Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Czesc dziewczyny!!
Jakosik deprecha mnie dopadla i nawet nie mialam sily pisac 😞 Nio i jeszcze byismy na szczepieniu tym 6 w 1 bo tej 5 w 1 nie bylo w aptekach i normalnie szok. Przez wa dni caaaaaalllly czas plakal a ja razem z nim 😞 . Ledwo do ubikacji moglam isc ale tylko raz. Nio sajgon byl straszny. I bylam u gina. I dalej czekamy. Dopiero ja wroca normalne cykle to sie okaze czy bede miec druga operaje W kazdym razie cos jest nie tak 😞 Lipa taka 😞
Agadka: na takie odparzenie polozna polecila posypywac pupke po kazdej zmianie pieluszki maczka ziemniaczana bo ladnie sciaga wilgoc i naprawde pomaga!! Nio a espumisan i te leki na kolki sa niby od 1 miesiaca ale mi pediatra kazala wczesniej podawac tylko mniejssze ilosci. Nio wczesniej mozna dawac Delicol ale u nas sie nie sprawdzil
Strzauka: Dostalam !!!! Dziekuje 😘 Zaczne podawac tylko jak juz minie tej sajgon poszczepienny! I napisz jak mam cosik doplacic!!
babeczko: biedna Helenka 😞 nIO i z laklatcja Cie rozumiem 😞 U mnie tak roznie ale wieczorkiem na noc to Piotrus potrafi 200 ml wcisnac a ja tyle nie mam 😞 wiec butle daje niech sie chlopak naje 🙂 NIo i wpsolczuje diety 😞
pampinko: kurcze normalnie szok z tym szyciem 😞
4nula: az 2 miesiace??? bIedna ty 😞 jak tak mi Piotrus caly dzien pacze i ani minuty nie spi to tylko czekam jak moj z pracy wraca i przekazuje potomka zeby odsapnac i nei wyobraam sobie inaczej bo juz nie daje rady. Kochana jestes mega dzielna 😘
madzia: mi to sie tak podoba Wasze zycie. Te imprezki i w ogole Cie podziwiam ze dajesz super rade i to z dwojka!!
Dziewczyny ja w ogole nie wiem czy moj jest tak rozpieszczony ale on sam nawet nie zasnie a jak probuje go zostawic na chwile samego to od razu oczy jak monety i nie spi 😞 A jak musze jeszcze zroic dokumenty i w efekcie pracuje w nocy jak maz jest 😞
AAAAAA dzieciaczki sliczne!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Hej
ja sie zastanawiam, czy moj Miles to ok,bo on to lubi pospac, hehe. Ale ma okresy aktywnosci, rano, to i ze dwie godzinki posiedzi z nami, i wieczorem, czasmai po poludniu, ale ogolnie to zje i idzie spac dalej. No ale nie tak, ze w ogole mi nie krzyczy i jest taki aniolek. Ale nie powinnam narzekac, pooki co. W nocy spi ok, ale tez zalezy. Budzi sie dosc czesto, co 3 godziny to na bank ale czasmi czesciej. I nad ranem to najlepiej u mamy na lapkach pochrapuje. A u nas standard, ze Ella wedruje do nas w nocy...tak mi sie to nei podoba, bo sie nauczy i bedzie bieda. Mysle, ze juz w sumie sie nauczyla. Ja lubie sie do niej przytulac, ale same wiecie....Tak wiec nad ranem wszyscy w jednym lozku i naprawde wszyscy, bo zwykle koty gdzies w nogach chrapia 😉
Agadka, co do odparzonej pupki...po pierwsze wspolczuje, po drugie wietrzyc...jak ELla miala takie akcje, to kupki szly na podklady bez pieluszki...no i idz do lekarza, a to dlatego, ze moze potrzeba cos na drozdzaki czy cos...ja za kazdym razem przy takich akcjach dostaje dla Elli masz na grzybki na pupke i ochronny na recepte. I jeszcze nasiadowki w cieplej wodzie, no ale Sarunia za mala. DUzo jest ochronnych kremow, ale niestety jak juz tak zle bylo, to tylko te od lekarza dzialaly. Mam nadzieje, ze malutka sie nie meczy i nie ma biegunki. A Tobie szczerze wspolczuje tych korzeni, bolu, krwi i cierpienia. Jakby malo wszystkiego bylo....
Madzia, ale, ze co ginekologicznie nei tak? Bo ja chyba czegos nei doczytalam...
4nula, 2 mce sama? Buuuuuuuu
Dorotka, wspolczuje Heli i Tobie i nerwow i wszystkiego...
Wczoraj sama zabralam dzieciaczki na plac zabaw, dalismy spoko rade 🙂. Maly troche zrobil awantury ale przysnal sobie w koncu. On oglnie super, tylko to nieszczesne ulewanie...
Ja probuje ogarnac nasza sypialnie...nie mam gdzie chowac ciuchow, w ogole taki czas, ze jeszcze cieplo na ubrania letnie, ale juz czasami zimno an dlugi rekaw...a mi sie nie mieszcza zimowe i letnie ciuchy i musze jednych sie pozbyc, zeby drugie wyciagnac...a poki co wszystko wyciagniete i mam pierdzielnik. Jak zwykle.... Ogolnie, musze sie pogodzic z faktem, ze moj dom nalezy do dzieci i balagan bedzie nam towarzyszyl przez lata hehhhhe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdaluke - balagan, nie balagan i tak uwielbiam Wasze zycie i rodzinke:P A Miles jeszcze malutki..i oby zostal taki grzeczny, bo Heli przeszlo:/
Magdad - kryzys ma kazdy..chyba..ja juz pare zaliczylam! Najgorsze jak siedze sama z Helena w domu..ledwo trwam do 21 jak wraca Michal..i oddaje ja na troche! Kocham ja strasznie, ale ciezko mi wytrzymac caly dzien..malo spi, placze itp! Na cycu super, ale kekarz zabrania czesciej niz co 2h, bo ma biegunko i brzuszek musi miec czas by odpoczac!
A z tym ginekologicznym to co sie dzieje?! Bo wiem ze z rana cos nie tak..o to chodzi?
Agadka - te kultury bakterii najlepsze..no i ew.dieta! A na dupke to Madzia dobrze gada - maczka ziemniaczana!
Monia - a Ola Ci nadal pomaga przy Marcelince? 🙂

Ogolnie widze, ze prawie wszystkie dzieci podobne..cyc i na raczkach..a jak odkladasz to oczy jak 5 zl :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia+ ja Cie naprawde podziwiam!!! nio i to u mnie ta ze dalej mam ten obrzek oda cieciem. I gin twierdzi ze to albo ta endmetrioza i trzeba operowac albo ropniaki (czyli jednak mialam zapalenie 😞) NIo ale to ma wyjsc dopero jak wroca cykle, bo jak endoetrioza to wtedy zaczna rosnac
ajjj babeczko: mpj Piotrus w 6 tygodniu wazy 4200 czyli nioa przy urodzeniu 2810 ale nikt mi nie mowi ze za duzo... Nio raczej lekarze twierdza ze nadrabia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia, ja mialam podejrzenie endometriozy, w zasadzie, to mojlekarz mial pewnosc, ze jest i zalecil , jako najlepsze lekarstwo- ciaze 🙂. I powiem, ze po pierwszej ciazy nic nie wrocilo ( a wczesniej byly bole, plamienia i nieregularne miesiaczki), wrecz wszystko sie pieknie uregulowalo. I tak naprawde to juz nawet nie pamietam o tym. Mam nadzieje, ze nie wroci i mam nadzieje, ze u Ciebie to nie to. I jesli mialas zapalenia to jakim czortem Ci tego nie wykryli i nie wyleczyli??? I ropniaki zostaly? Bidaku, wspolczuje.....
DOrotka, no maly jeszce, chociaz juz niebawem skonczy 4 tyg 🤪 i wiem, ze moze mu sie zmienic, ale!!! ELla tez byla takim dzieckiem dobrym, wiec mam nadzieje, ze sie wdal na dobre w siostrzyczke 🙂.
A do nas jedzie babcia i fajowo, bo mi nudno, czy tez raczej- samotnosc doskwiera.
My zabukowalismy hotel na weselicho za miesiac, hehe. Luke mowi, potrenuj troche picie, bo wypijesz dwa browce i bedzie po Tobie, smieszny on. Ale planuje, nie powiem, zaszalec moze troche, doslownie, pewno 2 piwa 😉 no skoro mamy dla dzieci zapewnionych dziadkow i sciagne mleka na pare karmien, to czemu nie!
Ja powinnam ogarnac jeszcze wiecej, bo rano przychodzi koles dalej jakies pomiary robic itp ale wole na kompie posiedziec 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdada - wspolczuje tego, ze cos nie tak 😞 A endometrioze u mnie tez podejrzewali..mega bole przy okresie itp itd..mam nadz.ze nic nie wroci! A co do wagi to ma 4120g 🙂 I chodzi raczej o czestotliwosc karmienia ze wzgledu na brzuszek - kolki i rzadsze kupki..ze brzuch nusi odpoczac chociaz 2h i zdazy strawic!
Magdaluke - tez bym zaszalala na weselichu! 🙂 Mi tez doskwiera samotnosc..zawsze lepiej jak jest z kim porozmawiac! To Luke widze ostro pracuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie 🙂 Nie poleze dzis z rana w wyrku z Hela, bo mam rehabilitacje..ale przyda sie bo reka mi odpada pd lulania jej:/ A trza wtac wczesniej, bo przeciez cycki trzeba pokatowac, by miala co jesc:P Buziaki i milego dnia! Szkoda ze taka ohydna pogoda, bo znow w domu bedziemy kiblowac..a tyle godzin z dzieckiem samej w domu to ciezkie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej babeczki 🙂

Magdad kiepsko, ze cos noe tak :/ a przesylka strasznie pozno doszla, ponad tydzien to masakra!

Agadka wspolczuje odparzen :/ my stosujemy pampersy Pamersa i puder nivea, czasem sudocrem i spokoj. Tez slyszalam ze maka ziwmniaczana i wietrzenie pomagaja!

U nas ok, Damian wlasnie wisi na cycu, wczoraj mial szczepionke 6w1 i xalkiem dobrze przeszedl, bez goraczki itp 🙂 Wazy 5kg, mierzy 63cm i nadal grzeczniutki i spi cala noc, 🙂 chrostki powoli schodza, smaruje rumiankiem.

Dzis zostaje z babcia i dziadkami a mama z tata jada na winobranie na koncert Iry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aaaaaaaaaa Strzauka Iry zazdroszcze!!!uwielbiam ☺️
Nirmala Michasia jak 29.09 to razem z moim Michałem 🙂 i faktycznie podobne jestescie 🙂 no i Dodi podobne pomysly mamy bo wlasnie zalatwilismy chrzciny na 30.09 😁 czyli tez 2w1 bo w sobote imieniny to w niedziele na chrzcinach bedziemy obchodzic 🙂
Agadka a moze malutka ma uczulenie na chusteczki lub pampersy? bo skoro tak czesto zmieniach pieluche to czesto chystek uzywasz i moze od tego czegos nasaczajacego chusteczke?
ja bym swojego nie puscila na 2 miesiace! 😠 ba! nawet na 2 dni! ma mi pomagac i koniec! tylko rozumiem ze jak mus to mus 😞
a propo opieki tatusiow 🙃 moj ostatnio jakos siedzi i telewizje oglada ja koncze prasowanie i mala zaczela popiskiwac to mowie, zeby sie nia zajal bo chce skonczyc zeby ciagle nie lezalo no a on mi ze mu w glowie sie kreci! 😮 to mu mowie, zeby wytlumaczyl Izie, ze nie moze jej wziac bo sie zle czuje! chyba zrozumial aluzję i tylko glowe zwiesil i cos pomruczal, ze za malutka i nie zrozumie jeszcze...
no a ja to sie rewelacyjnie czuje non stop!!!!
Pampinka bidulu! ostatnio miska naszlo i mi sie tu do mnie dobiera! a ja mu wypalilam czy on wie co to jest polog?! no szkoda mi go no kurde! wiec Tobie to naprawde wspolczuje! normalnie trauma 😞
Magdad oby jak najmniej komplikacji!
Magdaluke ha ha bo chyba tak jest, ze im wiecej miejsca tym wiekszy balagan 😞 wiecej rzeczy sie gromadzi w domu jednak niz w mieszkaniu!

moje dziecie wczoraj moze spalo 3 godziny przez caly dzien 😞 przysypiania przy cycku na 5min nie licze 😞 no ale w nocy byla dla mnie laskawsza i dzis jakos tez juz zasnela ciekawe na jak dlugo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magdaluke jak czytam twój post, to jakby miejscami o sobie czytała 😁 Moja Matylda też pobudka max co 3h, ale przeważnie 1.5-2h. Najgorzej w nocy, czuję się już bardzo zmęczona 😞 I też walczymy z ulewaniem, tzn. robię wszystko, żeby im zapobiec, ale od czasu do czasu jej się zdarza. Dziś w nocy znowu marudziła i pobudka co godzinę 🤢 I musiałam ją kilka razy z łóżeczka podnosić i od nowa lulać, bo nie chciała zasnąć. A w chacie też bajzel, nie wiem jak to ogarnę, jak Paweł pojedzie na statek... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie mamusie 🙂
Dawno mnie nie było bo już jestem sama z Antosiem a on coraz mniej śpi i czasem już nie wiem co mu dolega 😞 więc ja kompa włączam raz na jakiś czas i mam zaległości na forum.
Z małym byliśmy w piątek na pierwszej wizycie u pediatry i dostaliśmy skierowanie na usg bioderek i powiedziała że Antoś ma wodniaczki jąder 😞 (wiecie coś na ten temat? ja słyszałam że do roku powinno to się wchłonąć a jeśli nie to potem robią jakiś zabieg) i na następnej wizycie da skierowanie do chirurga żeby to zobaczył, a oprócz tego ma przepuklinę pępkową 😞 i muszę zaklejać pępuszek żeby nie "wychodził" jak płacze ale podobno to się zarośnie. Ale Wam pomarudziłam.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Damianek na chwilę usnął, chciałabym wziąć prysznic i umyć głowę ale trochę się boję na tyle go zostawiać... zawsze to robię jak mąż jest w domu...

Jeszcze mi się nie wchłonęło wszystko :/ mam jakieś "jeziorko" przy bliźnie, ale ginka pozwoliła się bzykać i dała tablety, tylko mi wciąż chęci brak, a mąż już coraz mocniej rozochocony po takim długim poście...

My chrzest zrobimy raczej w grudniu jak moja siostra przyjedzie bo chciałabym ją na chrzestną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jestem na telefonie póki mała śpi wiec każdej nie odpisze

Jesteśmy dziś pierwsz dzień z sarnia same i pierwsza nic bo Tata spa na dole 🙂 jest całkiem ok mała śpi wiec posprzataam popralam obad gotowy tylko trzeba nastawic jest dobrze 🙂

Ja nie wiem czy to uczulenie na pampersy czy chusteczki pampersy zmieniłam a myje ja woda i wacikami wiec chyba nie to a fakt ze ciagle jest obkupkana 😞 wczoraj z 20 kupek 😞 ale dziś jest lepiej wiec nie ciągnę jej jszcze do lekarza mam nadzieje ze jej przeszło zobaczymy

Podypuje wlasnie maka zeby sie to chociaż strupkiem zaczęło robić a to ciagle rana taka krwista 😞

Ile wasze dziec robią kupek a raczej robiły jak miały ok 2 tygdnie ?

Pamiętacie teg małego oscarka o którym pisałam niestety mu sie nie udało 😞 dziś pogrzeb 😞 biedulka

Chciałam wam jeszcze poodpisywac ale nie pamietam co ?! Jesiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Agadka to mam nadzieje ze malej przejdzie 🙂 co do kupek to moja tez sporo praktycznie przy kazdej zmianie pieluszki a czesto zmieniamy 😉 o Oscarku az przykro czytac 😞 [*]dlaczego takie aniolki umieraja?! bezsens, co on komu zrobil 😞 🥴
Gaju dzis o tobie myslalam, dlugo cie nie bylo! widzisz Czarnyloczek dobrze pisze! podnos mu jajuszka i pewno si wchlonie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam się 😘

Kurcze i, że takie maleństwa odchodzą 😞 aż mi siarki przeszły 😞 [*]

Bujam dzisiaj młodego od 2 w nocy zasypia na 10 minut i znowu "akcja bujanie" 🥴 straszna pogoda u mnie cały czas pada więc się w zasadzie nie dziwię, że dzisiaj marudny 🥴 ja to chrzciny będę robiła u siebie na mazurach w październiku mnie mama porywa do siebie więc wszystko pozałatwiać i jakoś w listopadzie zrobimy 🙂 za 30 dni zobaczę w końcu swoją mamę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej, jezeli chodzi o szczepienia to my bierzemy wszystko co możliwe, pneumokoki mamy refundowane bo mała ma wadę a resztę czyli meningokoki i rotawirus płacimy, no i podstawowe bierzemy 6 w 1. Nie możemy sobie pozwolić na niepotrzebne wymioty czy biegunkę bo w takim przypadku czeka nas szpital aby podać jej lek dożylnie a w domu podajemy doustnie. My po południu same, mąż w pracy, Olka zaraz na angielski a Marcelina juz jakąś godzinkę śpi na brzuszku 🙂 Uwielbia na brzuszku. Byłysmy na usg bioderek i wszystko ok i pani mówiła, ze jak dużo leży na brzuszku to nie musimy pieluszkować. Muszę Wam powiedzieć, ze fajnie miec starsza córkę, Olka juz mi dużo pomoże, Marcelince wystarczy nieraz na pocieszenie jak Olka do niej chwile pogada czy pośpiewa a ja juz cos w tym czasie mogę zrobić. Ogólnie Olka same szóstki i piatki przynosi ze szkoły ale dziś...dostała uwagę za gadanie 😁 No cóz...za mamusią rozgadana... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczynki dzięki za rady z tym wodniaczkiem.
Smutne że Oskarek nie wygrał i już go nie ma 😞, niesprawiedliwe że takie małe istotki odchodzą 😞
My szczepimy jak na razie 5w1 i WZW.
Agadka mój synek często robi kupki i zdarza się nawet że po każdym jedzeniu, choć zauważyłam że prze ostatnie 2-3 dni jest ich mniej.
Dziś już padam na twarz, Antoś przez cały dzień marudził i tylko na rękach na chwile się uspokajał, spał w sumie tylko z 3 godziny w ciągu dnia, ale na szczęście po kąpaniu usnął i śpi od 19:30 a ja mam nadzieje że pośpi tak do ok. 23-ciej.
Nie gniewajcie się że każdej nie odpisze ale czytałam Was na raty i już mi się pomieszało co która napisała 🤢
Dobrej nocki
Buźki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...