Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Doti hehe 😉

Nie wiem co się ze mną dzieje ale ostatnio jestem wiecznie zmęczona i często boli mnie brzuch 🤨 A szczególnie żołądek. chyba muszę wziąć się za regularne odżywianie 🥴 No i muszę w końcu znależć czas na lekarza 🤨

Dzisiaj dowiedziałam się, że mój brat z żoną spodziewają się drugiego dziecka, mają już córeczkę 3,5 letnią. No to będzie chyba kolejny wrześniowy bobasek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
My dzisiaj pospałyśmy do 10 🙂
Już sie lepiej czuję ,ale Wiki mnie martwi 😞

dostaje dziwnych kropek , obwódka czerwona ,a w środku skórka napuchnięta jak ugryzienie komara ,pojawiają się i znikają .Najnormalniej w świecie wędrują te kropki gdzie chcą i kiedy chcą ,nie wiem co to może być .
Może coś słyszałyście kiedyś o czymś takim 🤨 🤨 🤨

A my mamy na 9 stycznia szczepienie ,ale nie wiem czy pójdziemy .

Aga super wyglądacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mixi ciężko powiedzieć... Mati miał kiedyś taką wysypkę co już się martwiłam że to może ospa albo coś, raz się pojawiała na nodze, innym razem na brzuchu i tak wędrowała po ciele. Dostał chyba zyrtec parę dni i przeszło.

Aga żyjesz w takim tempie i w takim stresie, że nic dziwnego że sie kiepsko czujesz. Musisz znaleźć czas żeby zadbać o siebie a nie tylko o swoją rodzinę :*
Gratulacje dla brata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej.

agn zaraz odpisze na priv. piekne z was dziewczyny 🙂

mixi niestety nie wiem co to moze byc i pewnie umowila bym wizytę u doktora 🙂

byliśmy dziw w koncu na spacerze. przeszlam sie przy okazji po zel do mycia dla Tymka z weledy i akurat trafilo sie promocja 3za2 wiec fajnie 🙂 mamy zapas.
teraz znow zaczęło lac, M cos sprzata w aucie a ja sie zagrzeje pyszna herbatka earl grey

milego dnia mamusie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cholera jasna! Moja Lusinka kochana znów rozwaliła głowę! Nie nauczy się nigdy patrzeć pod te małe nóżki??? Zaplątała się o własne nogi i poleciała jak długa przed siebie zawadzając przy okazji o listwę między nogami krzesła (wiecie, taką co nogi krzesła trzyma a jest niżej niż siedzenie).... Uderzyła tym samym miejscem co przed wigilią o kant schodu. Guz pokaźny, ciężko mówić o nacięciu, bo niby krew się pojawiła ale nie polała.... Martwię się 😞 Poszła spać godzinę temu... spróbuję ją wybudzić za jakąś godzinę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
biedna mała Lusia ;( te dzieciaczki to sie poobijaja biedne.
ja tez zawsze się martwię takimi uderzeniam a dzieci od razu śpiące mi sie wydają
..
a my dzis zmagalismy sie z zatwardzeniem jak nigdy dotad:/nie wiem co sie stalo. wczoraj kupy nie robil a wczensiej nie pamiętam...chyba przed wczoraj tez nie. po obiadku jak to przeważnie bywa kupa a tu wielki placz , normalnie patrzec nie moglam! nie mialam czopkow glicerynowych tzn po terminie i nie uzylam tylko kawalek szarego mydla. pomoglo od razu i spokoj. pozniej jeszcze dwa razy zabieral sie do zalatwiania i tez plac ale juz nie taki i tylko male kupki. nie wiem skad to, nigdy z kupa jakis wiekszych problemow nie bylo. raz jak byl malutki. jeszcze teraz zeby ida i mial nawet luzniejsze a teraz to moze cos zaszkodziło istad zatwardzenie? bo jakby sluz byl w kupie...
Tymcio byl dzis z tatą na play soft ale bylo zamknięte przyjęcie urodzinowe. jutro pojedzie bo ma jeszcze wolne,pogoda pod psem wiec choc tam sie dziecko wybawi ale na sszczęście dzis z rana udalo nam sie wyjsc na spacer przed deszczem bo mialam zrobiony obiad tzn mama robiła 😉 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Wybralismy. Jedzie na drugi etap do Torunia, we wtorek tez ma dwie rozmowy.. wiec mam nadzieje, ze po 3 Krolach zaczna sie odzywac 😁

Doti, biedna Lusia.

Titka tez chodzi poobijana, caly siny polik, czolo, i dzis dodatkowo bok obok oka.. Stamndard.. aaa i jeszcze dlon rozcieta nie wiem czym.. Moze z Nadia sie o cos szarpaly?? nie mam pojecia..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześć. Lusia w dobrym humorze, w nocy trochę płakała przez sen. Teraz ją to boli, ale już nie jest tak spuchnięte. Jak dotykam to mam wrażenie jakby było lekkie wgniecenie w miejscu uderzenia ale nie jestem pewna bo Mała od razu mi rękę odpycha bo boli. Nie wiem czy warto jechać do pediatry?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam.
Biedna Lusia 😞
My z M często się śmiejemy ,że dzieciom to się dużo wybacza jeżeli chodzi o upadki ,uderzenia ,stary to już by w szpitalu na szyciu wylądował. 😁 😁
U nas wszystko ok ,uczulenie znikneło , ja już tylko kaszle ,Wiki jeszcze od czasu do czasu poleci z nosa ,ale mam nadzieje ,że będzie już tylko lepiej.
W czwartek idziemy na szczepienie ,ostatnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka dziękuję, kochana jesteś 😘
Napisałam priv do Ciebie.

A moje dziecko wpadło dziś w taką histerię, że dopiero tatuś ją uspokoił, nie wiem, co się jej stało, pierwszy raz tak miała 😮
A co ważne już sama woła, co chce jeść 😁
Łabko to jabłko, mleko, piciu, bagin to banan, ciacho, jajo, miesio, mananana to mandarynka, ciekolina to czekolada - mąż mój ją nauczył 🙃
A jak nie zna na coś słowa to po prostu am 😁

Sandra twój już tyle rozmów miał, mój od 3 m-cy był tylko na jednej 😮

A ja jutro do pracy 🤢 Nie chce mi się 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja to tylko mniam ,mpa (lampa), tak,daj---- i to tyle co pamiętam ,a tak to po swojemu.
Już czekam ,aż zacznie bo się wścieka jak nie wiemy o co jej chodzi ,ale do perfekcji opanowała gestykulowanie .

Jeszcze jak coś jej nie pasuje to woła blllllleeeeee ,a nie daj boże się pobrudzi np.ręce to ją cofa 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
oj to ula pieknie "gada" 🙂 ciocie zlobkowe ja chwala, ze najbardziej wygadana jest, prawie wszystko powtórzy i szybko zapamietuje 🙂 jak byli u nas tydzien temu znajomi z coreczka, z tego samego dnia, to w szoku byli, ze ula gada 🙂 ich to na wszystko tylko eeee eeee, az ula nie wiedziala o co jej chodzi haha 😜 no ale za to tamta juz biega, a nasza chodzi po malutku i ostroznie 😉 no wiec co dziecko to inne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie:-)

Nam skończyło się wolne, M po 16 dniach w domu jutro wraca do pracy ja też i tak mi smutno:-( tak fajnie było i martwię się jak Olcia jutro zniesie dzień bez nas do 16,00:-( bo już się przyzwyczaiła ze jesteśmy cały dzień razem... Jednie wiosna za oknem poprawi mi odrobinę humor:-) dobrze że sanek pod choinkę Oli nie kupiliśmy bo chyba by lalki w nich po domu woziła póki co 😁

My jeszcze dzisiaj mieliśmy kolędę. Oczywiście Ola do ministrantów powiedziała "papa" i zaczęła machać rączką w trakcie czytania a później mówię że ma pokazać jak robi bozi amen a ona " nie" i tyle zajadała chrupki i w pompie miała wszystko 😆 oczywiście jak ksiądz wyszedł to od razu amen zaczęła robić 🙃

Poza tym z nowości to w przebiła się nam pierwsza czwórka a ja mam dosyć karmienia Oli bo ostatnio to jest znowu masakra z jej jedzeniem. Aha kupiliśmy ten Bobik DHA to ma odruch wymiotny i to taki konkretny że M miesza to z mlekiem bo inaczej nie przełknie a dzisiaj jak zobaczyła opakowanie to mówi "nie-ble".

Jeśli chodzi o słownictwo to moja Ola mówi dużo i jest taka agentka że szok, dzisiaj chodziła po domu i widziała że sprzątam i mówi płin(płyn) a miałam clin więc zamknęłam i jej dałam to wzięła go chodziła między meblami i mówiła "psik psik" i pucowała je gąbką 😁. Wczoraj np. podeszła do M jak leżał przechyliła głowę i mówi do niego" śpisz?". Jak mówię czy coś chcę to ładnie odpowiada "chcę" jak coś dostanie to podnosi rączkę i mówi "dzie"(dziękuję). Jeśli chodzi o nazywanie jedzenia to też nieźle jej idzie ostatnio nauczyła się mówić chlebek czy jakoś tak co oznacza że chce chlebek 😁

Jeśli chodzi o chodzenie to chodzi super właściwie to biega bo uwielbia się z nami gonić po domu. Mówi bieg i ucieka i to całkiem nieźle zasuwa więc zrobiła mega postępy w tym kierunku.
Mam tylko do was pytanie mamusie czy wasze dzieciaczki też tak na początku często bez powodu się jeszcze przewracały? Bo Ola np chodzi biega i na zakrętach nawet się nie przewróci a nieraz idzie po prostej drodze i nagle jakby traci równowagę i ląduje na tyłku i mówi bam 😮

Doti biedna Lusia 😞 nam Ola ostatnio przewróciła się niefortunnie na kant łózka w sypialni oczywiście siniak i krwiak lekkie rozcięcie i wielki płacz a ja miałam okropne wyrzuty sumienia ale prawda taka że nie jesteśmy w stanie upilnować dzieci bo byśmy musiały się do nich przywiązać i mimo że prawie płakałam z nią to nic w porównaniu z tym jak moja mama to przeżywała 😠 włącznie z tym że zarzuciła Olę tekstem nie biegaj Oluś bo babcia będzie płakać 😮 zaczęłam się na to wszystko śmiać że nie dziwię się że taki leń byłam na w-fie skoro takimi tekstami to mnie też mówiła 😁
No ale żeby było śmieszniej to tego samego dnia rano wstała z sińcem (nie wiem jak gdzie kiedy go nabiła) po lewej stronie czoła drugiego nabiła sobie po prawej stronie czoła i wygląda tak jakby jej rogi kiełkowały się śmiała że jest taki diabełek że rogi zaczęły rosnąć 😁

Sorki że tak się rozpisałam ale już tak dawno się nie odzywałam że chciałam wam trochę poopisywać ☺️ ale widzę że tu ostatnio bardzo spokojnie...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
oj to ula pieknie "gada" 🙂 ciocie zlobkowe ja chwala, ze najbardziej wygadana jest, prawie wszystko powtórzy i szybko zapamietuje 🙂 jak byli u nas tydzien temu znajomi z coreczka, z tego samego dnia, to w szoku byli, ze ula gada 🙂 ich to na wszystko tylko eeee eeee, az ula nie wiedziala o co jej chodzi haha 😜 no ale za to tamta juz biega, a nasza chodzi po malutku i ostroznie 😉 no wiec co dziecko to inne 🙂


Hehe dokładnie Karolka to Ola ma to samo. Ja się cały czas śmieję że Ola to ma charakter po mamie : gaduła ale leniwa 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasiu ja to nawet nie mam wyrzutów sumienia o te siniaki tylko wkurza mnie, że moje dzieci to nie mogą uderzyć się w rękę czy nogę tylko wiecznie głowa wyobijana...A Laura zamiast ćwiczyć mowę to ćwiczy wspinaczkę wysokomeblową....

Lusi przebija się pierwsza trójka... Ciągnie się to już 3 tygodnie jak dziąsło mega napuchnięte i wrażliwe i dopiero teraz czuć że już się przebiła... a ile minie zanim wyjdzie cała?????
Coś dziś w gorszej formie jestem na wieczór. Żołądek mnie boli nie wiem po czym. Do tego zgaga się ujawnia już co wieczór...
W ogóle w południe się zdenerwowałam bo chciałam z dziećmi iść na spacer to koty za nami polazły (jeden młody) i musieliśmy je odprowadzać...Koło domu też nie ma jak spacerować bo na podjeździe kamienie duże na których Lusia się przewraca, na trawie się nie da bo obsypali krzaki obornikiem, babcia wypuściła kury i rozgrzebały wszystko, przy okazji posrały cały trawnik, a tam gdzie trawy nie ma to błoto....
Nie wiem czy Wam się chwaliłam ale Groszek zaczyna porządnie kopać. Wyczuwam go już pod ręką. Ale kopie tylko niziutko pod pępkiem, blisko kości łonowej. Do wyjścia chce mieć blisko czy jak? 😉
Swoją drogą nie wyobrażam sobie kolejnego porodu. Nie chce kolejny raz tego bólu ale nie wyobrażam sobie brać ZZO..... Chyba muszę o tym z ginekologiem pogadać na najbliższej wizycie bo zaczyna mnie przerażać to że w ogóle będę musiała urodzić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, z porodem dasz rade 🙂
My dzis mialysmy ekspers babke.. rano 4 cm.. jak ja proswadzilam na porodowe niby troche bolalo.. jak ja zbadali miaala 8cm- 22 10... a urodzila 22 40.. pozazdroscic 😁

To Titi bardziej ruchowo sprawna, posiniczona i zajeta biciem siostry ..
mowi: baba, mama, tata, gdzie, nie ma. co , pies i chyba nic wiecej :0 ale nadia gada wystarczajaco..

Jutro mam tyle zalatwiania, ze szok.. Daro jutro dwie rozmowy.. a sr. Torun.. Trzymajcie kciuki!!!
Nadia WRESZCIE jutro do przedszkola bedzie tragedia ze wstawaniem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U nas to samo - jutro powrót do przedszkola i nie wiem jak się zwlekę z łóżka... Dziś np. wstaliśmy o 9 dopiero...
Ja tak Lusię "ekspresowo" urodziłam bo tylko 12 godzin 😎 Mati wyłaził przeszło dobę i wyleźć nie chciał. Tzn on chciał tylko mamusia nie chciała wypuścić hihihihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja z kolei nie moge doczekać sie jutra...m wroci do pracy, a w domu wszystko wroci do normy 😉 normalny porzadek dnia, porzadek w mieszkaniu i spokojna kawka, jak maly bedzie spal 😁

Wracajac do zębów, to u nas czworki tez juz sa wszystkie, ale smiesznie ida, bo ta, ktora wyrznela sie jako pierwsza, rosnie najdłużej, nawet ta ostatnia juz cala wylazla, a pomiedzy nimy 3 miesiace roznicy 😉 no i zaraz po ostatniej czworce pojawila sie na gorze pierwsza trójka (okolo tydzień temu) a teraz juz druga sie przebija i mysle, ze jutro ja zobacze, hehe...

A jesli chodzi o mowe, to mysle, ze jest nieźle, przede wszystkim doczekałam sie upragnionego Mama 😉 do tego mowi tata, baba, dziadzia,pepek, tak, nie, kot, kotek,auto, kon, pies, to, kółko, daj to, arek (ze slabym r), tysia (na moja siostrę), i reszte po swojemu, ale mozna odróżnić 😉 i nasladuje wiekszosc zwierzątek, aaaa czasem zmienia k w t i wychodZi tot zamiast kot 🙂.. ruchowo tez jest niezle, zaczal sam sie myc, oczywiscie pod nasza opieką, ale chce mydlo na raczke i myje brzusio (bo tak go nazywa), takze gitara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia tak dla pocieszenia napiszę ci, że moje dziecko też dość często się przewraca, traci równowagę. Ona wszędzie chce szybko, nie patrzy pod nogi, często właśnie o nie się potyka 🤔

Doti u mnie to samo, wspinaczka na meble, choć nie mam ich wiele, po łóżku na parapet w swoim pokoiku 😲 No nie ustoi spokojnie tylko wszędzie nogi zadziera i włazi, na co popadnie. Już dwa razy z krzesła spadła 🤢 Dobrze, że jak po nim kiedyś na stół weszła, zdążyliśmy ją z niego zdjąć 🙃 Kaskaderka mała 🙃

Sandra trzymam kciuki 😉

A co do mowy to napisałam tylko to co Majka mówi określając jedzenie 😁
Oczywiście nie byłabym sobą, gdybym jej nie pochwaliła 😁 Bardzo dużo mówi, więcej po swojemu ale super nam się z nią komunikuje. A ile już rozumie, to nie będę pisać 😁

Starsza idzie pod koniec stycznia na studniówkę ze swoim chłopakiem 🙃
No i znowu wydatek, suknia, buty, torebka, fryzjer 🤢
Kupiłam jej taką sukienkę, czekam aż przyjdzie, w kolorze czerwonym, myślicie że wypada iść w takiej? Ja się za bardzo nie znam 🤨 Moja studniówka była 20 lat temu 🤢

http://allegro.pl/bajkowe-sukienki-na-wesele-tren-wyjatkowe-tu-m-38-i3854541512.html

Cycki prawie na wierzchu, krótka jakaś ale może teraz się w takich chodzi 🤔

A w weekend teściowie przyjeżdżają. No i dobrze, rzadko są to niech wnuczkę pobawią, odpocznę sobie 😁
A ja jak na złość nie mogę zasnąć 🤢 A rano do pracy trzeba wstać 🙃

Latka jeszcze raz ci dziękuję 😘 I proszę potwierdż nr konta, żebym mogła kasę przelać, bo nie wiem, czy coś się nie zmieniło 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...