Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Niestety smoczek z Nuka ten anatomiczny mu nie podchodzi. Tak samo Canpol i Avent. Wszystkie wypluwa jak tyko wetknę mu je do buzi.
Ania Igorek chyba też przechodził ten skok, bo tak samo mu się to objawiało - nie spał, ciągle jadł i był marudny. Niestety u nas trwa to tydzień i jest trochę lepiej, ale nie wróciło do tego jak było wcześniej. Także nie wiem czy to był jakiś skok czy po prostu mojemu dziecku się pozmieniało i po prostu będzie marudne 🤨
A swoją drogą zadziwiające jak z takiego małego ciałka może wydobyć się taki przeraźliwy wrzask 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja napisał(a):

Ania Igorek chyba też przechodził ten skok, bo tak samo mu się to objawiało - nie spał, ciągle jadł i był marudny. Niestety u nas trwa to tydzień i jest trochę lepiej, ale nie wróciło do tego jak było wcześniej. Także nie wiem czy to był jakiś skok czy po prostu mojemu dziecku się pozmieniało i po prostu będzie marudne 🤨
A swoją drogą zadziwiające jak z takiego małego ciałka może wydobyć się taki przeraźliwy wrzask 😁


No ja mam nadzieję, że nie zostanie to na stałe, bo ja chyba zwariuję jak mam mieć takie dzieciątko na zawsze 🤪 Na pewno za kilka dni to minie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Oj, a przed porodem znajoma mi mówiła, że duużo gorzej wspomina horror laktacyjny niż sam poród. Wtedy wydawało mi się t dziwne ale teraz sama na własnej skórze widzę, że to karmienie piersią wcale nie takie proste jak by się wydawać mogło 😞
Ja póki co mam dużo pokarmu (może nawet zbyt dużo). Ćwiczymy z Piotrusiem od wczoraj ssanie bezpośrednio z piersi. Trwa walka, na początku nigdy nie chce chwycić ale jak już go siłą (z mega wyrzutami sumienia) przytrzymam i w końcu chwyci to ssie. Choć zwykle szybko usypia. Problem polega na tym, że lubi się tylko z jedną piersią. Z drugiej wyciąga max 10-20 ml 😞
Kochane, jaką herbatkę polecacie na kolkę przed pierwszym miesiącem życia? Byle nie z rumiankiem, bo ja mam na niego silną alergię i boję się, że mały też może mieć 😞
Czytałam kiedyś, że można taką herbatkę samej pić a nie dawać dziecku. Próbowałyście tak? Działa ten sposób czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gofer76 napisał(a):
Oj, a przed porodem znajoma mi mówiła, że duużo gorzej wspomina horror laktacyjny niż sam poród. Wtedy wydawało mi się t dziwne ale teraz sama na własnej skórze widzę, że to karmienie piersią wcale nie takie proste jak by się wydawać mogło 😞
Ja póki co mam dużo pokarmu (może nawet zbyt dużo). Ćwiczymy z Piotrusiem od wczoraj ssanie bezpośrednio z piersi. Trwa walka, na początku nigdy nie chce chwycić ale jak już go siłą (z mega wyrzutami sumienia) przytrzymam i w końcu chwyci to ssie. Choć zwykle szybko usypia. Problem polega na tym, że lubi się tylko z jedną piersią. Z drugiej wyciąga max 10-20 ml 😞
Kochane, jaką herbatkę polecacie na kolkę przed pierwszym miesiącem życia? Byle nie z rumiankiem, bo ja mam na niego silną alergię i boję się, że mały też może mieć 😞
Czytałam kiedyś, że można taką herbatkę samej pić a nie dawać dziecku. Próbowałyście tak? Działa ten sposób czy nie?


Ja szczerze mówiąc nie słyszałam o takiej herbatce 😞 😞 😞
Ja też nie przypuszczałam, że karmienie piersią wiąże się z jakimiś problemami, wydawało mi się, że to najnormalniejsza w świecie czynność, a jednak....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
na szkole rodzenia mowili ze jak dziecko ma kolke, wzdecia to zeby samemu wypic herbatke na kolki albo np koper ( bo czesto herbatki dla niemowlat maja cukier a po co dziecku dawac swinstwo) ja tak dzis zrobilam i dzis gazow nie bylo, no ale to moze zbieg okolicznosci ze dzis z brzuszkiem bylo ok.
U nas dzis super- mala je co kilka godzin cyca i spi albo sobie lezy, sutki nic a nic nie bola- gdyby to tak caly czas wygladalo to byloby super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Danusia, właśnie przeczytałam "stare" posty i Twoje doświadczenia z porodu.Matko! Strasznie się nacierpiałaś 😲 No ale najważniejsze, że już to wszystko masz za sobą 🙂

Dziewczyny, mnie martwi jeszcze kikut pępowinowy. Piotruś ma 19 dni a kikut ciągle ani drgnie. Czyścimy go regularnie kilka razy dziennie octaniseptem ale nadal nie odpada. Kiedy odpadł u Waszych maluszków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
gofer76 napisał(a):


Dziewczyny, mnie martwi jeszcze kikut pępowinowy. Piotruś ma 19 dni a kikut ciągle ani drgnie. Czyścimy go regularnie kilka razy dziennie octaniseptem ale nadal nie odpada. Kiedy odpadł u Waszych maluszków?


Zuzi odpadł w 18 dzień. A osuszasz go dokładnie?? Ja po spryskaniu octeniseptem i dokładnym wyczyszczeniu patyczkiem czekałam aż wyschnie i dopiero zakładałam pieluszkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
W nocy Zuza miała problemy z brzuszkiem. Nie potrafiła się wypurtać. Najpierw masowałam Jej brzuszek a później wzięłam Ją na klatę i masowałam po pleckach, żeby jelitka lepiej pracowały.
Ale chyba za długo masowałam i przeoczyłam moment zrobienia kupy i rozmasowałam Jej kupsko po plecach 🤪 🤪 🤪
Przez chwilkę się zastanawiałam od czego mam zacząć przewijanie 😁
Myślałam, że tego nie ogarnę 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
danusia1985 napisał(a):
pozatym mleko nie produkuje sie z mleka 🙂

u nas sukces- caly dzien jestesmy tylko na cycu, tez leci z drugiego jak Mala zassie 🙂 widocznie na wszystko potrzeba czasu 🙂
Masz rację ale produkuje sie z płynów 🙂 tak mi położna ostatnio powiedziała jak byla malutka obejrzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hejka dziewczyny 🙂
my sie meldujemy od moich rodzicow, posiedzimy sobie z Ulka tutaj tydzien 🙂 cala podroz, czyli 2 godzinki przespala ladnie jak aniolek 🙂

Mojej kikut odpadl po 5 dniach, ale to wyjatkowo szybko. tylko, ze ja smarowalam gencjana...polozna mi powiedziiala, ze to najlepszy sposob i jeszcze spirytus, a po octenisepcie czesto papra sie ten pepek...moja kolezanka, tez polozna, ktora pracuje w szpitalu dzieciecym mowi, ze do nich trafia duzo dzieco wlasnie z rozpapranymi pepkami, bo matki, albo tylko wietrza pepuszki albo wlasnie stosuja za slaby srodek wysuszajacy. pomimo, ze gencjana brudzi i nie widac, czy sa ewentualne zaczerwienienia na skórze, to Ulci bardzo pomogla i teraz ma juz super pepuszek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie


Kasiu ale skaza białkowa nie objawia się od razu po urodzeniu tylko po kilku tygodniach a nawet może się pojawić np. po 2 miesiącach. Więc dla dobra maleństwa ogranicz się do szklanki mleka dziennie, bo nabiał spożywasz też w innych produktach np. jogurty, sery, śmietana itp. 🙂
A po co ryzykować i później mieć wyrzuty sumienia, że to Twoja wina, że dziecku coś jest 😞
Ja też uwielbiam mleko i kakao ale z kakao musiałam zrezygnować całkowicie, bo podczas karmienia nie można i piję niewielkie ilości mleka a to dl mnie trudne bo wcześniej potrafiłam wypić litr dziennie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kasia40322 napisał(a):
danusia1985 napisał(a):
pozatym mleko nie produkuje sie z mleka 🙂

u nas sukces- caly dzien jestesmy tylko na cycu, tez leci z drugiego jak Mala zassie 🙂 widocznie na wszystko potrzeba czasu 🙂
Masz rację ale produkuje sie z płynów 🙂 tak mi położna ostatnio powiedziała jak byla malutka obejrzec



czyli sensowniej jest pic po prostu wode ktora nie uczula, a skaza bialkowa w kazdej chwili moze sie pojawic.

Olga tez nadal ma kikucik , powoli odchodzi i jest suchutki.

Karolka fajnie masz ze sobie mozesz tak pojechac, ja tydzien z moja mama to bym chyba oszalała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Igorkowi kikutek odpadł po niecałych 2 tygodniach.
Ja mleka jako mleka nie znoszę, ale uwielbiam wszelkie przetwory. I teraz jestem mocno nieszczęśliwa, że aż tak musiałam je ograniczyć. Mimo wszystko wolę dmuchać na zimne. Ja mam chyba naprawdę rygorystyczną dietę...

Dziewczyny zapytam Was jeszcze raz, bo może gdzieś umknęło 🙂 Czy wiecie co zrobić z zatkanym mlekiem kanalikiem? Na sutku mam taki jaki pęcherz, który podszedł chyba mlekiem, bo biały jest. Igor nie wyssał, a to bardzo boli. Jak karmię to wyję z bólu. Ciepłe okłady przed karmieniem nie pomagają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudja masz ten pęcherzyk na otoczce albo na brodawce? Czy pod "normalną" skórą?

Zaczynam się martwić tym kikutem Piotrusia. Psikamy octaniseptem bo tak nam kazali na szkole rodzenia i w szpitalu ale babrze się nadal i nie chce odpaść 😞 A Piotruś już za chwilę skończy 3 tygodnie...

Kochane, a co z dietą? Ja jem w kółko rosołek, krupnik i ryżankę, gotowanego/ duszonego kurczaka, indyka, marchewkę i brokuły. I już mi to nosem wychodzi. Wprowadzam nowości powoli, żeby sprawdzić czy mały nie ma alergii. Wydaje się, że wszystko ok po jogurcie naturalnym, twarogu, serku wiejskim, jajkach i serku waniliowym. Ale mam straszne wyrzuty sumienia, że jem tyle nabiału i boję się tej skazy białkowej. Myślicie, że jak nie wyszło mu nic do tej pory to może się jeszcze uczulić? Czy że to już produkty bezpieczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer skaza białkowa może w każdej chwili się ujawnić. Ale nie możesz też całkowicie rezygnować z nabiału! Jeśli wcale nie jesz nabiału to zacznij przynajmniej małe ilości spożywać, żeby dziecko przyzwyczaić, bo później organizm maluszka może go nie tolerować jeśli raptem dostanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gofer tę plamkę mam bezpośrednio na brodawce.
Ja stosuję taką samą dietę i również kurczak i indyk z marchewką wychodzi mi bokiem. Teraz od 2 tygodni odważyłam się na zmiany. Co trzy dni wprowadzam nowy produkt i jem go przez te 3 dni, żeby sprawdzić reakcję. A skaza białkowa czy uczulenie na jakiś produkt może wyjść w każdej chwili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...