Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Martusia umnie to było tak nie odeszły mi wody tylko zaczełam krwawic wiec sie przestraszyłam i pojechalismy ju zpo drodze zaczoł mnie bolec brzuch jak do okresu tak delikatnie.Potem coraz bardziej i częsciej potem potem przypieli mnie na łózko pasami i badali ech serca i tak kazał mi lezec cała noc bo miałam małe rozwarcie 😞dopiero rano zaczeło sie c 🙂hodziłam po korytarzu i pod prysznic potem zrobili mi lewatywe no i jak juz miałm 10 cm rozwacia zaczełam przec 5 razy parłam i wyszedł nasz skarbus całe skurcze miałm 16 godz ale dałam rade 🙂Potem go zmierzyli i zbadali to jeszcze mósiałam przec łozysko ale to szybko poszło nacisła mnie na brzuch i wyskoczyło.Oczywiscie pierwszy poród to mnie nacieli i musiały szyc troszke bolało ale wytrzymałam 🙂To tyle co pamientam cudowne przezycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozumiem 🙂 A urodziłaś wcześniej czy w terminie ??? 😉Ja bym chciała, żeby mi wody odeszły i wtedy do szpitala a później bóle bo jeśli one wystąpią wcześniej a każdy odczuwa je inaczej to obawiam się, że nie będę do końca wiedziała czy to już początek 🤔 No bo z tym czopem to jest różnie i w różnym momencie może odpaść. Eh same pytania przed samym rozwiązaniem i mnóstwo odpowiedzi...A w praktyce z reguły wszystko okazuje się inne. Mnie pobolewa brzuch jak na okres od wczoraj ale raz boli, raz nie boli więc pewnie to przepowiadające bóle, a właściwe mam nadzieję przyjdą po odejściu wód płodowych. A Ty Weruś, co u Ciebie, jak nastawienie na poród ??? Ja dzisiaj spakowałam torbę z ubrankami na wyjście małej ze szpitala żeby już było wszystko zapięte na ostatni guzik 🙂 Mąż bardzo się zaangażował i pytał co gdzie jest w torbie mojej do szpitala żeby wiedział co mi podać podczas porodu żeby nie szukać. No a cieprliwości do szukania czegoś u mnie w torebce raczej nie ma 😜 Muszę zamówić jeszcze dekoracje ścinne dla małej- będę miała motyw safari bo mam już żyrafkę i słonia więc zamawiam jeszcze te dwie: http://www.marko-zabawki.pl/sklep/sklep2.php?koszyk=1&id=6710&podglad=1&stan_koszyka=0 No bo mam komodę i łóżeczko Safari Klupś ( http://allegro.pl/lozeczko-komoda-safari-klups-zestaw-i1290938572.html ) więc będzie pasować. Na komodę kupiłam małej na Mikołajki maskotkę taką raczej do ozdoby przynajmniej teraz a później będzie miała przytulankę 🙂 Także stworzę małą dżunglę w pokoju hehe 😁 Jeszcze planuję kupić szafę z tej serii ale kosztuje w Malutku 733 zł 🤪 A więc po załatwieniu kredytu jak już wszystko popłacimy i będziemy na swoim to kupimy na pewno 🙂 No chyba, że uda się na Święta kupić ale i tak u rodziców nie rozłożymy. A wiecie może czy w Malutku można w ogóle kupować na raty czy gotówką w całości??? Ahhh się rozpisałam i pochwaliłam więc kolej na Was dziewuszki, jak przygotowania do Świąt - jeszcze 3 tygodnie 🤪 i jak przygotowania na przyjście na świat Cudu !!??? 🙂 🙂 🙂:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martusia kazdy ma inaczej ale mi tez wody nie odeszły wytrzymalam z bolami cała sobote i niedziele a wieczorem juz mi nie dało i zawiózł mnie mąz do szpitala a i tam sie meczyłam poniewaz miałam bóle krzyzowe a rozwarcia jeszcze do porodu nie było 🤨dopiero w poniedziałek o 9-45 urodziłam core i potem lezałam z nia jeszcze tydzien ponad w szpitalu poniewaz zachłysła sie wodami płodowymi i dostały sie do płuc wiec mała mi zabrali i była na antybiotyku a ja byłam na dochodne u niej 🤢dlatego nmoze bardzo sie boje tego drugiego porodu 😉a co do swiat to narazie kompletuje prezenty uwielbiam te swieta i juz nie moge sie doczekac pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusia122 napisał(a):
Martusia kazdy ma inaczej ale mi tez wody nie odeszły wytrzymalam z bolami cała sobote i niedziele a wieczorem juz mi nie dało i zawiózł mnie mąz do szpitala a i tam sie meczyłam poniewaz miałam bóle krzyzowe a rozwarcia jeszcze do porodu nie było 🤨dopiero w poniedziałek o 9-45 urodziłam core i potem lezałam z nia jeszcze tydzien ponad w szpitalu poniewaz zachłysła sie wodami płodowymi i dostały sie do płuc wiec mała mi zabrali i była na antybiotyku a ja byłam na dochodne u niej 🤢dlatego nmoze bardzo sie boje tego drugiego porodu 😉a co do swiat to narazie kompletuje prezenty uwielbiam te swieta i juz nie moge sie doczekac pozdrawiam 😁


No na pewno możesz mieć obawy bo wiesz co Cię czeka ale nie każdy poród jest taki sam więc nie nastawiaj się negatywnie 🙂 Głowa do góry 😉 Byłam na zakupach ale oprócz pokrowców do auta na siedzenia i piwa dla męża nic nie kupiłam ale jestem zadowolona 🙂 Brzuch mnie pobolewa dzisiaj cały czas jak na @ i troche kręgosłup no ale nie narzekam już 😜 Jutro zajrzę bo idę kolację zrobić a po 22 mąż wraca z pracy. Dobranoc dwupaczki i jutro proszę się zameldować 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny przyszedł wózek 🙂 🤪 i jest prześliczny 😜
a wcześniej dzwoniłam tam do tego oddziału na woj.polskiego ale nie odbierali 🙂 ale najważniejsze że przyszedł i już złożony jest u nas i jestem bardzo z niego zadowolona 🙂
jeśli chodzi o moje postepy porodowe to mam już małe rozwarcie od ok miesiąca czy więcej i ogólnie mam naturalnie krótszą szyjkę a lekarz dodatkowo stwierdził dzisiaj że jest bardzo miękka więc może sie nadawać do porodu, ale jeszce nie skraca się i nir rozwiera na tyle żeby rodzić w najbliższym czasie, chociaż to różnie bywa i w każdej chwili może coś nastąpić 🙂 nie czuję jeszcze skurczy ale czuję jakby dziecko się obniżało bo czasami czuję takie parcie w dół i to trochę tak jakby kłuje, lekarz mówi że to dobrze 🙂 więc niedługo może zacznie się usadawiać w kanale rodnym w wtedy tylko patrzeć kiedy będzie chciala wychodzić 🙂 a dziecko zdrowe, wszystko w porządku, w normie, waży 2700, ładnie oddycha, także jeszcze tydzień i mogę rodzić 🙂 i będzie super 🙂
ok to ja też idę sie położyć bo dzisiaj dużo wrażeń - wizyta u lekarza, wózek przyszedł, kuzynka mnie odwiedziła i mama z bratem przyjechali 🙂 no to dobranoc mamusie z córeczkami i synkami 🙂 buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mamuska no własnie dziewczyny pewnie po nocach szalały z męzami a teraz odsypiaja 😜Ja juz se sprzatam i juz pranko wstawiłam na wysokich obrotach od rana hehe a potem bede nygusowac 😜co tam dziewuszki wstawac! 🙂fajnie ze juz ci wózeczek przyszedł ja tez niemoge sie na swój napatrzec 🙂Juz niemoge sie doczekac pierwszego spaceru 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 Ja się wybieram po południu na trzecie urodzinki chrześniaczki ale tak mi się nie chce, że masakra 🤨 Mnie pobolewa brzuchod czasu do czasu jak na @, do tego doszedł ból rwy kulszowej czasami i w nocy mnie trochę mała bolała. No i se ponarzekałam 😜 Super Weruś, że masz już wózek!!! I mówię Ci, ze my to się pewnie na porodówce spotkamy 🤪 Agatka waży 2700, a moja trochę ponad 2800 kg więc obie panny ważą w normie bo różnicę mamy ok 1,5-2 tygodnia 🙂 Zajrzę pewnie w porze obiedniej to może ktoś będzie. Póki co jadę do cioci do szpitala więc miłego sobotniego południa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ DZIEWCZYNKI JA MIALAM DZISAIJ OD RANA TROCHE PRACY SPRZATALM I SPRZATALAM ALE JEST JUZ CZYSCIUTKO 😉
Nom a jak samopoczucie laseczki? widze że odliczanie idzie pelna para 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusia122 napisał(a):
Ale tu dzisiaj cichutko wywiało was czy ktoras szykuje sie do porodu?


Ja się jeszcze nie szykuję, im później (aczkolwiek nie po terminie 😜 ) tym lepiej bo strach mnie ogarnia po woli 🤪 Mnie ogólnie bolą pachwiny i do tego głowa, a że mam uczulenie na tabletki przeciwbólowe to jakoś muszę to znieść 🥴 Kręgosłup też daje się we znaki ale dosyć narzekania 😁 😉 Położę się ale postaram się jeszcze zajrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂 Melduję się jeszcze w dwupaku 😉
W nocy mnie bolał brzuch i pachwiny, że ledwo wstawałam do łazienki ale rano było lepiej i teraz źle nie jest 🙂 No tak mamusia112 - im bliżej tym ciężej ale zdaję sobie sprawę, że inaczje być nie może 😁 U nas na forum Grudniówek już 4 kobietki urodziły a przede mną jeszcze w kolejce trzy 🤪 No chyba , że los zdecyduje inaczej. Póki co muszę posprzątać w tygodniu łącznie z myciem okien i ubrać łóżeczko bo leży rozłożone więc wypadałoby już je naszykować 😉 Postaram się zaglądać choć u nas szykuje się obiad rodzinny z okazji mamy imienin więc czasu będzie mi trochę brakować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia myj myj okna a pojedziesz szybciej jesli chcesz 🙂Musze ci napisac smsa bo ty niemasz mojego numeru a chce wiedziec jak urodzisz 🙂Duzo odpoczywaj zebys miała siłe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny, ja w nocy jak wstaję do łazienki to też mi bardzo ciężko, jak leże na jednym boku to żeby się przewrócić na drugi to trzeba jakiegoś spycha 🙂 no i jak wstaję to też ciężko i chodzę jakbym jakaś sparaliżowana była 🙂 ten tydzień jeszcze sobie odpuszczę na szkołę bo muszę dokończyć pracę i w sobotę na aliczenia jechać a le w następnym musze się wziąć za sprzątanie, może mycie okeien jak dam radę żeby wcześniej przyszła na świat moje dzeciątko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałm dzis siostre w gosciach i podziwiała mój wózeczek 🙂A pozatym dzis niewychodziłam na dwór bo mi sie niechciało teraz mąz mi zrobił budyn bo miałm straszna ochotke a tak co porabiacie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wózeczek juz też zdążyli podziwiać rodzice i teście 🙂 i wszystkim się bardzo podoba 🙂 a dzisiaj byliśmy w kościółku, przyjechaliśmy do domku, Karol wziął sie za obiadek i przyjechali moi rodzice, mama przywiozła mi zasłoneczki żółciutkie do sypialni i już sobie założyłam na okna i zrobiliśmy małe przemeblowanie, wstawiliśmy łóżeczko do sypialni i oczywiście już ubrałam łóżeczko i kołderki i wszystko przygotowałam kącik do spania dla małej i zawiesiłam takie 2 duże kolorowe kwiatki takie maskotkowate żeby było kolorowo i tak słodko to wszystko już wygląda 🙂 nie wiem czy nie za wcześnie to zrobiłam ale uż nie mogłam się powstrzymać 🙂 zrobię zdjęcie i Wam pokaże jeśli uda mi sie wstawić tu na brzuszku bo na nk nie będę wstawiać 🙂 zobaczymy co da sie zrobić, jakby co to dam wam znać żebyście mogły obejrzeć i ocenić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Weronis czytam co ty tam szykowałas ale ja tez juz koncik małemu zrobiłam zawczensnie to chyba nie jest bo potem przyszykowania do swiat i by brakło czasu 🙂Dzis ma byc 0 stopni wiec maz jak wróci z pracy bierze sie za mycie okien 🙂Ja miałam to robic a le mi niekazał 😠Niech robi jak chce ja juz tez ubrałam łózeczko miałam czekac do swiat ale niemogłam sie powstrzymac.Jaktam był dzis u was mikołaj? 😜u nas był a najbardziej mój synus przezywał ze był jak on spał hehe 😁Po zatym czuje sie dobrze a co wy dzis macie w planach a Martusia nierodzisz czasem? 🙂pózniej sie odezwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...