Skocz do zawarto艣ci

Wrzesie艅 2013 | Forum dla mam


polemika_schola_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym w膮tku

  • Mamusie
Hejka dziewczyny 馃檪
Wreszcie jestescie na mamusiach 馃檪 Ja czekalam na ten moment 馃檪 Mam nadzieje, ze wszystkie przejda 馃檪
A ja co prawda urodzilam 28/08, ale przeciez to z Wami cala ciaze przezywalam, wiec nie chce mi sie isc do sierpniowek, wole wrzesniowki 馃榿
Pozdrawiam wszystkie i mam nadzieje, ze watek sie rozkreci 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewuszki moje kochane mam zgryz 馃 Tymek dosta艂 od pradziadka kombinezonik zimowy, ale..... w rozm. 74! Ma艂y jak si臋 urodzi艂 mia艂 53cm, po 3 tyg mia艂 58cm. Jak my艣licie - wymieni膰 go na rozm. 68? Boj臋 si臋 偶e zima si臋 sko艅czy a on nie zd膮偶y go za艂o偶y膰 馃檭 Swoj膮 drog膮 kombinezon ledwo mie艣ci si臋 do gondoli w贸zka 馃榿
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Mi po艂o偶na kaza艂a u偶ywa膰 smoczka bo ma艂y ma tak silny odruch ssania ze przy cycku siedzia艂by 24h na dob臋.
Doch贸d za 2012r.
Ja dokarmiam ma艂ego bebilonem wieczorem bo pokarmu mi brakuje po ca艂ym dniu.
W nocy potrafi przespa膰 4h. Oczywi艣cie przybiera na wadze ponad norm臋 馃檭
Strasznie bol膮 mnie plecy i ju偶 nie mog臋 sie doczeka膰 babskiego wypadu na zakup...bo jak na razie karmie..piore i prasuje 馃槈
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja te偶 u偶ywam smoczka jak Ma艂a ma trudno艣ci ze spaniem.
Co do wypadu na zakupy mam jeden za sob膮, ale z dzieckiem w w贸zku im臋偶em prowadz膮cym ten w贸zek 馃お c贸rcia mia艂a jeszcze nie unormowany dzie艅 i w ka偶dej chwilimog艂a obudzi膰 si臋 na jedzenie. Teraz od tygodnia widz臋 regularno艣膰 w jej spaniach i karmieniach, wi臋c mo偶e w nastepnym odci膮gn臋 w razie czego pokarm i pojad臋 sama na zakupy 馃檪
Moja jak sko艅czy karmienie o 21:30, to wstaje o 2:30, p贸藕niej ko艂o 6:30 i 9:00, wi臋c idzie si臋 wyspa膰. TTylko na wiecz贸r robi sesj臋 jedzenia od 20 do 21:30.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
m贸j zani贸s艂 PITy za 2011 i 2012 偶eby si臋 nie wraca膰, ale nie wiem kt贸re w ko艅cu wzie艂y. faktycznie mieli艣my w dokumentach druczek-za艣wiadczenie o tym 偶e by艂am pod opiek膮 lekarza/po艂o偶nej od co najmniej 10 tyg ci膮偶y

m贸j ma艂y troch臋 si臋 rozregulowa艂 chyba 馃槥 przez ostatnie 2 dni potrafi obudzi膰 si臋 w nocy na karmienie nawet co godzine 馃あ a potem nad ranem nie zasn膮膰 wcale do 13 daj膮c g艂o艣ny koncert (z przerwami na karmienie co 3 godz.) mimo noszenia, bujania, tulenia, wk艂adania do 艂贸zeczka.... nawet smoczek kt贸ry da艂am mu wczoraj nie daje rady na d艂ugo. og贸lnie mam problem z tym co robi膰 gdy p艂acze 鈽猴笍
czytam tego pdfa od konefki ale przy nim idzie mi tak wolno 偶e sko艅cze chyba jak b臋dzie mia艂 p贸艂 roku 馃檭
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
polemika_schola napisa艂(a):

m贸j ma艂y troch臋 si臋 rozregulowa艂 chyba 馃槥 przez ostatnie 2 dni potrafi obudzi膰 si臋 w nocy na karmienie nawet co godzine 馃あ a potem nad ranem nie zasn膮膰 wcale do 13 daj膮c g艂o艣ny koncert (z przerwami na karmienie co 3 godz.) mimo noszenia, bujania, tulenia, wk艂adania do 艂贸zeczka.... nawet smoczek kt贸ry da艂am mu wczoraj nie daje rady na d艂ugo. og贸lnie mam problem z tym co robi膰 gdy p艂acze 鈽猴笍
czytam tego pdfa od konefki ale przy nim idzie mi tak wolno 偶e sko艅cze chyba jak b臋dzie mia艂 p贸艂 roku 馃檭


Poczytaj moze o skokach rozwojowych.
Niby wedlug tej teori moja Mala powinna miec dopiero gdzies teraz pierwszy skok rozwojowy, ale my go przeszlysmy miedzy 4 a 5 tygodniem. Ja karmie piersia i szczerze mowiac myslalam po 3 dniach, ze mi cycki odpadna, tak Mala ciagle karmila sie 馃お
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie 馃槈
Pochwal臋 si臋, 偶e wczoraj pierwszy raz wieczorkiem ruszy艂am z dziewczynami do knajpki na posiad贸wk臋. By艂o mega weso艂o 馃槅 wiadomo kr贸tko bo po 2 godzinach wr贸ci艂am ale pomog艂o na艂adowa膰 baterie 馃槅 Polecam Wam dziewczyny jak macie mo偶liwo艣膰 wyskoczy膰 z domku i zrobi膰 co艣 dla siebie 馃槅
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

hejo 馃お odpuka膰 nasz maluszek jest grzeczny co 2/3/4h budzi sie na jedzenie ale noce tylko je i spi, w dzien sobie baraszkuje opowiada fajnie jest 馃榿 tylko mamy duuuzy problem nie lubi czapki az sie zanosi jak ma ubrana oczywiscie na dwor na spiku i do auta tez. ale ogolnie jestem z niego zadowolona 馃お z m臋偶em uk艂ada nam sie fantastycznie by艂o ci臋偶ko ale teraz jest wszystko ok oby tak sie utrzyma艂o. w sobote mamy chrzciny

No z tym becikowym to masakra walczymy juz 4tyg non stop brakuje dokument贸w ale chyba juz sie udalo bo nie dzwonia juz
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
gusia80 napisa艂(a):
Ale skoki rozwojowe liczy si臋 od planowanego terminu porodu a nie faktycznego 馃檪
Ja tez mialam wra偶enie ze miedzy 4 a 5 mielismy no ale wg teorii to niemo偶liwe 馃檪 馃檪 馃檪

Wedlug teorii niemozliwe, ale moja Mala w tym czasie, co byla pobudzona, wiecej plakala, wiecej potrzebowala siedziec na cycku i sie karmic, zdobyla nowa umiejetnosc: do tego czasu patrzyla sie oblednie, a w tym czasie zaczela zauwazac rozne rzeczy i im sie przygladac, zaczela sie tez smiac tak inaczej, glowka jej sie zwiekszyla 馃お
Takze jestem przekonana, ze miala ten skok rozwojowy po 4 tygodniu od porodu.
Moja mama mowi, ze jak porownuje mnie z innymi dziecmi (a ma piecioro nas), to tez przechodzilam takie rozne stany rozwoju szybciej, a wszyscy z rodzenstwem urodzilismy sie blisko terminow porodow 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusie
A pochwale sie Wam, ze dzis moja Corcia obserwowala obraz na scianie i smiala sie do niego i zaczela 'agh' mowic 馃檪 Jakie to pocieszne jest 馃檪 i pozniej tez jeszcze w ciagu dnia kilka razy zdazylo jej sie 'agh' powiedziec. A ogolnie jak o 10:30 po jedzeniu zaczela swoja aktywnosc, tak pol godziny temu usnela, a w miedzy czasie miala tylko pol godzinna drzemke 馃お
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋

×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...