Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum o ciąży


...123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • lusia1982

    2395

  • edyta86

    2294

  • kama00006

    1605

  • justi5

    1967

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny, poczytajcie dobrze o tym tacierzyńskim, z tego, co pamiętam, to jest tak:
- część macierzyńskiego można odstąpić tatusiowi (nie pamiętam w tej chwili ile), ale to jest wszystko w ramach tej samej puli,
- oprócz tego jest urlop tacierzyński tylko dla tatusia, nie można go odstąpić mamie, ale dla nas to będzie na razie tylko tydzień niestety, do wykorzystania do czasu kiedy nasze maluchy będą miały rok, dopiero bodajże za 2 lata ten urlop będzie wydłużany do 2 tygodni, czyli ewentualnie może ten dłuższy dotyczyć naszych kolejnych pociech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kama, nie wiem jak to jest dokładnie, nie chcę Cię dołować, ale zwróć uwagę na to, czy przypadkiem nie jest tak, że ten kawałek macierzyńskiego, który można odstąpić tatusiowi, nie przysługuje tylko wtedy, kiedy matka ma do niego prawo. Jeśli by tak było, przysługiwałby Wam tylko ten tydzień tacierzyńskiego. Sprawdźcie to dobrze, może warto jakoś dowiedzieć się w ZUS'ie, zresztą oni na swoich stronach mają dosyć dobry poradnik i odpowiedzi na różne szczegółowe pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ciekawe jak to jest z tym tacierzyńskim...A zresztą te przepisy są strasznie pokręcone...A jeśli chodzi o becikowe, to słyszałam, że nie dostaje się go tak odrazu...Jak już złoży się wniosek, to trzeba czekać 2 tygodnie na decyzję, a potem do miesiąca czasu je wypłacają...Także trzeba sobie troszkę poczekać...A jakby ktoś miał nóż na gardle i potrzebował pieniędzy od samego początku, to ma pecha, koszmar jakiś 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze ale macie tempo dziewczyny 🙂
poród nie idzie szybko, ale chyba u pierworódek to jest regułą... bo mój drugi poród trwał w pierwszej fazie 3 godziny a potem 10 minut.... więc teraz sie stresuje że mogę nie zauważyć i chlust... hehe. ale nie ważne. byle wszystko poszło oki i dzidzia zdrowa była i duża, choćbym miała zapaskudzić podłogę w sklepie.
ja też nie wiem jak to do końca z tacierzyńskim. ja nie pracuj więc nie mam jak odstapić swojego urlopu, a to chyba warunek....
fajny znalazłam zestaw:
http://www.allegro.pl/item1001497962_tommee_tippee_zestaw_startowy_butelki_najtaniej.html
tylko nie znam nikogo kto by coś wiedział na temat firmy... podobno b.dobra....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
edyta86 napisał(a):
No ciekawe jak to jest z tym tacierzyńskim...A zresztą te przepisy są strasznie pokręcone...A jeśli chodzi o becikowe, to słyszałam, że nie dostaje się go tak odrazu...Jak już złoży się wniosek, to trzeba czekać 2 tygodnie na decyzję, a potem do miesiąca czasu je wypłacają...Także trzeba sobie troszkę poczekać...A jakby ktoś miał nóż na gardle i potrzebował pieniędzy od samego początku, to ma pecha, koszmar jakiś 😠



No ja też z tego co wiem to tak się czeka.... :/ czyli lepiej się nie nastawiac że przeznaczy się je na jakieś konieczne wyprawkowe i potrzebne od razu rzeczy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajny zestaw, doczytałąm że z Wielkiej Brytanii 🙂
co do tacierzyńskiego to tez nie orientuje sie za bardzo, bo po prostu nie bedziemy z niego korzystac, ale wiem ze jest on kosztem macierzyńskiego, tylko nie wiem dokładnie jak to wygląda. Ale zainteresowane dziewczyny napewno znajda informacje w necie 🙂

Ciekawe ile się czeka na to becikowe. Ja oprócz tego "normalnego" dostane jeszcze z firmy ubezpieczeniowej, ciekawe ile będę czekać. Ale i tak warto będzie. Dobrze chociaż że znieśli pomysł, że becikowe nalezy się tylko tym kobietom, które przed 10 tc były na pierwszej wizycie u gin. A przeciez wielokrotnie kobieta nie wiem do któregoś miesiąca że jest w ciąży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co się orientowałam to przysługuje nam 20 tyg macierzyńskiego plus 2 tyg dodatkowe jeśli mama chce (wóczas musi złożyć pisemną prośbę do pracodawcy- ten nie może odmówić 🙂).
Natomiast w 2010 jest 1 tydzień tacierzyńskiego (tatuś musi wykorzystać w ciągu pierwszego roku życia dziecka (również składa pisemną prośbę do pracodawcy, który musi się zgodzić). W 2011r. tacierzyńskiego ma być już 2 tyg.
My będziemy korzystać z niego po upływie macierzyńskiego,więc mam nadzieję,że załapiemy się już na 2 tyg.

Kama jesteś pewna,że macierzyński Ci się nie należy? Zaszłaś w ciąże w trakcie umowy o pracę. Masz koleżankę w zusie to się dowiedz, bo mi się wydaje,że powinnaś dostawać kase.
Justi dziękuję za wciągnięcie na liste 🙂 He,he!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no cenowo sie opłaca...policzyć osobno to myslę że wiecej wyjdzie. no z tym wolnym przepływem, to zawsze lepiej niech maleństwo popracuję tak jak przy cycusiu niż ma sie zalewać mleczkiem a potem faktycznie te posiłki nie wygladają jak powinny. wizualnie te butelki sie też bardzo ładnie prezentuja moim zdaniem.
z ubezpieczalni to chyba szybciej trwa niz normalne becikowe. nie trzeba tam tyle tych papierów.o ile dobrze pamiętam.
Lusiu pisałam do tego komisu czy dopuszczają możliwość rezerwacji... mam nadzieję że sie nie pogniewasz, ale napisałam że poleciła mi ich znajoma, która tez tam dokonała zakupu wózeczka, i jako że wyrażała się bardzo pochlebnie to i ja bym chciała u nich 😉
odp że przez wzgląd na stałą kientelę i ową znajomą się zgodzą 😉 bo tak to nie robią rezerwacji 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Lipcóweczki 🙂

Akurat weszłam na wasze forum i wylukałam temat butelek.
Słyszałam b. dobre opinie o butelkach Tommee Tippee. Takiego zestawu nie kupowałam, zaopatrzyłam się narazie w taką 1 butelkę 150 ml (ok. 24 zł) - zobaczymy kiedy jej użyję i czy będzie odpowiadać córci, jak już będzie na świecie. Mam też laktator tej samej firmy - w sklepie kosztuje 99 zł. Mam w planach jeszcze kupić szczoteczkę do mycia butelek Tommee Tippee i może podgrzewacz.

Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja smoka mam z babydream silikonowego, ale kupilam w sumie pod przymusem, bo mała się w sklepie wsciekła, że koniecznie mamy dzidziusiowi akurat te kupic... uległam dla świętego spokoju, ale potem skutki są takie, że raczej nie na tym forum o nich pisac....
a canpol faktycznie dobra firma... i faktycznie nie drogo wychodzi 🙂 teraz szał na to BPA i nie wiem jak to u nich wyglada... gdzieś niedawno czytałam jak straszyli że właśnie w Awencie sie tego nie pozbyli 🤔 ale nie wnikałam z temat wiec nie wiem. na aukcjach nie piszą nic że produkty wolne od BTA...... przynajmniej nie pisali jak ogladałam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...