Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Jesteśmy i My 🙂

Gosia to udanej podróży z Olcią 🙂!
Widzę, że w tym roku kalendarze to hit, my też już zamówiliśmy 😁
U Nas nocka jak zawsze ok, Sofi zjadła o 22 i wstało o 8 zjadła i znowu pospała do 10 🙂 a teraz się bawimy na macie edukacyjnej. Pięknie już łapie zabaweczki w rączkę i mocno je trzyma 🙂

Dziewczyny Edytka ma rację, nie warto sie przejmować chłopami 😁 Oni są w końcu z Marsa, więc kto by ich tam zrozumiał czego naprawde chcą.. Wiem, ze kłótnie są stresujące i chyba nikogo to nie omija.. U Nas też jest ciekawie 😁 Ja jestem dosć zaborczą osobą a mąż to włoch z krwi i kości, więc czasami tak myślę, ze słyszą Nas sąsiedzi na końcu ulicy 😁 bo u Nas to jeszcze dochodzą kłotnie na tle kulturowym... 🙂

Dzień bez planów, znowu w domku, obiadek zrobimy, dziś łosoś i będziemy czekać na tatusia do 20 😞

Anula trzymaj się dzielnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
heheh no ja tez zamowilam kalendarze- tylko u mnie dwie babcia dziadek i dwie prababcie- dobrze ze w niemczech nie ma tych swiat bo jeszcze tesciom bym musiala zamawiac...
baiser no u nas tez te roznice kulturowe czesto wychodza...ale to chyba zwiazki gdzie ktos zwiazany jest z obcokrajowcem/ obcokrajowczynia tak maja...nie da sie czasem we wszystkim zgodzic...
mysle ze dla nas kobiet pierwsze dziecko to ogromna zmiana- wszytsko staje na glowie- i podpasowuje sie pod malenstwo, a facet nie zawsze wszystko widzi i potrafi zrozumiec...praca w domu.pranie prasowanie sprzatanie obiady zakupy itd plus karmienia i zajmowanie sie dzieckiem to mega wysilek!aha szkoda gadac.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
baiser88 napisał(a):
Jesteśmy i My 🙂

Gosia to udanej podróży z Olcią 🙂!
Widzę, że w tym roku kalendarze to hit, my też już zamówiliśmy 😁
U Nas nocka jak zawsze ok, Sofi zjadła o 22 i wstało o 8 zjadła i znowu pospała do 10 🙂 a teraz się bawimy na macie edukacyjnej. Pięknie już łapie zabaweczki w rączkę i mocno je trzyma 🙂

Dziewczyny Edytka ma rację, nie warto sie przejmować chłopami 😁 Oni są w końcu z Marsa, więc kto by ich tam zrozumiał czego naprawde chcą.. Wiem, ze kłótnie są stresujące i chyba nikogo to nie omija.. U Nas też jest ciekawie 😁 Ja jestem dosć zaborczą osobą a mąż to włoch z krwi i kości, więc czasami tak myślę, ze słyszą Nas sąsiedzi na końcu ulicy 😁 bo u Nas to jeszcze dochodzą kłotnie na tle kulturowym... 🙂

Dzień bez planów, znowu w domku, obiadek zrobimy, dziś łosoś i będziemy czekać na tatusia do 20 😞

Anula trzymaj się dzielnie 🙂
Żeby to były kłótnie to jeszcze bym jakoś to przeżyła,bo ja też nie daję nadmuchać sobie w kaszę,a teraz po porodzie wydaje mi się że zrobiłam się bardziej nerwowa niż wcześniej 🤢 ale u mnie stres wynika z innej przyczyny,nie wiem czym sobie na to zasłużyłam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
wczoraj T strasznie marudzil i powielkiej bitwie usnal przy cycu po 23, pobudka po 4 i po 8. Dwa razy rano powital mnie usmiechem 🙂 Teraz jak zwykle spi po spacerku, ja tez sie zdrzemne korzystajac z okazji. Jutro umowilismy sie ze znajomymi na wypad do jakiejs knajpy, juz mi sie tak chcialo czegos takiego, ze szok. Aha i ksiadz nas jutro nawiedza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tak kobietki ale to od trzeciego miesiaca a bardziej pod jego koniec...dzieci maja jeszcze na to czas...wiec nie ma sie czym stresowac 🙂 ale warto wiedziec od czego powinno dziecko zaczac nabierac umiejetnosci i jakich... 🙂
ja wczoraj mialam masakre...ada nie spala od 14 do 23 potem padla jak mucha i spala poraz pierwszy ponad 5h...nie moge nic zrobic w domu jak ona nie spi...teraz uspia wiec musze biegiem brac sie za jakis obiad bo pozniej moze byc ciezko...
straszne to moje dziecko jest jak nie moze usnac..krzyk a wrecz placz w nieboglosy mi zapodaje i nic nie skutkuje..musi sie umeczyc ze nie moze juz wiecej i wtedy usnie...zupelnie nie wiem co zrobic zeby szybciej i lepiej usypiala? juz probowalam wszystkiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W koncu jestem. Jaks ostatnio nie do zcia bylam. Kuba troche daje mi w kosc wiec kazda wolna chwile wykorzystuje na odpoczynek (sen) lub sprzatanie. Moj terrorysta przez ostatnie 3 dni zasypial dopiero o 1 w nocy a o 6 juz pobudka i pruby uspienia go choc na jeszcze troche.
Do nas zima zawitala i nastapil paraliz, brak jest transportu miejskiego, pozamykali szkoly ogolnie masakra a spadlo tylko kilkanascie cm sniegu.
Ide dosypiac bo Kuba zasnal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Juz jestem i nadrabiam Was, całe szczescie nie ma tego duzo 🙂 Ahh u nas batman był jakos zaraz po nowym roku, wiec tez mam juz z glowy. O chcrzicny narazie sie nie dowiaduje bo mamy czas 🙂 poza tym to była ekspresowa wizyta - typowy ksiadz - po kase i dalej...
Karusia ja z Ola oprócz maty, lezaczka z zabawkami i takim jej ulubionym kwiatkiem tiny love z zawieszka przyczepionym na wózku z którym codziennie rano dyskutuje smieje sie do niego a nawet sie kłóci i krzyczy czasem na niego 🙂 i ładnie łapie za liscie, nie uzywamy nic innego 🙂 Bardzo lubi jak jej śpiewam 🙂 wpatruje sie wtedy we mnie i sie usmiecha. Ma juz nawet swoje ulubione melodie 🙂 ja jej spiewam swoje z dziecinstwa fasolki które mam na płycie wiec z akompaniamentem 🙂

My wczoraj w podrózy ponad 6 godzin bo kiepskie warunki atmosferyczne. Olka pół drogi drzemała sobie ale bardzo niesokojnie a pół drogi darła sie straszliwie bo ostatnio znow kolki wróciły ( a juz myslałam ze mineły bezpowrotnie i było tak pieknie z wieczorami i spaniem ) a tu niespodzianka...
Przyjechalismy do moich rodziców na 21.30 - juz podsypiała zmeczona tymi dolegliwosciami z brzuszkiem - koło 22 zasneła i tu szok.... spała do 6 rano i to po tym jak ja obudziłam bo mi cycki ekslodowały juz z bólu przepełnione po nocy a nie chce zeby mi jakies zapelenie i zastoje sie zrobiły. Wiec musiałam ja obudzic zmienic pampera po tylu godzinach i nakarmić i spała dalej do 11 🙂 widac dziewcze zmeczone było straszliwie jazdą i kolką jednoczesnie.
Dzis za to całkiem niezle, dostała bobotic od rana bo sab sie juz nam skonczył i esputicon tez, ladnie w dzien podsypiała, nie marudziła, nawet na zakupy wyskoczyłam z mezem a mała z babcią została, później mielismy gosci do 19 bo moja rodzina i znajomi z rodzinnego miasta pierwszy raz widzieli Olenke - to całą wizyte przespała jak aniołek, obudziła sie jak wychodzili, kąpiel później troszke porozmawiałysmy sobie, karmienie i zasneła tez bez problemów wiekszych o 21. Moze klimat mazurski jej bardziej słuzy niz ten u tesciowej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
edithd ale co tam jest takiego na tych filmikach? ja bardziej pod kierunkiem noszenia dziecka i fizjologii wam to wyslalam ....nie patrzcie na to co dziecko powinno a co nie... ja na to nie zwracam uwagi..na necie jest masa takich rzeczy.jakbym sie tym sugerowala to bym juz u psychologa byla:P
ja tez musze wam powiedziec ze od dwoch dni Ada budzi sie juz tylko raz w nocy na jedzonko- przespala juz wreszcie prawie 6h az wstalam z lozka z niedowierzania! u mnie zima na calego wreszcie! wiecie tu ludzie nie bardzo wiedza co to znaczy zima jest -2 a oni czuja sie jak na syberii! a juz nie mowiac o tym ze ruch drogowy jest sparalizowany...
wczoraj byl nas odwiedzic znajomy z krety i przyniosl malej dopinke do lancuszka - mala zlota sowke 🙂 sliczna- ale sam pomysl... ma na drugie Atena a ptakiem ktory jej zawsze siedzial na ramieniu byla wlasnie sowa..ze ja na to nie wpadlam wczesniej:P
a jak tam u was mija weekandzik?
moze dzis sasiadka nauczy mnie piec tureckiego ciasta to dam wam tajemna recepte- ciasto pychaaaaaaaaaaaaa 🙂 o ile dzis przyjdzie... jak nie to podesle wam w przyszlosci... wogole turczynki mega gotuja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
karinka, nie wiem co jest bo nei otwierałam 🙂 smiac mi sie tylko chce, bo z tego pierwszego filmiku (co powinno dzicko 3 miesięczne) to mój Macio najbardziej pasuje do tych pierwszych 15 sekud (nieskoordynowane ruchy rączk i nóżek) 🙂 ale pisałam to zartobliwie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!! Młody dziś się 5 razy budził. Dwa razy zrobił kupę i bączki go budziły, dwa razy pampers się zrobił twardy i mu nie wygodnie się spało i raz standardowo. 22:45,1:45,3:45,4:45,7. Po 7 udało nam się z nim jeszcze podrzemać do 8:30. Potem wzięłam go na półgodzinki do nas do łóżka,ale się dziwował:-) wszystko obserwował,a najbardziej okno. Przebrałam go nakarmiłam i do 10 nie wytrzymał padł... Dziś jedziemy do teściowej na dzień babci. Zjemy tam obiad i pewnie jakieś słodkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
leniwa niedziela u nas, wczoraj na spotkaniu wysmialam sie za wszystkie czasy, tego mi bylo trzeba. Wrocilismy po 22, oczywiscie T jeszcze nie spal, usnal 23.15 i spal do 6. Dosc ladnie spi w nocy, nie wiem tylko juz co robic by wczesniej zasypial, nawet wczoraj wczesniej bo o 18 go wykapalismy. Teraz jak zwykle na spacerku. Rano K robil mu gimnastyke, zginal nozki i przyciagal do brzuszka, maly smial sie jak nie wiem-chyba pierwszy raz tak dlugo. Jeszcze to taki niemy smiech ale piekny. Drugi raz chyba w ciagu tych 2 m-cy zdarzyl nam sie dzien bez kupki, ale jak widac dziecku to nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...