Skocz do zawartości

listopadówki 2012 (z brzuszka:) | Forum dla mam


edithd_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj wreszcie znalazlam chwilke zeby usiasc do kompa.Wpadlam w wir sprzatania(chyba musialam odreagowac stres po egzaminach) no i sprzedawalam tylko Lenke dla babci jak moglam i sprzatalam ukladalam itp.Lenka chyba wyczula sytuacje i grzecznie sobie spala w dzien 😉 na spacerki nie wychodzimy bo straszny mroz tylko dzisiaj na szybko do samochodu i pojechalysmy do siostry w odwietki.Nie nadrabiam was bo zaleglosci mam oj oj az wstyd sie przyznac.Ale moze jutro na spokojnie zasiade poczytac co u kazdej z was slychac
Widze ze moja nieobecnosc wpadla w oko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Kogo jak kogo ale Twoja nieobecność Anula to ciezko przegapić. Ale wogole to jakoś ucichło u nas... sporo sie wykruszyło. I tak sie czasem zastanawiam czemu - czy dziewczyny az tyle maja pracy przy dzieciakach czy po prostu znudziło sie im czytanie naszych "bzdur" 🙂 W sumie ja tez mam sporo zajec bo jestem ciagle sama z Olcią i wszystko sama musze ogarnac przy niej i w domu - sprzatanie pranie prasowanie gotowanie i jakos zawsze znajde chwilke zeby poczytac albo cos naskrobac. Moze przy dwójce dzieciaczków jest inaczej nie wiem. Sama sie przekonam za jakis czas 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gosiaczek83 napisał(a):
Kogo jak kogo ale Twoja nieobecność Anula to ciezko przegapić. Ale wogole to jakoś ucichło u nas... sporo sie wykruszyło. I tak sie czasem zastanawiam czemu - czy dziewczyny az tyle maja pracy przy dzieciakach czy po prostu znudziło sie im czytanie naszych "bzdur" 🙂 W sumie ja tez mam sporo zajec bo jestem ciagle sama z Olcią i wszystko sama musze ogarnac przy niej i w domu - sprzatanie pranie prasowanie gotowanie i jakos zawsze znajde chwilke zeby poczytac albo cos naskrobac. Moze przy dwójce dzieciaczków jest inaczej nie wiem. Sama sie przekonam za jakis czas 🙂

Co jak co ale mi sie nie znudzilo czytanie jak to ty nazwalas bzdur bo po to jest to nasze forum zeby pisac bzdury no Angeli i Alicji to juz chyba na dobre nie ma a ja w planach jutro zasiadam i czytam zalegle posty-moja krolewna dzis padla od 16:30 nie spala i o 19 po kapieli jedzonku zasnela chyba nawet porzadnie sie nie najadla-a no i zdecydowalismy sie ze na dobranoc Lenka bedzie miala butle i od 2 dni ma butle i spi 5-5,5 godziny i pozniej cycus i caly dzien cycus tylko na dobranoc Nan bo malo przybiera na moim mleczku niestaty chyba mi sie mleko rozwadnia ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dlatego napisałam bzdur w cudzysłowiu 🙂 Ja tam lubie poczytac co u Was i Waszych szkrabów 🙂 Sporo watpliwosci mozna rozwiac - wiedzac ze macie podobne doswiadczenia. W sumie z doswiadczonych mamus to tylko Edyta nam została do porad 🙂 reszta z nas to chyba debiuty w roli mam 🙂
Olcia spi tak jak wczoraj od 21. Padła tez szybko po kapieli, choc spała ładnie w dzien popołudniu 3 godzinki w wózku, obudziła sie troche pospacerowałam z nią po domu zaniosłam do wyrka zeby nakarmic i znów zasneła do18 a ja razem z nią 🙂 Jutro mamy intensywny dzien.. na 10 mam fryzjera umowionego zeby nałozyc kolorek i podciac troszke, na 13 stomatolog - mam nadzieje ze babcia da rade z małym rozrabiakiem tyle czasu 🙂 100 ml mleczka swojego mam tylko zamrozonego wiec nie wiem czy mała wytrzyma tyle czasu bez karmienia. Ewentualnie bedzie trzeba dokarmic mm gdyby mi sie długo zeszło z tymi wizytami. A o 14 moja mama jedzie na wizyte do ortopedy do innego miasta wiec zabierzemy sie z nia na wycieczke. Jak nie padnie ze zmeczenia bawiac Olkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej
tak w temacie: napisałam do alicji na FB, odpisała ze wiki była chora w swieta, ze teraz w niedz wróciła od rodziców i ze sie uczy bo 14.02 ma jakis egz. tyle.....

ja sie nigdzie nie wybieram, wiem ze przy dwojce jest czas, szczeg gdy jedno chodzi do przedszkola albo choc bajke ogląda...to kwestia chęci. '
ale rad to ja wole nie udzielac...dzielę się tylko moim doświadczeniem a każda niech robi jak uważa 🙂

u nas juz lepiej, pisze lewą ręką i mi się cały czas cos włancza,,na prawej M ciągnie cycusia
ma znow u nas nie byc pradu wiec moje milczenie ewentualne bedie tym spowodowane..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka!!Ja tam lubię czytać nasze "bzdurki". Każda z nas ma mnóstwo wątpliwości i pytań dot. naszych małych pociech. Mąż często się mnie pyta po co tu wchodzę,że to bezsensowne. Ale ja mu odp, że tego potrzebuję, lubię. Siedzę sama całe dnie z dzieckiem w domu to mogę sobie przynajmniej pogadać wirtualnie 🙂 🙂poradzić, poskarżyć, ponarzekać.
Anula a ile Lenka waży i jak stwierdziliście,że za mało przybiera. Podobno w miesiącu dziecko powinno przypierać min 500 gram na miesiąc. Tak Wiktorek przybiera. W przyszłym tygodniu chce się wybrać do pediatry i Małego zważyć i dowiedzieć czy jego waga dobrze rośnie. Jeśli się okaże,że przybiera za mało to też zaczniemy dokarmiać.
Teraz Wiktorek zasnął. Ja teraz zabieram się za segregacje jego ciuszków. Odkładam mniejsze,a dokładam większe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ja nie wiem jak wy ale ja sie przyzwyczailam do waszej obecnosci na forum i wogole do tego forum..fakt czasami braknie mi czasu zeby cos napisac ale was czytam na bierzaco wiec dont worry 🙂
u nas jest po prostu ciagle intensywnie..ciagle mamy jakies tam odwiedzinki..w miedzyczasie standard prace domowe..tylko ze u mnie wierzcie mi to jest niekonczaca sie historia- w polsce wystarczy ze posprzatam raz w tygodniu w domu i mam czysto a tu moge sprzatac na okraglo i ciagle jest kurz i cos do zrobienia- nie kapuje tego!
Ada tez mi glowke przekreca bardziej na jedna strone i swiruje bo z moim medycznym bzikiem nie jest latwo...ale nie teroryzuje dziecka nie myslcie sobie:P teraz jak juz ma dwa miesiace jest duzo lepiej i latwiej....moge ja zostawic na chwile sama- najgorsza panika jest jak smoczek jej wypadnie- po cycku to najwazniejsza rzecz!
my pierwsze szczepienie mamy dopiero przed soba...w niemczech jest zupelnie inny system- nawet na gruzlice nie szczepia! porazka...
wiecie cos na temat karmienia i chodzenia do solarium czy wolno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maciuś (jak tk patzrę 'całościowo) to przybiera ok kg na miesiąc. z 3600 wskoczył na 6300 (w sumie juz prawie 3 meisiące ma..) wygląda jak mała klucha więc chyba przybiera dobrze, choc czasem tez mam wątpliwosci co do gęstości mojego mleka, bo jak odciagnę i troche postoi to jest taki cienki kożuszek na górze i woda bardzo lekko biała pod spodem...no al epóki co nie zamierzam dokarmiać chyba ze będzie potrzeba.
M teraz zasnął na macie eduk. wbrew temu co myślałam M lubi inhalacje, trwają ok 6 in, najpier 1ml soli fizjolog. a potem 1 ml mucosolvanu (na kaszelek), uspokaja go to, nie boi sie juz tej maski na bużkę i ost nawet zasypia przy tym 'buczeniu' urądzenia 🙂

moj mąż megan tez mysli ze to strta czasu, choc przy pierwszej ciąży buczał jak widział ze pisze, teraz juz nic nie mówi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nadrobilam zaleglosci co u was.Edytka szybkiego powrotu do zdrowia dla Maciusia.Baiser a to ty sama sie apostrzeglas ze cos tam u Sofi sie dzieje czy pediatra?Gosia mrozy u ciebie oj to ja chyba wszystkich pobije bo w nocy to my mamy -18 a w dzien -14 ale w domku ciepelko dziadek bawi sie w piecowego i jest super.Lenka spi w wozku na czuwaniu w sumie bo wrzucilam kocyk do prania a ona jednak z nim najlepiej spi niz z kocykiem zastepczym.No i czekamy na kuriera z nowym lezaczkiem bujaczkiem bo ten ktory Lenka dostala pod choinke oddalismy do reklamacji bo panel nie dzialal zwrocili kase i kupilismy nowy.Ja coraz probuje nowszych rzeczy do jedzenia i jak narazie Lenka dobrze to znosi.Dzis leniwy dzien bo wszystko posprzatane porpbione wiec leniwie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na ostatnim bilansie Lenke pielegniarka od maluszkow zwazyla i sie zdziwila ze tylko 4300 czyli 200g przez 2 tygodnie gdzie przez pierwszy miesiac 1100g a tak jak Edyta napisala kg przez miesiac powinno dziecko przybrac teraz w srode mamy bilans kontrolny i sie okaze ile Lenka wazy ale moze to byc tez jej tala natura po tatusiu bo moj Marcin je bardzo duzo a waga ani drgnie do przodu.Dostaje butle 120ml tylko na dobranoc czasami zje 80 jak dzisiaj a przed wczoraj zjadla 120 i jeszcze cycusiem doprawila wiec roznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry :-)

Jesteśmy na moment, bo zaraz zmykamy do bratowej na kawkę i później do kuzynki na ciasteczko 😁! U Nas dziś mróz !

Anulka w zasadzie to sama to zauważyłam, ja miałam mały brzuszek to i Sofcia musiała sie nagimnastykować żeby tam przetrwać, juz po porodzie zaznaczyli, że jest przekrzywiona ale to powinno się wyrównać. Jednak z dnia na dzień moja laleczka coraz bardziej się krzywiła na prawa stronę i teraz jak leży na prosto to wygląda jak literka "C", fakt jak ustawie ją prosto to potrafi tak pozostać przez dłuższy czas, ale sama układa sie krzywo. W poniedziałek idziemy do poradni rehabilitacyjnej, mamy taki szybki termin bo okazało się, że siostra przyjaciółki pracuje tam, bo w innym razie trzeba czekać po 2 miesiące a nawet i dłuzej :/ jak tutaj ważny jest właściwie czas!! Im szybciej tym lepiej żeby skorygować wadę. Zobaczymy co powiedzą, może nie trzeba będzie tam jeździć codziennie a zaleca ćwiczenia w domku.
Sama i tak planuję jeździć z Sofi na basen od marca.

A my dziś mamy małe święto, moja Sofi za godzinkę skończy 3 miesiące 🙂))) !

Anulka nie martw się przybieraniem na wadze, Sofia waży obecnie 5300 więc coś ok. 2,5 kg za trzy miesiące, chyba dobra waga . Ale jak je z butli na wieczór to nie więcej niz 90 ml i jej wystarcza, każde dziecko przybiera na wadze w swoim tempie , chyba dopiero jak mniej niz 0,5 kg to trzeba będzie się martwić...

Edtyka jak Maciejko ?? Lepiej już u Was ??

JA uwielbiam nasze forum, mój mąż też się śmieje bo mówi, ze jak mi się tak chce ale też podziwia, że potrafimy się wspierać i naprawdę przejmować problemami, bo często mu mówie że coś tam się stało u którejś, nie mówiąc już jak byłam przejęta porodami haha mówił mi wtedy, że wyglądam jakbym znowu miała rodzić 😁

Megan według mnie Wiktorek przybiera prawidłowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hejka,
ja tez lubie nasze forum i bardo sie do Was przyzwyczailam. Nawet kiedys sobie pomyslalam, ze fajnie by bylo na zywo sie spotkac, ale ze wzgledu na odleglosci byloby to bardzo trudne, choc nie niewykonalne :P
Baiser sto lat dla Sofijki 🙂
moj T robi sie po malu kluseczka, ale nie jest jakis bardzo gruby 9.01 wazyl 4,5 kg, pewnie teraz juz jest 5 kg wiec przez 2 m-ce przybral jakies 1,8 kg. Ja osobiscie jestem przeciwniczka dokarmiania butla, choc przyznam, ze na samym poczatku sama to robilam, ale byla to ostatecznosc jak T darl sie w nieboglosy i ewidentnie byl glodny. Szczerze przyznam, ze mialam wtedy schize, ze kazde 10ml mm sprawia, ze mi sie mniej mleka bedzie w cycochach produkowac i w rezultacie Tymon sie nigdy nie naje tylko z cyca. Laktator. karmi, herbatki, bawarka pomogly i mi sie troche laktacja rozbujala, teraz jestem z siebie dumna, bo poczatki byly trudne, tym bardziej, ze Maly nie mogl tego cyca chwycic nawet. Teraz nawet od dwoch dni nakladki poszly w odstawke i smieje sie, ze Tymon lapie naturalnego cyca prawie w locie i nawet male sutki mu nie przeszkadzaja. 2 m-ce to trwalo, ale wszystkiego z czasem mozna sie nauczyc. Nie przesadzam, ze nie bede dokarmiac, ale szczerze wolalabym tego uniknac, a nie jest latwo czasami bo bardzo kusi-wiem, ze jakby dostal butle to by sie szybko najadl do syta i padl, a tak czasem walczymy.
Dzis rano obudzily mnie marudki T, ale zmeczona bylam nieziemnsko, on kolo mnie na wyrku, wiec mowie sobie spie dalej, patrze za chwile a on tez 🙂 po pewnym czasie znowu jakies steki i co i kupa wyszla, ogromna, wiec postanowilam go umyc pod woda, troche sie przy tym nagimnastykowalam, ni moglam sobie poradzic z odkreceniem kranu, wiec pod przysznicem go zlalam, chyba mu sie podobalo, pomijam fakt, ze mimo tego, ze T byl czysty to ja pol koszuli mokrej 😁
Tez widze, ze t na prawo czesciej ma glowke, polozna zwracala nam uwage na poczatku, zeby zmieniac ustawienie glowki i staram sie tego pilnowac, czasami to komiczne, bo co go przekrece to on i tak swoje, Baiser daj znac jak cwiczyliscie to moze z T tez sprobuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja wlasnie wczoraj dostalam dostawe pampersow z polandu---dwie paczki dwojek z dady i paczke trojek...wyprobowalam dzis wydaja mi sie byc spoko 🙂 za te trzy paki zaplacilam tyle ile tu za paczke pampersow! szok! Ada przybrala od poczatku 1900 gram wiec jak na dwa miechy wydaje mi sie byc wporzadku...ona i tak ciagle by jadla i jadla-chyba ma mega przemiane materii- czasem jak jej sie uleje mlekiem 15 min po jedzeniu to to mleko jest juz prawie strawione tzn nie plynne tylko takie grudki..chyba wiecie o co mi chodzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
thalia napisał(a):
Uzywacie juz 3 pieluch, kiedy sie przesiadlyscie? Zakladam, ze T wazy 5kg, a 2 sa do 6 a ja mam zapas jeszcze 3 paczek i ciekawi mnie czy je zuzyje? Na razie uzywamy tylko pampersow, ale czytalam, ze 3 dady sa dobre i tansze, jakich uzywacie?
My mamy jeszcze 30 sztuk dwojek z pampersa i chce je skonczyc i wskakujemy w 3 bo kupilam 5sztuk(znajoma sprzedaje pampersy na sztuki co mnie zdziwilo) no i sprawdzilam jak sie sprawuja 3 i o dziwo mimo ze moja wazy te 4,5 kg konczymy 2 i przeskakujemy na 3-byla promocja w tesco wiec juz zakup zrobilismy a co do dady to ja jednak mimo kuszacej ceny nie bede probowac-mialam probke ze szpitala jednej pieluchy i okropne sa wata nasiaknieta siusiami a w pampersie robia sie zelowe granulki i tak picia nie narazona wiec i z doswiadczenia znajomych ktorzy sprobowali dady a pozniej meczyli sie z oeparzeniami mowie atanowczo nie dla dady i zdecydowanie tyloo pampers.Kupilam w tesco chusteczki pampersa ale sensitive 4paczki i jestem mega zadowolona bo w porownaniu do chusteczek bambino jest roznica bambino prawie jak suche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj udzial na forum to dopiero bylo hihi latalam z tel i kazdy sms ze ktoras rodzi albo urodzila maz sie smial a ja przezywalam razem z wami oj coz za wspomnienia ostatnio tez pytal sie mnie a co u was i dzieciaczkow i nawet zaczyna kojarzyc ktore dziecko od ktorej 🙂 no i ja bynajmniej jak sie rusze gdzies w Polske i nawet przejazdem obok ktorejs z was bede to od razu sie wpraszam 🙂 najdalej chyba mam Edyte ale kto wie moze kiedys wyrzuci mnie na Slask a mamy tam rodzine w Skoczowie wiec jak juz byc to dlacsego by nie 🙂 ale ja wscibska hihi wpraszam sie na sile ale oczywiscie zapraszam tez do siebie jesli ktoras z was bedzie miala ochote wybrac sie na mazury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka 🙂 jesli pisalam cos zlego o dadach to cofam 🙂 u nas teraz kroluja dady 3 i pampy pomaranczowe - te w ogole rewelacja jak dla nas ! 🙂 dady 2 nam przeciekaly...

co do chusteczek, to my tylko ostatnio dady, chociaz troche sie popsuly moim zdaniem, bo sa znow za mocno mokre i troche podraznily pupe Uli. No ale moze to tylko jakas jedna felerna paka byla...chusteczek pampers jakos nie lubie bo mi od razu smierdza moczem 😲 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jakie siemianowice????? ja z wodzisławia jestem 🙂 głeboki śląsk 🙂)) z dziada pradziada 🙂 elmirka jak była w PL to mieszkała jakies 5km ode mnie 🙂
baiser z kraka też 🙂 a megan gdzies z okolic Poznania (o ile dobrze kojarzę...

polecam wam dziewczyny, pyszne i mało roboty. własnie wcinam
http://olalallola.blogspot.com/2012/12/tarte-jabka-pod-kruszonka.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Kobitki!!!!
Dla mnie forum to tez fajna rzecz choc przed ciaza omijalam z daleka to teraz pogaduchy z wami wciagnely mnie na maxa. Fajnie jest moc sie wyzalic komus kto cie rozumie bo przechodzi przez podobne to samo 🙂 albo ma podobnie. Rady od was i doswiadczenia sa bezcenne.
Co do odleglosci to do mnie macie najdalej a w polsce mieszkalam na slasku tak jak Edyta zreszta mamy do siebie tylko pare km.
U nas dzisiaj tragedia od rana. Kuba po szczepieniu nie spal zbyt dobrze. Obudzil sie o 7 rano z placzem i nie mozna go bylo uspokoic. Po 8 udalo mu sie zasnac na godz i znowu rozpaczliwy placz.Dostal czopek przeciw bolowy i jest troche lepiej ale nie moge go nawet na minutke zostawic samego bo strasznie rozpacza 😞 az mi go szkoda a taki byl dzielny na szczepieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
mi K przysypia przy cycku na pare minut i tez musze z nim spacerowac bo inaczej nie chce sie uspokoic. Mam nadzieje ze szybko mu przejdzie bo nie wiem ile jeszcze dam rade. Na dodatek na mojego P nie moge liczyc bo u niego na rekach maly tez sie drze i w rezultacie i tak ja musze uspokajac. Jestem wsciekla z tego powodu. Juz zapowiedzialam ze chocby sie walilo i palilo to w sobote jest dzien ojca i syna i mnie nic nie obchodzi maja sie poznawac i docierac i nie ma umywania rak od obowiazkow i tlumaczenia bo tobie lepiej wychodzi. Mieszkanie mi zarasta brudem sterta brudnego prania rosnie a ja mam cholera uwiazane rece. Chusta jest ok (jak juz mi sie tam mlodego uda wcisnac) ale nie wszystko da sie z nim zrobic. K ma juz 2 m-ce a tata zmienial mu pieluche tylko pare razy a dokkladniej jak bylam w pl K mial 3 tyg i 2 tyg temu jak bylam u fryzjera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...