Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dziewczyny mam wyrzuty sumienia 😞. Chce oduczyc Tymka smoczka. I dzis postanowilam, ze sprobuje. Po kąpieli zawsze dostaje smoka. Dzis mu nie dalam, dodam, ze w ogóle byl bardzo marudny i niedobry wieczorem.
no i plakal i plakal i ciagle daj mi daj mi i szuka. W koncu oczywiście jak to ja niekonsekwenta dalam mu ale tez dlatego ze pomyslalam ze on i tak pije mleko z butli wiec czy to ma sens? Pewnie tak, z długiej strony mialam jeszcze gorsze wyrzuty sumienia, ze go tyle meczylam a w koncu i tak mu dalam 😞 😞 jestem okropna!!!
Nie umiem nic nauczyc swoje dziecko, tylko ze u nas ten problem ze on zawsze mleko sniety jadl. Nadal pptrzebuje mleka ale jak przysnie lub praktycznie śpi. Bo jak mu nie dam to wierci sie itd, a jak dam mu, to.wciąga. z drugiej strony ciesze sie ze je mleko modyfikowane jeszcze ale pozniej juz zabkow nie myjemy tylko przed butla.
nocnika tez nie chce!. Jak go pytam czy idziemy siku na nocnik to chetnie odpowiada" tak" i pedzi a jak przyjdzie juz do nocnika to usiadzie i zaraz wstaje, albo w ogóle nie chce siasc.
mam dola przez to.wszystko i inne rzeczy ale ze mnie matka 😞
Dobrze, ze moge sie tu wyrzalic-mam nadzieje ze sie nie narazilam moim gadaniem hehe

eh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Latka po pierwsze jesteś wspaniałą mamą, która kocha i dba o swoje dziecko! Nie waż się myśleć inaczej. Po drugie na nocnik macie czas i nie ma nic na siłę. Jak dziecko nie kojarzy co to jest siku i co zrobić żeby poleciało to nic nie poradzisz. Mój Mateusz dobrze wiedział do czego jest nocnik a mimo to na każde pytanie o chęć siku odpowiadał nie. Był rok starszy niż nasze dzieciaczki i mimo to przez rok walczyliśmy z pieluchami! Teraz Laura mnie szokuje bo np dziś zaciągnęła mnie za palca do ubikacji i kazała sie posadzić na sedesie i zrobiła kupkę! Dla mnie to coś nowego, że pielucha czysta a dziecko wypróżnione na własne wyraźne żądanie.
Za oduczanie smoczka najlepiej wziąć się jak dziecku nic nie dolega. Jeśli jest marudne cały dzień albo idą mu ząbki to nie ma sensu drażnić dodatkowo taką nowością. Jeśli w ciągu dnia używacie smoczka to zacznij od ograniczania czasu używania. Niech będzie tylko do zaśnięcia w ciągu dnia i wieczorem. Później tylko wieczorem itd.
Butla raczej nie przeszkadza w oduczaniu smoczka ale też możecie spróbować ją ograniczyć. U nas np. Lusia pije kaszkę wieczór, w nocy i rano z butli ale z ustnikiem silikonowym mięciutkim od niekapka. Ostatnio u moich rodziców próbowałam dać jej ze zwykłego smoczka butelkowego (taki tam miałam) i nie wiedziała jak sie do niego zabrać. Poza tym w środku nocy (czy np o 4-5 rano) jak wypije butlę też nie myjemy zębów bo jak? Nic im nie będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, smoczka tylko do spania uzywamy, w poludnie i wieczorem. W dzien jak gdzies przypadkiem znajdzie ale.staram sie chowac w szufladzie.
butla to tez tylko raz lub dwa dziennie. Wieczorem i przed drzemka, ale to zależnie co i ile jadl.
z tym rozumieniem siku, to sama nie wiem. Wydaje mi sie ze on naprawde duzo rozumie, czasami mnie az bardzo zadziwia i naprawde potrafie sie z nim juz czesto dobrze komunikowac. Widze sytuacyjnie ze mnie rozumie i odpowiada mi ze czegos chce lub nie. Dlatego wydaje mi sie ze on rozumie co to jest nocnij, do czego sluzy ale nie chce na nim siedzieć i sie do niego wysikac? A moze nie rozumie tylko chetnie biegnie na nocnik jak go pytam czy chce siku bo jest tam zebra ktora bardzo lubi i zawsze ja oglada ..
Nie chciałam go uczyc w innym miejscu nic wc żeby robil do nocnika, ale pomyślałam ze moze zimny nocnik jest w lazience, wiec wzielam do pokoju. Ale to tak raz bylo. Przed kapiela mu tłumacze co to jest po co jest nocnik i probuje zeby usiadł, zagaduje go ale on nie chce...
tak.samo z myciem zebow, sam uwiwlbia myc ale najlepiej duza szczoteczka. Ale jak ja mu myje to soe boi i przerwa byla itd. No a sam wiadomo jak myje. Na pewno go bolą bardzo dziasla ale wszystkie dzieci bola bo zabkuja a tylko moj nie chcd zebow myć. Ale jak mu na sile umyje i mowie choć idziemy wyplukac, momentalnie przestaje plakac i po klopocie, wiec...?
Dzieki wielkie za wiadomość ale widocznie nie umiem nie wiem jak? Nauczyc go tych rzeczy..
wiem ze wyrosnie z tego a przynajmniej mam taka nadzieje. Inne rzeczy tez mi nie dawaly spkoju, ze niekapka
zadnego nie lapie, ze nic a nic sie sam nie pobawi a teraz to juz sie moge z tego smiac. Pije pieknie od dłuższego czasu ze wszystkiego. Bawi sie sam super. Wiec czekam i bede próbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka, gdzie rozumie?? Zeby dziecko robilo siusiu na nocnik musi miec wyrazny sygnal idacy z mozgu, a na to dzieci maja jeszcze czas miedzy 24 a 36 mies zycia.. nasze sa jednak ciut mlodsze...
Moja dzis usiadla na nocnik , jak Nadie kapalam, bo sie wtarabanila do lazienki 🙂 a takl to stio nieuzywany...

No, ja jak smoka wzielam, to juz wiecej nie dalam, a ryk byl nie powiem.. W sensie jak Nadie oduczalam, bo Titi bezsmoczkowa byla.. Z butli tez juz nie pije,..
KONSEKWENCJA, ale tak jak Doti pisze, lepiej jak maluchowi nic nie doskwiera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂 Cóz za noc...

Latka Tymuś może Cię rozumieć, wykonywać polecenia itd ale musi jeszcze zrozumieć mechanizm sikania 😉 Skojarzyć, jakie to uczucie kiedy pęcherz jest pełny i że to oznacza, że zaraz poleci siku i trzeba chwile wstrzymać i biec na nocnik. To troche skomplikowane więc troche czasu musi zająć.
Gdzieś czytałam, że dziecko podczas nauki czystości musi mieć nocnik w zasięgu wzroku. U nas stoi na korytarzu bo inaczej musiałabym co 15 minut Laurę sadzać 😁 Z kolei u mojej kuzynki synuś niewiele starszy od naszych na nocnik usiądzie, po kilku minutach wstanie i wysika sie na podłogę....
Uwierz mi nie tylko Tymuś nie chce myć zębów 🙂 Wiem że u niektórych dzieci świetnie sprawdzają się szczoteczki elektryczne 😉
A ze smoczkiem tylko konsekwencja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobry,

mówicie o smoczku i nocniku...
u nas bywa różnie, ale nie chce nic szybko i pochopnie robić, żeby go nie zrazić... jest dzień że robi do nocnika a pampersy są suche a jest dzień że na jego widok zaczyna uciekać i marudzić...
smoczka używamy tylko do spania, w ciągu dnia jeśli nawet jest na widoku to nie ruszy, więc tylko jak jest śpiący to go szuka...
a butli z mm już od dawna nie dostaje... wieczorem pilnuję żeby zjadł porządną kolację... a wszystkie butelki już odparzyłam, schowałam i wyniosłam do spiżarki żeby mi się nie plątały... używamy tylko niekapka, kubków zwykłych i z rurką, lub tych butelek z Kubusia Waterrr.
a z myciem zębów problemów nie mamy. zresztą 4ząbki tylko są więc raz ciach i umyte 😁

właśnie robię przemeblowanie w sypialni ... teraz przerwa na kawkę.

Sandra witaj w klubie nocnego wstawania. ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Isa ja tez dziś przemeblowałam 🙂 Lusia juz ma spanie i ubrania w małym pokoju. U nas stoi pusta szafka i miejsce na łóżeczko dla Groszka 🙂
Umęczyłam się trochę więc dziś już nic więcej nie robię. Poleżę, odpocznę, pobawię się z urwisami... Ahhh chciałabym już przygotować łóżeczko dla Groszka żeby tak stało gotowe i czekało, ale po co ma zbierać kurz....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej hej.

Doti, no faktycznie troszke jeszcze musisz poczekac niech Groszek spokojnie rośnie sobie 🙂.
Na kiedy masz termin?
Ja zaluje ze wszystko rozprzedalam po Tymku doslownie za darmo nowe rzeczy ;(. Ale juz trudno, mam nadzieje ze uda sie dziewczynka jak sie w koncu zdecydujemy. Bo narazie przeraza mnie wizja mieszkania z dwojgiem dzieci w tym domu, za malo miejsca zdecydowanie jeszcze jeden pokoj dla Tymka by sie przydal :/...
Teraz tez mi ciuszki sie juz nagromadzily 9-12, jeszcze troche 12-18 miesięcy. Niewiem czy trzymać. Na pewno nie wszystkie bo jest ich zdecydowanie za duzo.
mnostwo mam butow po nim , moze ktoras z Was się chetna znajdzie na nie hehe 😁? Jakos nie moge sie zebrac za wystawienie ich na grupach na fb, bo nie mam lapka żeby album zrobić. A brata laptop to tak chodzi ze mi sie zblizac do niego nie chce.:/
Wcześniej wszystko do Pl wysylalam kolezance mojej i drugiej dziewczynie takiej znajomej porozchodzily sie migiem ciuchy i inne rzeczy.

Wlasnie pije świeżo wycisniety sok z pomaranczy, pychaa . 🙂.
Tymek spi , M zaraz do pracy. Pogoda srednia, moze uda sie nam wyjsc na spacer jak Tymcio wstanie, bo do południa padalo.

a Wy jakie plany na sobotę 😁?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra co się stało? 🤔
Latka my właśnie zaliczyliśmy 3h spacer, Szymon zjadł dwudaniowy obiad i teraz siedzi na dole u prababci i oglądają bajki, a ja zabieram się za odkurzanie i ścieranie podłogi...
ja też wszystkie ciuszki z Szymka przekazałam siostrze mojego M która ma 8miesięcznego synka, ale z góry powiedziałam żeby do mnie wróciły bo planujemy jeszcze dzidzie, a bezsensu jakbym później wszystko dalej od nowa kupowała. 😁
Doti Dzieci zadowolone z przemeblowania?? ciekawe jak Lusia zniesie nocke w innym pokoju ? 🙂
Szymon jak zobaczył że jego kącik zabaw i łóżeczko zmieniło miejsce to dziwnie na mnie patrzy i się śmieje... ciekawe czy nocka będzie spokojna.

za tydzień dalej mega impreza u nas w domu... moja babcia kończy 80lat. więc będzie grubooo. moja mama lata i ściąga przeróżne przepisy z netu a już czuję te przygotowania 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra jak dla mnie to możesz spokojnie pisać wszystko :*
Isa Laura póki co południową drzemkę miała w nowym miejscu i po obudzeniu miała dziwną minę 🙂 ale bez płaczu było. Zobaczymy co będzie dalej.
Latka do końca maja muszę czekać... termin dopiero na 25. maja. Ja nie sprzedawałam niczego po dzieciach poza wózkiem. Ale np łóżeczko Mati miał po mojej siostrzenicy która ma teraz 16 lat. Lusi łóżeczko kupiłam na allegro za 37zł z kompletem wypełnienia pościeli, 2 kompletami poszewek, 3 prześcieradłami, materacem i zabawkami jakimiś 🙂 Teraz szukam też okazyjnie czegoś bo szczerze mówiąc nie chce mi się tego starego łóżeczka odnawiać zwłaszcza że jest juz rozchwiane mocno. Fajnie by było jakby się udało kosz Mojżesza kupić albo jakąś kołyskę. Ubrań dla Groszka jak poprzeglądałam ostatnio to mam tyle że spokojnie wystarczy a mimo to ciągle chcę coś kupić.... Muszę jutro sobie rozpakować te pudła, poukładać i policzyć co mam i ile mam żebym wiedziała dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie dziewczyny,
Nie było mnie tu kilka tygodni, ale miałam sporo rzeczy na głowie.
Ogólnie sporo zmian, ale pozytywnych na szczęście.

Mogę się teraz pochwalić, że udało mi się dostać dotację na otwarcie działalności, o którą starałam się od października – wyniki były dopiero teraz, 15 stycznia, bo cała procedura dość długa i skomplikowana, no ale najważniejsze, że się udało 🙂
W związku z tym będę miała teraz trochę latania i załatwiania wszystkich formalności, aż mnie to nieco przeraża…..

A druga sprawa, to okazało się, że….. rodzinka nam się powiększy… 🤪

Isa, pytałaś o fotelik, my mamy Romer KING Plus; jestem bardzo bardzo zadowolona, najważniejsze oczywiście, żeby był bezpieczny, miał odpowiednią ilość gwiazdek itd. ale istotne dla mnie było, żeby się w nim nie pociła latem i faktycznie się nie poci, bo w tym pierwszym-kołysce to często plecki mokre miał, mimo, że nie była grubo ubrana itd.
Taki wzięliśmy:
http://www.electro.pl/Fotelik_samochodowy_ROMER_King_Plus_Smart_Zebra_2013_289_18_kg_29-sE027197.html

Karola, wszystkiego NAJ okazji urodzin!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
doti, dzięki 🙂

termin obliczył mi na 28 sierpnia, akurat w moje imieniny hihiih, to nie zapomnę
to dopiero początek ciąży, znaczy 8/9 tydzień

A działalność związana jest z paralotniarstwem- mój mąż lata hobbistycznie, a teraz może wreszcie coś i na tym dorobi.
Tyle, że on nie mógł startować w konkursie o te dotacje, więc ja spróbowałam, bo nic nie traciłam, no może trochę czasu, energii itd. bo były i testy psychologiczne + rozmowa z psychologiem, wcześniej z doradca zawodowym, potem cykl 2-tyg szkoleń z zakresu rachunkowości, Zusow, podatków i takich innych rzeczy związanych z prowadzeniem działalności, na koniec tego test sprawdzający wiedze, potem trzeba było napisać biznesplan, no i teraz na koniec jeszcze obrona tego biznesplanu. No i ze wszystkich zgłoszeń z 4 powiatów ostatecznie dotację otrzyma 9 osób.
No i teraz otrzymam środki na zakup całego sprzętu - mąż zachwycony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jest mi dzis mega zle.. ogolnie pracuje tak krotko, a momentami czuje ze niektore sytuacje mnie przerastaja;/
Kurdwa az nie chce mi sie pisac 😞( Zryczlaam sie dzisiaj pol nocy.. W czw babeczka byla u naszego lekarza w gabinecie, ale skierowal ja na pt na oddzial..jak przyszla w pt raniutko, to juz nie bylo czynnosci serduszka.. owinal sie pepowina.. 35 tydzien.. Pani bez dzieci, 42 lata 😞( Uwierzcie, ze siedzialam z nia i plakalysmy obie 😞( Chyba sie nie nadaje do tego 😞(
Caly czas mam ja przed oczami.. jak wchodze do niej co rusz.. a ona lezy na boku i szlocha 😞( jak takie bezbronne dziecko 😞(obwiniajac siebie a nic nie mogla zrobic 😞( K,... k.... k....
Niby tak mialo byc...a, A ona pyta mnie " po co jej taka lekcja" 😞( Kobitka ma 42 lata zanim sie otrzasnie inie troche czasu.. a w wieku 45 lat ciezko zajsc w ciaze 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti szkoda ze ja swoj koszyk Mojzesza z podstawa i posciela z mamas&papas oddalam za darmo , chetnie bym zostawila dla Ciebie jakbym wcześniej wiedzialahehe a na wakacjach chyba sprawilam 🙂 ale na cele charytatywne.

pati gratulacje!! Pamietam ze wspominalas ze cos czujesz ze nie bedzie latwo a jednak sie udalo -super 🙂))

Isa no to niezle pospacerowaliscie 🙂
Szymek jak je dwa dania to jedno po drugim 🙂?

Sandra opowiedz 🙂

edit , długo pisalam wiadomość.
Mega przykra sytuacja...ja do dzis przezywam sytuacje jak moja siostra stracila synka. Termin miala na koniec listopada praktycznie a 5.11 pojechala do szpitala bo co raz slabiej czula ruchy mega obsluga szpitala i lekarz prowadzacy nie widzial nigdy wcześniej na usg ze ma lozysko przodujace....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka jak tak właśnie myślałam czy nie poszukać na stronach z irlandii (szwagierka tam siedzi) albo anglii (siostra z mężem) bo może by coś się znalazło za free żeby tylko za przesyłkę zapłacić... Znasz jakieś takie strony?

Moja Laurka zasnęła koło 18... Słuchanie piosenek ją wykonczyło haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti, nie znam takich stron. Ale mysle ze to po prostu grupy na fb w danym mieście w Anglii , lub gumtree. Ale nie spotkalam sie zeby ktos w tych miejscach chcial oddac za darmo. Ja oddalam do charity shop.
generalnie ludzie sprzedaja 10-20 funtow uzywane. Jakos tak.
ale szczerze ja juz bym drugi raz w koszyk nie pchala ze tak powiem. Kupilam go ponieważ mialam termin n połowę września 14-16 wrzesień a i w tym samym dokladnie czasie przeprowadzke do nowego domu. wiec nie chcialam skrecac lozeczka, poscieli przygotowywac. A tak to koszyk do auta, nogi skladam i gotowe.
Ewentualnie jesli juz to uzywalabym jako dodatkowe miejsce gdzie moglo by dziecko leżeć. Np.w salonie czy gdzies jak ja bym chiala cos robic a zeby dziecko miec blisko siebie itp. W ogóle nie czulam sie ze On jest w tym koszyku bezpieczny ale to moze juz moje wkrecone filmy. W ogóle ja mialam jakaś depresje poporodowa czy cos w tym stylu 🙂
Aaa no i ten koszyk wg mnie to tak max jakos do 3mies wydaje mi sie.

sandra, siostra chodzila niby do najlepszego lekarza w naszym miasteczku, prywatnie! Nigdy jej na wizytach usg itd nie powiedzial o przodujacym lozysku ktore miala. O to dziecko starala sie dlugo. Pierwszy syn mial juz 10 lat ! Wiec dluugo. jak przyjechala do szpitala rano to zanim ja laskawie zbadali i podpieli do ktg to juz bylo za pozno. Od razu na ciecie. Jest na pewno w tym wszystkim wina lekarza a i szpitala bo uplynelo sporo czasu zanim sie nia zajeli.
coz... minelo troche czasu, 7 lat. Ma kolejnego synka, w sierpniu bedzie mial 5lat. Oczywiście wyruszyla dalej w poszukiwaniu specjalisty. Od maja do sierpnia lezala praktycznie nieruchomo na patologii w Przemyślu.
tak z tego co mi wiadomo (nie chciała mnie za bardzo wdrazac bo ja tez baardzo to przezylam) to wszystko przez odklejajace sie lozysko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry... U nas masakra. Teściowi już całkiem odbiło.... przez okno będzie z domu wychodził 😞 😞 😞

Nocka w porządku. Dzieci spały ładnie u siebie, Laura standardowo obudziła się raz na kaszkę. Mati zasnął u siebie w łóżku i tylko raz przyszedł do nas! Jakiś sukces jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...