Skocz do zawartości

Mamuski mieszkajace w UK | Forum o ciąży


MonisiaD_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • MonisiaD_m

    2848

  • kasiak_m

    1454

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂
U mnie obiadek się gotuje 🙂
Słoneczko jest a więc pranie suszy się na ogródku 🙂
Ja mam taki robot - blender wielofunkcyjny oprócz miski ma jeszcze miejsce na dzbanek do robienia koktajli i nie wyobrażam sobie życia bez niego !! 🙃 To taki ułatwiacz życia codziennie w kuchni, że głowa mała. Tak jak Madzia pisze wszystko trwa dużo mniej czasu. Ja nawet ciasto na pączki tym wyrabia i wychodzą jak puszek mięciutkie i lekkie 😁
Ogólnie moje życie bez tostera, frytkownicy i robota nie miały by sensu w kuchni hahahaha 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja mam taki: http://www.kenwoodworld.com/uk/All-Products/Food-Processors/Multipro-Classic/FP731-Food-Processor-0WFP731001/

Ale wiecie co, sie wkurzylam wlasnie. Bo wprawdzie wczoraj sobie domowilam ten jeden dysk na placki ziemniaczane 😜 I nie wiem, czy mi sie cos snilo czy cos, ale cos mnie tknelo i sobie mysle, ze dokladnie sprawdze jakie tam czesci jeszcze sa (bo ich tam sporo i serio sie nie mozna bylo polapac). Ja do tej pory tylko pare zalacznikow uzylam i one sobie stoja na blacie, ale cos nie wiem..nosa musialam miec i zaczelam sprawdzac. I sie okazuje, ze mi paru brakuje 😠 Dokladnie sobie sprawdzilam na stronie, sprawdzilam na pudle-opakowaniu, chyba z 3 razy sprawdzilam w szafkach i definitywnie nie ma. Na szczescie, w papierach pisze, ze jesli jakiesjs czesci brakuje, to zeby sie z nimi najpierw skontakowac a nie odrazu oddawac do sklepu. Brakuje mi mlyneczka, takiej przykrywki dodatkowej do robienia np zup, ktora sie wklada w srodku miski, zeby sie nie przelewalo jak bedzie duza ilosc, i mini miseczki do robienia mniejszych jakosci, np jedzonka dla dzieci. Wiec wlasnie im wyslalam maila na podany adres, ze tych czesci brakuja i ze mam nadzieje, ze beda dostarczone FOC. Podalam ,ze na opakowaniu sa wymienione i podalam linka z ich strony odnosnie charakterystyki produktu (bo tam tez sa wymienione). To, co wczoraj dokupilam nie bylo wymienione w zestawie, wiec ok, moja decyzja ,zeby doupic, ale mam nadzieje, ze za te mi nie kaza zaplacic 😠 Przesylke jeszzce moge zniesc, ale w sumie tez nie powinnam, bo to nie moja wina ,ze czegos nie bylo a powinno byc. Najglupsze w tym wszystkim jest to, ze jak to kupilismy (w zeszlym m-cu) to ja dokladnie wszystko ogladalam i sprawdzalam i wydawalo mi sie, ze bylo..tzn np ten mniejszy sloiczek - to nawet nie rozpakowalam, bo przypuscilam, ze to ten mlynek (bo podobnie wyglada) - nie wiem jak ja to zrobilam, ze nie zauwazylam - to nie jak ja 😮, ale najwyrazniej albo sie czyms rozproszylam, albo za duzo tych pojedynczych czesci, ze sie po prostu pogubilam? Nie wiem. Ale dobrze ,ze se sprawdzilam nie? Zeby bylo smieszniej, to orginalnie inny model zamowilismy (z argosa), ale jak poszlismy odebrac, to sie okazalo, ze tamtego nie mieli, wiec dali altrnatywny - lepszy model, ta sama cena, bo nie klienta wina ,ze tamtego juz nie ma choc na stronie pisze, ze jest - tym sie nie przejelam za bardzo 😉 , no ale jak juz nawet w takich okoliczosciach mam taki , jaki mam, to powinni mi te czesci doslac nie?

aisak - no moj to tez cos w tym styl, tylko ma jedna baze. Ale jak mowisz, ulatwia zycie o niebo! Maja - polecam naprawde!!! Moze nie sa za tanie na starcie, ale wszystko w nich mozna robic. Moj ma 2 dyski z tarka - 2 rozmiary oczek, mniejsze i wieksze, na tych samych dyskach jest opcja do pasterkowania, pozniej dysk do robienia np paluszkow warzywnych do dipow (takie dluzsze i ciensze kawalki), ma ubijaczke do ciasta (jak mikser, tylko nie trzeba trzymac rekami 😜), nakladke do wyrabiania ciasta np na chleb, czy pizze, nakladka do szatkoania - nia mozna rowniez mielic mieso, robilam tak kotlety mielone, wszystko wrzucilam i sie slicznie wymieszalo na jedna fajna mase, jest ten dzbanek do robienia smoothie's i koktaili, czy zup-kremow, powinien byc wlasnie ten mlyneczek, w ktorym mozna mielic np kawe, pieprz, ziola (super dodatek - szkoda ,ze go jeszcze nie mam! 😠 ), ta mniejsza miska wlasnie do robienia mniejszych ilosci i ta nakladka zapobiegajaca przelewaniu plynow. No i domowilam ten dysk z tarka z drobnymi oczkami, miejmy nadzieje, ze placki sie bedzie dalo zrobic. A wiem, ze jeszcze w innych modelach jest dodatek z sokowirowka (to mam osobna, wiec juz nie potrzebowalam) i z wyciskaczem do cytrusow - ale mam takie cos do recznego wyciskania, wiec sie nie upieralam, bez przesady, ale elektryczny pewnie lepiej wycisnie 😉 Tylkko wkurzam sie na siebie, ze a) ze jakos tego nie zauwazylam wczesniej, ze brakuje ( 🤪 ) i b) na nich, ze nie bylo w pudle - nie lubie takich sytuacji, bi mi to poziej siedzi na zoladku az sie wyjasni 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia i co dodadzą Wam te części ??
Ja miałam już kenwooda i mi się po pół roku spalił chociaż na prawdę dbam o rzeczy to przy wyrabianiu ciasta na placki coś w nim strzeliło, zakurzyło się z tyłu i było po blenderze 🤔 To zależy od mocy blendera. Madzia ten Twój bardzo mi się podoba ja miałam inny model 🙂 Z tego jestem bardzo zadowolona chociaż ta część do siekania, ścierania itp. niestety mi się rozwaliła a raczej powyginała w zmywarce niby pisze, że można myć ale szlag tą część trafił musze poszukać na ebay może dokupię 🙂
Teraz choruję na frytkownicę Tefala ale kosztuj 160f i na razie muszę sobie odpuścić przy remoncie domu i jeszcze choruję na mikser z John-a Lewis-a ale kosztuje od 400-600f oraz odkurzacz nie pamiętam dokładnej nazwy ale jest w argosie za prawie 400f niestety to tym bardziej musi poczekać haha . Uwielbiam kupować sprzęt do kuchni ostatnio nabyłam ekspres do kawy Brauna mniam 😁 Teraz czas na tą frytkownice może pod choinkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisak poczekaj na promocje swiateczne z frytkownica napewno bardzo zejda z ceny jak co roku 😉
MadziaW a ja pomyslalam,ze dali Ci wybrakowany produkt za mniejsza cene 😜 heh mam nadzieje,ze uda sie odzyskac czesci bo z doswiadczenia wiem,ze zwroty i reklamacje w Argosie to PORAZKA dla klienta.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Właśnie Maja z realizacją zakupów poczekam do Świąt. Ale chyba najszybszy zakup jakiego dokonam to będzie coś realistycznego czyli pralka ponieważ nasza już jest stara i co swoje wysłużyła zasługuję iść do potrzebujących ludzi bo jeszcze dobrze pierze a my kupimy nową 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Madzia i co dodadzą Wam te części ??
Ja miałam już kenwooda i mi się po pół roku spalił chociaż na prawdę dbam o rzeczy to przy wyrabianiu ciasta na placki coś w nim strzeliło, zakurzyło się z tyłu i było po blenderze 🤔 To zależy od mocy blendera. Madzia ten Twój bardzo mi się podoba ja miałam inny model 🙂 Z tego jestem bardzo zadowolona chociaż ta część do siekania, ścierania itp. niestety mi się rozwaliła a raczej powyginała w zmywarce niby pisze, że można myć ale szlag tą część trafił musze poszukać na ebay może dokupię 🙂
Teraz choruję na frytkownicę Tefala ale kosztuj 160f i na razie muszę sobie odpuścić przy remoncie domu i jeszcze choruję na mikser z John-a Lewis-a ale kosztuje od 400-600f oraz odkurzacz nie pamiętam dokładnej nazwy ale jest w argosie za prawie 400f niestety to tym bardziej musi poczekać haha . Uwielbiam kupować sprzęt do kuchni ostatnio nabyłam ekspres do kawy Brauna mniam 😁 Teraz czas na tą frytkownice może pod choinkę 😁


Haha aisak jakbym o sobie czytala - uwielbiam gadzety!! 😆 Ten moj ma 1000kW, wiec miejmy nadzieje, ze potrzyma jakis czas 😜 Nie wiem jeszcze czy mi dodadza te czesci, bo dopiero dzis maila wyslalam, jest niedziela - dam im pare dni, zobaczymy. A slyszalas o tym urzadzeniu gdzie sie uzywa tylko 1 lyzeczke oleju?? To by bylo fajne, bo zdrowe 😆 Z fytkownica u mnie nie jest zle, bo mu rzadko w sumie frytki jemy a jak juz ,to z piekarnika, choc nie powiem - takie z tluszczu na pewno by mi zasmakowaly a co jeszcze w taiej frytkowniicy mozna inne deep fry robic - rzeczy w panierkach, rybki, warzywa i nie tylko 😆 O mikserze tez myslalam, zwlaszcza o takim glownie do ciast, z duza misa i pozniej z opcjami do zalacznikow roznych, ale doszlam do wniosku, ze przy cenach za jakie je sprzedaja i mala ilosc zalacznikow (przy takich cenach to powinien byc standard a nie, ze pozniej trzeba doplacac ,zeby dokupic) no i przy mojej czestotliwosci gotowania 😉 - to mi sie nie oplaca 😁 Odurzacz- nie chodzi Ci czasem o Dysona? Te sa chyba najdrozsze, ale tez bardzo dobre, wiec kombinuj 😉 Jesli chodzi o ekspes do kawy, to to jest nastepna rzecz na mojej liscia gadzetow, ale jest ich teraz tyle 🤪, ze musze zrobic swoje rozeznanie, a to zapewne potrwa. Musze sie zdecydowac co dokladnie chce, zeby mial 😜 Duzo ekspresow sprzedaja teraz to te na te male pojemniczki (pots) , wiec chce sobie przeliczyc samo uzytkowanie - co sie bardziej oplaca, choc nie ukrywam ,ze idealnie moj gadzet (cokolwiek by to nie bylo) mialby WSZYSTKIE dostepne opcje, na WSZELKI WYPADEK jakbym tak kiedys miala chec wlasnie z tego konkretnego skorzystac 😉 Teraz nie pijam za bardzo kawy, ze wzgledu na ciaze, ale lubie kawe i jej aromat zwlaszcza i taka porzadna kawa jak z kawiarni to mmm.... Jak tylko dzidzia bedzie z nami po drugiej stronie brzusia, to bedziem kombinowac z ekspresem 🙂 Aczkolwiek swieta i urodziny (grudzien) to dobre okazje na prezenty 😉 Tylko ja sie jeszcze zastanawiam nad nowym aparatem bridge'm a ten jaki mi sie podobal kosztowal jakies 300f jak nie wiecej, chcialam dostac na niego czesc kasy, reszte ze swoich dolozyc i miec, zwlaszcza teraz jak drugi bobasek bedzie to moznaby takie ladne jakosciowo zdjecia porobic. Moj aktualny jest dobry, ale - znow- brakuje mi jednej opcji - jak sie okazuje takiej, ktora bym chyba czesto uzywala 😞 Ale zobaczymy jeszcze.
Maja ma racje z cenami - po swietach moga byc aktrakcyjniejsze ceny, choc czasem juz na swieta opuszczaja, zeby pokusic nieco 😉
Z dalszych planow na przyszlosc odnosnie 'gadzetow' to marzy mi sie lodowko-zamrazarka w amerykanskim stylu - te duze takie, 2-drzwiowe ☺️ , ale to sobie bede musiala poczekac chyba na remont generalny kuchni, a to raczej nie w najblizszym czasie, no chyba ze w totka wygram 😎 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MajaCh napisał(a):
Aisak poczekaj na promocje swiateczne z frytkownica napewno bardzo zejda z ceny jak co roku 😉
MadziaW a ja pomyslalam,ze dali Ci wybrakowany produkt za mniejsza cene 😜 heh mam nadzieje,ze uda sie odzyskac czesci bo z doswiadczenia wiem,ze zwroty i reklamacje w Argosie to PORAZKA dla klienta.....


No raczej go oddac nie moge, bo juz z niego skorzystalam 😜 choc i tak wolalabym go nie oddawac, bo spedzilam tyle czasu decydujac, ktory chce (co jest jeszcze bardziej frustrujace, ze osobie takiej jak mnie sie tu musialo przytrafic - takiej, ktora porzadnie wsjo sprawdza, czyta i porownuje 😜 ) Maila slalam do bezposrednio do producenta, czyli kenwood, bo taki tam adres przy instruckcji obslugi wskazali, zeby pisac wlasnie w razie jakis brakujacych czesci. Dommyslam sie zatem ,ze takie rzeczy sie im juz przytrafiaja, skoro z gory daja znac haha 😉 No, ale czy produkt alternatywny czy nie, rzeczy w nim nie powinno brakowac i to niedopatrzenie i w sumie odpowiedzialnosc producenta, bo to jakie aranzacje sklep ma z klientem koncowym to juz totalnie zalezy od sklepu. Argos mogl mi zaproponowac inny produkt (za moja zgoda), ale kenwood i tak nie powinien zaopatrzyc produkctu argosowi wybrakowanego. Zobaczymy co mi napisza. Ja te czesci moge dokupic, bo sa dostepne, ale nie chce placic za cos , za co nie powinnam. Narazie staram sie nie unosic za bardzo 😜 Zobacze , co mi powiedza, wiec trzymac kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
aisak_89 napisał(a):
Właśnie Maja z realizacją zakupów poczekam do Świąt. Ale chyba najszybszy zakup jakiego dokonam to będzie coś realistycznego czyli pralka ponieważ nasza już jest stara i co swoje wysłużyła zasługuję iść do potrzebujących ludzi bo jeszcze dobrze pierze a my kupimy nową 🙂


Pralka - kolejny wspanialy wynalazek, bez ktorego nie moglabym zyc! 🙂

Zapomnialam dodac ,ze oprocz ekspresu do kawy na liscie znajduje sie zmywarka, bo niestety nie mamy, ale musimy dokladnie posprawdzac , czy nam sie zmiesci pod zlewem taka zintegrowana najlepiej i slimline, bo mamy kuchnie zabudowana i ktokolwiek tu wczesniej mieszkal nie pomyslal, zeby tez sobie zmywarke sprawic i generalnie w danej chwili nie mamy na nie przeznaczonego miejsca, chyba ze pokombinujemy wycinajac cz zmieniajac cos z obecnego, ale nie wiem czy sie uda. A naprawde przydala by nam sie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Polsko-angielskie kury domowe 😁 😁 Tez sie do was podpisuje 😁 😁 Polecam wam grilla elektrycznego jeszcze.Ja sobie zycia bez niego juz nie wyobrazam 😁 No i blenderka,bo shaki owocowe srednio 2-3 razy w tyg robie 😜 Maja dobranoc,kolorowych:* Ja tez zaraz zmykam spac,bo slaba po wczoraj jestem 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Madzia mówimy o tym samym urządzeniu pisząc o frytkownicy pisałam o Tefal acitfry czy jak to się tam pisze 😁 To jest urządzenie na którym usmażysz frytki na jednej miarce dołączonej do zestawu 😁 Właśnie na to choruję. Moja chrzestna to ostatnio kupiła i mówi, że to strzał w dziesiątkę !! też to chce bo na razie mam taką zwykłą frytkownicę do której trzeba hektolitry oleju... 🤔
Co do zmywarki to ja mam Hotpointa Aqarius i jest na prawdę bardzo dobra- polecam ja mam 60cm czyli nie slim tylko normalną.
Ekspres do kawy mam z funkcją robienia 9 trunków a więc zakres jest spory i trunki mniam mniam 😁
Monika pisałaś o elektryczny grillu taki z pokrywą ?? Też na to patrzyłam 😁
Ja właśnie ten swój blender mam z tym pojemnikiem dołączonym do koktajli ale szczerze mało z niego korzystam ☺️
Robot chce teraz znalazłam na ebay za 85f 1000W taki jaki chce 😁
A odkurzacz widziałam w angielskiej telewizji ma takie wieeelkie koła poszukam i dam linka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Taki mikser:
http://www.ebay.co.uk/itm/Andrew-James-Pro-Electric-Food-Stand-Mixer-Food-Guard-/280722462238?pt=UK_Home_Garden_Kitchen_Mixers&hash=item415c5cd61e

Taką frytkownice:
http://www.ebay.co.uk/itm/Tefal-ActiFry-FZ700015-Low-Fat-Electric-Fryer-1-kg-Cap-/300669537272?pt=UK_HGKitchen_SmallApp_RL&hash=item46014d0bf8

Madzia mój kenwood miał 800w teraz ten blender ma 1200w i jest różnica w mocy rzeczywiście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Tutaj jest używana ale chce pokazać tylko model zmywarki jaką mam:
http://www.ebay.co.uk/itm/Hotpoint-FDM550P-Aquarius-Full-Size-Dishwasher-/321004182614?pt=UK_Home_Garden_Kitchen_Dishwashers_PP&hash=item4abd571c56

i to cacko to moje marzenie 😁
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4068103.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziendobry 🙂 kurde az sobie w ulubionych zapisalam ta frytkownice i mezowi pokzalam u nas napewno sa w sklepie tefala przecenione a na swieta beda jeszcze bardziej a on mowi,ze fajna i chyba mysli powaznie bo mala uwielbia fryty a te przynajmniej bylyby zdrowe tylko kwestia czy sama z ziemniakow moge robic czy te mrozone tylko tm wrzucac? bo te mrozone to juz sa mieszanki gotowe wiecie o co mi chodzi.
A odkurzac niebianski jak ktos ma carpety jak najbardziej.Tylko ciezki bydlak sie wydaje.
Spalysmy cala noc do 7mej!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc babeczki.Ale nas tu sprzetami zasypalyscie 😁 Aisak chodzi mi o takiego grilla.Nawet chyba ten wlasnie mam.Naprawde mega sprawa,bo nawet hamburgery w nim robie 😁 I jedzonko jest pyszne,bez tluszczu 🙂Albo piers z kurczaka z suszonymi pomidorami i ziolami 🙂W zasadzie od kiedy go kupilam kilka miesiecy temu to chyba nie bylo dnia,zebym go nieuzyla.Bo nawet Julii kanapki z serem w nim zapiekam i wcina je ze smakiem 😁
http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/4232290.htm
A co do odkurzacza,to my chcemy Heniutka sobie kupic 😁
http://www.henryvacs.co.uk/
Z reszta ja to bym wiele rzeczy chciala kupic hehe.Jedyne,co u nas by sie nie przydalo,to frytkownica,bo frytki sa raz na pol roku 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej Mamusie 🙂
Monika właśnie takie grilla chcę ale nie jest na razie priorytetem może poczekać jeszcze troszkę 😁
Madzia wiem, że chrzestna dawała mrożone ale na pewno takie z ziemniaka też można na 100% 😉
Heniem odkurzaczem posługiwałam się jak sprzątałam w hotelu ale mi się wydaje taki zwykły tylko słodko wygląda 😁
Nie wiem ile nawet warzy ten co mi się podoba- ja nie mam carpetów w domu i nie będę mieć wszędzie podłogi i tylko dywaniki planuje ale widziałam reklamę i świetnie dostosowuje się do odkurzania podłogi 🙂
Dwa dni mi pranie na dworze schło a na koniec zmokło bo padało ale jestem zła 😠 Nie mam gdzie prania suszyć 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...