Skocz do zawartości

Kalisz i okolice | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pokończyły się seriale na czas wakacji i nie ma co oglądać wieczorem 😠 jeszcze tylko dwa tygodnie i Świnoujście 😁 uwielbiam się pakować, ale rozpakowywanie to najgorsza rzecz jaką można sobie wyobrażić...a tu jeszcze ile ciuszków Elizki dojdzie...i ile prania ło jo joj 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej a raczej dobry wieczór 🙂 🙂
Wercia to może Ty zostaniesz naszym ekspertem żywieniowym 🤪 Tak gładko Ci idzie szykowanie tych obiadków że Ci zazdroszczę 🙃 I mam prośbę czy moglabyś nam dać przepisy na te zupy i drugie danie ?? Tzn chodzi mi o to czy mogłabyś napisać konkretnie ile czego i jak to robisz, na ile słoiczków to powinno starczyć itd. Dasz radę??? Bo ja taka niby ambitna a nie mogę się w tym połapać 🤨
Karolcia, nie żałuj sobie procentów jak możesz pić hehe, ważne by z umiarem i klasą ha ha 😁 Jeszcze nikomu kieliszek koniaka nie zaszkodził także smacznego 😉 No i wszystkiego najlepszego dla Elizki w dniu jej imieninek 🙂 🙂 🙂
Natalka ależ się odezwałaś hehe- no tak , Ty to młoda jesteś a ja to już stara dupa 😜 Ale mogę powiedzieć że swoje przeżyłam choć z Wami przeżywam drugą młodość ha ha 😁 🤪
Ciekawe jak Renia, czy udało się jej założyć Aguagu 😉
Ewcia, czekamy na fotkę ząbka Wandzi jak się uda zrobić 😜
A my mamy mały sukces- niestety nie w piciu butlą ale w zasypianiu bo księżniczka zasnęła w łóżeczku a nie przy cycku hehe. Także po woli odchodzimy od tego złego nawyku 🥴 😉
A dzisiaj fajny odcinek Kuby Wojewodzkiego bo będzie Kuźniar (uwielbiam go!) i finaliści X- Factor 🙂 A póki co dokończę "Zaczarowaną" 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martus ja gotuje wszystkie warzywa razem a potem dzielę na zupkę i drugie danie, i to wygląda mniej więcej tak:
na początek przygotuj:
3 marchewki,
2 pietruszki,
2 ziemniaki,
2 różyczki brokuła,
2 różyczki kalafiora,
połówkę fileta z kurczaka
2 łyżeczki oliwy z oliwek
woda
najpierw wstaw garnek z wodą do gotowania, kiedy woda będzie się podgrzewać w tym czasie pokrój marchewkę i pietruszkę w plastry, gdy woda zacznie wrzeć zmniejsz ogień na mały i wrzuć pokrojoną marchew i pietruszkę, następnie pokrój resztę warzyw i po ok 10-15 minutach wrzuć je (te pozostałe warzywa) do garnka.
Taka kolejność ze względu na to iż marchew i pietruszka są twardszymi warzywami i muszą się dłużej pogotować 🙂
Gotuj na średnim ogniu niedoprowadzając do wrzenia (gdyż uciekna witaminki),
postaw na garnku durszlak lub siatke do gotowania na parze i ułóż pokrojone w plastry mięso,
po następnych 10 minutach sprawdź czy warzywa są już miękknie, najlepiej sprawdzić na marchwi 🙂
sprawdź także mięso czy jest ugotowane,
jeśli wszystko jest juz gotowe oddziel ziemniaki, brokuł i kalafior od reszty warzyw do wysokiego naczynia, dodaj połowę ugotowanego mięsa i 1 łyzeczkę oliwy z oliwek, dolej takżę wodę w której gotowały się warzywa i zblenderuj 🙂
do pozostałych warzyw (marchwi i pieruszki) dodaj pozostałe mięso, 1 łyżeczke oliwy z oliwek oraz wodę i tez potraktuj blenderem 🙂
tak przygotowane 2 dania porozlewaj w słoiczki po deserkach czy zupkach bądź pojemniczki, odstaw do ostygnięcia, zamknij i zamroź 🙂
z tego wyjdzie ok 10 słoiczków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli Weruś jedno danie to kalafior z brokułem i ziemniaczkami z filecikiem, a drugie marchewka z pietruszką i mięskiem?? Czy źle zrozumiałam???
P.S. Ależ Ci dziękuję za przepis!!! Jutro z rana wysyłam męża do sklepu i zrobię zapas 🤪 Tylko nie mam za dużo słoiczków 🤢 Muszę coś wykombinować... 🙂

Aaaaa i najważniejsze- GRATULACJE dla Agatki!! 🤪 Ależ te nasze maluchy to zdolniachy 😜 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hejka jestem cały czas was czytam na bierzaco tylko nie mam czasu pisac.Werus wezme se tez od ciebie ten przepis bo mój mały niechce jesc tych gotowych słoiczków 🙂Martus jakos mi tam wyszło 😜a ty nie narzekaj w cale nie jeste stara za 10 lat bedziemy mogły narzekac hehe 😜a teraz musimy korzystac dopóki sie da jak niektzórzy mówia 😜Karolinko czytałam ze ci sie parasolka popsuła wczesniej one sa do dupy bo mi tez sie popsuła po sezonie to moja idzie juz do kosza 😠Jesli chodzi o picie to ja z mezusiem co wieczór jak dzieci spia wypijam piwko zimne lub jakiegos drinka nawet lepiej sie spi po tym hehe 😜Dobra ja tu ble ble a trzeba isc zjesc sniadanko potem zajrze a i gratulacje dlaElizki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki w koncu sie melduje miałam tyle do nadrobienia ze szok 😮fajnie jest usiasc na chwilke i poczytac co u was;Leer super zdjecia i oczywiscie wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia ; 😉Aniu witam cie serdecznie w koncu do nas zajrzałas teraz musisz nadrobic troszke 🙂a my przygotowania do chrztu i mało czasu teraz uciekam bo mam kupe pracy a i mały dzisiaj troszke marudzi wiec same wiecie zajrze wieczorkiem 😁pa miłego dnia wszystkim zycze'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mój mały juz sie wyspał Leer sliczne zdjecia to sa piekne chwile jakie teraz masz 🙂Jeszce troszke i bedziesz miec swoja kruszynke przy sobie wiem ze koncówka ciazy jest uciazliwa ale wszystko da sie zniesc 😜Dzis chyba ładna pogoda sie zapowiada wiec trzeba wyruszyc na miasto tylko powiesze pranie i dam małemu jesc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc wszystkim 😉wczoraj juz nie dalam rady wejsc bo tz oblegal kompa 🙃.Ulcia masz racje w koncu sie zalogowalam i mam nadzieje,ze chociaz od czasu do czasu bede sie odzywala.Super,ze masz juz chrzciny-udanej imprezki Ci zycze. 🙂
Leer ja tez dzisiaj mialam nocke fatalna,chyba z 10 razy wstatwalam i wogole w kazdej pozycji nie wygodnie bylo a dziisiaj czlowiek nieprzytomny chodzi 😠Uciekam gotowac obiadek.BUUUZIAKI DLA WSZYSTKICH I MILEGO DNIA

PS.Nie chca mi sie dodawac zdjecia nie wiecie moze czemu????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello Laseczki 😘 dzięki za gratulacje dla Elizki, przekazałam jej..he he...teraz już non stop przewraca się z plecków na brzuszek- tak jej się spodobało 😜 mam wrażenie że zacznie szybko chodzić skoro tak szybko wszystko robi....
my byłyśmy z rana na rynku po warzywka, a jutro kupię w tesco te pojemniczki do zamrażania, więc również zacznę robić sama obiadki- w końcu przyda się robot kuchenny, który kupiliśmy 1,5 roku temu 🤪 aniulka ja również zamiast łóżeczka drewnianego mam turystyczne itak jak moi znajomi, i wcale dziecko nie ma problemu ze wstawaniem....jest kolorowe, póżniej dziecko samo może do niego wchodzić bo jest wejście na zamek, jest pozytywka-wibracja-maskotki także ja jestem baaaardzo zadowolona i polecam wszystkim!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka my wrócilismy z pareczku i robie spagetti bo mam straszna ochote 😜pare kilo w wiecej hehe.Karolinko no bardzo szybko twoja zaczeła sie kulac hehe bo mój gdzies dopiero z 2 tyg temu własnie lezy na macie i sie bawi 🙂Mój Adas to czesto z maty znajduje sie na podłodze niewiem jak to robi hehe bo tylko na chwile wyjde a on juz gołymi nózkami na podłodze 😁Ah te nasze dzieci najpiekniejsze chwile teraz sa jak dziecko uczy sie nowych rzeczy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...