Skocz do zawartości

sok malinowy | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mam pytanie. Jak byłam w ciąży pierwszy raz, (siedem lat temu) to w każdym poradniku było napisane,że ciężarne nie powinne pić soku malinowego, bo powoduje skórcze. Niewiem, czy to prawda, czy nie, jakoś wtedy na wszelki wypadek nie piłam.
Teraz znów czytam na naszym forum, że co druga z Was podczas przeziebienia piła sok malinowy, bo wiadomo, że na chorobe pomaga. Czy wiecie, jak to jest naprawde, czy lekarz Wam go poradził, czy piłyście go same?
Akurat jestem chora i chce sobie poradzić domowymi sposobami z chorobą.Prosze o Wasze opinie.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ata38 napisał:
Mam pytanie. Jak byłam w ciąży pierwszy raz, (siedem lat temu) to w każdym poradniku było napisane,że ciężarne nie powinne pić soku malinowego, bo powoduje skórcze. Niewiem, czy to prawda, czy nie, jakoś wtedy na wszelki wypadek nie piłam.
Teraz znów czytam na naszym forum, że co druga z Was podczas przeziebienia piła sok malinowy, bo wiadomo, że na chorobe pomaga. Czy wiecie, jak to jest naprawde, czy lekarz Wam go poradził, czy piłyście go same?
Akurat jestem chora i chce sobie poradzić domowymi sposobami z chorobą.Prosze o Wasze opinie.









Ja piłam herbatę z sokiem malinowym,i na początku ciąży i teraz,bo też jestem przeziębiona 😞niestety.Sama piłam nie pytałam się lekarza,no i ja narazie nic mi się nie działo,odpukać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sok malinowy nie ma nic do tego(!)nie można pić naparu z malin bo to właśnie one zawierają jakiś składnik który może wywołać skurcze a sam sok nie ma nic takiego w sobie więc nie ma obaw, a tak po za tym jeżeli mowa o soku malinowym tym ze sklepu np. herbapola czy innej firmy to dziewczyny(!)radzę przeczytać ulotkę!bo tak naprawdę "soku" w soku jest może z 5% (!) chyba, że ktoś ma sok własnej roboty to zazdroszczę i chętnie odkupię słoiczek 🙂hehe Pozdrawiam Serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Madzior napisał:
Sok malinowy nie ma nic do tego(!)nie można pić naparu z malin bo to właśnie one zawierają jakiś składnik który może wywołać skurcze a sam sok nie ma nic takiego w sobie więc nie ma obaw, a tak po za tym jeżeli mowa o soku malinowym tym ze sklepu np. herbapola czy innej firmy to dziewczyny(!)radzę przeczytać ulotkę!bo tak naprawdę "soku" w soku jest może z 5% (!) chyba, że ktoś ma sok własnej roboty to zazdroszczę i chętnie odkupię słoiczek 🙂hehe Pozdrawiam Serdecznie 🙂


Dokładnie!!!!
Sok z malin można pić ale sok czy napar z liści malin działa w jakiś sposób skurczowo na macicę.
Byłam przeziębiona 3 razy w ciąży i za każdym razem piłam litry herbaty malinowej i soku malinowego!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • Mamusia
Dziewczyny bez przesady.

Wszysko można ale z umiarem.

Natomiast jak jest się chorym w ciąży to jest wskazane. Ja właśnie obecnie choruję i od ok. 3 dni wypiłam ze 4 litry rozcieńczonego soku malinowego, bo żadnych proszków nie mogę brać. I powiem wam, że czuję się już bardzo dobrze i gorączki nie mam, a jedną z właściwości maliny jest obniżanie temp. ciała.
Czosnku niby też w ciąży nie powinno się jeść bo może powodować nieciekawe dolegliwości żołądkowe, ale jeden czy dwa ząbki jeszcze nikomu nie zaszkodziły.

Nie dajmy się zwariować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • Mamusia
Wiem, ze z tym sokiem z malin są problemy, ale powiem tak: po pierwsze nie same maliny a ich liście są niebezpieczne dla ciężarnej a po drugie jest mnóstwo produktów tj. Prenalen dla przyszłych mam, których skład oparty jest właśnie an tym owocu i są rekomendowane przez lekarzy. Więc chyba nie ma się czego bać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie słyszałam jeszcze żeby sok malinowy szkodził 🤨 No chyba że tak jak anycool ma po nim rozwolnienie. On ma właściwości napotne i jest super niezastąpiony przy przeziębieniu, ja obecnie też go pije, ale kupiłam malina+lipa, dodaję sobie miód i cytrynę, mniam mniam 🙂 🙂
Co do liści malin to fakt, że są niebezpieczne, bo powodują skórcze macicy. Czytałam że można go pić aby ułatwić sobie poród, ale i tak lepiej zasięgnąc porady kogoś kompetentnego.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sok malinowy jak najbardziej w ciazy MOZNA PIC!!!!!!!
Za to herbatka z LISCI MALIN polecana jesw ostatnim trymestrze ciazy poniewaz powoduje lepsze ukrwienie macicy i moze wywolywac skurcze dlatego mozna ja pic dopiero W OSTATNICH TYGODNIACH CIAZY!!!!!!!!
Powodzenia Dziewczynki!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...