Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Weronika z tego co wiem nie ma podjazdu na Wrocławskiej.Pogoda dzis była super 🤪Ma byc z dnia na dzien co raz cieplej a w sobote23stopnie 🤪My co dzien spacerujemy po4godz do południa i po południu trzeba kozystac ze słoneczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Agnieszka, witamy Cie u nas 🙂 ja polecam panią Elżbietę Korzekwę, ona ma swój region z przychodni na hanki sawickiej ale pewnie na terenie całego miasta kursuje 🙂 miła przyjemna pomocna uśmiechnięta, radzi podpowiada i wszystko co powinna robic taka położna srodowiskowa 🙂 jak chcesz do niej nr to napisz tu na forum to Ci napiszę 🙂 a do niej wystarzy zadzwonic i ona przyjdzi e do Ciebie, wypełnicei deklaracje wyboru i da Ci różnego rodzaju ulotki broszulki do poczytania na różne tematy dot. oczywiście noworodka i mamy 🙂
a pediatrę to na razie nie mamy zadnego takiego prywatnego, bo nie było na razie takiej potrzeby, a w przychodni chodzimy do dr-a Mariusza Plucińskiego taki w porządku jak na kase chorych 🙂 nie mam do niego żadnych zastrzeżeń 🙂 ale on podobno tez przyjmuje prywatnie, ale nie mam do niego nr tel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki! Martuś, nie odpisałam Ci już na smsa, bo nie mam nic na koncie. Ale z Gabrysi rzeczywiście piękna księżniczka rośnie 🙂! A z butelką - cierpliwości, w końcu na pewno załapie o co chodzi, w końcu które dziecko nie załapało 😉? Może jej się też akurat jeść nie chce w tych momentach kiedy próbujecie ją przystawiać? Na głodniaka spróbujcie. Albo Twoje odciągnięte mleko zamiast sztucznego na początek, to może chętniej wypije? To już chyba wszystkie pomysły jakie mi przyszły do głowy 😉
Wercia, no szybko zleciało, szybko! Ani chwila nie minie a tu już roczek będzie i będzie Wandzia biegać 🤪 A ja się zestarzeję, wyskoczy mi zmarszczka na zmarszczce (ale to było trudno przeliterować - masakryczne słowo 😉!), obwisną cycuchy i posiwieją włosy, hehehe 😉 A właśnie - kochane, znacie jakąś dobrą i w miarę tanią kosmetyczkę, która najlepiej przy okazji jest dermatologiem? Bo muszę coś ze swoją twarzą zrobić, a mam porozszerzane naczynka, a do ślubu chciałabym to chociaż trochę załagodzić. A tak z innej beczki - na Wrocławskiej w Urzędzie Skarbowym nie ma podjazdu (co swoją drogą jest porażką, skoro to państwowy urząd..), ale teraz prawie kwiecień, więc dużo ludzi sie tam kręci i na pewno ktoś pomoże wózek wnieść 🙂
A w ogóle byłyśmy wczoraj na szczepieniu i w końcu z głowy na dłużej, bo dopiero w październiku idziemy (także już jako mężatka 😉) Tylko że znowu mało przybrała, bo przez 1,5 miesiąca tylko 450 gram. Zdziwiłam się, bo nie wygląda na chucherko, tylko tak normalnie. Ale z tego powodu dostała skierowanie na morfologię, także może w poniedziałak skoczymy. Trochę się stresuję, bo znowu kłucie 😞 Wiecie może jak wygląda pobieranie krwi u takiego maleństwa? To też z rączki się normalnie bierze?
Kończę narazie, bo jedziemy do Gołuchowa na spacerek 🙂 Podobno może potem popadać, więc korzystamy z pogody.
Malwinka, gdzieś Ty się podziewała 😉?
Napiszę potem. Paaaa!
I powtarzając za Martą - ustalmy coś w końcu w związku z tym masowym spacerem 🙂!
PS. Ulcia, czekamy na pozytywne wieści! I szybko się rozpakowuj, bo pogoda ucieka 😉 (...żeby to sie dało tak na zawołanie, nie 😉? A tu trzeba czekać, aż się maleństwo samo zdecyduje 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja dzisiaj si wybiram do urzędu skarbowego i pójde górnośląską w dół wie może którąś z Was spotkam, bo z tego co pomiętam to kilka z Was tak w tych rejonach mieszka 🙂 Malwina wpadła tylko na chwilkę i juz nic nie napisała, a Ulcia coś sie nie odzywa może dzisiaj coś ten tego 🙂 ostatni dzień marca też fajna data 🙂 a dzisiaj moja córunia kończy 3 miesiąc 🙂 mój pimpulek kochany 🙂 teraz jest taki etap że jest taka fajniusia, tak słodko wygląda w leżaczku, reaguje ładnie obraca się, jest bystrzejsza i mądrzejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renia33 napisał(a):
No witaj! Malwinko co tu nas tak nie odwiedzałas?pewnie zajeta małym?Jak tam Filipek zdrowy? 🙂


i szkola i praktyki i czasu nie mam 😞 ale mam nadzieje ze wkrotce wroce tutaj na stale hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko na chwile bo biegania mam tyle, że hej...Po lekarzu ok choć ma trochę flegmy i katarku ale kupiłam inhalator i robimy jej inhalacje no i standardowo sól morska 🙂 Dopiero poprałam i sprzątnęłam więc usiadłam i piję Karmi aczkolwiek zaraz lecę spać bo jutro spowiedź rano i zakupy. Nie wiem jak ja się wyrobię na te Chrzciny ale bardzo się cieszę, że ma być bardzo ciepło bo nawet 23 stopnie 🤪 Aha zapomniałam Wam napisać, ze przedwczoraj paliło się nad nami mieszkanie i musialam z dzieckiem uciekać do rodziców bo kuchnie zalało a smród jak cholera- taki cyrk, że szkoda gadać. Teraz już ok ale tym sąsiadom współczuję...Nie wiem co miałam napisać bo już nie myślę- taka śpiąca jestem 🙃 Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Martus ty to masz przeboje hehe 😁Mojemu inhalacje pomogły tez kupiłam inhalator bo to dobra inwestycja na lata 🙂Mój mały jeszcze spi wiec dlatego teraz pisze 🙂Pogoda w sobote ma byc piekna akurat zamówiona na chrzciny Marty hehe 😁Ja dziewczyny zapisałam sie z kolezanka na aerobik 🤪Bo odkad nie karmie przybyło mi kilogramów zaczynamy od poniedziałku ciekawe czy dam rade 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renia, gdzie ten aerobik i za ile?? Bo też rozważałam 🙂 Przydałoby się z 2-3 kg zrzucić na wiosnę 😉 A Martuś - świetne początki na nowym mieszkanku, nie ma co 😉.. Dobrze,że Wam się nic nie stało i że się nie podtruliście dymem!
A może po weekendzie się w końcu spotkamy? Bo Marta ma jutro chrzest (tzn. Gabrysia 😉), a mnie jak zwykle nie ma - w ramach niespodzianki uknutej z jego narzeczoną jadę do brata do Bydgoszczy na urodziny 🙂 Także ja w weekend odpadam.
I ponawiam pytanko o kosmetyczkę, bo nie ma to jak ktoś z polecenia 🙂
Kończę, bo się Wandzik foszy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wercia masz rację - 3 miesiące i więcej to już super wiek! Dziecko takie komunikatywne, i coraz więcej umie, rozumie. Ale tak sobie z Karolem mówiliśmy, że kiedyś tęskno będzie do tych czasów, jak dzieciątko takie malutkie 🙂 Ale narazie super - z dnia na dzień z takiej małej gapci zmieniają się nasze kruszyny w całkiem rozumne istotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki jestem juz mam nadzieje ze nie znikne tak szybko 🙂 nestety czasu brak jak ze szkola skoncze bedzie sto razy lepiej 🙂 a takto maly w ciagu dnia nic nie spi. moze czasem przez caly dzien z 3 godz i w nocy tez spi jak zajac pod miedza. dzisaij od 3 daje popalic 😞 az sie czlowiekowi wszystkiego odechciewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wrócilismy ze spacerku ale wieje 🙂Ewcia tu przy Aleji Wolnosci otwarli aerobik jeszcze nie byłam idziemy w poniedziałek dowiem sie za ile i jak tam jest.Mój mały bardzo wcina se rączki i wszystko bierze do buzi zwłaszcza pluszaki i grechotki 😁Mój Adas 6tego konczy 3 mies a wczoraj mu dalismy deserek wiem ze za wczesnie ale przy pierszym tez dawałam szybciej to wmucił pół słoiczka 😁Obserwuje go oczywiscie jak narazie mu nic nie było a zajadał jak nie wiem co 😁Malwinko tez to przerabiałam z tyg na tydz bedzie lepiej zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawi sie mój tez taki miał okres Malwinko 🙂Sliczny ten twój skarbus a jak szybko rosnie szok 🤪Mój teraz lezy w łózeczku i gryzie pieluszke ma etap ze wszystko kładzie do buzki:lol 😁ziewczyny co taka cisza pisac pisac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki...ja dopiero wróciłam z Łodzi bo bylismy trzy dni u teściów...miałam okazję pochodzić po galeriach 😜 a tak apropo aerobiku to mnie bardzo podobało się w simie na lipowej, pamietam ze godzina kosztowała 10 zł...a tutaj jaka cena wchodzi w grę bo również dla rozrywki bym sie pogimnastykowałą, bo raczej 50 kg jest dla mnie dobra wagą- no ale jakby jescze z 2-3 kg ubyło hmmm fajnie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co tu taka cisza my juz po spacerku w parku 🙂Po obiadku znów idziemy na spacerek taka piekna pogoda 🤪Martus napisz jak tam po chrzcinach i mam pytanie bo moja kolezanka tez miała chrzciny tam gdzie ty w kosciele moze miałyscie razem?Synek jej ma na imie Filipek? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduje się 🙂 My już po Chrzcinach- malutka w Kościele nie płakała ale na koniec zrobiła się śpiąca więc u fotografa mało współpracowała ha ha 😜 Ogólnie byłam z niej bardzo dumna 🙂 Jutro nadrobię bo dzisiaj jestem padnięta jeszcze po wczorajszej imprezie. Dobranoc 🙂 P.S. Reniu z nami był chrzest jednej dziewczynki i jednego chłopca więc może o niego chodzi- niestety nie pamiętam imienia ale większy był na pewno od Gabi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co się dzieje, że dzisiaj nikt nie zajrzał mimo brzydkiej pogody?? My byliśmy raptem pół godziny na dworze jak szliśmy do Kauflandu po deserki dla malutkiej także miała małą drzemkę przed kąpielą. No a w ciągu dnia spała łącznie koło godziny tylko 😮 Mąż do pracy pojechał na nockę więc trochę posiedzę. Może jeszcze któraś zajrzy 🙂 A Ela może się rozpakowywuje skoro się nie odzywa 🤪 Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobietki 🙂ja nadal w dwupaku mały nie chce wyjsc i w ogole ide w czwartek do szpitala niby maja mi wywołac ale co zrobia nie mam pojecia 🤨ale niech robia co chca bylebym urodziła bo juz mam dosyc 😠chyba dopadła mnie z tego wzgledu jakas depresja bo nie mam ochoty na nic tylko spokoj i cisza ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusia122 napisał(a):
Czesc kobietki 🙂ja nadal w dwupaku mały nie chce wyjsc i w ogole ide w czwartek do szpitala niby maja mi wywołac ale co zrobia nie mam pojecia 🤨ale niech robia co chca bylebym urodziła bo juz mam dosyc 😠chyba dopadła mnie z tego wzgledu jakas depresja bo nie mam ochoty na nic tylko spokoj i cisza ☺️


I kolejna urodzi w czwartek 🤪 Już bliżej niż dalej więc głowa do góry 😉 - P.S. Łatwo się mówi ale zdaję sobie sprawę jak bardzo już byś chciała urodzić ale pamiętaj, że malutki dokładnie wie kiedy ma "wyjść" 😉 Daj znać bo będziemy czekać na wiadomość- numer mój chyba masz, co? Spokojnej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamusia122 napisał(a):
Tak Martusia twoj numer mam wiec napewno dam ci znac co i jak miejmy nadzieje ze jak w czwartek zajade do szpitala to zaczna cos działac a nie beda mi kazali jeszcze lezec i czekac 🤨


Tak, najgorsze to czekanie- ja tez jak zajechalam do szpitala w piątek w nocy to chciałam żeby się już cos dzialo bo to czekanie jest straszne. Oby szybko poszło 🙂 A może mały postanowi wcześniej wyjśc np. jutro lub w srode? 🙂 Albo jest malym uparciuszkiem tylko nie wiem czy po mamusi czy tatusiu hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No masz racje Martusia ze to czekanie najgorsze ale teraz juz trzeba myslec pozytywnie chociaz ja juz nie potrafie teraz 😞a tak w ogole to najbardziej sie boje ze nic mi w czwartek nie zrobia tylko beda kazac jeszcze lezec a ja jak patrze na moja corunie to nie chce mi sie isc do szpitala tak przezywa ze masakra no ale mam nadzieje ze szybko wroce 🙂a nie wiesz Martusia co u Ani bo nic sie nie odzywa a jestem ciekawa jak jej idzie i ogolnie miała napisac jak tam poród
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...