Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Kochane 🙂
Dawno mnie nie było. Znowu wiele spraw naraz się spiętrzyło - dużo pracy, zepsuty komputer, choroba M., kolejne zapalenie uszu Natalki a od tygodnia zapalenie spojówek u mnie. Na szczęście jest lepiej 🙂

Mam nadzieję, że święta mijają Wam w spokoju, zdrowiu i w gronie najbliższych osób 🙂
Trochę spóźnione te moje życzenia, ale szczerze od serca życzę Wam wszystkim i Waszym rodzinom zdrówka, radości i pomyślności w ten radosny czas Bożego Narodzenia 🙂
U nas spokój, trochę obżarstwa, ale dużo radości, bo Natala zachwycona prezentami 🙂 Najbardziej to chyba przypadł jej do gustu szczeniaczek-uczniaczek ode mnie i M, kuchnia Smoby Minnie od siostry i szwagra i taka interaktywna zabawka: Mama Pinkusia i pingwinek Piku od teściów. Mała ciągle coś "gotuje, smaży i dusi" w swojej nowej kuchni a potem karmi szczeniaczka i pingwinka 😁

Chyba czas się położyć spać 🙂 Jutro mamy w planach relaks we własnym gronie na łonie natury, jeśli pogoda w miarę dopisze 🙂
Spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu, spokojnego lotu 🙂 Nad morzem zimy ni widu ni słychu. Dzisiaj lekko popadał deszcz a temperatura 7 stopni. 😮 Nie wiem, kiedy przetestujemy sanki 😉

U nas już nastrój poświąteczny. Jutro niestety do pracy, więc dość bolesny powrót do rzeczywistości mnie czeka 😮 Ze świąt jedyne co pozostało, to uczucie obżarstwa 😉 Trzeba będzie chyba cztery litery ruszyć i spalić te kalorie w najbliższym czasie 😉

A tu moja mała kuchareczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie u mnie kilogram na plusie i sterta kartonów po prezentach Oli tyle zostało po świętach 😁

A poważnie to bardziej cieszyły mnie prezenty Oli niż moje i jej radość była największym prezentem:-)

Deira Natalka super gotuje ale się zmieniła i włoski jak jej zjaśniały 🤪 też mamy tego pingwinka i Ola po prostu w nim zakochana ciągle chowa tego małego pingwinka naciska serduszka i robi mu a kuku i skacze i krzyczy hopa hopa 😁 a nie myślałam że aż tak jej się ta zabawka spodoba bo też ją dziadki gdzieś znaleźli i kupili. No oprócz tego dostała lalkę Natalię mądrą przyjaciółkę ale póki co wkurza się jak ta za dużo gada i nie może jej przerwać 😁 ale poza tym fajnie już kombinuje z nią gdzie trzeba nacisnąć i w ogóle 🙂 od nas dostała tą arkę Noego i zajefajna ta zabawka mogę ją z czystym sumieniem polecić naprawdę warta swojej ceny a Oli też bardzo się podoba. Dostała taką piłkę-klocki do budowania dwa misie kolejkę elektryczną ale na to jest zdecydowanie za mała więc narazie ją schowamy bo jest naprawdę taka konkretna (póki co rodzice się pobawią hehe) i szkoda by było zniszczyć trzy książeczki:jedną z puzlami jedną w formie torebeczki a jedną z lego Duplo z klockami w zestawie oprócz tego klocki z Wadera bo teraz miała ale trochę mało i takiego konika sorter do ciągnięcia który też jej przypadł do gustu.Poza tym dostała jelcze ciuszki: dwie bluzki rajstopki słodycze ale to już dla rodziców będzie 😜 no i ogólnie z prezentów jestem zadowolona wszystkie jak najbardziej trafione:-)

Marylu szczęśliwej podróży ale pewnie już na miejscu jesteście więc udanego pobytu 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć Kochane. Mam już dość świąt. Brzuch coraz częściej się napina przez ciągłe siedzenie albo u gości albo z gośćmi, nie mam kiedy wypocząć. Dobrze, że już po...
w sobotę wyjeżdżamy do Zakopanego na 5 dni. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i będziemy mogli się z dziećmi ruszyć gdzieś a nie siedzieć w domku cały czas.

u nas prezenty też trafione, dzieci zadowolone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam sie po swietach 🙂 ja niestety sie nie obżarłam, bo od tygodnia trzyma mnie jakas jelitowka, schudlam 2 kg, co zjadlam to lecialam na kibel, nawet stoperan nie pomagal 🤨 jutro ide do lekarza...
A co do prezentow, to Ulcia zachwycona, dostala interaktywna arke noego i pieska samby, wozek, lale bobasa gadajacego i spiewajacego, lapka, klocki, ksiazeczki jakies misie, doslownie szal 🙂 przez dwa ostatnie dni byla zajeta razem z kuzynka obczajeniem wszystkich zabawek 🙂 a dzis wrocilismy do siebie i tez jej nie bylo bo siedziala u siebie i dalej sie bawila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej

marylu udanego pobytu 🙂

Deira ale Natalka się bardzo zmienila. Wydoroslala, taka fajna powazna gosposia 🙂. Bedzie lubila pichcic jak mama, co ? 🙂

doti udanego pobytu. 🙂 . Mam nadzieję ze milo spedzicie czas i odpoczniesz 🙂.
co raz więcej czlonkow rodziny wie o malym groszku w brzuszku 😉 ?

Fajnie ze Wasze maluszki zadowolone z prezentów 🙂. U nas tez radości co nie miara 🙂.
Dzis u nas boxing day. Pierwszy dzień mega przecen. Dzis poszalalam ja. Oczywiście wszystko bez mierzenia. Nie mialabym czasu i sil a i tak praktycnzie caly dzień na zakupach. Na szczęście wszystko dobre. No i oczywiście przydalo by sie zrzucic kilka kilogramów...
dziś w nexcie otwarte juz od 6-tej rano bylo otwarte, gdzie w innych sklepach o 9-tej jakos. Tam ludzie poluja od switu. My dotarliśmy tam okolo poludnia ale kupilam Tymkowi i chrzeniakowi trochę rzeczy.
Pogoda dopisywala, więc i spacer był. Dzien mily i męczący 🙂

za to od jutro załatwianie kilka spraw urzędowych :/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
My juz na miejscu. podroz udana, mimo iz Krzys nie zmruzyl oka to byl bardzo grzeczny;-) dzisiejszy dzien mnie wymeczyl. leze juz w lozku i mam nadzieje szybko zasnac. od nas Krzys dostal mase prezentow, tutsj druga czesc i jeszcze mysle ze jutro moi rodzice go obdaruja. wiec nie wiem jak sie spakuje spowrotem 😉

Karolka elektrolity i bakterie, nic wiecej pewnie Ci nie dadza. Wspolczuje samopoczucia ale mysle ze to sie juz konczy!

Latka wlasnie troche zla bylam ze akurat w boxing day lecimy, wszedzie przeceny;-) ale zeby nie bylo mi smutno to jutro podjade do zary bo jutro zaczyna;-)

Deira jaka slodziutenka;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marylu to udanych zakupow w takim razie. Tak jak tu sie poluje na nexta tak w Polsce na Zare 😁 no w sumie na caly inditex, bershki, pull&bear itd...
a tam akurat przeceny zaczynaja sie najpoznidj, bo po świętach. Sama to przechodziłam bo pracowalam w pull&bear 🙂. Ale teraz bardzo bym chciala wrócić i poczuć ten ból nog po przecenach hehe.

dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Mamuśki 😉
Wczoraj pierwszy raz porządnie mnie Groszek skopał 🙂 Wystarczyło żeby tatuś rękę na brzuch położył i Mały zaczął wariować! Pierwszy raz....
Dziś pakowanie a jutro wyjazd... fajnie 🙂

Latka, tak coraz więcej osób wie. Wczoraj to byłam... nawet nie wiem jak to nazwać... zaskoczona? zniesmaczona? Żona chrzestnego mojej szwagierki zapytała mnie czy tak dobrze wyglądam czy się rodzina powiększa.... 😮 głupie pytanie.... ja bym nie miała śmiałości tak do kogoś wypalić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
W końcu po świętach.
Teraz ścisła dieta ,bo przybyło tu i tam . 😁 😁
Doti ,ale masz fajnie też bym do zakopca pojechała 🙂 🙂Myślę ,ze pogoda Wam dopisze ,byleby tak nie wiało.
Jak piszecie ,że Wasze dzieci się cieszyły z prezentów to ,aż się zastanawiam co z Wiki jest nie tak 😮 😲 bo ona to nawet nie rozpakowywała ,teraz niby się bawi tymi zabawkami ,ale szału nie ma .Chyba ma ich po prostu za dużo . 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej.

ja pije kawe a Tymek sie bawi 🙂.

Doti, no to nie fajnie ze strony tej kobiety. Tym bardziej ze to nie dziecko i wie co mówi 🤢

kurcze dziewczhny wiem ze nie raz sie o tym u nas na forum mowi, ale jesli moglabym Was prosić o odpowiedz raz jeszcze bo nienzawsze mam jak doczytać a moze od tego czasu cos sie zmienilo...
mianowicie...
chodzi mi o to co wasze maluchy jedza na sniadania/kolacje ?

Tymek upodobal sobie na sniadanie kaszke a na kolacje jajecznice lub parowke :/. Nie bardzo chce sie przekonać do innych rzeczy. Wydaje mi sie to za monotonne, ze nie będzie nigdy chcial isc nic innego...
je ladnie i sporo ale te rzeczy. Nie bardzo chce jesc pieczywo. Tzn sam je buleczke bardzo chętnie, lubi. Sle np do parowki czy jajka w międzyczasie uda mi się coś wepchnac a tak to sama parowka, jajko, no z pomidorkiem pokrojonym.
dlatego kanapke je zadko a jak juz to tak ze on je szynke a ja mu podaje chlebek. Albo skubie mu male kawaleczki razem chlebek z szynka. Czesto on wyciaga z buzi ta bulke a sama szynke je.
Probowalam mu robic jakies kluseczki leniwe z serka homogenizowanego, placuszki z jogurtem i platkami owsianymi. Czasem cos podje ale nie chętnie. Ja sie nastoje itd a on ruszy lub nie.
Dlatego tak sie xastanawiam...
Niby fajnie ze lubi kaszki, bo dla dzieci itd ale czy On nie jest za duzy na takie kaszki juz? Jak dawniej nie szlo mu wcisnąć kaszki tak teraz tylko to na śniadanko.

Co podjęcie waszym maluszkom 🙂 help !
aa na kolacje jeszcze lubi lososia wedzonego....
czasami tosta z szynka i serem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka u nas ostatnio na kolacje przed 20 jest kaszka z butli i rano 6:30-7:00 też kaszka. Nic innego nie wchodzi w gre. Ja sie ciesze bo roboty dużo nie ma i zawsze zjada. w ciągu dnia jeszcze ma okazje zjeść kanapeczkę, mleko z płatkami itp. więc jedzenie nie jest monotonne a tylko w tej kaszce ma mleko modyfikowane.
A propo tej kobiety: na wejściu do nich Mateusz walnął "Wy nie macie dzieci to do Was mikołaj nie przyszedł." Z tym, że on nie ma jeszcze 4 lat i dla niego to stwierdzenie jest oczywiste i zgodne z prawdą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczyny 🙂
Ja niestety już w pracy 😞 Na szczęście jest spokój, bo większość ludzi na urlopach.

Doti, w ogóle się nie przejmuj takimi głupimi pytaniami. Niektórzy nie ma ją za grosz wyczucia i taktu. Udanej pogody w Zakopcu 🙂 My tam zawitamy ponownie w sierpniu dopiero.
Kasia, moja też uwielbia wciskać tego Piku 🙂 Ma największą radochę ze świecącego serduszka i też tańcuje przy piosenkach 🙂
Karolka, współczuję przebojów z żołądkiem 😞 Dobrze, że Ulcia zadowolona z prezentów 🙂
Latka, moja nadal wcina kaszki. Na śniadanie kaszka zbożowa i czasem kawałeczek chlebka. Potem II śniadanie - różnie to u nas wygląda z II śniadaniem: jogurcik, serek, kanapeczka, czasem jakaś paróweczka, budyń, owoc... Na obiad też zależy. Czasem jak nie mam siły na robienie obiadu, a Mała nie jest w żłobku, to je słoiczek. A jak mam czas i siły to je w zasadzie to co my. Ostatnio jadła duszoną kaczkę z kaszą jęczmienną i pure z grochu 😁 Podwieczorek to je tylko wtedy jeśli obiad był lekki. Na podwieczorek najczęściej jakiś owoc albo soczek przecierowy. A na kolację najczęściej je kaszkę ryżową lub kleik kukurydziany, który wciąż uwielbia 😁 Nie wiem, co on takiego ma w smaku, bo mi ten kleik nie pasuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja tez sie ciesze ze zjada kaszke i to dosc sporo ale myslslam e ze juz nie jest wystarczające dla 15miesiecznego dziecka, ale skoro tak to ok. W ciagu dnia tez czasami je to kanapke, to tosta. Jak ja jem platki z mlekiem to Tymek cos podje ale zeby nazwac to posilkiem to nie. Poza tym mnostwo roznych owocow i warzyw je, bo uwielbia. Oboadki spore czasami dwa dania, jogurcik, lub jakies musy owocowe, czasami posmakuje ode mnie serka wiejskiego z owocami, raz więcej, raz mniej.
tylko te sniadania i kolacje mnie zastanawiają
kolacje je okolo 18-19. Ostatnio tak troche rozregullwany. Dodatkowo o 22 mleko.
Generalnie w ciągu dnia je sporo i ciągle cos podjada.
Nie wiem dlaczego ale dostalam cos na glowe z tymi kaszkami...

Sory ale cos mi strona szwankuje i tel i musze edytowac i dodatkowo bledy ;/ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, jeśli Tymek dobrze przybiera na wadze, to znaczy, że je wystarczającą ilość, więc się nie martw 🙂 A kaszki w końcu jedzą też i starsze dzieci i czasem nawet dorośli, więc uważam, że nic w tym złego że nasze dzieci wciąż wcinają kaszki 🙂 Samo zdrowie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka ciesz się, bo moi oboje są antywarzywni... ciężko ich przekonać do czegokolwiek. Tyle dobrze, że Laura przekonała sie do jedzenia zup - jeden warunek musi mieć swoją łyżkę do mieszania w misce.

Mixi u nas tak żeby nie wiadomo jaka radość z prezentami była to nie... Mati bardziej przeżywał. Laura nawet nie zaglądała do torebek z prezentami. U niej szałem był kociak miauczący z tesco i kluczyki do auta z pilotem.
Mati zachwycił się śmieciarką z ciastoliną i wielką śmieciarką z kontenerami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

I Ja Was 🙂 . Oj sporo czasu Mnie nie było ..
Ale nie było w ogóle czasu tu jak nie Kubuś to załatwianie spraw z mieszkaniem .
z M znaleźliśmy dobre i fajne mieszkanie 🙂 i się wyprowadzamy pod koniec stycznia początek lutego i było sporo załatwiania z kredytem przed końcem roku tu jeszcze poinformować obecnych ludzi co u Nich wynajmujemy że rezygnujemy z mieszkania .. Bo tu gdzie mieszkamy płacimy za 2 pokoje kuchnia łazienka 42m2 950 czynsz+opłaty według zużycia to wychodzi miesięcznie około 1200 .. jak na jedną osobę pracującą to sporo ..
A tamto mieszkanie ma 83m2 🙂 Kubuś ma Swój pokoik co najważniejsze 🙂 .
i trochę to trwało te załatwianie . Jeszcze tylko klucze musimy dostać 31 stycznia i można sie wprowadzać 🙂 . Oj .

A co do świąt . Oj cały czas w rozjazdach .. Wigilia najpierw u Moich Rodziców 🙂 , potem u Teściów ... Pierwszy dzień świąt u Moich Rodziców drugi dzień świąt u Teściów i u Babci Mojego M dopiero w domu byliśmy w drugi dzień świąt pod wieczór .. Masakra . :P

a co do prezentów Oj Kubuś zadowolony bardzo 🙂 dostał autko policyjne grające , kolejne autko ale inne , klocki , ciuszki , i co najważniejsze i najbardziej mu sie spodobało to zabawka ELO od M i Mnie 🙂 cały czas bierze i przytula zabawkę i całuje .
Dużo pokazuje 🙂 np każe wstać ustawić się w kółku chwyci za rączki i każę sie kręcić 🙂 he . Choinkę jak widzi to czasem chwyci za bombkę u Teściowej lub Mojej Mamy . 🙂 bo u Nas nie ma jak bo jest u Góry :P .

A Na śniadanie u Nas Kubuś Je jak wstanie przeważnie koło godziny 6:30/7:00 to dostaje mleko modyfikowane z Kaszką zależy jaką mam na wieczór czasem paróweczkę kanapeczkę z szynką koło 17:00/18:00 a przed samym snem koło 19:30/20:00 dostaje też mleko modyfikowane z kaszką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam u nas noc koszmarna Wiki miała ponad 39 dostała czopka ,ale była niespokojna.
Spała do 10 ,rano wstała i ma 37,9 ,na razie nic jej nie daje ,tylko obserwuje .
My na śniadanko jemy jajecznice , parówki ,kaszki , kanapki i to tyle .
Jajko raz gotowane raz jajecznice na zmianę.
Muszę ją obserwować bo wczoraj wieczorem robiąc siusiu płakała i łapała sie za pieluszkę ,wiec pomyślałam o zapaleniu dróg moczowych ,ale dzisiaj już się to nie powtórzyło 🤔
Kurcze jak ja nie lubię samej gorączki bo nie wiadomo co dziecku jest , ani kaszlu ,kataru nic. Nawet apetyt ma. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam 🙂
Mixi oby to nie zapalenie pecherza u Wiki 😮 zdrówka 😘

a mi juz lepiej, czyli leki zaczely dzialac 😉 wyglada na to, ze do Sylwestra bede jak nowo narodzona haha 😜 dobrze, ze wzielam od moich rodzicow barszcz z uszkami i kilka innych potraw, to od wczoraj nadrabiam braki w swiatecznym obzarstwie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...