Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Tusia w takim razie oficjalnie witamy Lenkę 😁 Nic się nie przejmuj tym co teściówka powie lub pomyśli - to Wasze dziecko i to Wy decydujecie o imieniu. Mi też babcia M marudziła wiele razy na temat imion jakie jego kuzynki dawały dzieciom a ja jej powtarzałam że to rodzice o imieniu decydują i nikomu innemu nie musi się ono podobać. O Laurze też marudziła bo jak to zdrobnić, jak odmienić itp. A teraz wszyscy mówią do niej Lusia 🙂 Aż czasem się zastanawiam czy nie powinna mieć na imię Łucja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Najlepsze jest to, że mój M stwierdził na początku ciąży, że jak nie będzie imienia Karolina, to nie będzie ze mną i nie będzie interesować się dzieckiem 🤔
No ale co zrobić - tylko pokaże na czym mu tak naprawdę zależało - na imieniu... ://
Ja sobie poradzę, zus płaci, becikowe będzie, pomoc rodziców i brata i dziadków mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusia i dobrze zrobilas 🙂 w ogole co to ma byc, ze narzucają Ci imie Twojego dziecka???

Mi maltan na cyce nie pomogl, palily mnie i bolaly jak cholera, dopiero bepanthen zadzialal, ktory niestety zmywalam za kazdym razem... spróbujcie oklady z szałwii, mi w szpitalu polozne parzyly herbatke i jak ostygla kladlam torebki na sutki i to naprawde przynosilo ulge 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tusia, no chyba M nie mówił tego poważnie... 🤢 😮 W związku ludzi się kochających chyba inne rzeczy są ważne, a imię to sprawa drugorzędna.
Karolka, spróbuję z tą szałwią. Mi też Bepanthen pomaga. Maltan chyba narazie średnio, bo brodawki dalej pieką i są tkliwe jak cholera.
Może poeksperymentuję też z silikonowymi kapturkami na piersi.
Doti, moja świętej pamięci ukochana matka chrzestna miała na imię Ludgarda i też mówiłam o niej ciocia Lusia 😁

A tak apropos nadawania imion, to napiszę Wam jaki numer mój M wywinął. Prosto ze szpitala pojechaliśmy do Urzędu Miasta zarejestrować Małą. Ja zostałam z nią w samochodzie a M pobiegł załatwić sprawy. Wraca po 20 minutach ze skruszoną miną i mi mówi "Mam już akt urodzenia, załatwiłem od ręki, ale Natalka nie będzie miała drugiego imienia, bo zapomniałem jakie ma mieć na drugie" 😮 😮 😮 Myślałam, że padnę, bo drugie imię wybraliśmy po jego babci 😁 🙃 Kazałam mu wrócić do UM i powiedzieć paniom w okienku, że żona go wyrzuci z domu jak nie naprawi błędu. Na szczęście udało się bez problemu poprawić akt urodzenia 🙂 Ale pewnie długo w Urzędzie będą sobie opowiadać anegdotę o gościu co zapomniał jak córka ma mieć na imię 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira o ja Cie haha no tak, mezczyzni 😁
moj m nie mial w ogole nic do gadania co do imienia, jeszcze zanim zaszlam w ciaze mialam wybrane imie Naisha , zreszta mu sie podobalo to imie tez wiec bezproblemowo, tylko rodzina pytala czemu nie ma polskiego imienia 🤨 no ale trudno zeby miala polskie skoro jej tatus polakiem nie jest, pozatym chyba by sie splul wymawiajac niektore polskie imiona 😁
ale wszystkim sie podoba Naisha wiec sie ciesze 🙂


moja mala tak czujnie spi, ze jak tylko cos zaskrzypi, spadnie czy cokolwiek.. to odrazu macha rekoma i nogami i sie wybudza po czym wraca do spania 😮 😮 w ogole bardzo czesto gdy spi zaczyna tak szybko przebierac nozkami raczkami a czasem nawet zaczyna tak plakac, ze trzeba ja poprzytulac moze jej sie koszmary snia 🤨
no i zaczela jesc 120ml mleka, z przerwami na bekanie , a tak beka ze czasem mozna sie z niej niezle usmiac 😁 beka na pol domu 😁
we wtorek stwierdzilam ze ide do przychodni zwazyc mala bo jestem ciekawa ile wazy a health visitor przychodzi dopiero 24 pazdziernika 🤢
no i chyba uda nam sie przejsc na mleko w proszku.. powoli do przodu!! wszystko jest okej po tym mleczku z woda evian!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mowicie o imionach...ciekawie,bo od kiedy jestem w ciazy jest Maja a na drugie ma Justyna po zmarłej mamie Bartka....Tusia ten Twoj jest albo psychiczny albo nie wiem i tesciowa tak samo,co oni mysla,ze Twoja corka zastopi ich corke i siostre,porabani....Moja mała wlasnie spi na rekach,po wyglupach z mama 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzonatalie napisał(a):
Deira o ja Cie haha no tak, mezczyzni 😁
moj m nie mial w ogole nic do gadania co do imienia, jeszcze zanim zaszlam w ciaze mialam wybrane imie Naisha , zreszta mu sie podobalo to imie tez wiec bezproblemowo, tylko rodzina pytala czemu nie ma polskiego imienia 🤨 no ale trudno zeby miala polskie skoro jej tatus polakiem nie jest, pozatym chyba by sie splul wymawiajac niektore polskie imiona 😁
ale wszystkim sie podoba Naisha wiec sie ciesze 🙂


moja mala tak czujnie spi, ze jak tylko cos zaskrzypi, spadnie czy cokolwiek.. to odrazu macha rekoma i nogami i sie wybudza po czym wraca do spania 😮 😮 w ogole bardzo czesto gdy spi zaczyna tak szybko przebierac nozkami raczkami a czasem nawet zaczyna tak plakac, ze trzeba ja poprzytulac moze jej sie koszmary snia 🤨
no i zaczela jesc 120ml mleka, z przerwami na bekanie , a tak beka ze czasem mozna sie z niej niezle usmiac 😁 beka na pol domu 😁
we wtorek stwierdzilam ze ide do przychodni zwazyc mala bo jestem ciekawa ile wazy a health visitor przychodzi dopiero 24 pazdziernika 🤢
no i chyba uda nam sie przejsc na mleko w proszku.. powoli do przodu!! wszystko jest okej po tym mleczku z woda evian!


wydaje mi sie ze mala nie jest przyzwyczajona do halasu,moja to glosne gadanie,wiercenie nic jej nie przeszkadza..oczywiscie w dzien a w nocy musi byc cisza 🙂 chociaz i tak twardo spi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dziewczyny mam pytanie, kiedy powinna pojawic sie pierwsza miesiaczka po porodzie??

bo tak sie zastanawiam czy przypadkiem u mnie sie juz nie pojawila 🤔.. przestalam krwawic po porodzie ok poltora tyg temu, wylatywaly ze mnie jakies ostatki takie , a dzis nad ranem znow zaczelam krwawic tak jak przy okrsie .. czy to mozliwe ze tak szybko sie pojawila miesiaczka ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny 🙂
POMOCY!! moj mały ma jakies krostki.. z dnia na dzien w innym miejscu i co raz wiecej.. najpierw na policzku zaczerwienione kilka kolo siebie, pozniej czolo, drugi policzek, klatka piersiowa, jakies dwie na nozce, raczce...

tak jakos od tygodnia sysytematycznie...
Niby czytalam czy to ten tradzik niemowlecy, ale to niby tylko na twarzy? Boje sie ze to cos powaznego, zapalenie jakies..?
Moze tez uczulenie na zel do prania, plyn do kapieli, oliwke...
Calkowicie w samej wodzie kapac , niczym nie smarowac? w dodatku ma jeszcze sucha skorke na raczkach i nozkach wiec musze czyms smarowac? Stosowalam kosmetyki z ziajki i nie mam za bardzo nic w zanadrzu a w UK nie ma wyboru chyba za bardzo w kosmetykach a to przywiozłam sobie z polski...
w dodatku zastanawiam sie czy go to nie swedzi bo dzis tak dziwnie spi, tzn spi i za chwile placz i wezme go uspokoi sie i za chwile to samo ...juz glupieje...
nie wiem czy to brzuszek juz czy to od tych krostek...

poradzcie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Latka trądzik znika sam, nie potrzebuje żadnej ingerencji. Najczęściej pojawiają się białawe, pojedyncze krostki choć czasem są większe skupiska - wszystko zależy chyba od stężenia hormonów jakie dziecko od matki przejęło jeszcze w życiu płodowym.
Potówki pojawiają się z przegrzania dziecka, sposobem na nie może być np. kąpiel w krochmalu albo smarowanie sudocremem (wysusza).
Krostki mogą też być objawem alergii/nietolerancji pokarmowej. Jeśli karmisz piersią zwróć uwagę na to co jadłaś w ostatnich dniach (może więcej nabiału albo coś alergizującego?) jeśli karmisz MM to może mleko nie odpowiada?
Poza tym możesz w google wpisać sobie hasło i zobaczyć zdjęcia (wchodzisz w galerie) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
moje dziecie wlasnie wyje od jakis 30min tylko dlatego ze chce na rece, a mi rece juz odlatuja i jestem wymeczona chcialaby pojsc spac i zeby m juz wrocil bo zaraz zaczne wyc razem z nia.
ona juz ledwo sapie ale daleej ryczy ;/ zaraz z tej bezsilnosci wsadze ja do jej lozeczka i moze tam plakac ile chce , bo lezy u nas w lozku poki co....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Natalie a połóż się z Naishą na łóżku, połóż ją na sobie pleckami i kołysz sie lekko. Albo spróbuj jej włączyć suszarkę 🙂 dzieci lubią takie dźwięki.
I najważniejsze- dzieci czują emocje rodziców więc Twoje nerwy ją rozdrażniają. Puść sobie ulubioną muzykę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dlatego właśnie jeśli wiesz że jej nic nie dolega, nic ją nie boli, nie jest głodna itd to nie przejmuj się aż tak. Pewnie że dziecku potrzeba bliskości, ale tą bliskością może być przytulanie się a nie noszenie wieczne. Próbowałaś ją zająć jakąś zabawką? Czasem trzeba jakiegoś nagłego dźwięku żeby dziecko sie zainteresowało czymś poza własnym płaczem bo jak jest rozżalone to ciężko uspokoić.
A może uwiera ją jakaś metka od ubranka? ... 🤔 moja właśnie krzyczy sobie - nie płacze tylko wydaje dźwięki i kopie nogami jakby biegać chciała...

właśnie przeczytałam tego mojego posta i strasznie po nim widać (tak mi się wydaje) że mam już jedno dziecko starsze hehehe po prostu jak mi starszy zaczyna się rozdzierać bo gdzieś się uderzy albo zleci z łózka to muszę się nim zająć tą chwilę bez względu na to czy Małej się podoba że leży w łóżeczku czy nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
z nia to jest tak, zje to ladnie lezy na kocyku i sie rozglada albo zasniei nagle zacznie jej cos nie pasowac i zaczyna ryczec- a ja odrazu ja biore na rece i jest spokoj, przytule ja uspokoi sie, odloze 3minuty ciszy i znow ryk - znow wezme na rece ponosze przytule , odloze i znow powtorka i tak w kolko. .. no chyba ze zasnie przypadkiem i pospi .. teraz dostanie mleko o 20 i mam nadzieje ze usnie, bo ja tego nie wytrzymam juz sie cala trzese ale nie podniose dopoki nie skonczy tego placzu, a juz braknie jej sil na ten placz i pol spi pol placze.
zaczela plakac- wiec ja przebralam w pizamke i zmienilam pieluche.
chya sie zmeczyla bo chwilowo przestala plakac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...