dnia...
I teraz nie wiem właśnie jak jej je podawać w dzień i w nocy ? czy tylko w dzień ? I przed jedzeniem czy po ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czarnylok napisał(a):
Ja je podawalam co sześć godzin po 10 kropli. to jest nieco słabsze od saba a jego podaje się aż Pposzukam 15 kropli i to do każdego jedzenia. Oby Lence się poprawiło bo na pewno chciałaby mieć jeszcze rodzeństwo 😉


O nie ja już nie planuje więcej...
Jak w ciąży leżałam i się nudziłam to teraz nadrabiam zaległości, nie mam czasu na nic a jak już mała śpi to nie wiem co mam robić zazwyczaj zaczynam robić jak najwięcej na raz i efekt taki że nic nie zdążę zrobić 😮
Ostatnio leciał program 6-pociech i tak się zastanawiałam że oni sobie dają radę z 6 a ja nie mogę z jednym dzieckiem sobie poradzić 😞( 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej!
melduje się i ja- w małej wolnej chwilce... 😮
Dodi- ja też karmię wyłącznie piersią..a pokarmu mam tyle że poradzic sobie z nim nie moge;/ ciągle wszystko mokre;/
4nula- może Ci się jeszcze odmieni.. i zapragniesz drugiego 😉 zza kilka lat 😉 ja to bym chciała... 😉)

i tyle zdąrzylam.. już mój mały maruda zaczyna dokazywać.. w nocy mi przesypia.. a w dzień.... 😮 sen to 10 minut i z powrotem..nic nie mogę zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się po ciężkiej nocy, praktycznie co godz. pobudka 🤢 Matylda ma coraz dłuższe fazy aktywności i coraz częściej nie wiem, o co jej chodzi jak płacze 😞 Nie chcę jej za każdym razem podawać piersi ani nosić na rękach.

Magdaluke no z tym wózkiem to pech straszny - w poniedziałek oddajemy do serwisu i liczę na to, że dostaniemy nowy, ale to potrwa 2-3 dni i będziemy bez wózka.

Dziewczyny współczuję kolek - ja się strasznie ich boję, bo czas pojawiania się kolek przypada akurat kiedy mój Paweł wyjeżdża 😞

4nula ja też nie przewiduję na ten moment więcej dzieci, może mi się odwidzi za 10 lat 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Michasia zasnela to wpadlam sie przywitac. Nerw mam i martwie sie strasznie bo kupki wciaz nie ma 😞 Ostatnia byla przedwczoraj o 5 rano :/ Mala sie prezy, krzywi, podkurcza nozki i nic. A mi sie serce kraja jak patrze na te jej meczarnie 😞 Teraz bidulka troche spi ale nie wiem jak dlugo ten sen potrwa.
Anula moze jeszcze Ci sie odmieni 😉 Na pewno dajesz sobie swietnie rade a teraz akurat taki kryzys bo mala ma problemy brzuszkowe a niestety w przypadku kolki jestesmy bezradne a maluszek musi to przejsc i juz. A z tym kolejnym dzieckiem to ja wczesniej myslalam o dwojeczce za kilka lat a teraz zastanawiam sie czy nie zostac przy jednej i miec swoja jedna ksiezniczke do rozpieszczania :P Bo w ciazy to tam moge chodzic i rodzic tez moge bo to fajne przezycie (tak wiem, mam zryta banie :P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ha ha teraz my wszystkie raczej dzieci wiecej nie planujemy 😁ale pewnie najgorsze minie i za brzuszkiem zatesknimy 😉
Anyaz u mnie w domu praktycznie cos jest wlaczone to telewizor to radio i odkurzam przy niej normalnie. wlasnie mowia zeby nie przyzyczaic dziecka do ciszy bo potem nic sie nie zrobi 😮
Dodi a gadsz troszke do malej? 🙂 moze jej sie nudzi po prostu 😉 moj michal to wystarczy ze mala pisknie i on ja od razu na rece by bral a ze mna to czasem daje jej chwile nawet poplakac - podobno lepiej sie dotlenia 😉 ale ostatnio tez grzechotki w ruch ida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
D-brycz moja to nawet odkurzacz lubi, uspokaja sie jak ktos odkurza 😉 Jak porzadnie zasnie to nawet szczekajacy obok pies jej nie obudzi. A tak w ogole dobrze ze mi przypomnialas o grzechotce bo mi calkiem z glowy wylecialo ze cos takiego istnieje :P A macie juz pozawieszane karuzelki bo ja musze chyba malej powiesic bo sie tak fajnie zaczela rozgladac i patrzy jak cos sie rusza. A jak sie ja nosi do odbicia to unosi glowke i sie rozglada dookola albo patrzy nam w oczy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
D-brycz wlasnie z jedzeniem bardzo uwazam tylko wciaz biore zelazo i to moze sie na malej odbic. Najwyzej trzeba bedzie czopeczek zastosowac :/ A ja tez ciagle sie garbie, nawet jak chodze bez malej to juz mi uwage zwracaja ze sie garbie. I kregoslup mi juz peka z bolu, najgorzej pod koniec dnia jest.
Kurcze... Znowu czuje sie podziebiona :/ A moze to tylko niewyspanie i zmeczenie... Oby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No gadam gadam do niej, całuję ją, głaszczę albo sobie razem leżymy. Tak naprawdę cały czas się poznajemy. Jeszcze jej nic nie zawieszam, żadnych karuzel, moja mama kupiła jej taką małą grzechotkę na rączkę, to czasem zakładam.

Nirmala czytałam, że można zrobić dziecku "rowerek" nóżkami lub masować brzuszek w prawą stronę, żeby ułatwić wypróżnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kobietki..nadrobilam Was, ale nie wiem czy spamietalam co ktora, wiec w razie co sorka za pomylki 🙂
Nirmalka - ja mam tak samo - jak Helenka zasnie ocsiadam i zastanawiam sie za co sie brac..no tyle rzeczy, ze nie wiem od czego zaczac i co wazniejsze! Zajmie sie czyms, a ona oczywiscie zaraz sie obudzi..w najlepiej na pobudke dziala ofpalenie zelazka - oczy jak 5 zl..wiec ciagle mam niedobor ciuszkow do zalozenia! A co do kupek..to spokojnie! Przy karmieniu cycem moga byc kupki po kazdym posilku albo co pare dni, a zelazo na pewno ma w tym swoj udzial!
Dodi - wspolczuje zepsucia wozka:/ Powiem Wam ze X-lander tez jest mocno przereklamowany! I kurwica mnie strzela, bo ciagle kolko sie trzesie, a ze bez amortyzatorow to jej lep urywa..a mi gul rosnie!
Pampinka - a sie ubawilam z tym workiem na kapcie:P
Magdaluke - aty i tak sobie swietnie radzisz jak na dwojke bobasow!!! Super tez ze moglas poleciec na zakupy 🙂 Tez mi sie chceeee...moze kiedys sie skusze 🙂
Agadka - z tym bolem to syf! Od razu bym podejrzewala, ze zostalo lozysko a to moze powodowac zapalenia! Tylko nie rozumiem jak to stwierdzili bez zrobienia usg! Do tego trzeba usg..bo nawet jak cos wypadlo to moglo w srodku cos zostac, a to zdrowe nie jest! Jakbys tylko miala bol brzucha albo stan podgorsczkowy to jedz na pogotowie, bo to nie zabawa! A co do pepuszka to spokojnie...Helence odpadl dopiero po 17 dniach! Wszystko zalezy od grubosci pepowiny..i tez nam troszke zawolgotnial to lekarka kazala kupic w apteve takie waciki nasaczone apirytem - LEko i przemywac! Faktycznie zaraz sie zauszylo i odpadlo!

A u nas srednio 😞 Helenka nadal wysypana na maxa..nie em juz nabialu, jajek i pomidora a ona nadal ma krostki i skorupke..ciagle ja wysypue! Zalamalam sie juz..pediatra ma nam przepisac Nutramigen, bo w Bebilo Pepti jest laktoza a w tym nie ma..tylko ze mnie zdenerwowala, ze moze trzeba bedzie calkowicie przejsc na sztuczne, jak eliminacja w diecie nie pomaga! A ja sie tak latwo nie poddam..moja siorka umowila mnie to lekarki jej dzieci, ktora jest pediatra i alergologiem i ma dobre opinie w necie! Jedziemy dzis na 15.30...ogolnie moja nerwica przeszla mi na Helenke i martwie sie ciagle o nia! Czy Wasze bobasy tez tak czasem jak jedza czy cos to tak sie wzdrygaja, jakby raczki i nozki podskakuja..jakby drgawka?! Zlapalam na to nerwa..
A co do maciezynstwa..wiecie co?! Latwe nie jest..to jest monotonnia, a jak bobo placze i malo spi to jest b.ciezko! Sama w domu ledwo wyrabiam..dlatego jezdze do mamy lub kumpeli z Helenka! A kregoslup odpada..ale ja mamgo w b.zlym stanie - uciski na nerwy itp 😞 Chyba w ostatniej chwili zdecydowalismy sie na dziecko, bo potem chyba juz sil by nam nie starczylo 😉 No i pewnie bedzie jedynaczka nasz Skarb..na pewno zatesknie za takim maluszkiem, ale raczej ta iezka ciaza, dochodzenie po porodzie i zdrowie sprawiaja, ze pozostaniemy przy jednym 😉 No ale na 100% tez sie nie zapieram:P
A co do grzechotek..to Helenka juz wodzi wzrokiem za takim kolorowym motylkiem, a i karuzele juz zauwazyla!! I super wpatruje sie w twarze 🙂 Nasza mala Ksiezniczka 🙂
Buziakuje bo przyjehalismy na zjazd a potem do lekarza:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja w ciazy postanowilam, ze karuzele zawiesze jak mala miesiac skonczy no ale wlasnie czasem tak fajnie sie rozglada i slucha jak sie do niej cos mowi, ze chyba by sie juz przydala... chcialam oczywiscie na allegro zamowic 🙃 no ale siostra sie zaoferowala i juz paczuszka ze stanow idzie bo podobno tam tansze 😮 Madzia prawda to?
no myslalam, ze z tym kregoslupem to myslalam, ze tylko ja taka jak "stara" babcia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmala Damiankowi na wypróżnianie pomaga herbatka koperkowa, ale ona jest od miesiąca to musiałabyś się skonsultować z pediatrą czy możesz podać, lub możesz też sama ją wypić to przeniknie do mleczka i może ułatwi sprawę 🙂 Moja siostra synkowi musiała termometr w pupkę pchać jak nie mógł zrobić kupki...

d-brycz Damian dopiero teraz gapi się zawzięcie na karuzelkę 😉 wcześniej tylko melodyjki go interesowały a misie nieszczególnie 😉

dodi masakra z tym wózkiem, długo Ci nie posłużył...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...