Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Ula ta biedrona bawi sie od dawana, na poczatku brala ja sobie na brzuszek i ja wibrowalo 😁 😜 teraz w koncu moze za nia ganiac 😉 taaa pilot to najlepsza zabawka i moja komórka...kupilismy jej zabawkowy tel ale nie zainteresowal jej... teraz najbardziej na topie jest z zabawek garnuszek na klocuszek, karuzela z morskimi stworzonkami (oczywiscie grająca i migajaca), biedrona i saksofon grajacy...a najlepiej jak gra wszystko na raz 😁 🤪 aaaa no i mula na odoczynek i chwile zadumy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Kubuś też ma szał 🙂 . na pilot :P i inne rzeczy elektroniczne .

Kubusiowi coraz lepiej wychodzi chodzenie 🙂 hi .
Jutro wybieramy się do Krakowa na cały dzień :P
Kubuś będzie karmił gołąbki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tez mamy ta karuzele i nawet ja Tymek lubi 🙂 u nas od dłuższego czasu na tapecie sa bajki! Oczywiście po za rzeczami, ktorych nie mzoe takich właśnie jak piloty i telefony;/ lubi tez kula hula czy jakos tak oj w sumie wszystko po chwili jak to u mojego synka bywa...
Do szalu mnie chwilami doprowadza, bo NIC nie moge przy Nim zrobić od rana do poludnia ruszyć reka nie mogę, musi byc przy mnie, albo Go prowadzac albo pokazywać mu na meblach na rękach ehh...odejdę to zaraz w mgnieniu oka jest i ciągnie mnie za nogawke...
Dzis mu dalam zabawki którymi sie dawno nie bawil i jakos sie zajal po południu ale byl juz bardzo zmęczony.
Ostatnio kupilam mu takie malutkie bajeczki drewniane-fenomenalne, bo bawi się nimi naprawdę jak na jego możliwości długo. 😉
Wszedzie wejdzie, wszystkiego tak ciekawy ze az nadto 😁 nie usiedzi długo w jednym miejscu-ma to po mnie, więc nie mogę sie czepiać bo to calkiem moja krew 🙂 hehe ja tez podobno na dlugo sie nie zabawilam, ,temperamentne dziecko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hehe Latka tez ostatnio znalazlam tego pilota ale moje dziecko jest cwane tesciu dal jej prawdziwego pilota od starego tv to i tak chce nasz a tamtego nie ruszy a nasz caly poobgryzany...

Karolka ale Ulcia zasuwa ja juz sie nie moge doczekac alecos mi die wydaje ze Ola nie bedzie raczkowac bo chce ciagle byc prowadzana i coraz sztywniej stoi na nogach a na siedzaca to sie przechyla i przesuwa sie z jedna noga podwinieta bo tak cwiczy pupaw przod i tyl ale boi sie poscic i wyciagnac ta noge raz tak zrobila i przywalila w nos i teraz ma cykora...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Swetna Ola!! I Ula, jak zwykle 😜

Latka, u nas najlepiej wchodzi królik, który jest po 5 miesiacu 😉 Ja mu daje to, co lubi, a porcje raczej mniejsze... Jak do tej pory tylko raz zjadł prawie cały duży sloiczek 😉 akurat obiadek z ryba gerbera

Marylu, też jestem ciekawa tej nocy... Tym tylko się do mnie przytulil przy zasypianiu, w zasadzie położył się na mnie, widocznie potrzebuje bliskości, ale o mleczko w ogóle się nie upominał... Bardzo szybko.zasnął 🙂 zobaczymy, jak będzie spał, zwłaszcza, że nie jesteśmy u siebie... A kapusty no stosuje, bo jakoś dużego problemu nie ma 🙂 w sumie trzy razy ściągnęłam trochę pokarmu, ale tylko tyle, żeby poczuć ulgę i zrobiłam zimny okład... Teraz też się "mroze" 😉 poszło zdecydowanie łatwiej niż myślałam, no i wreszcie m trochę się dziecka nauczył i chyba zzyli się że sobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂

Inirtam, u nas tez najlepiej krolik i ryba. wydaje mi sie, ze obiadki z krolikiem, sa dosc słodkie, moze takie ma uroki to mieso,nie wiem bo nie jadam 😁.
Dobrze, ze poszło duzo łatwiej niz myslalas i ooby tak dalej 🙂

Ja obiadki staram sie dawac z jak najwyzszym miesiacem, zeby uczyl sie gryzc i takie przewaznie je. No i oczywiscie duzyy sloik, z angielskich to jest wszystko 4, 7, 10 miesiecy, poszczegolne z HIPP sa po 6. Wiec teraz kupuje te po 10 i 250ml i praktycznie zjada caly, zaleyzy co jest, ryba to calyy 🙂a zpolskich to tez raczej staram sie nie kupowac nizej niz po 8 mc , a tych co razz bardziej gladszych nie chce i sa za male sloiki hehe

ja jak zwykle problemy mialam z obudzeniem sie. od dwoch dni Tymek spal raz w dzien, budzil sie o 12 i szedł spac o 17:30 i w noccy sie obudzil i szał , zabawy 3h masakra.dzisiaj juz mu na to nie pozwole i poloze go jak zwykle to bywalo po obiadku. z jednej strony sie cieszylam bo da odpoczac mojej mamie;/ odkad ona wraca z pracy niczym go nie moge zabawic, tylko chce z nia...masakra jakas.. martwi mnie to. jak byla pogoda to z nim wychodzilam a teraz to ciezko, ciezko tez go utyrzymac ciagle na gorze i dla niego i dla mnie rowniez-jak wiezniowie...ana dole to ani sie ze mna nie pobawi ani sam, bo babcia wszystko da i wszedzie zaprowadzi, bierze ja za palec i biega. ciesze sie ze jedziemy treraz do polski to go troche odizoluje od babci bo to jest juz nie doo pomyslenia, a z drugiej sstorny przykre, ale bardzo uciazliwe. mam nadzieje ze rozlaka 3tyg pomoze, bo pozniej mama przylatuje do polski na 2tyg i wracamy razem. wiec pozniej tutaaj juz od razu nie bede pozwalac zeby znow sie tak przyzwyczail....eh
uroki mieszkania z kims...oby szybko nam poszlo pojscie na swoje, a z drugiej strony dobrze miec blisko kogos za granicaa....wszystko ma swoje plusy i minusy....

ja zaraz do kosmetyczki na chwile relaksu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Czytam na bieżąco ale niestety nie mam czasu odpisać.

Latka masz priv. Ja używam tylko Pampers Premium, po wielu eksperymentach z innymi pieluchami nie chcę żadnych innych. Zresztą pracuję w firmie, która jest ich dystrybutorem (co nie oznacza, że mam je za darmo 😁 ) i od początku właśnie do tych byłam przekonana. A co do obiadków, to wiesz, że ja też podaję z Hipp a, że te dla młodszych dzieci mają gładką konsystencję do dodaję jeszcze to do tego posiekane żółtko, kawałeczki ziemniaczka i obiadek gotowy. Nie ma zbyt dużego wyboru, więc w taki sposób posiłkuję się, żeby miała zróżnicowane obiadki 😉

Przez ostatnie dni miałam mnóstwo sprzątania w domu.
Za 10 dni moja ukochana córeczka idzie do żłobka 😞 I wcale się nie cieszę, że będzie wśród dzieci i że to coś innego niż siedzenie z mamą w domu. Będzie mi jej strasznie brakowało. Tak to przeżywam, że chudnę w oczach,niestety moja waga pokazuje już 47 kg 😞 Kupiłam mojej laleczce wszystko, co może tam potrzebować a w domu staram się poświęcić jej każdą minutę, niestety czas tak zapieprza, że zanim się obejrzymy Maja będzie w rękach obcych Pań 😞
To takie moje dramatyzowanie 😞

Piszecie, że przy drugim dziecku człowiek się tak nie spina. Nie w moim przypadku.
Mam bzika na punkcie Majki, przy starszej nie byłam taką panikarą, teraz biję w tej dziedzinie wszelkie rekordy. Jak tylko zapiszczy już jestem przy niej, spełniam zachcianki, rozpieszczam. Zresztą u mnie w domu wszyscy szaleją na jej punkcie 😁 Jak tylko się przewróci już każdy leci, żeby pocieszyć i sprawdzić, czy nic się nie stało 🤨 Ech, można by tak długo pisać 🤔 Wiem, że żłobek wpłynie pozytywnie na nas wszystkich 🥴 Jednak serce mi pęka na samą myśl o nim 🥴

Na Majkę czekaliśmy baaaaaaaaaaaaaaardzo długo z wszelkimi trudami i przeszkodami po drodze. Już nawet straciliśmy wiarę, że będzie.... Jest naszym cudem, który wywrócił nasz świat do góry nogami i nie żle nam w głowach poprzestawiał 🤔
ech, się rozpisałam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej kochane
u nas dzis kiepska pogoda, a ja muszę z małym dojść do miasta po składniki na ciasto. Mam nadzieje że się nie rozpada po drodzę 🤢
mixi czytałam że po dwójkach mają wyjść właśnie czwórki 😉 u nas już dobry tydzień mały się męczy- wcześniej było znośnie. Ale zważając na to jak długo przebijały się inne ząbki to myślę że czeka nas kilkutygodniowa walka....
Deira udanych wakacji! i odzywaj się czasem 😉
karolka gratki dla raczkującej Ulci 😉
kasiu a Olcia czaruje tymi oczkami wielkimi:*
agn u was pampers premium care to te same pieluszki co u nas zwykłe active baby 😉 a te zielone ( u was active baby) to u nas baby dry. Nie wiem czemu w polsce tak pomieszali. Ale tylko do rozmiaru 3 były pieluszki białe premium care. a co do żłobka to nie dziwie się że tak przeżywasz 😞 mi chyba też serce by pękło jakbym małego musiała dać do żłoba. Ale ja jestem straszną matką, i jak wróćimy do polski to wolałabym go dać do żłobka niż do teściowej 😞 jak okropne to jest?!

U nas też piloty, telefony, kable laptopy- tylko prawdziwe;D jak bierze pilot to zawsze włącza tv i patrzy co włączył 😉 ja się już poddałam i daje mu wszystkie nasze "gadżety" moim telefonem to już się przejadł więc mam spokój 😉 ale umie sobie go już odblokować i tak delikatnie paluszkami po ekranie jeździ;d a jeśli chodzi o ipada to nauczył i mnie i mojego M mnóstwo sztuczek o których nie wiedzieliśmy 😁 jajaj najbardziej mnie wkurza że gryzie kable, mój kabel od ładowarki już przegryzł. mojemu M też... zabieram mu i gonie go od kabli ale on zawsze gdzies wychaczy...

Jeśli chodzi o zabawki to małego mało co ineteresuje:/ dostał tydzien temu garnuszek na klocuszek, szczeniaczka uczniaczka i ksiażeczke taką co gra i nawet 5 min przy tym nie usiedział 😞 teście mu teraz kupili takiego farmera z traktorem i przyczepą i to jest w stanie go zatrzymać na moment. Ale jeśli się oddale to i tak biegnie do mnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu wypisz wymaluj jak u nas krzys i Tymon 🙂
No właśnie pomieszali z tymi pampersami 🤢 ja tu uzywam te zielone właśnie 🙂
A my lecimy w poniedziałek 🙂. Ja tymek i m i zostajemy z Tymkiem do 23.09 dzien przed urodzinami wracamy a 30.09 mamy szczepienie.... a M do 9.09 będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobra napisze co pamietam.
Oj, tez by mi było przykro, ze musze malucha oddac do zlobka, aleniestety taka kolej rzeczy i tak już musi być, ze przychodzi czas, ze mama do pracy musi wrocic.

Co do fiksowania w sprawie dzieci . W szpitalu najbardziej fiksuja mamy, co maja pierwsze dziecko, starsze babeczki w pierwszej ciąży, no i Panie z niepowodzeniami rozrodu. Tak naprawdę nie ma się co dziwic. Ja się zawsze troszkę podsmiechuje z nimi, ale robie to mam nadzieje, z taktem i nigdy żadna Pani mi nie zwrocila uwagi, ze ja w jakiś sposób uraziłam. Agn, jesteś zdecydowanie usprawiedliwiona. Czytajac Twój post,od razu chciałam, to napisac,ale widziałam, ze sama się podsumowalas.

Co do babci, ciesz, się, ze maluch jest w dobrych rekach i uwielbia babcie, aczkolwiek staraj się postawić jasno i zrozumiale zasady, w których chcesz wychować malca. U mnie często gesto klotnie i madrosci,jak Nadia stoi w kącie,a babcia mi ciśnie, ze jestem wredna, bo nie mam uczuc, ze ona taaak placze.. a Nadia cyrki odstawia, i liczy na to, ze babcia ja uratuje. Nie ma i koniec. To co mama mowi, jest swiete, nawet jak nie ma racji!!!


Wiecie, co mi zrobila wczoraj Nadia???Ogolnie myslalam, ze umre ze strachu. 5sekund trwalo dla mnie wieczność. Poszlysmy do apteki, ja szukałam kasy w portfelu, Titi w wozku, a Nadia przy stoliczku dla dzieci, i widziałam, ze wychodzi na dwor. Sluchajcie, ja wychodzę a dzieciaka nie ma.. Scisnelo mnie, serce w gardle.. mowie, no kur.. Wracam do apteki na sprint, mowie, ze może pod stolik wlazła..patrze a jej nie ma.. i pytam babki czy widziala, ze wyszla?? Weszla babcinka jakas i mowi ze jak taka dziewczyneczka w sukience niebieskiej to pobiegla do przodu…No to sprint,a ona się za budynek schowala.. i cieszy się.. ale darłam na nia pyska. Chyba pol ulicy mnie slyszalo..
Nie chce wiedzieć co przezywaja rodzice,którym dzieciak odejdzie w markecie, albo nad zatłoczonym morzem.. maniana..

Mnie tak szpital wkrecil, ze zastanawiam sie zeby na rok. wziac jeszcze pol etatu w innym szpitalu.. ale to tak chyba dopiero od grudnia 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My mamy to samo z kablami,telefonami,laptopem już powoli zabawki Majkę przestają interesować.
Ale dobrze,że rano po przebudzeniu nam da jeszcze pospac bo damy jej mleko a ona miedzy Nami bawi się w lozku swoimi zabawkami a my śpimy i tak potrawi przez godzine 😁
Ja na szczęscie Majki nie musze prowadzić do zlobka i ten podejrzewam zebym nie dala sobie rady sama bez niej w domu.Na razie do 2015roku a potem zobaczymy czy nam przedluzą niepelnosprawność i czy Majka bedzie mogla isc do przedszkola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam:-)

Ja pamiętam jak Karolka dawała Ulę do żłobka to ją podziwiałam bo ja sobie mojej Oli nie wyobrażałam ale Ulka świetnie sobie radzi:-) A teraz jak patrzę na Olę to też już by mogła taka kontaktowa się zrobiła i tak jak kiedyś płakała na swoje kuzynostwo to teraz piszczy na widok dzieci i woli zabawę z nimi czy obok nich niż z nami 🙃iść ale skoro obie babcie chętnie się nią zajmują to nie mam potrzeby wydawać dodatkowo kasy 😜

Karolka patrzyłam na tą biedronkę co macie i się wahałam czy kupić ale jak zobaczyłam ze jest identyczna zabawka tylko piesek ( za którymi przepada Ola zarówno żywymi jak i zabawkami) to od razu kupiłam 😁 może ruszy ten swój chudy tyłek w końcu 😁

Agn ja Cię rozumiem bo sama na punkcie swojego dziecka mam fioła i chucham dmucham żeby nic jej nie było i u mnie wszystko wymusi a u taty to zupełnie inne dziecko bo mój M nieugięty i powie nie to nie... wczoraj leżeliśmy w sypialni i pilot leżał koło M Ola co wyciągała po niego rękę to najpierw spojrzała na M a on że nie wolno spokojnie jej mówił i nie brała a u mnie to nie ma że nie od razu ryk i głupia matka daje. No i oczywiści jak tata nie kazał to po kilku podejściach było spojrzenie na mnie i "mama" oczywiście w tonacji skarżącej - mama a tata mi nie chce dać 😁 😁 bo tylko jak coś potrzebuje to woła mama 😉
No ale jeśli chodzi o żłobek to pewnie ty gorzej to zniesiesz niż Majka bo z reguły my się zamartwiamy a po dziecku to spłynie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny 🙂

Jak pisałam wczoraj mieliśmy jechać do KRK ale nie pojechaliśmy bo Mój M sie w nocy rozchorował .. wymiotował całą noc dziś jeszcze cały dzień leży i śpi . Tyle dobrze że Kubuś zdrowy . W zeszłą sobotę i niedzielę Ja teraz Mój M maskara ...

Ale jak będzie się dobrze czuł to jutro jedziemy 🙂 drugi raz na wycieczkę z Kubusiem :P .

Ja Kubusia do żłobka nie daje .Zostaje z Nim w domu póki co szukam na weekendy pracy ale póki co nici .. ciężko jak nie wiem co ..
Kubuś już śpi 🙂 Mąż też a Ja sama dziwnie tak :P cały dzień myślę że dziś niedziela .Ma już stałą porę na sen 🙂 . o 19:00 go kąpie zje mleczko wcześniej paróweczkę i śpać o 19:30 🙂

Miłego długiego weekendu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia26 napisał(a):
Witam:-)

Ja pamiętam jak Karolka dawała Ulę do żłobka to ją podziwiałam bo ja sobie mojej Oli nie wyobrażałam ale Ulka świetnie sobie radzi:-) A teraz jak patrzę na Olę to też już by mogła taka kontaktowa się zrobiła i tak jak kiedyś płakała na swoje kuzynostwo to teraz piszczy na widok dzieci i woli zabawę z nimi czy obok nich niż z nami 🙃iść ale skoro obie babcie chętnie się nią zajmują to nie mam potrzeby wydawać dodatkowo kasy 😜

Karolka patrzyłam na tą biedronkę co macie i się wahałam czy kupić ale jak zobaczyłam ze jest identyczna zabawka tylko piesek ( za którymi przepada Ola zarówno żywymi jak i zabawkami) to od razu kupiłam 😁 może ruszy ten swój chudy tyłek w końcu 😁

Agn ja Cię rozumiem bo sama na punkcie swojego dziecka mam fioła i chucham dmucham żeby nic jej nie było i u mnie wszystko wymusi a u taty to zupełnie inne dziecko bo mój M nieugięty i powie nie to nie... wczoraj leżeliśmy w sypialni i pilot leżał koło M Ola co wyciągała po niego rękę to najpierw spojrzała na M a on że nie wolno spokojnie jej mówił i nie brała a u mnie to nie ma że nie od razu ryk i głupia matka daje. No i oczywiści jak tata nie kazał to po kilku podejściach było spojrzenie na mnie i "mama" oczywiście w tonacji skarżącej - mama a tata mi nie chce dać 😁 😁 bo tylko jak coś potrzebuje to woła mama 😉
No ale jeśli chodzi o żłobek to pewnie ty gorzej to zniesiesz niż Majka bo z reguły my się zamartwiamy a po dziecku to spłynie 😉


Kasia to u nas to samo jest jak coś sie dzieje to tylko mama 🙂 i jak cos chce)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tak, Ula sobie swietnie radzi z dala od mamy 🙂 ale od wrzesnia idzie do panstwowego i przyznam sie, ze mam lekkiego stresa, bo bedzie musiala isc w calkiem obce miejsce...musze wziac sobie pierwszy tydzien wrzesnia wolne, zeby ja szybciej odbierac i stopniowo przyzwyczajac...jak bylismy z nia na spotkaniu to juz ladaowala u pan na raczce, inne dzieci wtulone byly w mamy, a ta rzadzila 😁 przegadala prawie sama dyrektorkę zobka, ktora udzielala nam informacji 😁

My od dzis do niedzieli jestesmy u moich rodzicow, M zostal w Poznaniu. Jutro przyjezdza moja siostra z córeczka, no wiec Ula bedzie miala towarzystwo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka, nic tylko sie cieszyc, bo Ula jest jedna z nielicznych, ktore w ten sposob przechodza aklimatyzacje w zlobku... choc pewnie wpanstowwoym bedzie ciut truniej. chobcby ze wzgledu na ilosc dzieciarni, wiec fajnie, ze bierzerz wolne i bedzie ialamozliwosc przyzwyczajenia sie stalego..

Ojjj..to u nas ja jestem, ta zla.. a stary pozwala na wszystko 😜

Jest mi zle mega.. mialam kiedy psiapsiole. sluchajcie 15 lat.. ukrada mi 2500tys.. sprawa w sadzie.. szukanie winnych wyszlo, zeona.. kasa wrocila.. a dzis gadam z ej bratowa i laska ma najprawdopodobniej nowotwor , a ja wyje jak bober.. bo tyle lat z nia spedzilam.. i nie wiem czy sie odezwac i ja wspierac..
mama jej nie zyje, ojciec sie wypiera.. i sama nie wiemm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...