Skocz do zawartości

Pażdziernik 2012 | Forum dla mam


danusia1985_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
karolka84 napisał(a):
"Gdy dziecko urodzi się w trakcie roku kalendarzowego lub w przypadku rodzin zastępczych i opiekunów prawnych, przyznana zostanie nad nim opieka, obniżka przysługuje proporcjonalnie - 92,67 złotych za każdy miesiąc sprawowania władzy nad małoletnim. Jeśli narodziny nastąpiły w połowie miesiąca, także rozlicza się całą należną za ten miesiąc kwotę."


no to co ta krowa za biurkiem mi głupot nagadała 😠 Jak wróciłam to siedziałam i liczyłam dni, żeby kwotę obliczyć 😁 Co za kraj, od czego one tam są....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • karolka84_m

    1422

  • danusia1985_m

    1133

  • Nacudja_m

    820

  • ania1301_m

    1321

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Karolka ale najlepsze jest to, że ja bym tak wpisała, tylko za połowę października a później bym problem miała i bym się musiała tłumaczyć... i z pewnością nikt by mi nie uwierzył, że ich pracownik mi to powiedział. A ja nawet nie zamierzałam tego sprawdzać w innym źródle, bo nie sądziłam, że mi mogą źle powiedzieć 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No ja to zaniosę PIT do ciotki i ona się na tym zna 🙂 a jak jest się od czerwca małżeństwem to nie możemy się razem rozliczać prawda? jedyny plus tego wszystkiego to ten zwrot 🙂 Kasa dla dziecka się przyda 🙂 Ja Asi pakuję w skarbonkę wszystkie jej pieniążki 😁 taką świnkę ma której się nie otwiera i kiedyś sobie rozbije ją 🙂 w sumie to ona już prawie pełna hehe trzeba teraz sprawić większą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ania nie ma sprawy, gdyby ten temat nie byl poruszany na wrzesniowkach to tez bym nie wiedziala co i jak 😁

Ajablonka to Asia bedzie kilka swinek rozbijac 🙂
My jeszcze neta rozliczylismy i wyszlo razem tyle 🙂 moj zawsze rozlicza nas przez internet i nie trzeba chodzic specjalnie do urzedu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
ajablonka wiem, że kiedyś było tak, że można się było rozliczać razem jeśli cały rok było się małżeństwem. Ale jak jest teraz, czy to się zmieniło to pojęcia nie mam 🤢

Zuzka skarbonki nie ma ale za to ja mam swoją, do której wrzucam tylko i wyłącznie 5zł. Co mam jakąś piąteczkę w portfelu to karmię nią moją świnkę 😁 Już kilka razy była rozbita ale zawsze po wyciągnięciu sklejam jej dupkę i znowu wrzucam. Najwięcej udało mi się zebrać ponad 700zł w pół roku 😁 Teraz zbieram od listopada i rozbiję dopiero przed wylotem do Niemiec czyli w czerwcu 😜
A oto i ona:



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
jak odświeżysz stronkę to powinno pokazać się małe zdjęcie. Przynajmniej u mnie tak jest.
mi żal byłoby wrzucać papierki... A piąteczki to jakoś tak przywykłam, i tak akurat. kiedyś wrzucałam 5zł 2zł 1zł ale zbierałam kilka miesięcy i nawet 200zł się nie uzbierało bo najwięcej 1zł tam było.... i stwierdziłam, że tylko 5zł 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
U mnie nie wskakuje ale połowę jej widzę więc drugą sobie w myślach dorysowałam hehe 🙂 no my z M kiedyś różne nominały wrzucaliśmy i kupiliśmy za to aparat 🙂 dobra sprawa taka skarbonka 🙂 może i ja sobie znów sprawię... Ale wtedy córce nie będę wrzucać hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Dziewczynki, niebylo mnie dzien a tu tyle czytania 🙂
Nacudja buziaczki dla Igorka 🙂)
Aniu mam nadzieje ze Zuzia bedzie spala smacznie cala nocke i juz dawno nie pamieta szczepienia. My jutro mamy szczepienie, starsznie sie boje..Rozbawily mnie Twoje zdjecia 🙂 paluch jest the best 😁
Karolka podziwiam Cie z tym niemieckim, ja mialam w szkole niemiecki przez 12 lat i umiem naprawde nie wiele, ale to po czesci wina ciaglej zmiany nuczycieli
jesli chodzi o hustawke to Julinek ma taka: http://allegro.pl/fisher-price-deluxe-3w1-hustawka-lezaczek-i3040450786.html i jestem z niej zadowolona 🙂
Dziekuje Dzieczynki ze poruszylyscie temat podatku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dobra dziewczęta ja uciekam bo dziś w południe mnie tak strasznie głowa bolała, że aż ketonal wzięłam bo inne tabletki nie pomogły i teraz przez ten ból chodzę cały dzień jakaś taka przybita... wiec pora się położyć, przeczytać troszkę książki i zanurzyć się w objęcia morfeusza 😉
Spokojnej nocki!!! Dobranoc 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Karolka koniecznie daj znać jak było !!! Jestem strasznie ciekawa jak się Uli będzie podobało 😁

Nocka spokojna, Zuzia spała do 8:30 z pobudką o 2 i 6 na jedzonko 😆

Wczoraj pogoda u nas była typowo wiosenna! 7 stopni, słoneczko, śnieg cały stopniał aż się całkiem inaczej spacerowało 😁 😁 😁 Ciekawe jak dzisiaj będzie bo póki co tylko 2 stopnie i taka mgła, że przez okno mało co widać 🤢 A muszę iść dzisiaj na miasto.

Miłego dnia Wam życzę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny czy Wy pierzecie ubranka maluszków dalej w proszkach dla dzieci?? Mi się w zeszłym tyg. skończyła Lovela i już dzisiaj 3 pranie zrobiłam w naszym proszku.
Na początku zakładałam Zuzi przez 3 dni wszystko poza bodziakami wyprane w tym proszku i nie dostała uczulenia więc teraz już nakładam nawet bodziaki i jest ok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam dziewczyny 🙂
Karolka ja i Asia 3mamy kciuki 🙂 i czekamy na relację 😁
Aniu u nas pogoda super 🙂 słoneczko i ciepło za oknem, wczoraj też było tak ładnie 🙂 za ok godzinkę idziemy na spacerek 🙂 teraz Asia się bawi a mama pije kawkę 🙂
Apropo proszku to ja jeszcze mam Jelpa i cały czas w nim piorę, jak mi się będzie kończył to kilka ubranek upiorę w naszym proszku i zobaczę jak będzie 🙂 jak Zuzia nie ma uczulenia to bardzo dobrze 🙂 jeden koszt dodatkowego proszku mniej 🙂 A używacie płynu do płukania? bo ja też teraz leję specjalny Jelpa i kończy mi się, zastanawiam się nad białym Lenorem... Mam go i nie wiem czy będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Aneczko ja nie używam płynów do płukania. Kupuję zawsze proszek Ariel lub czasem płyn do prania też Ariel ale w niemieckich sklepach. Ubrania cudownie pachną i się nie elektryzują więc nie dają już płynu. Raz kupiłam proszek Ariel nas polski i był do bani.... Tzn. pranie tak samo się fajnie wyprało ale ubrania w ogóle nie pachniały i były bardziej sztywne... Od tamtej pory tylko niemieckie proszki kupuję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No fakt że niemieckie proszki są lepsze, ale u mnie w Łomży są 2 punkty gdzie jest chemia niemiecka i tam sa bardzo wysokie ceny... Mam rodzinkę w Niemczech ale jakoś głupio mi prosić żeby przywozili mi proszki... Radzę sobie ze zwykłymi polskimi (teraz mam Vizir 🙂) i przy użyciu płynu, a Lenor moim zdaniem jest ok 🙂 Lubię jego zapach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej 🙂 my w domku 🙂 musze powiedziec, ze Uli przyda sie zlobkowa dyscyplina, bo probuje mnie ustawiac tym swoim placzem lub stekaniem...a no w zlobku nie ma takich malych dzieci jak ona, ale panie powiedzialy, ze takimi maluchami zajmuja sie z e zdwojona troska i ciagle maja je na oku. Ula bylaby na razie odseparowana od reszty, czyli dobrze, bo ja widzialam jak te starszaki tam lataja to az sie zdolowalam. Panie sa super, dzieci do nich lgną, sa dwie sale, w jednej sa najstarsze dzieci, a w drugiej mlodsze...ogolem jest 15cioro maluchow, ale od wakacji te najstarsze sobie ida do przedszkola to bedzie wiecej spokoju 😉 umowilam sie tak, ze zaraz po wielkanocy bede z Ulcia chodzic na pare godzin dziennie i z czasem bede ja sama na jakis czas zostawiac 🙂 a musze wam powiedziec, ze jak wrocilysmy do domu to ula normalnie jak aniolek taka potulna byla 😁 w koncu docenila domowe pielesze 🙂 a teraz znow marudzi i sie wydziera i nie chce jesc obiadku 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam 🙂
u nas nocka spokojna 🙂
pogoda super tak jak wczoraj, wszedzie czuc wiosne, slonko grzeje ze az milo 🙂 ale dzis na spacerek nie idziemy, dopiero co wrocilysmy ze szczepienia... Julia szczepeinie zniosla nawet dobrze, ale pielegniarka nie zrobila trzech wkluc na jedym placzu tak jak wpominalas Aniu, czekala az Juli przestanie plakac, naszczescie nie trwalo to dlugo - doslownie dwie sekundy i po placzu, teraz bawi sie i gadam skrzeczy do siebie ;p zobaczymy co bedzie potem...
po wizycie jestem zalaman, nasza pani doktor powiedziala ze jest niezadowolona z tego jak Julii uklada nozki, ze aparat za maly i wogole wszytko zel... 😞 dala skierowanie do innego lekarza bioderkowego z nakazem PILNE wiec szybko pojechalismy do szpitala - tam trzeba czekac do 5 marca ok tylko co ja mam teraz robic????? zakladac aparat,pieluchowac???? sama nie wiem 😞( az sie same lzy cisna do oczu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nacudia- buziaki dla Igorka.
My zawsze rozliczamy sie przez internet bo jest to banalnie proste i wygodne 🙂
Ja juz od 2 miesiaca zyca piore Olgi rzeczy z naszymi w zwyklym proszku i plynie i nic jej nie ma.
U nas wczoraj i dzis spacer byl ponad 3 godziny i nogi mi w zadek wlaza 😁
Juz po usg- wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Iwcia- kurcze, strasznie mi zal Julii 😲 Biedna sie nameczy, ja bym zap;ytala tej Waszej lekarki co robic w tym czasie...

Karolka- to w tym zlobku nie ma grup wiekowych? moja przyjaciolka pracuje w zlobku i ona ma pod opieka dzieci tylko z jednego miesiaca i tego samego roku oczywiscie.. tylko ze to panstwowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...