Skocz do zawartości

Ubiór ciężarnej | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hello,
ja nadal chodzę jeansach - biodrówkach, ale takich elastycznych, które nie opinają brzuszka (bo faktycznie boli), co do ubrań ciążowych to chyba nie ma jakies reguły w którym miesiącu zaczac nosić. Ja wypatrzyłam fajne tuniczki na allegro, które z powodzeniem moga nosic laseczki, które nie sa w ciąży ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uu... ale sie temat rozwinał nawet sie nie spodziewałam 😉
ja sie ost cos nienajlepeij czuje dlatego mnie nie ma 🥴

co do butów to ja uwielbiam na obcasach a nielubie płaskich wiec jak narazie nogi mnie nie bola wiec chodze w obcasach
jak do lekarza przychodze to nic mi nie mówi ze szkodza dziecku wiec nawet nie wiedziałam a mozecie cos wiecej o tym opowiedziec"czemu szkodza" bo ja szczerze mówiac pierwsze slysze, jeansy to narazie odstawiłam nakupowałam sobie leginsów i w nich smigam ;]ale w dresy chyba tez juz niedługo zainwestuje, narazie chyba jakies czarne uniwersalne 🙂
majtochy to nosze bokserki ale czasami jak mi wpadna w rece stringi to i te załorze 🙂staniki juz tez powoli musze zaczac wymieniac bo juz miseczki nieco przymaławe sa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do majtek to wolę te noszone na brzuch - narazie, stringi narazie leżą głęboko zakopane w szufladzie, biustonosz musiałam zmienić od razu, bo najpierw one zmieniły rozmiar. Spodnie ciążowe noszę już od listopada - czyli od ok.10 tygodnia. Teraz można naprawdę kupić fajne spodnie dla ciężarnych, mam dżinsy i sztruksy - bo cieplejsze, aaa wygodne są bardzo. Jak chodziłam z córeczką w ciąży 5 lat temu to były to beznadziejne ogrodniczki, ale te fajniejsze były naprawdę trudnodostępne i bardzo drogie z tego co pamiętam. Teraz nie ma też co przesadzać z ilością takich ciążowych ubrań - bo długo w nich i tak nie pochodzimy. Bluzek większość mam tych w których chodziłam przed ciążą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nosisz obecnie dodatkowy ciężar zaś żyły przenoszą do serca o 1,5 litra krwi więcej niż przed ciążą. Z tego powodu wsteczny bieg krwi jest bardziej wolny co przyczynia się do ciężkości nóg i ich opuchlizny.
Konsekwencją długotrwałego utrzymywania się takiego stanu są żylaki, które u 20% kobiet pojawiają się właśnie w ciąży.
Nie przyjemne skurcze mrowienia moga wystapic tak ze

By pomóc swoim nogom zdrowo przetrwać ciążę postaraj się :

-nie nosić butów o wysokich obcasach,
-nie nosić obcisłych skarpetek czy rajstop,
-nie zakładać nogi na nogę,
-nie stać zbyt długo w miejscu,
-unikać długotrwałej pozycji siedzącej ( pospaceruj chwilę),
-dobrać wysokość krzesła tak, by nogi w kolanach zgięte były pod kątem 90°
-unikać gorących kąpieli,
-możliwie jak najczęściej trzymać stopy powyżej poziomu serca (leżąc unieś je w górę, siedząc - oprzyj o oparcie krzesła),
-dużo spacerować, jeździć na rowerze czy pływać,
-nosić wygodne obuwie z szerokimi noskami o pół numeru większe, by nie występowały obrzęki stóp,
-w razie skurczu energicznie masować stwardniałe mięśnie; by zmniejszyć ryzyko wystąpienia skurczu, zwłaszcza podczas snu, przed położeniem się rozgrzej nogi ciepłym prysznicem, zrób im masaż i zasypiaj na lewym boku

Tu masz czesc od nosnie nog i noszenia obcasow co moze byc skutkiem 🙂 to co udalo mi sie znalesc 🙂 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marccia napisał:
Nosze majtki wysokie na brzuszku,nie sa to majteczki typowo ciazowe,takie zwykle bawelniane tyle,ze duze.Troche babcine:laugh: ale co najwazniejsze bardzo a to bardzo wygodne!!!:P


Zgadzam się 🙂takie są najwygodniejsze i cieplutko w pupe:P
W zime nosiłam jeszcze rajstopy pod spodniami 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem w 16 tygodniu a mój brzuszek jest conajmniej jak w 6 miesiącu i zakupiłam sobie kilka par dresików z podwyzszonym stanem w sklepie BUTIK w większych miastach sa na bank i myslę ze do końca ciąży spokojnie w nich obchodze bo są bardzo rozciągliwe....
większe stringi obowiązkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nosze i stringi i bokserki damskie 🙂 ale musza miec obnizony stan bo cisnie w brzuszek
Co do spodni to oczywiscie w zadne sie nie mieszcze 🙂 chcialam kupic te ciazowe ale bardzo zle sie w nich czuje 😞 i poprostu nosze wszystkie jeansy rozpiete w pasie ale za to przytrzymane szerokim paskiem 🙂 i jest mi wygodnie 😁
Dresiki mam do chodzenia po domku sa jednak najwygodniejsze 😁
buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to kupiłam sobie jedne czarne w kantkę a drugie jeansy ciążowe i wystarczają mi 2 pary. Dużo siedzę w domku, a tu głownie chodzę w dresowych spodniach i jest mi w nich dobrze. Jedyne co to mam dylemat co z biustonoszem bo wiem że usztywnianych w ciąży się nie zaleca tylko bawełniane. Niestety takie dla kobiet w ciąży kosztują ponad 70 zł a mi biust ciągle rośnie...rośnie i rośnie i za niedługo dojdzie do wybuchu:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wilsonka - co do biustonosza to uważam że jeśli jest dobrze dobrany to nie ma znaczenia czy jest usztywniany czy bawełniany - ma nie uciskać w żadnym miejscu, czyli odpowiedni pod biustem - nie odstaje między piersiami i nie jest powyżej łopatek tylko na ich linii, ramionka nie powinny się zbytnio rozciągać ale i nie wżynać w ciało a miseczki powinny pięknie opływać całą pierś. Miałam z tym na początku dużo problemów, rzeczywiście piersi w ciąży rosną do gigantycznych rozmiarów, a w większości sklepów miseczki kończą się na D, jednak znalazłam sklep internetowy z odpowiednią rozmiarówką chociaż nie jest tani ale uważam że w odpowiedni biustonosz warto zainwestować, teraz noszę miseczkę F, raczej w sklepach w moim mieście takiej nie znajdę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to zalezy jaki styl preferujesz i gdzie pracujesz

ja pracuję w biurze, więc kupiłam sobie leganckie spodenki ciążowe i kilka bluzeczek - takie tuniki

w spodnie sprzed ciązy się jeszcze mieszcze ale ich nienoszę, bo uciskają brzuszek
a wiem ze tak byc nie moze
w domku smigam w dresach

a wiosną sukieneczki, latem klapeczki i sukieneczki 🙂
juz nie moge sie doczekac 🙂

co do bielizny.....
stringi odłożyłam na bok, korinki też - jakos nie mogę ich nosoc
wolę ładną bawełnianą bieliznę
wiadomo że zdarzają się okazje kiedy z koronką się sza 🙃 leje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...