Skocz do zawartości

Lipcówko-Sierpniówki 2012 :) | Forum dla mam


czarnylok_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dorotka, jak to mowia, dzieci placza, ale mamusine serce wie najlepiej. No ale co myslisz, ze co jej jest? Kolki? Czy chce na raczki?
Ta hustawka to fisher price, taka seria z rybkami, mam jeszcze taki bujaczek u babci co rybki babelki puszczaja, hehe.Tylko Elka kombinuje przy karuzeli i zrywa miski i rybki ...jak widac. SPi niunia ale nie ma goraczki, wiec tyle dobrze.
A ja mam TYLEEEEEEEEE roboty a siedze i ogladam tv bo dzieci spia...
Dzis w ogole latalam troche po urzedach i sie tylko zdenerwowalam, babe pouczalam jak ma swoja prace wykonywac, az glupio...bo ja nie mam obywatelstwa tylko status rezydenta, co "zmienia" postac sprawy i tak uslyszalam "wie pani...ja przez 20 lat moze 3 razy takie formularze wypelnialam...'.no i zamiast 10 minut zajelo jej to 1,5 godziny, nie przesadzam. I jeszcze potem dzwonila do domu bo czegos tam nie dopytala... 🤪 AAAAAAA urzedasy wszedzie takie same....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Bisiu bedactwo, tyle wycierpieliście i dalej stresy... Oczywiście razem z mężem i Damiankiem mocno trzymamy kciuki za Wasze badania, oby było ok!!
Monia za Was też trzymamy kciuki 😘

Agadka jak odświeżysz stronę to zdjęcia zrobią się normalnej wielkości a to możesz zrobić bez użycia lewego guzika 🙂 A cycki to ja wcześniej miałam tak napęczniałe, że mleko sikało a sutków nie było widać... Ale poczytałam o relaktacji i będę molestować cyce co 1,5h laktatorem i zobaczymy, może coś się da jeszcze zrobić 🙂

Babeczko co do zajmowania dziecka w dzień... dziś musiałam niemal bezprzerwy trzymać Damiana na rękach, strasznie płakał, bo prawie dwie doby kupy nie robił i brzuszek go bolał :/ na szczęście wreszcie zrobił kupkę i zasnął, ale jestem umordowana...
Tak ogólnie to wychodzimy z nim raz dziennie na spacer na co najmniej godzinkę, rano z nim leżę i oglądam tv a on zwykle przysypia, albo gadam do niego to się do mnie śmieje, albo puszczam karuzelę to wówczas śmieje się do miśków 😉 czasem włożę na chwilę do bujaczka 🙂

Magdaluke koszulka Elli zawodowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
Aguska co do zaparc to jakis tydzien temu mialam masakre 😞 ale zaczelam wiecj zup jesc i wiecej plynow ogolnie przyjmowac i oki 🙂 takze polecam!
4nula sliczna Lenka 🙂 a w pracy to ja ciagle 🙃 ale raz na jakis czas tak na godzine 😉 sprobuj z ta praca moze akurat dobrze wyjdzie a jak nie to zrezygnujesz i wrocisz do malej
Strzauka ja wierze w cuda i moze dziadek wyzdrowieje! 🙂
Czarnyloczek moja ma bardzo czesto łapki zimne i zestresowana zaraz patrze czy oddycha 🥴 moze sprobuj jakis walek z kocyka zrobic i nie bedzie mial mozliwosci "wedrowania" po lozeczku. u nas tez 22-23 stopnie i w domu to ubieram body i bawelniany pajacyk i kocykiem okrywam jak spi. na podworko na to wkadam kurteczke i grubszy kocyk.
Bisiu powodzenia na badaniach!!!
Monia Wam tez!!!

my dzis praktycznie cale popoludnie na podworku i myslalam, ze mala mi padnie i ladnie przespi pol nocy, taaaaaaaaaa marzenia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moje maluchy mnie wykonczyly...Miles placzek, tylko raczki i tylko w odpowiedniej pozycji...na kapiel sie tylko ucieszyl...Ella schorowana , wiec sie meczyla i pozno poszla spac...teraz i ja ide, bo rano wstawac do lekarza....
Strzauka, nie wiem, watpie w sumie, zeby bardzo szkodliwe, ale lepiej spytac fachowca.
A, no i najwazniejsze, Mr Miles dzisiaj konczy sobie 1 miesiac ! Fiu fiu!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,
ale stron naskrobałyście 😉 uhuhu 😉) musze to nadrobić..

Ja już wymęczona psychicznie.. bo latam tylko po lekarzach.. ale dobrze, że poszłam.. bo okazało się że jest wszystko okey i z ta raną też, a to zgrubienie to od szwów. A tamta mnie chciła juz ciąć.. i pewnie jakbym w czwartek poszła na konreole to by mnie nacieła;/ tak się znają.. juz nie wspomnę o tym, że mi chciała wyciągnąc i ciągneła i na siłe szew rozpuszczalny;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Amelia masakra! wlasnie zawsze lepiej u kilku "specjalistow" sprawdzic...
Magdaluke jak fajnie synka nazywasz 😁 oby Elli przeszlo! i buziak urodzinowy dla maluszka 🙂
Strzauka moze lepiej sprobuj podkurowac sie miodkiem 😉

my dzis 4 tygodnie 🤪 a jutro do lekarza na badanko malutkiej ciekawe ile przytyla 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuski!
Michaska wlasnie kongo zrobila - obesrala sie po pachy, trzeba bylo myc i przebierac. Wchodzimy na ubranka 62 ale w niektorych to by sie chyba utopila bo rozmiar rozmiarowi nierowny.
Bisia i Monia powodzenia na badaniach dzielne kobitki!
Strzauka nam ortopeda tez kazal pieluszkowac profilaktycznie - pamper + 1 tetrowka. Na noc nie zakladam a w dzien nie zawsze bo tez nie wiem co o tym myslec bo opinie rozne sa.
D-brycz z miodkiem to ostrozne przy karmieniu piersia bo to silny alergen a poza tym maluszka brzuszek moze bolec od miodu.
Magdaluke buziaki dla malego mezczyzny na miesiac i schorowanej bidulki Elli :*
Anyaz masz super diabelka 😉
Agadka ale z Twojej Saruni laleczka 😁
U mnie piersi juz sie nie robia twarde jak kamienie, sa miekkie a mleczko wylatuje jak sie scisnie wiec ok - moze sie juz unormowalo. Kobietki jak wygladalo u Waszych dzieciaczkow miejsce po szczepionce na gruzlice? Bo wczoraj zauwazylam ze Michasia ma taka spora gorke czerwona w tym miejscu i nie wiem czy to normalne po takim czasie? I jeszcze przy sutku ma cos co wyglada jak pryszcz z biala glowka i ma to od dawna, ja najpierw sie nie przygladalam bo myslalam ze to sutek ale teraz mnie zmartwilo a nikt nie zwrocil na to uwagi. Jak nas teraz odwiedzi polozna to musze jej chyba pokazac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmala ze szczepionką to normalne, Damian ma taką dość ciemno różową w tym miejscu, a z tym "sutkiem" to faktycznie spytaj położnej...
A z tym pieluszkowaniem to ja olałam, bo tylko płacz z tego był, nie będę dziecku niepotrzebnie ruchów krępować, zwłaszcza jak się naczytałam o negatywnym wpływie na kręgosłup...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nirmala a ten "pryszczyk" to duży? czy tyci? Bo mój ma takie trzy, jeden pod szyjką i to jakby potówka tylko uzależniona od naszych hormonów, więc spokojnie 😘
A po szczepiące to mojemu ta gulka pękła i ma strupka.

Co do mleka, to jak mój śpi po sześć godzin to rano ma problem ze złapaniem sutka 😜 i w ciągu dnia "czuję" jak mi mleko "schodzi".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja tez czuje jak mleko schodzi 🙂 Ale cycki twarde nie sa..czasem w nocy tylko sie zdarzy! Ale dzis ladna pogoda..wyszlam na spacer, bo u mnie w domu armageddon - syf bo niema czasu sprzatac i jeszcze piony wymieniaja i nie mam wody, a co wiecej UWAGA - dzis mi zakazali nawet sie wysikac, bo wszystko im leci na glowe..ale wkurwa mam! A wode beda wymieniac jezCze ok 1,5 tygodnia..czyli brak wody w godzinach 8-16..pomyslcie co to znaczy przy niemowlaku! Pozarlam sie z nimi:/Cholera - wietrznie dzis! A ja jade z Hela do poleconego dermatologa, bo nicnie zre a ona nadal wysypana 😞 A z tymi ciuchami to szlag trafi..kupilam na 62 bodziaki, bo mam malo..a one przyszly tak wielkie, ze chyba na 5 miesiecy! Aaaa!

Nirmalka - zapytaj poloznej..moze ma po prostu taka krostke-znamie? A co do kupy..no czasem trzeba nawet po pachy! Nasza od wczoraj meczyla kupa i dopiero zrobila..tez masakra:P Co do pieluszkowania to nam nie zalecal, wiec co lekarz to inna opinia!
Amelia - dobrze ze poszlas do innego lekarza!!! Rece opadaja na tych specjalistow...
Madzia - no raczki mamusine najlepsze! Buziak dla chorej Elluni!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamusie sporo mnie nie było ale jakoś tak czasu brakuje 🙂

u nas dobrze byliśmy u kardiologa i jest tak samo jak przed miesiącem, szmer nadal jest ale na usg nic bardzo poważnego nie widać, ten przeciek jakby mniejszy się wydaje no więc 9 października nastepna wizyta u kardiologa i jeśli nic się nie pogorszy to dopiero za rok w lipcu mamy się pokazać

Adaś jest cudowny bardzo grzeczny, nie lubi być sam jak jesteśmy obok to jest spokojny ale sam w pokoju nie lubi być, ja mleka mam chyba nie za wiele albo mam mało treściwe mleko bo Adaś się nim nie najada wiec dokarmiam w dzień butelką, noce mam ok mały zasypia o 22 a potem około 4-5 budzi się na jedzonko i potem znów śpi tak do 8-9 nie wybudzam go w nocy an jedzenie bo nie ma takiej potrzeby bo fajnie przybiera, dziś waży 5,7 kg więc chyba mieści się w normach, czasem nawet oszukuje go dajac herbatkę rumiankową bo on to taki głodomorek jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
DZiewczyny podglądam wasze zdjecia dzieciaczkow wszytskie są słodkie 🙂

Monika i Bisia jestem z Wami myślami i trzymam kciuki za wasze dzieciaczki i badanai które je czekają

Nie dam rady nadrobić wszystkiego co napsiyłaście ale postaram sie juz was czyta na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
widze ze same glodomorki nam sie trafily 🙂

czarnylok twoj juz lepiej je? szesc godzin.... 😎 ja jeszcze o 4h marze 😁

maiha koniecznie przychodz czesciej ladnie ci spi w nocy wow czekam na ten czas kiedy moja tyle pospi

superbaba akurat teraz wam sie przytrafilo no :/ ale bedzie juz zrobione

magdaluke jak dzis mala? lepiej?

amelia cale szczescie ze wszystko ok!

dbrycz a co ty robisz ze mozesz juz teraz pracowac?

O JEZUUUUU GUZIK MI WKONCU DZIALA WOWWWWWWWWWWWWWWWW
MOGE WKLEJACCCCCCC :d I KOPIOWAC I W OGOLE HAHAHAH ale radocha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka 🙂

Bisia i Monia trzymam kciuki za pomyślne wizyty, by wszystko poszło po Waszej myśli, jestem z Wami i Waszymi dzieciaczkami!!!

Mój Antoś w ciągu 2 tygodni przybrał 780 a ile waży teraz nie wiem, ale pewnie już dobrze ponad 4kg, mały pyzolek się robi 😜. Ciuszki nosi na 56 ale niektóre 62 też są już dobre, bo tą rozmiarówką to nie można tak do końca się sugerować. Zauważyłam tez że niektóre ubranka na 62 jeśli chodzi o długość są już w sam raz ale przy szyjce są za szerokie 🤢.
My już po chrzcinach naszego bąbla - był spokojniutki i spał całą mszę 🙂

Zdjęcia super - wszystkie dzieciaki słodziaki i ciocia Marta przesyła im buziaki 😘 😘 😘

Czytam Was w wolnych chwilach (których mam coraz mniej) ale nie zawsze jest czas odpisać i teraz już nie pamiętam co kto pisał 😮

Jeszcze chciałam coś dodać ale zaczyna marudzić więc lecę.
Buźki 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
WItamy sie
Miles wazy sobie 4560 i ponoc to bardzo ladnie, akurat idzie proporcjonalnie w gore. N awykresie jest co prawda w 90 % wzrostu a ja tam nie widze, zeby jakis dlugasny byl...dzis wlazl w spiochy nb ...wiec nie wiem. ALe i w 3 m wchodzi spokojnie. Jak juz wiemy, rozmiar rozmiarowi nie rowny.
A, i cos wspomniala o plynie w jaderkach, czyli to samo co Antos i Miloszek chyba, ale w ogole nie robila z tego problemu, bo nawet nie powiedziala za pierwszym razem. Teraz wspomniala, bo mam obserwowac czy sie przepuchlina nie robi. Nie ma nic, ale mam obserwowac, bo czasami chlopcy wlasnie placza bo ich boli ..a rodzice nie wiedza, ze trzeba patrzec. No i wyniki przyszly badan genetycznych...nie wiem dokladnie jakie to, ale kazde niemowle w stanie ohio ma badania na 5 wad genetycznych i iles setek roznych aminokwasow. No i wszystko ok, wiec git!
I mam obserwowac ulewanie, ale nei wyglada to na taki reflux jak u ALexa...
A powiem wam, ze sie napracowalam z dziecmi sama. WYprawa, oczywiscie sie spoznilismy, a wyjechalam o czasie, ale taka ulewa nas dorwala, ze ledwo widzialam a na autostradzie...brrr. I Ella chora, ten w foteliku a tu leje na nas, ja z dwojka maluchow i torba i jak tu zrobic, zeby nie zmoknac??? 🤢
Ella bz. Nie ma goraczki mcnej, wiec ok. Jak bylismy na tym festynie, to specjalnie mocno nie podchodzilismy do swinek bo cos mi sie obilo o swine flu..swinskiej grypie. I caly czas lapki mylismy?dezynfekowalismy. No a dzisiaj koleza=nka dzwoni, ze oglosili, zeby trzymac male dzieci z daleka od pawilonu ze swiniami...a ona miala zamiar swojego 3 tyg syna zabrac ( odradzalam jej, ale ona madrzejsza). No i sie zdenerwowalam, czy mimo wszystko ELla czegos nie zlapala, ale lekarka mowi, ze szczepionka na grype, ktora Ella dostala 2 tyg temu chroni przed ta grypa...wiec sie uspokoilam....poza tym kurcze, wiem, ze niczego nie dotykala ani tez my, a to swinia musi w twarz kichnac albo przez kontakt dotykowy. No ale, nie wykluczam w sumie niczego....
Fajny pomysl z watkiem na fotki!!! Popieram :-)
Amelia, hardcorowo, nie ma co. Tam by CIe cieli, tak profilaktycznie, a bo co...tam CI mowia, ze ok wszystko...zglupiec mozna!
D-brycz- buziak dla Izuni na 4 tyg!!!!!!
Dorotka, ale maskara, bez wody okropnie. Jaknie urok to sraczka. A jak mala, placzek dzisiaj czy jak?
Nirmala, moj maly ma takie biale krostki-pryszczyki na buzi, pare ma i chyba na szyjce i jest to normalne. Moze to to samo.W kazdym razie nie wolno tego wyciskac ani nic z tym robic.
Maiha, wlasnie sie zastanawialam jak tam u was. Cudnie, ze Adas ma sie dobrze a jak mowia, ze wyrosnie, to na pewno wyrosnie. Moja ELla miala reflux nereki mowil , ze wyrosnie i chyba juz wyrosla, bo nie miala infekcji od dlugiego czasu!
A jak Nadia? Moja cora naprawde super do braciszka, plakala za nim, jak zostal z babcia, rano pierwsze co to do niego, albo sie o niego pyta. A w ogole, dzis w nocy mega zonk- Miska, moj kudlaty kot, przysnela sobie kolo malego w lozeczku..tego sie nie spodziewalam. Pogonilam ja , ze sie kurzylo, ale kurka, strach teraz....Moze jak sie Miles zacznie wiecej wiercic, to jej przejdzie.
Agadka, fajnie, ze przycisk dziala, bo wiem, ze CI to nerwa naciskalo, hehe.
A kiedy wy pierwsze szczepionki macie dziewczyny??? U nas dopiero jak sie skonczy 2 mce, na 18 pazdziernika mamy kolejna wizyte i to ta ze szczepionkami. A widze, ze wy juz zaszczepione...Tylko Hep B dostal w szpitalu....Wszedzie to tak? Ciekawe czemu tutaj czekamy w takim razie 2 mce. I wtedy duzo tych szczepien
•DTaP: Diphtheria, tetanus, and acellular pertussis vaccine
•Hib: Haemophilus influenzae type b vaccine
•IPV: Inactivated poliovirus vaccine
•PCV: Pneumococcal conjugate vaccine
•Rota: Rotavirus vaccine
i jeszcze kolejna dawka hep b...musze potlumaczyc chyba te szczepionki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja pierdzieu, ale mi referat wyszedl!!!!!!!!! Bo uzupelnilam posta, hehe. SOrki
Gaja, mowila mi, ze twarde w dotyku i czesto bolace, wiec synus zareaguje jak dotkniesz no i w ogole moze byc przez to niespokojny. I dzieciaczki z tymi wodniakami ( bo tak to chyba sie nazywa) maja niestety wieksze predyspozycje. I tak jak pokazywala, to bardziej nad jaderkami u gory moszny . Ale mysle, ze bedziesz wiedziec jakby co, no bo jak twarde, to twarde.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Narazie tylko na chwilke - po dermatologu! Ufff! Wykluczyla alergie i powiedziala to samo co lieresza alergolog - lojotokowe zapalenie skory! Dala zalecenia itp..hurra - moge jesc 🙂 A Helenka dzia znow placzek 😞 A tesciowa dzis byla i mi nerwow dala - bo mi tu gada, ze jej ciezko przelykac, ze to na pewno refluks itp..ech:/ Z woda syf - jutro wybywam do kumpeli! Potem Wam odpisze:*

A i jeszcze - jeju..jak sie tak na nia patrze to tak sie ciesze, ze jest mooojaaaa i jest taka cudna! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Chwila wolnego przed moim snem..bo Helenka kima w lozeczku, a tatus nakarmi ja przed 24..wiec mam wolne cycki do ok 3:P Padam dzis na pysk i nie wiem czemu, bo tesciowa chwile sie nia zajmowala! Kochana kobieta, ale ta nerwowke wprowadzila..ze zle przelyka, ze podnies bo ma czkawke, bo znerwicowana pewnie jak tyle placze..no i ja nerw:/
Agadka - ciesze sie z Twojej guzikowej radochy:P Jak pupcia Sary? Moja wlasnie ma chyba odparzona lekko, bo przy odbycie ma zaczerwienione i male krostki..posmarowalam dzis sudokremem dla odmiany..A D-brycz swoj biznes ma, wiec lux malina 🙂
Gajeczko - alez Antos ladnie przytyl!!!!
Maiha - jestem w szoku i zazdroszcze tak grzecznego Adasia 🙂 Helenka moze sobie polezec z 15-20 minut i popatrzec ba karuzele czy firanki itp..ale ogolnie tylko lulac :/
Madzia - juz Ty tam nie wymyslaj swinskich gryp! Oby sie Elluni polepszylo..no i rewelacja, ze chce pomagac przy Mr Milsie:P A szczepionki to u nas chyba ok 4 tygodnia..wzw b druga dawka + te wszystkie ksztusce itp! Roawirusa zrobie za ok tydzien- dwa jak brzuszek sie uspokoi..na to czas tylko do 12tygodnia...haha chcialam napisac do 12 tc :P
Czarnyloczku - to kiedy nasze dzieci maja randke on real? 🙂 Super z galeria..musze sie podlaczyx do kompa i wstawic fotki 🙂 Tylko czekam az maz obrobi te nowe, ktore ciagle jej pstrykam..

Aha!!! Franek Bisi juz po rezonansie..do jutra w szpitalu czekaja na wynik! Trzymajmy kciuki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dorotka, to skoro nie alergie, to mam nadzieje, ze sie czyms pycha uraczylas! Fajnie, bo alergie to utrapienie.
A tesciowa pewno nie moze, musi powiedziec...bo przeciez ona wie lepiej...bo dzieci wychowala, no Twojego meza. I wiesz, ze chce dobrze, tak to juz jest. Moja praktycznie nigdy sie nie wtraci slowem, ale jesli juz, to zwykle ma racje a i tak mnie nerw wtedy traca. Ale to moze ze 3 razy sie jej zdarzylo.
Lepetyna mnie lupie caly dzien. Nerwy tylko przez Lukea prace i durnego idiotycznego szefa...aaaaa. Luke si emniej stresuje niz ja, glupek ze mnie, zawalu sie dorobie.
A lekarka pwoiedziala, ze dziecko z kolkami, to takie, co przez przynajmniej 3 dni w tygodniuplacze non stop przez 3 godziny...i zwykle popoludniu/wieczorem...i moj Miles moze sie niestety kwalifikowac. Ale w sumie nie jest az tak strasznie. I moze to tylko gaz albo brzusio boli, bo ja za duzo kawy pewno pije...ALe jak widac duzo nie trzeba , zeby dziecko "kwalifikowalo" sie do kolek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...