Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
Chyba sytuacja z Ula opanowana...dwa razy zwymiotowala, zrobila dwie kupki, opuchlizna zeszla i plamy tez, wykapalismy ja szybciej, dalam troche mleczka z cyca i biedna zasnela. Temperatury nie ma na szczescie. Moja siostra wpadla na pomysl, ze moze zle mleczko wymieszalam i to dlatego Uli zaszkodzilo, moze tak, kto wie... 🤨


Całe szczęście, że przechodzi 😆 Ale ja na Twoim miejscu jak wrócisz do domku poszłabym do Waszego pediatry i powiedziała, że taka sytuacja miała miejsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jak cos sie znow zacznie dziac, to od razu ide do pediatry...

Dziewczyny mam pytanie. Ula jak lezy na wznak, to ladnie rusza glowka w obie strony, sama zmienia jej ulozenie i jest ok, glowka jest super ksztaltna. Ale jak ja poloze na brzuszku to glowke skierowana ma tylko na lewa strone lub prosto, za cholere nie chce odwrocic glowki w prawo tak samo jej lewa noga i reka sa silniejsze od prawej strony i sie odpychaja. jak trzymam mala do odbicia to tez trzyma glowke tylko po lewej stronie mimo, ze zmieniam ramie na ktorym ja trzymam... czy to jest powod do zmartwienia, czy jeszcze jej sie to unormuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
CZEŚĆ 🙂
Karola Zuzka obraca główkę we wszystkich kierunkach w każdej pozycji i nawet od kilku dni jak leży na plecach to zdarza Jej się unosić głowę go góry 🤪
Ja bym na Twoim miejscu Uli cały czas przekładała główkę w tą stronę w którą nie chce trzymać. Jak byłam u pediatry to się mnie pytała czy Zuza obraca głowę we wszystkich kierunkach więc ja bym to skonsultowała w Twoim przypadku. Lepiej zapytać niż się zamartwiać ale nie wydaje mi się, żeby to był jakiś problem gdy dzieciątko jest takie malutkie, co innego gdy będzie starsze i dalej tak będzie trzymała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Karolka ja mam z główką taki sam problem. Jak Igorek leży na wznak czy nawet na ramieniu do odbicia to kręci głową we wszystkie strony, a jak tylko położę go na brzuszku to za cholerę nie chce jej przekręcić. Właściwie próbuje nawet przekręcić się cały i leży tak powyginany i się denerwuje. Jak byliśmy ostatnio u lekarza, to stwierdził, że jest ok. Myślę, że jeszcze się nauczą 🙂
Świetne zdjęcia 🙂 Tylko pozazdrościć sesji 😁
No i najlepszego dla Uli z okazji 2 miesięcznicy 😁 Jak ten czas leci, u nas już we wtorek będą 2 miesiące 🤪

Czy Wasze maluszki też tak się ślinią? Aż się mu banieczki zbierają. Nie wiem co to i przez to nie wiem czy się martwić. Na pewno nie głód, a na zęby chyba za wcześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No i Igorek sie wyspal w dzien i teraz nie ma na to ochoty 😞 Pewnie znow bedziemy walczyc do polnocy...

Gofer na prezent wybralabym tak jak Danusia mate, lezaczek albo juz cos na przyszlosc np. krzeselko do karmienia. Ja taki prezent wybralam od kolegow z pracy. No kiedys sie przyda 🙂
Przypomniala mi sie jeszcze jedna dozwolona "slodycz" - galaretka 😁 U mnie jest zawsze w lodowce i jem jej naprawde sporo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć Dziewczyny 🙂

Nacudja Zuzka też się taś ślini że aż bańki ma na usteczkach 🙂 Nie martw się to jest w 100% normalne, pytałam położnej 😆

Karola sesja bajeczna!!!!!!!

Gofer jeśli masz takie rzeczy jak bujaczek, matę edukacyjną to tak jak pisze Danusia, pampersy to jest dobry pomysł bo to się zawsze przyda. Albo może jakąś zabawkę edukacyjną z Fisher Price, one są chyba od 4-go m-ca.
A my z prezentami na chrzest mieliśmy ostatnio myślówę bo 6 osób nam powiedziało, że mamy sobie wybrać prezenty za 500zł.
I wybraliśmy na razie krzesełko do karmienia ale takie porządne za ponad 400zł, rowerek Smart Trike, i my mamy wielki ogród i będziemy tam robili kącik zabaw to do ogrodu huśtawkę, piaskownicę i mały basenik. Ale to i tak jest dopiero 2tyś, więc dalej myślimy nad resztą.

Wczoraj byłam na kontroli u gina i wszystko ok 😆 USG mi zrobił, macica ma już cienką ściankę, krocze też super wygojone więc możemy z mężem szaleć na nowo 😜 😉 Chciał mi przepisać tabletki anty i jak powiedziałam, że nie chcę to zaczął się śmiać, że jak przyjdę za 4m-ce na cytologię to z kolejnym lokatorem w brzuchu 😜

Dziś na 17 idziemy na szczepienie 😞 😞 😞 😞 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Na szczepieniu porażka!!!!! Zuza się tak darła jakby ją ze skóry obdzierali. Kilka razy aż się zakrztusiła bo tak płakała 😞 😞 😞 😞 😞 Później przez kilka minut nie potrafiła się uspokoić i aż się trzęsła cała a łzy miała na całych policzkach. Ja ryczałam oczywiście razem z nią 😞 Dużo też zależy od pielęgniarki bo jedne lepiej wykonują wkłucia a inne gorzej i ta chyba robiła to fatalnie bo aż pediatra co ją wcześniej badała przyszła zobaczyć co się dzieje... Jak będę po nowym roku na kolejnym szczepieniu to poproszę pielęgniarkę, żeby szybko robiła wszystkie wkłucia, jedno za drugi bo teraz po każdym wkłuciu kazała mi Ją tulić, żeby się uspokoiła i Zuza co po 5 minutach się troszkę uspokoiła to na nowo ukłucie i znowu wrzask i po ostatnim myślałam, że nie przestanie płakać 😞 Ale całe szczęście jak już przestała płakać to zasnęła, i troszkę jeszcze z nią pospacerowaliśmy (nie jechaliśmy autem bo mamy do przychodni 500m) to powdychała powietrza. Jak przyszliśmy do domu to zjadła i teraz już godzinkę śpi 🙂 Oby tylko gorączki nie dostała.

Aha Zuza waży 3900 🙂 Moja kochana kruszynka 😁

Gofer braliśmy szczepionki sanepidowskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Zuzia 🤔 Dobrze, że na spacerku się uspokoiła. A jak teraz?

My byliśmy dziś prawie cały dzień u moich rodziców. Mogłam trochę odpocząć, bo i babcia i dziadek byli wniebowzięci mogąc niańczyć Małego 🙂 Teraz mi chyba uwierzyli, że on prawie nie śpi w dzień i chce ciągle na rączki. Już się martwię jak będzie już dużo więcej ważył jak dam radę go tak bujać 😮

Dziewczyny czy Wasze dzieci interesują się już jakimiś zabawkami, karuzelą i tymi duperelkami nad matą? Czy tylko moje to taka gapa, że na razie ma to w nosie? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Biedna Zuzia. A pielęgniarka chyba faktycznie miała kiepski pomysł z tym czekaniem między szczepionkami bo tylko wydłużyła cały stres 🤢

Dziewczyny, ja znowu mam kłopot i nie wiem co robić 😞 Od wtorku jestem na diecie eliminacyjnej i już na prawdę niewiele jem, zmieniłam żel pod prysznic, uważamy, żeby Piotruś nie dotykał rzeczy pranych w zwykłym proszku doprania i przytulamy go albo na gołe ciało albo przez pieluszkę, żeby nie dotykał bezpośrednio do naszych ciuchów, a wysypka na jego twarzy mam poczucie, że jest coraz większa 😞 Czerwone krostki i plamki, na twarzy i za uchem. Niektóre zlewają się w czerwone większe plamy.
Pediatra nie byłą nam w stanie powiedzieć czy to trądzik czy alergia a teraz nie ma jej przez najbliższy tydzień bo będzie na urlopie 😞
Czy jest jakiś sensowny sposób zdiagnozowania czy to skaza białkowa/ alergia, trądzik czy jakieś inne świństwo? Bo ta lekarka rzuciła tylko okiem i poza dietą dla mnie nic sensownego nie poradziła i nie kazała robić żadnych badań. Zastanawiam się czy jest sens szukać w weekend jakiegoś prywatnego lekarza czy czekać aż samo przejdzie... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hello 🙂
Zuza jak zasnęła przed 19 to obudziła się dopiero o 1 na jedzenie czyli 6h przespała. Zmieniłam Jej pieluchę i zasnęła dalej i spała do 6 🙂 Ale za to ja prawie nie spałam bo co godzinę mierzyłam temperaturę. Tak mi Jej żal było, że stwierdziłam jak będzie miała 37st. to pójdzie czopek w dupkę 😜 Ale na szczęście nie było potrzeby. Po 7 miała 36,9 ale teraz spadło do 36,6 😁 Ale dalej będę mierzyła, bo gorączka może jeszcze wyskoczyć.

Nacudja Zuzia zaczęła tydzień temu interesować się pałąkiem w leżaczku, matą edukacyjną i karuzelą. Ale popatrzy przez ok 2 minuty, pośmieje się troszkę i obraca głowę w inną stronę. Za minutę czy dwie znowu patrzy na nie ale tylko znowu przez ok 2minuty. Jeszcze nie potrafi skupić wzroku przez długi czas 🙂

Gofer tak jak kiedyś pisałam, że Zuza miała te krostki na czole, które później przeszły na policzki ale to był trądzik niemowlęcy i prawie zniknął. Ok. tygodnia temu znowu się pojawiły krostki ale nie tylko na czole i na policzkach na raz ale też za uszami i na głowie pod włoskami. Myślałąm, że to skaza białkowa, bo czasami te krostki są czerwone i pod każdą była taka czerwona plamka. Ale nie ma jak to przy skazie suchej skóry i nie błyszczy się. Wczoraj pediatra powiedziała, że to trądzik, który może się jeszcze utrzymywać dość długo. Jest to wina hormonów, które maleństwa mają jeszcze z czasów brzuszka 😁 Należy tylko przemywać wodą przegotowaną 🙂
Zdiagnozować można tak, że skaza białkowa tzn. krostki wyskakują na zgięciach łokci i kolanek. No i skóra na policzkach jest przesuszona, szorstka i taka jakby lukrowana. Tyle mogę Ci poradzić. Nie ma sensu latać prywatnie do lekarza bo przecież skaza nie boli i naprawdę nic się nie stanie. A w poniedziałek może zapisz się do swojej przychodni tylko do drugiego pediatry bo w przychodni na pewno jest więcej niż jeden 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aha jeszcze jedno a propos szczepienia. Zuzia gorączki nie ma nadal więc może już się nie pojawi 😁 Ale wydaje mi się, że Ją to wymęczyło bo dalej śpi. Ona ma rytm taki, że rano zależy o której się obudzi 7 czy 8 to później do południa nie śpi wcale. A dziś nadal pochrapuje 🙂 A już po 10...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂
U nas jak zwykle ciężko było go ululać do snu, ale potem już noc fajna 🙂

Ania dobrze, że z Zuzią w porządku. Widocznie teraz musi odespać stres. I nie martw się tak gorączką. U niemowlaka temperatura do 37,5 jest przyjmowana jako dobra. Powyżej to stan podgorączkowy, a dopiero ponad 38 to temperatura 🙂

Gofer ja za wiele w diagnozie nie pomogę, ale podobno ta skaza białkowa swędzi. Więc może jeśli Piotruś nie trze policzków i nie jest poddenerwowany, to dopadł go zwykły trądzik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzięki kochane za pocieszenie 🙂 Piotruś ma suchą skórę ale tylko na czole a tam akurat krostek nie ma (są na policzkach, za uszami, troszkę na szyi, pojedyncze na głowie pod włosami). I wygląda na to, że nic go nie swędzi. Czekam do poniedziałku i wtedy zobaczę co dalej. Na razie pomimo diety i innych środków ostrożności wysypka się pogarsza więc może to faktycznie nie alergia (no chyba, że na mnie 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...